Prečo vlastne chcete mať deti?

gabka
5. okt 2006

Poznam par stastnych mamiciek, ktore hovoria, ze nic krajsie a uzasnejsie ako porodit a starat sa o dieta neexistuje. Ja im chcem tak strasne verit a casto nad tym uvazujem.
Chcem sa opytat (ne)mamiciek a buducich mamiciek, ci maju podobny pocit. Ake to je ked pocity velkej zodpovednosti, strachu o zdravie dietata a ako sa zmeni zivot potom, prevladne nad pocitom - proste sa na to dat so vsetkym, co to prinesie.
Mam skoro 29 a neviem, ci som nejaka zvlastna, ale u mna taketo pocity este neprevladaju nad vsetkymi ostatnymi, aj ked pokukujem po konikovi, 😀 co je skor mozno zo zvedavosti...
Chcete deti, lebo sa to uz v tom veku patrí, alebo len preto lebo ich velmi chcete, alebo...

kaciatko81
11. okt 2006

zuzanat, ja uplne suhlasim s tym ako si sa rozhodla. btw, nenechaj sa zneistit ludmi naokolo, ak ti povedia, ze by si mala mat mimi (tiez som sa na chvilku nechala)-oni nie su v tvojej situacii a nebudu mat za neho zodpovednost. je to len na tebe a ty sa musis rozhodnut tak, ako je to podla teba najlepsie 🙂 drzim palce, aby to dopadlo presne tak, ako budes chciet

lodia
11. okt 2006

deticky mat a bez rozmyslania...

gabka
autor
11. okt 2006

no nakoniec vidim, ze nie som sama s takymito pocitami a obavami, asi vela zien tym prejde skor, ci neskor...

misha-ani si uz nemyslim, ze je nejaky rozdiel medzi vychovou deti vo Svajci a u nas, myslim, ze cesta ku drogam a inym veciam sa hlada vsade lahko, ked sa velmi chce. Vychova to dieta dokaze dost ovplyvnit, ale co potom, ked pride na rad zdedeny charakter a sila osobnosti, schopnost rozhodovat sa a odolat.... je toho strasne vela "co keby a co ak..." naozaj je dnes lepsie ludom, ktori sa az takto nezamyslaju, ale zabijem sa? 😀
Necham to vsetko na vyssiu moc (teda budem sa snazit) a budem verit, ze moje deticky budu zdrave, zlate a rozumne. (Ja viem, vobec nie som narocna)

zrzuska-je uplne super, ze velmi chces a myslim, ze ked budes mysliet pozitivne, stale sa budes priblizovat blizsie k tvojmu "cielu", takze nepripustaj si cierne myslienky a stale si predstavuj, ake pekne to bude...a uvidis - jedneho dna...

zrzuska
11. okt 2006

gabka, teraz ked som sa na to prestala tak sustredit, tak sa citim ovela lepsie. niekedy sa citim tak, ze uz uz chcem posunut cas ked nieco chcem aby to uz konecne bolo, a teraz uz na to az tak nemyslim. naozaj, necham to tak, nech zivot zariadi tieto veci 😵

zuzanat ja som tiez nad tym rozmyslala (lebo v maji mam statnice), ze by som musela byt v klude kebyze som tehu, ale neviem, ja by som zas bola rada kebyze som tehu. chcela by som mimi. kebyze sa tento mesiac nejak nahodou podari, porod by som mala v juli. mala by som skoncenu skolu a klud a mohla by som si babenko vychutnat a potom do roboty.
ale kazdy je iny a myslim si, ze sa netreba riadit okolim ale podla toho ako sa kto na co citi

zuzanat
11. okt 2006

zrzuska,ja mam statnice koncom juna, cize by som to mala take o chlp.A tesne pred porodom ku skuskam....no neviem.Predsa len, potom budem mat skoncenu skolu, pracu mam, takze by to bolo celkom v pohode a viac by som si to vychutnala.Ale keby sa podarilo teraz, svet sa mi urcite nezruti.ked to ma prist, tak to pride.Len uz mi idu niekedy na nervy narazky okolia, kedy budu deti, preco nechcem a pod.Byvame na dedine a kedze nemame deti, tak uz sa siria reci-vraj nechcem deti.Je to neuveritelne, ake "zarucene informacie" sa tu siria. A pritom ma tu pozna malokto, lebo tu byvam len dva roky.

zrzuska
11. okt 2006

zuzanat, tie reci si vobec nevsimaj. ty najlepsie vies kedy je ten spravny cas. a urcite sa rozhodnes spravne 🙂

fiona
11. okt 2006

Babyyy
ja vam tak strasne zavidim deticky ja by som tiez chcela male mimi, mam 20 rokov ale viete ako to chodi: plany najprv byt, potom nejake auto a az o dake styri rocky mimi, co myslite rozmyslame dobre?lebo ked dietatko pride do hotoveho je asi super nie?
ked ja by som chcela uz aj zajtra. len ked sa bojiim, cak to nie je velmi bolestive to tehotenstvo
😅

mirka
11. okt 2006

fiona, to si každý tak povie, že ešte počkať, treba nám to a to, ale niekedy aj keď človek odkladá tehotenstvo, nedarí sa mu zabezpečiť atď., alebo sa zabezpečí a potom sa už nedarí. To sa nedá povedať, čo je lepšie, či čakať, alebo nie 😒

a čo sa pýtaš, či tehotenstvo neni bolestivé? neni 😉

zrzuska
11. okt 2006

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mirkaaaaaaaaaaa
ja som si az teraz vsimla, ze ty mas uz coskoro termin 😀 potom daj vediet ako sa mas. co cakate?
drzim ti palceky, nech sa ti dari 😅

fiona
11. okt 2006

Mirka
mas pravdu zena 😉

Asi toho mojho zovriem pri akcii 😕 a nepustiiiim hehehee 😵
fuj ci som brutalna 🤐
ako sa dari brusku? uz to mas zapar 😅 prajem vela sily pri tlaceniii miminka 😲

a hlavne vela radosti 🙂

mirka
11. okt 2006

zrzuska, čakáme prekvapko 🙂

no máme to za pár, ale práve teraz sa to najviac vlečie 🙄

fiona, skús to 😀 nech ide všetko tam kde má 😀

zrzuska
11. okt 2006

prajem krasne zdrave babenko 😅

fiona
11. okt 2006

mirka 😀
svatba bola draha musi to tam ist 😀

mirka
11. okt 2006

ďakujeme 🙂 a my vám, nech už v brušku rastie čoskoro 😉 tiež nemáme najideálnejšie podmienky, ale to sa dá riešiť aj s drobcom

fiona
11. okt 2006

jezis to je trapas svadba nie svatba 😔
so sorry
ide mi hihi 😵

mirka
11. okt 2006

😀 😀 😀 len mu potom neublíž 😀

kedy ste mali svadbu?

fiona
11. okt 2006

baby viete co musi byt sranda? ked taky blaznivy clovek ako ja bude mat mimi, ved ja by som sa este kludne zahrala s barbinami 😕 hups

ja som strasne sialena sice mam este len dvacku ale urcite mi to ostane do smrti
urcite nie som sama, to bude srandovna vychova nie?
napr. dostal si patku? nevadi stale lepsie ako sestka 😵

mirka
11. okt 2006

fiona, taký večný optimizmus neni na škodu 😀 no idem už končiť, dobrú noc, páááá 🙂

gabka
autor
12. okt 2006

fiona - a nechces tak trosku pockat, pocestovat podiskotekovat a az potom tie povinnosti, (jasne aj radosti) ktore ta len tak nenechaju blaznit sa kde-kade... si na to naozaj pripravena? 🙂

klauduska
12. okt 2006

ahojte babenky.
Tak prispievam sem prvykrat,aj ked da sa povedat,ze okukovat sem chodim uz dlhsi cas,pretoze stale nemam ujednotene myslienky o tom,ci mat babo alebo nie.
Su totiz chvile,kedy by som velmi chcela babo,aj manzel by pristal a v zapati si poviem este nie,chceme si este uzit volnosti-myslim tym cas a volne chvile,ktore by sme pri babetku tak lahko praktizovat nemohli.Mozno som sebec alebo neviem....ale myslim na to,ze to by sme uz nesli na dovolenku,nemohla ist s kamoskami len tak si posediet von....,ist na par dni na chatu.....
Verim tomu,ze keby to prislo,tak sa naramne tesim,ale ked viem,ze si to mozem naordinovat,ze kedy ano,tak ten spravny cas pre mna asi nenastal.A mam iba 25,a myslim,ze nezalezi kolko mas rockov ty gabka......
No poznam aj babenu,ktora ma 32 a jej muz 41 a babo este nemaju,najprv kariera a tak.....proste to tak necitia.....
ale tiez treba mysliet na to,ze biologicke hodiny tikaju a doktory tiez na to upozornuju, ze netreba robit vsetko ine na prvom mieste a potom sa rozhodnut mat babo,lebo sa ti potom dalsich par rockov nemusi darit a ..... ☹
Takze asi tak..... 😉

gabka
autor
12. okt 2006

klauduska-ja viem, ze to nie je o veku, je to o pocite. 100 percent pripravena nebudem nikdy, to je jasne, ale mat TEN pocit, to ocakavam a verim, ze aj pride.

kila-precitala som si ten clanok, to vsetko su uvahy mhohych ludi. Ja uz som pisala, ze u mna to nie je o peniazoch (aj ked ich vela nemame) nie je to o kariere (karieristka nie som a nikdy nebudem)a zase veci, ze svet je zly a naco deti - to je tiez blbost. Ved boli vselijake casy a deti sa rodili a dalo sa zit.
Ja som sa zamyslala fakt nad tym najpodstatnejim dovodom a asi je to ten pocit zodpovednosti dobre sa o bejby postarat, co ked nebude zdrave... je toho dost. Takze u mna je to asi to. Ale kazdy ma svoje dovody a kazdy ma pravo sa rozhodnut.

loss
12. okt 2006

aj ja si myslim ze kazdy sa musi rozhodnut sam.Su pary ktore nemozu mat deti a su pary ktore nechcu mat deti.Dnes je zla doba a aj na vychovu dietatka,no kazdopadne chcem mat babo aj ked niekedy je vychova velmi tazka.

biba
13. okt 2006

Ahojte, som rada, ze som objavila toto forum. My sme manzelia rok a mna tak pred asi pol rokom chytilo take, ze by som uz aj chcela dieta. S manzelom sme sa balili a on mi vtedy povedal, ze sa na dieta este neciti. Respektovala som ho, lebo kaed som sa nad sebou zhlboka zamyslela, tak ani ja som sa neponahlala. Ale na druhej strane ani by som nechcela mat prve dieta v neskorom veku. Potom vsak sa stalo nieco v nasej rodine, coho som sa zlakla a povedala som si, ze ja radsej este pockam. Teraz zase manzel zacina trosicku, ze by uz aj on chcel takeho maleho drobca (baratranci maju malickych).Ale myslim, ze bude rozumne pockat este asi rok. Mna sa tiez stale vypytuju, ze kedy budeme mat male babatko, a kedy prileti bociana ja neviem co este, ale nechapem co sa do nas staraju. Je to nasa vec a ked bude tak bude. Velmi ma to jeduje. Manzel by chcel tera rozbehnut zatial v malom podnikanie a myslim, ze v zaciatkoch by to mohlo byt velmi tazke a ja chcem dat svojmu dietatku vsetko co len budem moc a to je dovod preco cakam. Ale ked sa prihodi .... tak ho budem milovat najviac na svete a budem sa z neho tesit. Aj sa si uz v myslienkach zariadujem detsku izbu, aby som potom presne vedela co chcem. 🙂

dudasik
23. mar 2007

Ahojte, tak posledny prispevok z oktobra... ako sa zmenil stav?

Tie, ktore ste uvazovali mat ci nemat, necakate uz nahodou?

Ja som teraz tiez tak trosku na vazkach, chvilami ma chyta pocit,ze moc moc tuzim,ale po tom a hlavne po neuspesnych pokusoch,zase pocit,ze nie...este nie.
Bojim sa aj pre to,ze som len pred necelym dvomi rokmi skoncila VS a vlastne som este nic nedosiahla, hypoteku mame na krku a stratit jeden prijem by bolo dost, ale viem,ze sa to da zvladnut... ale potom sa vratit do prace a zacinat od znova. Vo firme kde robim mam sancu na nejaky ten karierny postup, pretoze som tu skoro od sameho zaciatku.
tak babo radte, piste

anielik
23. mar 2007

Dudasik tazko ti radit....

Ja po nasich problemoch by som ti najradsej napisala chod do toho...Nikdy nevies, ci sa vam to podari hned alebo budete musiet cakat na poistovne a lieky a....mat energiu na to vsetko a babo bude snad na nase vyrocie svadby skoro po 3 rokoch..
Ale my sme ako vsetky pary...tiez sme dostudovali VS, bytik...a potom babatko...

maaja
23. mar 2007

anielik, aj my budeme mat babo skoro na tretie vyrocie .... kedy ste sa brali ??? my 24.04.2004 🙂

maaja
23. mar 2007

dudasik, kedze aj my sme mali problemy, tiez by som povedala ze chodte do toho ! mna manzel nahovoril rok po VS, ja som nechcela, tiez soom chcela vyuzit VS a este si uzit a stale som mala pocit ze som este mlada .... no len potom prisli problemy a nakoniec sa nam podarilo az po dva a pol roku - samozrejme za asistencie lekarov :( takze teraz som rada ze manzel na mna tlacil ze nech uz mame.... a tiez mame rozostavany dom, hypoteku a tak ... ale vies ako velmi sa teraz tesim ??? a dokonca mi je jedno co bude s mojou karierou .... a to uz je co povedat!

zuzanat
23. mar 2007

ja by som mala babo aj hned, ale bohuzial nech pocitam ako pocitam, z manzelovho platu byt, vsetky splatky a uver neutiahneme, jedine ak by sme nejedli ☹ a kedze nechcem po 6 mesiacoch utekat do prace koli financiam, tak este musime pockat. Aj tak by sa mi o babo nemal kto starat 😖 ale dufam, ze za dva roky uz budem aj ja kocikovat 🙂 aj ked mi to teraz pripada ako vecnost..

anielik
23. mar 2007

No my mame vyrocie az v maji...ale aj tak je to tesne... 😀