Prečo mám rada Slovensko

etuska
21. jan 2008

Vsade vokol nas su same negativa,takze som sa rozhodla zalozit trosku "pozitívnejsiu" temu.
Skuste porozmýšlať nad tým, prečo máte rady Slovensko 🙂

maso
29. jan 2008

To Merci som tam hodila len tak, mohlo tym byt aj Kinder vajce 😀 to len ako protiklad 🙂

Tiez sa mi inak hovori o papanici, ked ja som na Slovensku a ty nie 😀 lebo aj mne by chybali spisske parky 😀

ikke
29. jan 2008

tak ale tiez nie je cokolada ako cokolada 😅 lepsiu nez figaro varovu len tak hocikde nenajdes 😝 😀

ivka19
29. jan 2008

slovensko,rodny moj kraj....myslim si,ze kazdy v kutiku srdca nech zije kde kolvek, svoju krajinu milluje.predtym mi tu chybalo asi vsetko od horalik cez kofolu,tvaroh,ostiepok....asi vsetko,ale teraz sa nam tu v uk otvorilo vela polskych obchodikov a mame moznost dostat skoro vsetko,este aj tu kofolu a vineu... 😝

bihan
29. jan 2008

Prečo? lebo som sa tu narodila, vyrastala, preliezla som naše hory a na čundre s gitarou nikdy nezabudnem. Mám rada Slovensko, lebo je tu v zime zima a v lete teplo (zdá sa to ako banalita, ale napr. v Bretónsku sú len dve ročné obdobia - chladnejšie a teplejšie.. teraz tam majú cez deń tak 12 stupňov, v lete 22).
Mám rada Slovensko, lebo maminkina kuchyňa je jednoducho naj.. tie jedlá ste tu už spomínali - Ikke vďaka za tip na bryndzu 😀
Mám rada Slovensko, lebo tým, že sme taká maličká krajina, nemôžeme si vytačiť len s tým, čo máme a občas sa obzeráme aj po svete okolo...

No a ešte k tvojmu príspevku, Lenka.. vo Francúzsku Merci poznajú veľmi dobre, údené kolenu tu síce nenájdeš, ale nájdeš kopec iných údených vecí aj keď s našími zabíjačkovými "pochúťkami" to veľa spoločného nemá... o domácej údenej klobáske môžem len snívať 😅

Mne chýba ešte medovinka 😀 Vo fr sa dá zohnať alkohol z medu, ale nie je to také sladké a navyše sa tvária, že je to aperitív, takže keby som si vypítala deci, tak by sa na mňa pozerali ako na alkoholičku 😝

A keď sme pri tom alkohole, nie je to tak vo všetkých krajinách, ale vo FR nemajú veľké pivo! Oni sú tu všetci na tých malých štvrtinkových a poháre na víno majú tak 1dl 😅

maso
29. jan 2008

😀 a potom vyzeras ako opilec zo Slovenska, co?

etuska
autor
29. jan 2008

Myslite,ze vase deticky budu hrde na to,ze su(polo) Slovenky/Slováci????? 🙂

langkofel
29. jan 2008

Etuska, mna ta moja mala prekvapuje cim dalej tym viac a som o tom viac ako presvadcena, ze bude hrda... Ona je uz dnes 😉
Prednedavnom sme cakali na tatina pred stadionom a rozpravali sa samozrejme po slovensky. A nahodou isiel okolo chlapec, ktory tu pracuje a ked pocul svoj materinsky jazyk, pohotovo sa spytal (samozrejme mna) "Ty si Slovenka?" .Skor ako som stacila otvorit usta odpovedala mu moja dcerka "Ja som Slovenka!" A zase som mala slzy na krajicku... ale boli to slzicky stastia 🙂

langkofel
29. jan 2008

A babule, aj ked som hrda Slovenka, mne nejak tie nase slovenske specialitky velmi nechybaju, no vzdy ked ideme na Slovensko nezabudnem si priniest 2-3 Salka (aby sme si mohli s malou robit Maskrty 😀 ), par balickov Burizonov, a Detske okruhle piskoty, tie mam pre malu, lebo tvrdi, ze to co jej davam tu nie su piskoty 😀 😀 😀

Ja som si dost zvykla na tunajsiu, horcicu, nejake tie napolitanky, cokoladu, ich nakladane uhorky, aj ta tatarka sa tu da zjest...ale netvrdim, ze sa netesim, ked ma tym na Slovensku pohostia.

monkula
29. jan 2008

ahoj langofel, my sme staré známe z Mamy, mamaMonika... 😉 😉 😉 😉

Bihan, medovinu mi ani nespomínaj, už druhé Vianoce som bez nej, prvé-tehu, teraz dojčím...

digysa
30. jan 2008

Slovensko mam rada, lebo som sa tu narodila a prezila tu jedno stvrtstorocie. Tiez tu mam svoju celu rodinu a priatelov, bez ktorych mi je dost smutno...
Z jedla mi chyba : oskvarky a husacia pecienka
Ale tiez mi na Slovensku vela veci vadi a vzdy ked pridem domov, (co sa snazim apon 1x do roka) tak ma to dost stve a uvedomujem si, ze by som sa asi nastalo sem uz nemohla vratit. Ale to je diskusia na inu temu.

Zato mojim detom poskytnem alternativu, aby si vybrali, kde sa im bude viac pacit...preto syna ucim po slovensky a tiez ma vybavene vsetky doklady na Slovensku, aby sa v dospelosti sam rozhodol...

nanyka
30. jan 2008

keď idem za drahým, tak si vždy nakáže syrové korbáčiky + čokoládové pikao či piknik..a vo veľkom množstve 😀 😉 .

i.n.g.a
4. feb 2008

Ja byvam v zahranici a aspon ako tak mozem porovnavat.Nechcem tu pisat rozdiely politicke,ci ine...Vsade je nieco dobre a nieco zle.No Slovensko je moja rodna krajina a vzdy mi ostane v srdci.Snazim sa 1x alebo 2x rocne SK navstivit.A vzdy si nesiem niejake produkty so sebou.Pre niekoho su to smiesne veci,no ja ich tu u nas neviem zohnat.Napr.vian.oplatky,pol.muku,korbaciky,parenicu...A moj muz vyvaza (jasne ze len pre svoju potrebu) zlateho bazanta.Ja sa najviac vzdy tesim na nase horalky!!!!!

etuska
autor
7. feb 2008

Pirohy 😀 😀 😀 -bez nich neprežijem 😀

monkula
7. feb 2008

etuš, daj recept na pirohy... 😀 😀

etuska
autor
7. feb 2008

Heh, 😀 😀 😀 -nám ich zásadne varí moja babka.Ale cez víkend môžem vypítat recept-uz by som sa ich mohla naučiť variť aj ja 🙂

etuska
autor
9. feb 2008

Chcela som napísat"vypýtat" 🙂

etuska
autor
9. feb 2008

Dnes sme boli s rodinkou v nasich horách.Krásne svietilo slnko,kopec snehu,v dialke bolo vidno Tatry a my sme sedeli na krmidle pre zvieratká,z kt. vonalo seno a slnili sa.Bolo tam tak ticho a krásne.A naša dcérka sa nás pýtala,ze kedy budú malinky 😀 😀 😀

etuska
autor
10. feb 2008

...a co take"Pikao",zahustene mlieko s roznymi prichutami-cokolada,karamel.Myslite,ze to maju aj inde ako na Slovensku???

nanyka
10. feb 2008

etuska, nemajú..možno niečo podobné, ale som tu písala, drahému ho vždy vo veľkom množstve vláčim, keď za ním idem 😀 .

hankaa
10. feb 2008

i.n.g.a
kde zijes v zahranici?? ked v usa tak to vetko tu maju 😀 😀

langkofel
10. feb 2008

Hanka ☹ ☹ ☹ , vy v tom usa fakt mate vsetko ☹ ☹ ☹

hankaa
11. feb 2008

Langkofel
ano vsetko mame🙂 😀 horalky,tatranky,bananky v cokolade kavu,kokosy, pred vianocami sme mali salonky kolekcie no vsetko vodu kofolu 😀 😀 ty si kde v zahranici?? tu si mozes pozriet co vsetko si mozme obiednat alebo ist ta do obchodu kto byva poblisku 😀 😀

http://www.slovczechvar.com

i.n.g.a
11. feb 2008

hankaa
byvam v holandsku,tak zase nic z toho.co je skoda ☹

ikke
11. feb 2008

inga, polohrubu muku namiesas z hladkej a krupicovej, oplatky napecies, ked si v mediamarkte (a pod.) kupis oplatkovac, parenica a korbaciky mi tu fakt nechybaju, ale ked uz naozaj potrebujem parenicu, kupim mozarellu 😀 no, akurat tie horalky... ale o dva tyzdne si ich donesiem, co mi lietadlo daaa 😝 😀

nanyka
12. feb 2008

to sa dá porovnávať mozarella a parenica? veď to je totálne rozdielna chuť...ale čo vám závidím v NL tak to sú stroopwafels..mňam..aj tú drť z nich mám rada, čo predávajú najmä priamo z pouličného stánku, kde to rovno robia..mňamky 😀 .

monkula
12. feb 2008

a čo to je? 😅 😅

bihan
12. feb 2008

Myslím, že gofry.. mali to aj v Belgicku.. ale úplne čersvté 😵

monkula
12. feb 2008

gofry ale na Slovensku veľmi nepredávajú, však?
Ja som jedla úúplne skvelé gofry na dovolenke pri poľskom mori, tam to polievali aj všelijakými topingami, malinové, jahodové, z čerstvého ovocia samozrejme...
A piekli to rovno pred nami... 😵 😵 😵

ikke
12. feb 2008

stroopwafels su lepsieeee 😵 😵 😵 😀
(su to oblatky plnene melasovou plnkou, chuti to trochu ako karamel)

a s tou parenicou a mozarellou, to si asi len ja tak nahovaram 😉 😅

monkula
12. feb 2008

Tak to by mi nechutilo, neznášam karamel... 😉 😉

ikke, mimo tému, mojím snom je precestovať všetky severské krajiny, Holandsko, Fínsko, Švédsko, Dánsko... 😵 😵
A pohladkať si soba, a vidieť polárnu žiaru...
Mne netreba ani Paríž...