Prečo mám rada Slovensko

etuska
21. jan 2008

Vsade vokol nas su same negativa,takze som sa rozhodla zalozit trosku "pozitívnejsiu" temu.
Skuste porozmýšlať nad tým, prečo máte rady Slovensko 🙂

julia225
25. jan 2008

pekne ale ver aj ked slovensko mam rada, nepisala by si tak lubezne 😉 keby si tu zila 24/7 😒
ale ako kraj je ok,, tiez ludia ma tu vytacaju... 😠

etuska
autor
25. jan 2008

????

monkula
25. jan 2008

etuška, čo tie otázniky?

sharlotta
25. jan 2008

Zuzula, tak nejak to citim aj ja. Milujem Slovensko, mame nadhernu krajinu, krasne mesta, vzdelanych sikovnych rozhladenych pracovitych ludi. Vzdy som bola patriot, ale po tom, co som vsetko videla v zahranici si myslim, ze Slovensko je najuzasnejsia krajina na svete. A hlavne ked som sa vratila z Anglicka, tak dodnes sa neviem vynadivat, aki sme pekni ludia, ci uz chlapi, alebo zeny. A paci sa mi aj nas system vo veciach. Aj ked urady su urady....ale som na tento system zvyknuta a pacia sa mi sposoby, akymi sa u nas robia veci.

sharlotta
25. jan 2008

Inak moj brat bol v Anglicku roka pol a tvrdil, ze mu strasne vadili smutne tvare ludi tu a je to naozaj pravda. Ludom v stredomori sa necudujem, ze su stale vysmiati ako leco, more a slnko spravi svoje, ale aj v Dansku su ludia taki spokojnejsi...Myslim si, ze je to skor preto, ze si sami vytvarame atmosferu, ako je u nas zle a ako sa tu neda zit a pri tom to vobec nie je pravda. A dalsia vec je, ze ludia za komunizmu boli zvyknuti, ze sa o nich postara stat a zrazu samusia starat o seba sami a nevedia ako, hlavne starsia generacia. Tak su nostalgicki. Ale je uzasne, ze zijeme na Slovensku. Slovensko je na tom aj tak lepsie ako vacsina statov na tejto zemi a nasa ekonomika ide hore a mame pred sebou perspektivnu buducnost, aj ked teraz to nie je uplne ruzove, ale bude uz len lepsie a lepsie. 🙂

vesi
25. jan 2008

monkula, aj na Slovensku sa nájdu takí ľudia. v lete moji rodičia havarovali cestou z východného Slovenska ( prevrátili sa s autom na strechu ☹ ) pri jednej dedine (už sa nepamätám kde), bola nedeľa a ľudia z tej dediny im pomohli, zohnali opravára aj súčiastky, zaviedli ich k sebe domov aby mali kde počkať, pohostili ich...takže aj u nás sa nájdu dobrí ľudia 🙂

monkula
25. jan 2008

jeej, to je pekné, vychodňári sú veľmi milí ľudia...

sisulik
25. jan 2008

ahojte babenky...kym som zila na SR, brala som SR ako krajinu v ktorej som sa narodila a v nej zila...vsetky jej krasy som brala ako normalnu vec ktora SR patri...ale kedze uz som mimo SR, tak si uvedomujem, co vsetko pozitivne ma SR...samozrejme ako kazda krajina ma aj negativne stranky...ja som v kuvajte...chybaju mi tu nase hory, zelen, rieky, pocasie, atd....ako mamine s babetkom mi tu chybaju prechadzky s kocikom v krasnej prirode...tu sa to neda..akurat len v nakupnych centrach...kuvajt je stavany na cestnu premavku nez na pesiu... ☹

vesi
25. jan 2008

monkula, ja viem, môj muž je východniar 🙂

etuska
autor
25. jan 2008

Aj ja som východniarka,ale vsetci Slováci su fajn-nechvalte len nas 🙂 🙂 Ja milujem ked niekto hovori lubeznou slovencinou-ako napr. v Martine 🙂 ,ale paci sa mi aj v Skalici 🙂

danulka2
25. jan 2008

mixka ty original Bojnicanka? Ja detto 😉 Ale podla foto ta nepoznam. Kde presne byvas?

sharlotta
25. jan 2008

Ja som tiez vychodniarka.... 😅 S mojej skusenosti viem, ze stredoslovaci su strasne v pohode, zlati ludia.

vesi
25. jan 2008

ale ani my blavaci nie sme na zahodenie 😅 😀

sharlotta
25. jan 2008

Co som to napisala 😲 ? z mojej skusenosti.....
Skalica sa mi tiez velmi paci.....

danulka2
25. jan 2008

sharlotta dakujem za vsetkych stredoslovakov 🙂 🙂 🙂

sharlotta
25. jan 2008

Vesi, musim priznat, ze to bol pre mna sok, ked som prisla do BA. Je to jednoducho ina mentalita...aj ked v ramci jedneho naroda. Ale v BA sa mi paci a uz to tu beriem, ako svoj domov. Blbci sa najdu vsade, tak ako sa vsade najdu aj dobri ludia. V BA je to trosku ine, lebo toto je trosku vascie mesto a je tu viac anonymity a ludia sa staraju viac o seba...

zuzkafuny
25. jan 2008

Prečo mám rada Slovensko...no v prvom rade preto, lebo tu žije celá moja úžasná rodina...
a ešte preto, lebo som sa tu narodila a som tu zvyknutá a som stredoslováčka 😀 😀 😀 už keď ich chválite 😉

vesi
25. jan 2008

sharlotta, ved ja viem. môj kamoš ked bol v blave, tak nechápal...hovoril, že len čo vystúpiš na stanici, vieš, že si v blave, lebo každý sa niekde ponáhľa 😀

sharlotta
25. jan 2008

No, ja ked pridem domov do Presova mam normalne pocit, ze den je dlhsi a celkovo, ze sa vsetko vlecie 😀
Mozem inak povedat, ze najohsi su ti, co nevytiahli paty z Bratslavy a myslia si, ze je to pupok sveta. Rozhladeni ludia su na tom uz inak. Zijem tu 8. rok a stretla som aj vela v pohode ludi.

vesi
25. jan 2008

a mne zas neverili, že som blavačka, že som príliš milá 😀 😀 ale to boli zase tí, čo v živote neboli v blave 😝

sharlotta
25. jan 2008

No, Blavaci nadavaju na cele Slovensko a Slovensko na Blavakov. Dodnes som neprisla na to, na co to je dobre a o com vsetkom to je....ja stale tvrdim, ze je nas tu 5 mil., jedno vacsie europske mesto a nie zeby sme tahali za jeden koniec a presadzovali spolocne zaujmy, ale sa delime na kusky, dokonca aj susedne dediny na seba navzajom nadavaju, Presov s Kosicami, Zvolen s Banskou, Trnava s Bratislavou...To su take smiesne malomestiacke spory

tweety22
25. jan 2008

milujem Slovensko a nikdy by som nesla zit do zahranicia, stravila som tam niekolko rokov a vzdy som sa tam citila akosi inak... doma je doma, odvtedy ako mame syna tak som najpysnejsia nato ako sa z neho tesia moji rodicia a svokrovci, nikdy by som im nedokazala odopriet to ako rastie... je to ich milovane vnucatko a keby sme boli tisicky kilometrov daleko a videli by ho len raz za cas brala by som to ako nefer voci nim... mne je jedno ci som v bratislave kde zijeme alebo vo zvolene kde som sa narodila, vsade to mam rovnako rada... vsade mam uzasnych ludi, na ktorych sa mozem spolahnut... jedina vec co mi na nas vadi je to, ze mame vsade odpadky, papieriky a nevieme sa starat o okolie kde byvame... nase sidliska vyzeraju fakt ako u ciganov, toto by som strasne xcela aby sa zmenilo... inak som spokojna 🙂

vesi
25. jan 2008

presne tak, arogantní ľudia sa nájdu aj v blave, aj v košiciach....ale najviac ma naštve ked niekto nadáva na nejaké mesto a nakoniec vysvitne, že tam v živote nebol 😠 napr. na petržalku, že betonova džungľa a ja som tam bývala a tak som každému vysvetľovala, že na sídliskách sú trávniky a detské ihriská a nikto mi neveril 😝 😅

sharlotta
25. jan 2008

Vesi, ja byvam v Petrzalke a nedam na nu dopustit, mne sa tu paci. Byvala som uz v roznych castiach, ale okolie Drazdiaka je super. Tiez sa stretavam s lutostivymi pohladmi, ze v Petrzalke? tam su sami fetaci a beton...Je zaujimave, ze o Dolnych honoch Slovensko nevie, ale o Petrzalke siria bludy....Tiez mam rada takych, co neboli, hlavne ze hodnotia 😠 😠 😠 😠

vesi
25. jan 2008

konečne niekto nezaujatý 😀 😀 😀 máš moje sympatie 😎

tweety22
25. jan 2008

baby, ale nie je petrzalka ako petrzalka... ja som bola aj v okoli drazdiaka kde je fakt nadherne ale byvala som nejaky cas aj na jungmanovej a tam sa mi teda vobec nepacilo ☹

vesi
25. jan 2008

ja som bývala na budatínskej a tam bolo pekne 🙂 tweety, ide o to, že niektorí kritizujú a v živote tam neboli 😅

sharlotta
25. jan 2008

Ja som byvala aj na bulikovej, aj tam sa mi pacilo. Nepaci sa mi ta cas okolo TPD...Ale to uz sme asi mimo 😅

tweety22
25. jan 2008

vesi, ano s tym suhlasim ale je to skor uceleny pohlad na petrzalku kvoli tomu, ze velmi vela ludom staci, ze vidia pohlad z hradu a vtedy to naozaj vyzera ako betonova dzungla...

etuska
autor
25. jan 2008

Ja som studovala v Ke a stale som tvrdila,ze sa tam vratim-manzel je Kosican,no nakoniec zijeme takmer pod Tatrami. Teraz zvazujeme kde sa prestahovat-kde si ma manzel hladat pracu,kedze konci VS a u mna vitazi jednoznacne Irsko-konkretne Dublin.
Necakala som,ze vo velkomeste bude tolko zelene a det. ihrisk-bola som nim ocarena- i ked pocasie je tam hrozne....

O par rockov vsak chceme prist urcite na Slovensko