Prečo mám rada Slovensko

etuska
21. jan 2008

Vsade vokol nas su same negativa,takze som sa rozhodla zalozit trosku "pozitívnejsiu" temu.
Skuste porozmýšlať nad tým, prečo máte rady Slovensko 🙂

magg
21. jan 2008

lebo sme v podstate nekonfliktny narod

etuska
autor
21. jan 2008

ja nedam dopustit na prirodu,lesy,luky,hory....nase dedinky a snicam o takej mini-dovolenke niekde na Kysuciach 🙂

lubina
21. jan 2008

MOzno aj preto, ze teraz byvam v zahranici a tak sa ta hrdost na to, ze som zo Slovenska objavila akosi sama od seba....

mixka
21. jan 2008

narodila som sa tu, konkretne v bojniciach a milujem svoje rodne mestecko, jeho vonu... 🙂 rada som sa este, ako slobodna tulala s partiou po nizkych a vysokych tatrach a uzivala si nasu nadhernu prirodu 😵

yonanevi
21. jan 2008

lubina no poznam to 😀 ale aj sa hambim ze som slovenka lebo nasa natura to je des hlavne zavist , a to ze ukradneme vsetko co sa len da 😠 ale musim povedat ze sme ako narod velmi pracovity a robime aj za dvoch

lubina
21. jan 2008

Mixka, vidis ake je to Slovensko "male".Ja sice nie som z Bojnic ale na zamku som sa vydavala...je nadherny ...

monkula
21. jan 2008

jej, etuš, pekná téma... 😵 😵

Mne s páči rozmanitosť prírody, rovina, aj veľhory, priehrady, pekné mestá...

mixka
21. jan 2008

lubina, uprimne zavidim... 😉

abies
21. jan 2008

Rodina, priatelia, priroda...nase krasne Slovensko...jednoducho moj domov... 🙂

lubina
21. jan 2008

yonanevi neviem kde si teraz v zahranici a ake mas skusenosti.Ja som v Holandsku a o Slovakoch tu vela nevedia,ale hovoria,ze ak su vsetci taki ako som ja,tak ze u nas musi byt ozaj dobre, dobri ludia 🙂

yonanevi
21. jan 2008

no ja som v nemecku lubina nevravim ze vsetci su taky ale cast je taka mam svoje skusenosti 😖 ale viete co cim som dlhsie v zahranici tym ma to taha domov , asi je to tak vsade je dobre ale doma naj 😉 vsade sa da zvyknut ale po case to kazdeho taha tam kde sa narodil

vesi
21. jan 2008

milujem Bratislavu.niekomu to možno znie divne, ale ja som sa tam narodila a vyrastala...mám rada prechádzky starým mestom...a mám rada aj východné Slovensko, tam som strávila stredoškolské roky. žijú tam skvelí a priateľskí ľudia. pochádzajú odtiaľ moje najlepšie kamošky ,môj manžel aj moja mama 🙂 Páčia sa mi Tatry...mám rada zámky a hrady ktoré tu máme, jaskyne a slovenské more 😀 ( Zemplínsku šíravu) 🙂

elise
21. jan 2008

ja mám rada slovensko pretože tu žijem so svojou rodinou manželom synčekom.sme sa tu narodili a vyrástli a som rada že náš syn sa narodil na slovensku. u nás su ľudia taký súdržnejší

julia225
21. jan 2008

som slovenka, .... mam rada ked sa prechadzam pomedzi kopce a hory a prijemne svieti slniecko.... 😉

lubina
21. jan 2008

elise ale to si myslia aj v inych krajinach,ze u nich su ludia taki sudrznejsi.Vsade sa najdu aj taki aj onaki....ale to ze sa niekt niekde narodi a preto ma to miesto rad,to je dobry dovod,aj ja mam rada Tatry a hory a sever Slovenska,odtial pochadzam

elise
21. jan 2008

ja bývam v dedinke pri piešťanoch je tu tiež krásne a všetci na dedine sa zdravíme a pomáhame si preto som šťastná že tu žijem.

luminkasp
21. jan 2008

aj ja mam rada slovensko mozno prave prato, ze mi tak chyba v zahranici, ja som z oravy, takze lesy, priehrada, ... a samozrejme rodina a slovencina

lubina
21. jan 2008

luminkasp teraz mas sancu mat slovencinu kazdy den,mas dietatko tak s nim hovor slovensky.Ja s mojou dcerkou len slovensky a ona uz tiez hovori celkom dobre slovensky,aj ked muz nie je slovak.

bubuska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olianko
21. jan 2008

ja mam rada Slovensko lebo tu som sa narodila , tu je moja rodina.Mame krasne hory a ludia su velmi pohostinni a mili.Pri pesnicke V dolinach mi beha mraz pochrbte 🙂

etuska
autor
21. jan 2008

Dakujem za komplimenty žienky slovenské 🙂
A milo ma prekvapilo tolko prispevkov 🙂 .Vsade su ludia i dobri i zli,ale dufajme,ze ludskost bude vzdy na 1.mieste.
Ja sa poslednu dobu zaujímam o akýsi navrat k prírode,ku korenom/asi starnem/ 🙂 a k tomu samozrejme patria aj miesta kde clovek vyrastal 🙂
Zboznujem chodit v lete len tak po lukach,lesoch a zbierat bylinky,huby a potom ich doma susit a teraz v zime popijat vonavy cajicek 🙂

A napr. co sa týka rodiny-paci sa mi,ze tu zena moze ostat s dietatom doma aj 3 roky.

etuska
autor
21. jan 2008

Olianko-aj mne!!!! 😲 -mala by to byt nova moderna hymna 🙂 🙂 🙂 -aaaale zartujem. Myslim si vsak,ze prave Kuly vlial trosku vlastenectva mladým ludom. 🙂

sunny6
21. jan 2008

ja som v UK uz 4 roky a tiez ma to taha domov,nie len priroda,ale hlavne pocasie.Na Slovensku mame velke stastie ,ze mame 4 rocne obdobia,cize krasne horuce leto,peknu zamrznutu zasnezene zimu,farebnu jesen a spevavu zelenu jar.To mi chyba najviac,lebo tu v Uk je hrooozne pocasie,ci v lete a ci v zime.
Samozrejme nadherna priroda a krasne pamiatky 🙂

etuska
autor
24. jan 2008

Sunny,suhlasim-aspon mame "z kazdeho rozku trosku",mne vsak v UK ten vietor a dazd az tak nevadil ked bolo +10C tak sa to dalo,no nechapem ako vtedy Britky obliekaju svoje deti-to je des!!!-vetrovka,hole nohy a ziadna ciapka-brrrrr 😖
Mne sa pacia nase kroje 🙂
Skoda ,ze sa akosi "amerikanizuje" aj Slovensko-Valentin a Halloween-to vobec nemusim 😠
Asi je to priznak staroby,no coraz viac ma zaujimaju zvyky a tradicie na SVK...

lenka78
24. jan 2008

Ja milujem nase konciare a cimbalovku.Bryndzu a parenicu.Milujem aj moje rodne mesto,no je pravda,ze som momentalne zo Slovenska a ludi sklamana.Malo sa usmievame.Je iba par slniecok a ti su uzasni.
Suhlasim,ze mame zle vlastnosti ako zavist a kradneme.Zazila som to na vlastnej kozi vo Francuzsku a musim uznat,ze som sa vtedy za nas riadne hanbila.No totalita na nas nieco zanechala.
A vadi mi aj to,ze sa kazdy zatvara do vlastnych pribytkov.Volakedy ludia sedeli na lavickach pred domom,stretavali sa,spievali,veselili a teraz?Bolo niekedy veselsie.Ano,sme pracoviti,no niektori zabudame si uzivat zivot. 😔

etuska
autor
24. jan 2008

svata pravda-treba to zmenit 🙂

etuska
autor
24. jan 2008

Ktoré typicke slovenske zvyky sa Vám páčia?

zuzula28
24. jan 2008

Ja som hrda Slovenka a ked som v zahranici, tak som este pysnejsia. A prezentujem sa tym, ze nechcem byt zadubena truba, ale snazim sa hovorit aj jazykom, krajiny v ktorej som, nech vidia, ze nie sme hlupacikovia z "ostbloku". Prezentovat sa da hoci aj tym, ze nebudem na dovolenke vynasat z jedalne od svedskych stolov na hanbu sveta, ked kazdy vie, ze sa to nepatri. Skratka sa spravam normalne. Na Nemcov a Anglicanov aj tak nemame, tak akeze komplexy. ved to su prasce arogantne na pohladanie. Nas maju vsade radi, ze sme srdecni, uprimni a pohostini. Ved aj ceski umelci dokola opakuju, ze nase publikum a pohostinnost su lepsie ako doma. A to je co povedat, ked to aj bratri tvrdia. Nasi ludia a vobec vsetci Slovania su najkrajsi v Europe ak nie aj na celom svete. Aj blond aj tmavi a hlavne sme fakt velmi fyzicky pritazlivi pre vsetkych cudzincov.
Folklor zboznujem, moja sestra aj roky tancovala a vsade vo svete mali velky uspech. Milujem kopanice, bryndzove halusky, Slovencina je nadherny jazyk. Makky [ak je spisovna 😀 ], poeticky a lubivy. Toto nie je o nacionalizme ale napr. Madarcina alebo Nemcina su tvrde a odpudive.
Nasi ludia su aj statocni a odvazni. Slovensko ma na pocet obyvatelov najviac oceneni "Spravodlivi medzi narodmi" za ukryvanie a zachranu Zidov pred holokaustom zo vsetkych krajin.
Nase zeny su zamestnane supermamy, ktore zvladaju perfektne domacnost i rodinu oproti EU priemeru.
Nasi vysokoskolaci su v zahranici ceneni ako velmi kreativni, pracoviti a sikovni ludia.
Nemame najmensi dovod, mozno okrem financii, pachtit sa za niecim, co je vonku...A chvalabohu nam to konecne aj zacina dochadzat. Musime si budovat to, co mame doma. Aj za cenu mensieho blahobytu, lebo je to pre nase deti...

etuska
autor
24. jan 2008

Juuuj Zuzka,pekne si to napisala,bisťu 🙂

monkula
24. jan 2008

zuzula, krásne napísané...

Ja len budem trošku oponovať, že viac pohostinní, ako Slováci sú Poliaci... Nám sa na ceste k Baltiku pokazilo auto, bolo 6 hodín ráno, nedeľa... napriek tomu páni mehanici prišli do dielne a jeden z nich, pri phľade na deti nás usadil do auta a odviezol k sebe domov!!!, tam sme boli do druhej poobede, jeho manželka nám urobila kávu, čaj, vyložila sladké ku káve, potom doslova vyplienila chladničku a ohostila nás ako kráľov, klobása, šunka, paradajky... ďaľší čaj, a káva...
Cudzí človek, ešte nás nechala aj samích v byte a išla s naším jarkom vyvenčiť psa... 😲 😲 😲
Toto je pohostinnosť, ešte aj na cestu nám chcela nabaliť chlebíky, ale to sme už odmietli...
A jej manžel, išiel po súčiastku do Poznane, čo bolo 40 km a tam chodil po tžnici 2 hodiny!!, kým nenašiel tú správnu..., neviem, či by toľko ochoty bolo v Slovákoch 😅 😅 😵 😵 😵 😵