Prečo muži nehovoria, že nás milujú?

emanuelle
12. júl 2007

ahojte vsetky kocky na fore...kladiete si tiez tuto otazku? tak sa pridajte a napiste svoje skusenosti. nie som sice vydata a nemam deti, ale snada sa tu najdu aj take, ktorých tento problem trapi. moj drahy mi to za nas 9 mesacný vztah nepovedal ani raz! ☹ ☹ ☹

lenadka
12. júl 2007

hi? a ked sa ho opytas?

emanuelle
autor
12. júl 2007

na to nemam ani odvahu! Ked mu poviem, co k nemu citim, rychlo zmeni temu... 😠

domeenika
12. júl 2007

emanuelle... a to ma kolko rokov? lebo aj to je dost podstatne.. 😒

emanuelle
autor
12. júl 2007

37! ja mam 24..

iffka2002
12. júl 2007

emanuelle, u nas je to naopak, mne muz casto hovori, ze ma lubi. No ja som mu to povedala asi len 2 krat v zivote a to iba nasilu. Niezeby som ho nelubila, ale ked som byvala u rodicov sme si nikdy v rodine, naozaj nikdy nehovorili ze sa mame radi, alebo lubime, alebo tak.. Preto si myslim, ze to velmi zavisi od toho, v akom prostredi clovek vyrasta a ci je nauceny hovorit o svojich pocitoch.. teda to je aspon moja skusenost

emanuelle
autor
12. júl 2007

no mozno mas pravdu iffka,a le obcat to pocut by nebolo zle. Potom mam pocit, ze ma má len na ukazovanie a uzivanie... ☹ a fakt neviem ci v sebe najdem odvahu opytat sa ho to...

lenadka
12. júl 2007

ja si myslim, ze je to normalne ak to nehovori casto, ale ak nikdy???hm cudne

dai
12. júl 2007

emanuelle,
poznam chlapov ktori to nehovoria - pretoze tu osobu nemiluju ☹ len ju maju velmi radi a su prilis cestny nato aby to povedali... znie to asi surovo a sproste - podla mna to je ale tak 😔
ked ta muz lubi - povie ti to - aspon raz, ked mu vysvetlis ze je to pre teba dolezite to pocut - nemala by si mat strach hovorit s nim na taku citlivu temu - ak to ma byt tvoj partner do buducnosti - mala by si sa s nim vediet porozpravat na vsetky temy ktore ta trapia, inak to budes v sebe dusit a nakoniec to bud znici vas vztah alebo teba ☹

dufam napriek tomu o com som presvedcena ze existuju chlapi ktori to nehovoria lebo sa boja alebo... neviem ( dovod nepoznam ) - mam v svojej blizkosti podobny pripad - a viem ze ten chlap to tej zene nikdy nepovie, pretoze ma este dalsie 2,3 nazvala by som to kamalasky , ktore ma tiez velmi rad - sam nevie ci citi k tej jednej nieco viac ako k ostatnym a napriek tomu ze ona mu uz viackrat lasku vyznala, on jej to nedokaze opatovat lebo nevie klamat do oci 😢 tiez je to uz starsi chalan - clovek by povedal zeby uz mal vediet co chce

vavka33
12. júl 2007

asi nechce klamat 😲 tak radsej nic nehovori

marya
12. júl 2007

Emanuelle, možno naozaj len nevie hovoriť o svojich pocitoch, mne samej to tiež robí problémy, môj drahý mi to hovorí relatívne často, ja mu to skôr napíšem 🙂
Ale je úplne iná vec, keď máš pocit, že Ťa má len na užívanie...chápem, že Ti chýba, že Ti lásku nevyjadrí slovne, ale zas láska sa prejavuje aj inak, a ak je tam láska, tak by si nemala mať pocit, že si len chce užívať, hoci Ti slovne lásku nevyznal, len Ty sama môžeš cítiť, či Ťa naozaj ľúbi ( ja som šťastná, že môj drahý mi to vie aj povedať, ale jeho lásku cítim aj z jeho správania sa ku mne a z toho čo pre mňa robí, to je podstatné)...Ak máš pocit, že Ti niečo chýba, tak sa s ním o tom skús porozprávať, veď 37-ročný chlap by mal pristať na rozhovor, ak mu na Tebe záleží...

marya
12. júl 2007

Určite sú chlapi, ktorí to nehovoria, hoci to cítia...môj tatko mame vraj nikdy nepovedal, že ju ľúbi, ale pritom by jej bol zniesol modré z neba...len on nikdy nevedel hovoriť o svojich pocitoch, a mama jednoducho jeho lásku cítila... 🙂

bobess
12. júl 2007

no ja neviem ale hovoriť ti môže čo chce, ale keď to necítiš 😖 . bolo by lepšie to hovoriť a necítiť? mne to tiež nevešia stále na nos ale cítim to.

emanuelle
autor
12. júl 2007

kocky, ono sa to asi aj tazko cita...co niektore pisete. rad ma má to viem urcite, ale neviem ci je to o lubeni...! Ma za sebou par dost hnusnych vztahov, v ktorých sa poriadne sklamal...neviem ci to nesuvisi aj s tym.

sisulik
12. júl 2007

tiez suhlasim s tym, ze dolezitejsie je to citit...;)

angua27
12. júl 2007

emanuelle u nás je to podobne. za 8 ročný vzťah mi drahý povedal, že ma miluje asi iba 2-3x. radšej mi napíše SMS, alebo nechá raz za čas niekde lístoček. keď mu poviem, že ho milujem, tak si niečo zamrmle pod nos, čo má znamenať: aj ja Teba. zo začiatku ma to tiež dosť trápilo a po dlhej dobe som našla odvahu porozprávať sa s ním o tom. vtedy mi povedal, že ma miluje nadovšetko na svete, ale že jemu sa to ťažko hovorí. odvtedy si všímam jeho lásku hlavne v tom, ako sa ku mne správa. to že mi spraví v sobotu ráno raňajky, alebo ma nechá dlhšie spať, kúpi mi nejakú maličkosť, alebo dobrôtku len tak, alebo už len to, že si pozrieme v telke seriál, ktorý moc nemá rád, ale vie, že ja ho pozerám rada, že ma v noci prikryje, keď sa odkopem. proste treba hladať "drobnosti" v každodennom život, ktoré by ten druhý nemusel spraviť, ale urobí ich. to je ako keby mi pokaždé povedal Milujem Ťa. 😉

lenadka
13. júl 2007

angua, to si velmi pekne napisala 🙂

aiculka
13. júl 2007

Ahojte, mne ten moj tiez nehovori, ze ma miluje. skor to musim odpozorovat na jeho spravani ku mne...tak ako pisala angua. ale ani ja nejak po tejto slovnej stranke nevyjadrujme. Pripadala by som si ako v americkom filme, kde pri kazdom telefonate si hovoria:milujem ta 😒

titkovamiriam
13. júl 2007

my si to zasa s priatelom hovorime casto , ale mozno preto ze sme mali obaja nevidarene prve manzelstva a teraz este niesme manzelmi 😀 😀 .

aiculka
13. júl 2007

tak to je potom vynimka miriam, moj je tie rozvedený a myslim, ze prave tato zla skusenost mu to akosi nedovoli mi to povedat. nastastie mi to neprekaza, ani ja niesom vyznavac takychto viet. Ale obcas mam pocit, ze by to rad odo mna pocul... 😀 😀

titkovamiriam
13. júl 2007

tak to skus 😀 a uvidis.nam obom to v manzelstve chybalo,aj dnes si radi spravime kupel s vinkom a hovorime si ako sa mame radi 😀 😀 😀 ,deti potom musia ist do kupelne k babke 🙂 .Inak u nas v rodine si aj mama s otcom casto vraveli ako sa maju radi a s maminej strany aj babka s dedkom,boli uz starucky a stale sa lubili-teda dedo bol skor stary babka bola o 16r.mladsia.Ked chudak ovdovela tak rada o nom hovorila 🙂
Mne sa to paci ked pride priatel z prace da mi pusinku,pohladi a opyta sa ako som sa mala.Citim ze ma ma rad. 😀 😀 😀

lasenka
13. júl 2007

u nas je to tak, ze cim dlhsie spolu zijeme, tym sa mame radsej. Nepamätam si, zeby sme si niekedy vraveli ako sa milujeme, ako sa lubime, teraz je to u nas bezne. A najviac sa to paci malemu 🙂

titkovamiriam
13. júl 2007

ved aj pre deti je to dolezite aby to vedeli 😀

lasenka
13. júl 2007

presne tak, miriam, ked sa pobozkame alebo mi manzel povie, ako ma lubi, tak Matusko sa zacervena a potom to stale opakuje, no a ja som v siedmom nebi 😀

titkovamiriam
13. júl 2007

😀 😀 😀 u nas povie Milan ze ma mamu stale v puberte a povzdychne si:,,ako by mi moja nestacila!,,A ja mu poviem ze aj jeho milujem a to sa radsej dekuje,lebo by som mu mozno dala pusu a vsetci sa smejeme,michal sa uz tiez moc lubkat nemusi esteze mam mareka ked tu priatel nieje 😀

aiculka
13. júl 2007

no ved aj my si davame najavo vsetky tie neznostky, len si proste nepovieme !milujem ta, lubim ta" doma som to nasich nikdy nepocula povedat, aj tak viem ze sa maju radi...ale ked budem mat deticky...snad aj to bude ☹ tak im budem asi tiez stale hovorit ako ich lubkam... 🙂

bihan
13. júl 2007

Hm.. tak som sa teraz zamyslela, kedy mi manžel naposledy povedal, že ma miluje.. sám od seba... a asi to bolo na svadbe v apríli.. ale angua má úúúplnú pravdu, manžel ma vkuse bozkáva, objíma, drží mi dvere, ak niekam ideme (a teraz, keď mi rastie bruško, tak mi už ani nedovolí dvíhať veci zo zeme 😀), občas mi prinesie raňajky do postele, alebo sa v nedeľu oblečie len kôli tomu, aby mi mohol ísť kúpiť do pekárne čersvté pečivo (aj keď viem, že sa mu vôbec nechce), na nákupoch vždy hodí do košíka niečo, čo vie, že mám rada a nikdy neodíde z domu (alebo nepríde domov) bez toho, aby mi dal pusinku a opátal sa, ako som sa bez neho mala... alebo ma len tak uprostred noci pohladká po tvári.. tie slová mi fakt nechýbajú 😉

poleva
13. júl 2007

mne hovorí môj drahý že ma ľúbi a hlavne ak sa milujeme dobre mi to padne,alebo mi napíše sms ča sa týka dotykov tak ja viac sa krútim okolo neho hladkám ho a tak ale muži to vyjadrujú aj ináč- aj môj- kúpi mi kvet či nejakú maličkosť navarí obed a aj vešia prádlo či umyje riad...

domeenika
13. júl 2007

emanuelle.. niektori chlapi to povedat nedokazu a predsa to citia..

dobromila
13. júl 2007

no ja neviem, ja by som bez vyznania lasky aj v slovnej podobe asi neprezila, pre nas je to v nasom vztahu prirodzene, hovorime si to aj niekolko krat za den a vobec sa to nestalo frazou, jednoducho vyjadrujeme svoje city aj takto, ako nam zobak narastol a zda sa mi to prirodzene a potrebne 😉

maca793
14. júl 2007

lebo sú sprostí a nevedia si nás vážiť a nevedia to povedať zdá sa im to hlúpe v srdci nás milujú ale navonok to nevedia vysloviť mne sa len raz stalo že mi partner povedal že ma miluje strašne ma to zaskočilo ale zároveň som bola strašne šťastná 😉