Prečo strácam milovaných ľudí?

danielitka26
14. feb 2008

prečo ja musím takto trpieť ??? čo som komu urobila ??? prečo mi pán boh berie tých na ktorých mi záleží ?????? prečo mi berie moje lásky ??? dosť čo mi vzal dcérku tak včera sa mi rozhodol vziať aj moju lásočku...môjho dobručkého kamaráta ktorý mal iba 18 rokov ....ja to neprežijem už fakt nevládzem ...neviem ako dalej... a vraj pekný valentín :´(((

Bianku mi vzal 16.4.2007
a
Mareka mi vzal 13.2.2008

..............................................KTO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!! ................................................................
😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

januliak
22. okt 2008

pekny vecer,
je to smutna tema, ale bohuzial aj strata blizkeho cloveka patri k zivotu, len niekto to zazije az prilis skoro...

Kotenko je mi luto, ze taka mlada si musela prezit stratu dietatka...je to velmi tazke, ale urcite Lilianka vas bude strazit do konca zivota a aj svojich surodencov.

Ja aj ked mam 23 rokov, som tych blizkych ludi stratila az priliz. Velka rana bola, ked som stratila najlepsiu kamaratku pri autonehode, dalsia rana, ked sa rozhodol skoncovat so zivotom kamarat(o par dni mal oslavovat 20 rokov) a najvacsia rana prisla pred dvoma rokmi, ked nahle zomrela moja mamina a o dva tyzdne na to zomrel dedo. A strata mamky bola v nepravi cas a to, ked sme si zacali konecne rozumiet...

Ale stale si vravim v tych najtazsich chvilach, ze mamka mi poslala malinku a spolu s Kikou(naj kamaratkou) ju strazia...Ano spravne, malinka sa vola po kamaratke-Kristinka.

Stale mam slzy v ociach, ale viem, ze musim ist dalej a vzdy je preco zit a je tu vela ludi, ktori ma potrebuju... Nikdy to nepreboli, ale zit s tym sa treba naucit a mozno je tazke sa usmievat, ale ten usmev v tom najviac pomaha...

miriamka
23. okt 2008

Januliak...tak ako mne tatino poslal malickeho,Tebe maminka poslala urcite Tvoju dcerku 😔
A ako hovoris...vzdy je preco zit a bojovat,aj ked je to tazke,placeme,mame slzy v ociach...treba to skusat,skusat mat usmev na perach aj ked je to tazke.

januliak
23. okt 2008

Miriamka ja tomu verim, ze mamka v tom ma prsty. Po babatku som velmi tuzila,aj ked som necakala, ze to pride tak skoro 😅 Ale je to uzasny pocit byt maminkou 😵 A Kika mi dodava veeeeeeeeeeeeeeeeela sily v tych najtazsich dnoch...

Je to velmi tazke sa rozlucit s milovanou osobou a mozno ma aj odsudite,ale ja na cintorin chodim minimalne. Ja to tam neznasam, mozno sa to niekedy zmeni, ale ja tam nic necitim, akoby tam mamka ani nebola... ☹ Neviem si pripustit, ze sme ju tam pochovali, najhorsi den v mojom zivote bol ten den, dotknut sa jej a citit ako je studena a nedokazat zo seba vydolovat ani slovo... tazko to opisat, jedine by ste to vedeli snad z tvare vycitat... 😔 😢

kotenko
23. okt 2008

januliak... viem co si prezivala.. ale ja som pochovavalavlastne dietatko... studena, stuhnuta... a predsa taka krasna a nevinna. na cintorine tiez nic necitim, ale chodime tam kazdy den, aby buba vedela, ze za nouchodim tak isto, ako aj do nemocnice... ale s tym, ze teraz jej hovorim ako sa nam dari/nedari a ako nam velmi chyba

januliak
23. okt 2008

kotenko neviem si to predstavit, vsetci mi hovoria, ze najhorsie v zivote je to, ked rodic prezije svoje dieta... 😔 😢

Ale Lilianka vam coskoro zasle z nebicka urcite odkaz a to v podobe stastia z dietatka a urcite zdraveho, ktoreho bude ochranovat.

liana
24. okt 2008

mne momentálne nikto blízky nezomrel, ale všetko to akosi oblieha okolo mňa. babku mám v nemocnici, nikto nevie ako to vlastne dopadne, dnes je pohreb jednej susedy, zomrela z minúty na minútu, nikto nevie prečo, rodiny sa pýtať nebudeme a mňa už dlhšie trápia myšlienky že sa ničo stane mojim rodičom. neviem prečo ma kmásajú takéto depresie, ale ten pocit je hrozný. aj kamarátke teraz zomrela rodina, tiež z jedného dňa na druhý ☹

lenka007
24. okt 2008

ahojte mavate niekto taky pocit ze si predstavujete v truhle alebo pohreb svojich najblizsich? ja mavam dost casto ,hoci kedy si na to zmyslim ze uz zomreli a oni su tu este s nami.neviem si to vysvetlit preco to tak je ale neva ma to.bojim sa toho dna ked to pride,hlavne rodicia a o svojej rodine ani nehovorim.citam si tu tie prispevky a slzy sa mi kotulaju tvarou.Hlavne ked niekomu umrie dietatko.to je to najhorsie co sa moze matkam stat .Aj mojim 2 kamaratkam zomreli babetka,aj ked vedeli ze to raz pride.Drzim vsetkym palceky ktory taketo trapenie zažili a vela vela síl.

miriamka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emilyz
28. okt 2008

Holky inac smutna tema. Ked sa taka strata stane, uvedomime si, ako kratko sme tu a ako zbytocne si ten zivot niekedy kazime hadkami a zbytocnym hnevom, zatialco by sme sa mali z neho tesit, pokym sme tu.
Inac co sa tyka tych nebohych - treba sa za nich vela modlit. A davat na omsu.
Ja som veriaca, ale nikdy som to davanie na omsu nejako k srdcu nebrala. Az ked sa mi casto snivalo s mojou starou mamou a pytala som sa na to knaza, ten mi povedal, ze treba obetovat omsu za zosnuleho, ze oni to velmi potrebuju. Tak som to spravila a pomohlo to - uz sa mi tak casto nesniva. Oni potrebuju nasu pomoc a niekedy nam to takto daju najavo.

miriamka
28. okt 2008

Ako sa da s takym niecim vyrovnat?A ide to vlastne?
Kazdy kamarat a znami odomna ocakava ze sa budem stale usmievat a tvarit sa ako by sa nic nestalo,a ja uz nevladzem...proste nikto ma nechape ake je to tazke 😔

emilyz
28. okt 2008

miriamka... ☹ hrozne, to som fakt nevedela... Velmi s Tebou sucitim! Boze, Ty to vidis! Verim, ze bol milosrdny voci nemu...
miriamka, s takym niecim sa velmi tazko vyrovnava, tych akoze kamaratov si nevsimaj, lebo to nie su kamarati, ked TOTO nevedia pochopit...

kotenko
28. okt 2008

emilyz..
a mozem dat sluzit omsu aj za Lilianku, ked este nemala prve svate prijimanie a ani ziadne ine sviatosti, okrem krstu??? lebo sme chceli dat hned po pohrebe, ale knaz nas odbil tym, ze pokial niekto nema prijimanie, tak sa za ne nedava omsa sluzit. dost ma to vzalo vtedy...

bambusko
28. okt 2008

kotenko, vies o stranke http://www.anjeliky.sk/ ? mozno by ti to pomohlo v tom, co prezivas. viem, ze mate lilianku na webe, tato stranka je taka specialna a pekne urobena. vela sily a stastia ti prajem 🙂

emilyz
29. okt 2008

kotenko myslim, ze urcite mozes. Ved Boh pocuje modlitby za kohokolvek.

bodka13
29. okt 2008

ahojte kočky,keď som čítala tie vaše príbehy naskočila mi husia koža a do očí sa mi tlačili slzy.V júni sme pochovali moju babku-maminu mamu u ktorej som trávievala ako dieťa celé leto a víkendy,mala som ju veľmi rada.Bola chorá ale zhoršilo sa to po Vianociach 2007,bývali sme dosť ďaleko od seba/iné mestá/ a ja som si zo začiatku nevedela vysvetliť čudné veci ktoré sa u nás doma diali.Manžel bol na voj.cvičení,ja sama doma s krpcami pozerám telku a o 22:00 spadol kvetináč z komody v obyvke-žiaden prievan a všetky fotorámiky a blbotinky stáli nepohnuté.V máji mám narodky a tak mi neter priniesla šampanské aby sme to oslávili,nestihli sme ho ani otvoriť tak som ho nechala v kuchyni na linke že ho vypijeme na druhý deň.Teraz bol doma aj muž,pozerali sme telku a zrazu rana/podobná strieľaniu/,muž vyletel z fotelky preveriť situáciu a v kuchyni prúdom tieklo šampanské-čakala som že vyrazilo štupeľ ale ono bolo odrazené dno,pekne hladko dorovna,žiadne črepy.Prepadla ma panika že u nás straší,ked som o tom hovorila mamine prišli sme nato-možno si myslíte že je to blbosť-že su to asi nejaké odkazy od babky.KeĎ spadla kvetina-babka spadla v nemocnici z postele a zlomila si ruku,a to šampanské bola vlastne rozlúčka-o dva dni zomrela.Viaceré ste písali že milované osoby vám poslali miesto seba deťúrence,zažila som niečo podobné ale nevedela som si to vysvetliť,pomohli ste mi.Mám už 35,dvoch chalanov 8 a 5,veľké dieťa=manžel,pes a konečne po MD robím.

miriamka
29. okt 2008

Bodka...urcite to boli odkazy od nasich milovanych,ja tomu viac nez verim,lebo som tiez taky odkaz zazila.Kto nezazije len tazko uveri ze take nieco existuje 😔

bodka13
29. okt 2008

pokračovanie : Tretie bábo sme neplánovali.V júli sme odišli na dovolenku k moru,všetko bolo super až nato že som nedostala menzes ale upokojovala som sa že je to kvôli cestovaniu.Pri cestovaní domov mi všetko vadilo,chcelo sa mi spať a ešte som aj bola stále hladná-tušila som že sa niečo deje.Doma som si to namierila rovno do lekárne a aj keď sme tretie neplánovali verila som že tam budú dve ružové čiarky. BOLI TAM !!!-podľa poslednej men. mi vyšlo že bábo sme vyrobili okolo 20.júna,narodiť sa malo v polovici marca-myslím že ho poslala babka.Tešila som sa a dúfala že to možno bude baba,ale nie dlho - v 10tt sa radosť premenila na slzy,potratila som a teraz tu sedím a narieka:Prečo sa to tak skončilo?,ešte že som sama doma.Možno si namýšľam,ale nikto a nič ma nepresvedčí že znamenia zhora/odniekiaľ/ nám neposielajú naši najbližší.

miriamka
29. okt 2008

Bodka...to ma mrzi 😔 ...a ano,posielaju nam najblizsi znamenia.
Inac ja tiez placem len ked som sama doma 😔

emilyz
29. okt 2008

bodka neber si tu stratu dietatka, netrap sa, viem, ze to boli, ale ver! Ved este moze prist dalsie. Hlavu hore. Spomen si na ine zeny, kt. trpiaa horsie ako ty

bodka13
30. okt 2008

viem že sú na tom niektoré z nás oveľa horšie,som rada a veľmi šťastná že moji dvaja krpci a vlastne celá rodina sú v poriadku/hlavne nech to tak zostane/.To iba niekedy mi príde veľmi ľúto a kladiem si otázku prečo mi ho /možno ju/ poslala a hneď vzala-ale asi to tak malo byť.Dr. mi to vysvetloval že príroda si rieši veci po svojom,že určite niečo nebolo v poriadku s vývojom plodu/možno by nebolo zdravé,../ a že sa život nekončí bábo ešte kľudne môže byť.Neviem či sa ešte pokúsime alebo to necháme na náhodu,lebo toto bolo ako odkaz.Manžel nad tretím dieťaťom vôbec neuvažoval,že stačia aj dve a človek má čo robiť aby ich zabezpečil,a že aj roky nám pribúdajú,aká je doba a či si po 40ke po skončení MD ľahko nájdem robotu,...
Myslíte že existuje aj nejáká sila,energia na prenos myšlienok?-neviem ako to mám napísať.Dosť často sa mi stáva že keď niekoho dlhšie nevidím alebo si nezavoláme,stačí že ho spomeniem a v priebehu pár dní/niekedy aj v ten deň/ sa ozve.Muž sa už smeje či si nechcem otvoriť ´vyvolávaciu kanceláriu´

miriamka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emilyz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriamka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anickaajanko
21. nov 2008

miriamka
to mi je velmi luto
opatrujte sa

miriamka
21. nov 2008

Ak mate niekto znamych redaktorov,novinarov...pomozete ak date kontakt!!!

januliak
21. nov 2008

Miriamka chod na stranku markizy a tam sa priamo mozes skontaktovat s redaktormi.

januliak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriamka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januliak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sue
22. nov 2008

Miriamka, hneď volaj markízu, jojku a všetko čo sa dá 😔 panebože toto snáď nie je možné 😔