Preco je dnes toľko problémov s otehotnením?

mareka49
31. okt 2019

Ahojte, je tych problemov s otehotnenim viac, alebo sa len o nich viac vie a viac rozprava?
Cim to je?
Zivotne prostredie, hormony, antibiotika a ine skodliviny v strave, vode, vzduchu?
Uponahlana doba? Vek zien?
"Nekvalitne spermie"?
Citali ste niekde nieco vedeckejsie?
Aky je vas nazor?
Mam 30 a ked si tak vsimam okolo seba _ je takychto problemov ozaj dost.
Ta zienka, problem vobec pocat, ta potrat v skorom stadiu, jeden druhy,..ta problem vobec donosit.
My sme mali stastie a jedno dietatko mame.
Vzdy ked ma hneva, pomyslim si ako je vlastne super, ze ho mame a ze v dnesnej dobe to uz nie je az taka samozrejmost.
Vela vas caka a dufam docka sa..
Blizi sa rok 19, tak ak nie este v tomto, tak urcite v buducom roku PRAJEM cakatelkam splnenie tuzby💕

petkasaurus
31. okt 2019

@sara07 na interupciu vacsina z akeho dovodu myslis.. Ze dieta nebolo ok alebo zdravotné problemy, ci uz si nechcu komplikovat zivot? Sa mi to nezda

madeleine
31. okt 2019

Problem nie je ziaden. Vsetko je tak ako ma byt. Ak budu partneri psychicky, fyzicky, mentalne a socialne pripraveni dieta mat, dieta pride. Alebo aj nepride, niektori partneri skratka nie su kompatibilni, alebo deti mat nemaju, odpoved na to vsak nemam 🙂

Chorobou doby je skor neschopnost prijat, ze sa tak nedeje na povel. Osobna skusenost, skoro som sa zblaznila, ked som pred desiatimi rokmi skoncila dokonca s diagnozou neplodnosti. A ked som vsetko nechala plavat a zacala zit zivot, ktory ma naplnal, nasiel sa aj spravny partner, aj cas, aj moja plodnost :D

nicky90
31. okt 2019

Všetci hovoria nemysli na to.... Ale keď to chceš a čakáš na to, snažíš sa. Berieš vitamíny, chodíš k lekárovi každý mesiac kvôli nepravidelnemu cyklu, berieš lieky na úpravu, ako sa dá na to nemyslieť. Snažíme sa rok a 3 mesiace a nič. Spolu sme 6 rokov, postavili sme dom, máme všetko...Ale základom domova je rodina.

sara07
31. okt 2019

@petkasaurus máš 45+ dospelé alebo už napr 2 až 3 deti ,zrovna minule tu bola diskusia a že by sa to bralo ako normálne že sa rozhodne si nechat dieta v 45 sa mi nezdalo
v tej diskusii , aj zdravotné, napr ja by som 4 proste nedala už a tiež už by sme to neutiahli finančne alebo ano ale jeden aj druhy nostop v 2 pracach a deti by sme ani nevideli poriadne

eliska13
31. okt 2019

@evittam ano nejaky gynekolog to minule hovoril aj clanok o tom bol tusim Mudr.Petrenka

eliska13
31. okt 2019

@evittam pocula som viac rozhovorov s nim dost je asertivny asi ma uz plne zuby "starych"zien, ktore chcu otehotniet vehementne obhajuje nazor, ze rodit maju 25-30 r zeny
https://najmama.aktuality.sk/clanok/263589/uzna...

modrykoniicek
31. okt 2019

Spomalené spermie, nízky počet spermií, zlý tvar spermií ,neprítomnosť spermií v ejakuláte, neschopnosť dozrievania folikú,endometriòza, polycystické vaječníky, štítna žľaza, nepravidelný cyklus-hormonálne poruchy, imunologický faktor, nepriechodné vajcovody,genetické poruchy, tubárny faktor-uzavretie vajcovodov=sterilita.

Je mnoho faktorov, že prečo.Ale vek nehrá u každého hlavnú rolu.Moja mama rodila v 39 posledné dieťa.A všetko bolo prirodzenou cestou.

modrykoniicek
31. okt 2019

@madeleine Zdieľam tvoj názor.Nič nejde na silu.

nika898
1. nov 2019

@moznoze áno harmonicky vzťah má veľa ľudí ale proste chémia nefunguje. Ja nevravím že ty dvaja sa neľúbia a nerešpektujú navzájom ale proste je nejaký dôvod prečo nemôžu mat spolu deti keď sú zdravý.

elizita
1. nov 2019

Na dvojke bol nedavno taky dokument o pridavvnych latkach v kozmetike a drogerii,ktore nenapadne poskodzuju stitnu zlazu a s tym spojenu znizenu plodnost u zien. Je tov lakoch, farbach kozmetickych, kadernickych atd. Pozerals som to len jednym okom, urcite sa to oplati pozriet cele.

bsp39
1. nov 2019

@janinah veeelmi dobry postreh. Chemia vo vsetkom. Vid film " narusielia endokrinneho systemu".

bsp39
1. nov 2019

@elizita to je on, ktory menujem.

sense
1. nov 2019

Myslim si ze viac sa o tom rozprava.... plus asi vserko dokopy takbtrochu.... kedysi tolke moznosti neboli ani moznost liecby a vsetky tie centra...

Zvalovat to na hak ci na vek neviem... skor celkovo to moze byt aj dobou ,zivotnym stylom....chceme vsetko a hned, ludia sa mwnej hybu, nezdravo stravuju....ziju v strese, nedostatok spanku atd...nevraviac o tom ked sa clovek pozrie na.mladsich ludi dievcata hole krize,hole brucha sedia aj v zime kadetade pi murikoch hlavne ze su cool, potim prejdu x zapalmi , chalani obtiahnute nohavice,takisto hole krize.... atd atd... a potom neskor sa cudujeme

Samozrejme ze to neplati na.vsetkych a.vsetcia maju problemy... ale u kazdeho.moze byt tym.faktorom.nieco ine....

Ja poznam len jeden par kde maju.problem.s otehotnenim.... a tam je chyba na strane muza...

Ale to je len moj nazor, nie som odbornik.

majka99999
1. nov 2019

@petkasaurus no, ak mas trebars 39 ako ja a predstava, ze sa zadari tretie - treba zrejme nove auto, keby sa dalo aj novy byt alebo stavebne upravy, aby bola detska vacsia, celu vybavu kupovat znova, znizenie prijmu na 3 roky (lebo ak bude ako mladsi syn, tak to v jasliach neda), znova cely ten kolotoc kojenie/zuby/teploty, obava, ci bude zdrave plus v mojom pripade treti cisarsky (tehotenstva boli super, ale hrozna bolest prve 3 dni, uz to nechcem zazit)... Manzel ma o 4 roky viac, tiez uz je rad, ze chlapci su velki. Takze sa snazime to tretie dieta nemat, vacsina v nasom okoli ma deti 2, niektori len 1, ale zas vidam aj 3 deti, maju ich pekne po sebe, prve chodi do skolky/skoly, dalsie tiez do skolky a mama je doma s najmensim.

Ja som v zivote antikoncepciu nebrala a deti prisli po 30ke rychlo. Takze aj to si myslim, ze uz vyvoj v puberte neprebieha v poriadku, deti maju malo pohybu (vcera sme sli busom s malym a nastupilo 5 skolakov z 2. stupna a 3 deti by som nazvala tucne), chlapci sedia a hraju sa videohry, dievcata fajcia v 12 (chlapci tiez), maju hole krize (potom zapal mocovych ciest). Samozrejme energetaky a fast food musi byt. Plus to, co clovek kupi v obchode a navari, tiez nie je uplne ako za starych cias. Vcera v spravach bola reportaz, ze na vysivanie krojov zbieraju stare bavlnky, lebo nove pustaju farbu. 30-40-rocne bavlnky su lepsie ako tie, co kupis dnes v obchode. To kam ide vyvoj? Vsade plasty. Ked ti chlapci vyrastu, nic sa nezmeni, ak byvaju v cinziaku, ani klinec nevedia zabit, pohybu minimum a len sa hraju dalej videohry. Nehovorim, ze vsetci. Zeny striedaju partnerov. Volakedy bola skoro kazda v 25 vydata, teraz moze byt rada, ak nema chlamydie alebo ureaplazmy (ano, aj toto sposobuje neplodnost) od svojho 5. alebo 10. partnera (tiez samozrejme cest vynimkam). Cyklus nemoze fungovat normalne, ak niekto od 15 berie antikoncepciu, potom vysadi po 13 rokoch, ze ideme mat dieta a cuduje sa, ze telo je rozblaznene, ked polku zivota bralo hormony... Plus Slovensko je na poprednych miestach v rakovine hrubeho creva, no preco asi? Urcite to nebude kvalitnymi potravinami, ze ano...

sterea
1. nov 2019

Podľa mňa nás dobieha náš prístup k životu. Mladí chlapci a dievčatá fajčia, drogujú.... Baby pobehujú s holými krížami /nepriechodné vajcovody/, berú od skorého veku antikoncepciu , pri "soplíčkoch" antibiotiká, žiadny pohyb atď /nefungujúce cykly/.Chlapci, bežne nosia tesné nohavice , čím dochádza k prehrievaniu semeníkov a znehodnocovaniu spermií. Nosíme textílie, ktoré púšťajú toxické látky /znehodnocovanie vajíčok/ ..... Potom tu máme potraviny, ktoré sú tiež nadopované antibiotikami a hormónmi, ktoré poškodzujú našu štítnu žlazu a naše fungovanie hormónov. Lieky bežne vyhadzujeme do záchoda a smetného koša, Keďže sa predáva abnormálne množstvo liekov viete si predstaviť koľko ich máte v "pitnej vode" ? Žiadna čistička ich z vody nevie dostať. Nehovoriac o mikroplastoch, ktoré bežne vdychujete. O veku ani nehovorím, naše babičky sice tiež rodili aj v 42, ale už svoje 5, 6 ... dieťa a nie prvé. Miminám, špecálne myslím chlapcov dávame jednoraové plienky, ktoré prehrievajú chlapcom semeníky a spôsobujú im neplodnosť. Dalo by sa písať viac. To, že niekto otehonie ľahko a niekto ťažko alebo vôbec, zatiaľ sú tu ľudia ktorých telo je schopné odolávať týmto podmienkam, ale treba si uvedomiť že o pár rokov bude minimum párov, ktoré budú schopné počať a vynosť dieťa bez pomoci lekárov.

oli18
1. nov 2019

@sara07 kurča má za 13 dní váhu 1 kg, takže nie 3 mesiace 🙄

petkasaurus
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vilma7
1. nov 2019

@vilma7 Veru ďakujem, ale ja nepoznám to xxx rokov snaženia, takže si aji neuvedomujem, čím všetkým si musia iné ženy prechádzať...len teoreticky, nie prakticky. A to ja som s prvým robila do 2 týždňov do pôrodu, s druhým do 2 mesiacov od pôrodu, obe pôrody normálne, bez epi. Mať menej rokov beriem hádam aj tretie 🤩🤩🤩

misik14
1. nov 2019

Vekom to nie je... ja my sme boli v car, keď som mala 25.. boli tam aj baby mladšie a aj z okolia poznám tak do 30 ročne čo to nejde...

nibiru
1. nov 2019

Moju mamu v 20 povazovali za neplodnu lebo nebola vydata a nemala dieta,potom som prisla ha ale bola nemanzelska u nas to bolo ja o 18.m brat potom 10rokov pauza a mala dalsie 2 deti v 33 mala uz 4 dieta.Ja som prve porodila v 27 aj to po 2rokoch čakania v 29 sme sa zacali snazit o druhe a už to nešlo,v 32 som sice otehotnela ale bol to MA a tak to islo kym sme nesli fo car a ja zistila ze moja ovarialna zasoba je len 0,66 predčasne mi vaječníky zlyhavajú,tak ivf žial neúspešne dakujem bohu aspon za slečnu ktoru mam.Nikdy by ma ale nenapadlo ze budem mat taký problem mat deti.

nicky90
2. nov 2019

Kto vás dievčatá poslal k endokrinológovi alebo ako ste zistili problém štítnej žľazy, tiež som ma to myslela. Mám 29, vyše roka sa snažíme nedarí sa. Keď som mala 21 a 22 sme sa snažili s vtedajším partnerom tiež to nešlo potom prišli problémy vo vzťahu a neriešili sme ďalej dieťa ale nepodarilo sa ani teraz

sterea
3. nov 2019

@nicky90 Bola si na laparoskopii, či máš priechodné vajcovody? V dnešnej dobe je obvykle na vine chlap. Mal priateľ robený odber spermií?

nicky90
18. nov 2019

@sterea partner ide na spermiogram 25.11. Tak uvidíme. Keď bude mať všetko ok tak pošlú mňa ďalej.