Prečo muži nehovoria, že nás milujú?

emanuelle
12. júl 2007

ahojte vsetky kocky na fore...kladiete si tiez tuto otazku? tak sa pridajte a napiste svoje skusenosti. nie som sice vydata a nemam deti, ale snada sa tu najdu aj take, ktorých tento problem trapi. moj drahy mi to za nas 9 mesacný vztah nepovedal ani raz! ☹ ☹ ☹

anjelik85
14. júl 2007

Ahojte, naozaj to záleží od toho, kde ten človek vyrastal. My sme si doma stále hovorili, že sa ľúbime. Vždy, keď niekto odchádzal, rozlúčil sa bozkami alebo pohladením. Teraz žijeme s mužom u jeho rodičov a tam je to strašne chladné. Oni si ledva dajú pusu, keď si gratulujú k sviatku. Hrozné boli pre mňa aj prvé vianoce u nich strávené. Takže ja sa ani nečudujem, že mi muž málokedy povie, že ma miluje. Lenže ja to viem. Pretože skutky sú silnejšie ako reči. Darmo ti každý deň bude rozprávať, že ťa miluje, keď za chrbtom ťa môže podvádzať s druhou. Takže radšej si všímať skutky ako reči.

maca793
14. júl 2007

angelik85
to máš pravdu nadarmo bude rozprávať že nás miluje keď sa za našim chrbtom vláči s druhou
ale nie všetci muži sú takí nájdu sa aj výminky 😉

leniciatko
20. aug 2009

akú peknú tému som vysnorila 🙂

katrin21
20. aug 2009

teda neviem, ale podla mna ked naozaj miluju, tak to povedia... mne to moj hovori casto 🙂)))

ale mala som aj taky vztah , kde som na to cakala dva roky, a ked mi to povedal, uz bolo neskoro. Prilis skoro to nejde, povedat " milujem ta" znamena pozant aj chyby a napriek tomu chiet byt s tym druhym, obdivovat ho, vazit si ho, citit s nim.. a to sa da az casom.. ked pominie prva zamilovanost. 😉 ale zas cakat donekonecna sa neda.
Samozrejme su aj takí, co to hovoria hned a vela a potom si myslia, ze im bude vsetko tolerovane.. treba to proste vycítit ci je to uprimne.... a to sa da casto az po urcitych skusenostiach a mozno aj sklamaniach.. skutky su dolezite, nie slova. napriek tomu si myslim, ze milujuci muz ma potrebu to povedat aspon obcas. 🙂)

bets
20. aug 2009

moj mi to hovori casto, aj to mysli uprimne.
ja vacsinou dodam aj ja teba, ale uz sa zlepsujem, ked sme sami, tak mu to poviem aj tak sama od seba.
len nemam rada, ked ma pri telefonovani s manzelom pocuva kolega v kancelarii, ktory to priatelke do telefonu nikdy nepovedal a pochybujem, ze jej to bezne hovori.

jalao
20. aug 2009

leniciatko, ozaj si vytiahla zaujimavu temu 🙂 , ale pritom ty sama si sa nevyjadrila! 🙂 🙂 🙂 Moj to uz teda moc nehovori, ale viem, ze to tak JE a ako pisala kocka vyssie, my skor uprednostnujeme skutky, ako recicky... Poznam niekolko dvojic, ktori boli vzdy ukazkovi tutu-mutu, laska nevidana a skoncilo to fiaskom... 😒

jaron
20. aug 2009

Ja to hovorím manželke dosť často a nie že by sa jej to nepáčilo, len si zase musím dať pozor na opačný extrém - milujem ťa, ľúbim ťa, mám ťa rád... namiesto toho, aby som jej umyl riad... 😀

emily333
20. aug 2009

mne mm povie ze ma lubi ked ma 2 promile 😀 😀

leniciatko
20. aug 2009

jalao,emily, moj tiež patrí medzi tých chladných. je taký čo sme sa spoznali,a to je 11 rokov. kolkokrát som svokre povedala,že tento jej syn je ako studené vajco a odpovedala,že vždy bol taký...už som si zvykla...ale výplatu nosí,tajné sms nemá ani telefonáty.

leniciatko
20. aug 2009

a preto,som sa rozhodla,že so syna vychovám cicúšika.aj sa mi to podarilo,cicúcha sa bárskedy,aj ked sme na prechádzke. 😀

hasleerka
20. aug 2009

leniciatko môj je taký istý, možno chladný, ale výplatu nosí ... a pri tých 2 promiloch to tiež vie povedať 😀 😀 😀

miroslava89
20. aug 2009

nechcete si niektora poziciat mojho chlapa?😅.. keby vam chlap takmer kazdy den 4roky vravel ako vas ma rad a miluje liezlo by vam to na nervy🙂

titkovamiriam
20. aug 2009

jeje a moj mi to hovori stale 😀 😀 😀 ale ja nepoziciam 😠 😀 😠

hasleerka
20. aug 2009

no miroslava ty ho máš aj za tých naších ... niektorí sú viac ukecaní a iní zas menej .. a umýva aj riady, takého by som si požičala 😀 😀 😀

saska73
20. aug 2009

emanuelle to, že ti to za 9 mesiacov ešte nepovedal, nič neznamená. Možno si potrebuje byť 100% istý po ako si písala, vzťahoch, kt. nevyšli. Skutky lásky sú skutočne dôležitejšie ako slová. Písala si, že sa máš pocit, že ťa má len na ukazovanie a to "druhé". To je závažnejšie prečo máš ten pocit - všíma si ťa len v spoločnosti a doma si mu ľahostajná a je chladný, nepomáha ti,....
A normálne sa o tom s ním porozprávaj vo vhodnej chvílke, bez scén a nárekov - to chlapi nemajú radi, kľudne.

My si to hovoríme, i keď z mojej strany to bol skôr problém povedať prvý raz. Máme zavedené určité rituály, ráno aj večer pusa a iné.
Ale 100 % sa prejavil raz po podnikovej oslave, nie je zvyknutý piť a ani nechodí domov opitý ale toto prišiel riadne pod parou, strašne som sa na ňom nasmiala a povedal mi najdlhšie vyznanie v jeho živote, strašne pekné - super na tom, že opitý hovoria pravdu, tak som sa tešila.

miroslava89
20. aug 2009

haslerka on len zehli a upratuje riady neumyva- zatial 😀.. ale nepohne sa od svojej maminky cize bez nej by nesiel a ju znesie malo kto- ale to je uz o inom😉

lucaska
20. aug 2009

aj ja si myslim ze skutky a nase pocity su dolezitejsie ako len reci................kazdemu dobre padne ked jej muz povie ako ju miluje ked je to uprimne................a myslim si ze to neni len v slovach ale v tom ako sa citime a ako sa k sebe navzajom chovame..............zbytocne nam niekto bude vravie ako nas miluje a za chrbtom nas bude klamat..............

marianca
20. aug 2009

Ahojky, Emanuelle takže ani môj muž nepatrí k tým ktorí takéto veci hovoria na počkanie. Robí to skôr tak, že mi pošle esemesku a v nej je to napísané, alebo smajlíka, ktorý posiela božteky. Ale ja viem , že to myslí úprimne a že proste mu nie je príjemné hovoriť mi to napriamo. Ale nevadí mi to nejak, pretože mám kamarátku, ktorej muž za deň 30 krát povedal, že ju ľúbi a popritom ju úspešne podvádzal s inou. Tým len chcem povedať, že keď ti to niekto povie, neznamená, že to skutočne aj cíti a že keď ti to nepovie neznamená že ža neľúbii, chápeš? Ty sama musíš z jeho správania vycítiť či ťa ľúbi alebo nie. Niekedy mám aj ja krízu a chcem to počuť, ale proste je to tak ako to je... 😉

marianka79
20. aug 2009

emanuelle prečítaj si knihu-Prečo muži nepočúvajú aženy sa nevyznajú v mapách.Tam nájdeš odpoveď na tvoju otázku A TO FAKT! 😉

petot
20. aug 2009

Dôvodov môže byť veľa.

Keď som začínal chodiť s manželkou, tak asi 2 mesiace som jej nič také nepovedal, pretože som sám v tom nemal jasno a nechcel som ju klamať, aj keď som vnímal, že by rada počula, na čom vlastne je 🙂

Niektorí muži to môžu považovať za tak jasnú vec, že nevidia dôvod to hovoriť. Spomínam si na citát jednej knihy o vzťahoch: "Miláčik, veď ja som Ti sľúbil lásku na celý život, a nespomínam si, že by som ten sľub niekedy odvolal" 😉

Môžu sa aj hanbiť pred okolím.

My si s manželkou vyznávame lásku mnohokrát za deň, je to pre nás prirodzené, ako keď bije srdce v dvoch fázach, systola, diastola, alebo ako dýchanie, nádych, výdych, tak nejak podobne to medzi nami koluje. Nevadí nám prítomnosť detí, ani rodičov. Pred cudzími ľuďmi prechádzame skôr na neverbálne prejavy, že sa objímeme, chytíme za plece apod.

marianka79
20. aug 2009

petot to je pekné

ianitka
20. aug 2009

emanuelle tu uz asi nie je(posledny piaty prispevok v r. 2007) ☹ ale leniciatko ako spravny "snoric" vysnorila krasnu temu...

laska je v cinoch je aj v slovach... dnes som mala super den, ze som to pocula viackrat slovne aj pocitovo aj cinmi... 🙂 🙂 🙂

to marianka79 - ta kniha je super, najprv som si myslela, ze to bude "Mars Venusa v bledoruzovom" ale je fakt dobra