Predaj kočíka. Ako mám postupovať keď kupujúci býva ďaleko?

tyli
30. júl 2008

Ahojte,
môže mi niekto poradiť? Predávam kočík, no kupujúci býva ďaleko, tak ho musím poslať poštou. Ešte som neposielala takto balíky. Kupujúci pri preberaní zásielky platí cenu kočíku na pošte voči nejakej doručenke, kde bude uvedená suma, al. zasiela peniaze na účet? 😕 Vôbec netuším ako to funguje. Bojím sa aby som neposlala niekomu kočík a on nezaplatí 😖

nitka
30. júl 2008

ahoj bud ho pozadas nech ti posle sumu kocika plus postovne na ucet a potom posles kocik alebo na dobierku kde pri prevzati na poste zaplati za kocik a tebe pride domov sek a peniazky za kocik si vyzdvihnes na poste...ak si ho nepreberie kocik sa ti vrati domov,ale daj ho poistit v takej sume v akej ho chces predat keby sa nahodou stratil pripadne poskodil...ja som kocik posielala na dobierku a vsetko bolo v pohode 😉

tyli
autor
30. júl 2008

díky za radu 🙂 taká blbá téma 😝 no ešte som takto nič nepredávala, tak som nevedela ako to funguje 😀

nitka
30. júl 2008

nie je blba ja doteraz neviem vypisovat seky a posielat postu to vsetko robi moj starky 😀

tyli
autor
30. júl 2008

som rada že niesom sama 😀 😀 😀 Mimochodom V Piešťanoch je to máme super 🙄 , sama s kočíkom sa nedostanem na poštu. Máme tam schody, totálna diskriminácia všetkých mamičiek a postihnutých 😖 Vždy musím otravovať nejakých svalnatých chlapov nech mi pomôžu s kočíkom, keď ten môj nie je doma 😅

nitka
30. júl 2008

na postu schody?parada to sem este nezazila

asitka
30. júl 2008

nitka..aj my máme na sídlisku poštu...a schodov k nej ako do neba...no poraziť ma ide.... 😖

trixi
30. júl 2008

ahoj tyli, aj mna ide porazit z tych schodov na postu. Keby ich bolo par, tak nic nehovorim, ale je ich ako do neba. Kvoli tomu som si kupila klokanku a ked bol maly mensi, tak som ho v nej nosila, ked som potrebovala na postu. A nielen to, mestsky urad ma tiez schodov. A to sme kupelne mesto! Mna ide porazit, ked som cely den doma (alebo moji rodicia) a postarka mi hodi oznam, ze mam balik na poste. Ani nam ho nedorucia a tak musim pre neho na postu, hoci maju povinnost sa pokusit zasielku dorucit. Ked potrebujem odoslat balik, tak bud necham maleho doma s babkou, alebo sa trepem s kocikom, balikom po tych schodoch. Dufam, ze som neodbocila velmi od temy.

miriamkac
30. júl 2008

Ahoj tyli. Ja som kupovala kocik a prisiel mi kurierom (isiel az z vychodu) poslala som dotycnej peniazky na ucet + postovne (vlastne za kuriernu sluzbu) a kocik mi vylozili doma vo vestibule 🙂
Moj nazor: vyuzi kurierne sluzby su spolahlivejsie a rychlejsie ako posta. A posta ma jednu nevyhodu: ked posielas balik postou musi byt zabaleny v krabici...skus zabalit kocik 😉

anezena
30. júl 2008

baby, a top ze iba u na sv Trnave su schody.
hlavna posta v meste a tych schodov tam je asi 30 a ked si idem pre nejaky balik alebo doporucenu postu, to iste. tam nie je sanca sa dostat s kocikom, ani keby mi niekto pomohol.
musim vzdy s niekym ist a povedat nech mi kocik postrazi vonku. a to teraz chodi v tT velka reklama na bezbarierove mesto a plno clankov o tom je. tusim im tam uz nieco napisem. 😠

cicushka
30. júl 2008

tyli)

ja som uz tak posielala vanicku z kocika az na vychod

takze, kocik musis zabalit do krabice a previazat spagatom inac ti to nezoberu. na poste vypises dobierkovy sek na ucet. to znamena, ze ked to pride ten clovek na postu vyzdvihnut, tak mu to vydaju az ked zaplati vami dohodnutu sumu, ktoru ty vypises na sek, a posta ti to potom pripise na ucet, ktory si zadala na sek.
ale na stranke www.posta.sk su rozne informacie, ktore ti pomozu a ked si nebudes vediet rady, tak je tam info linka a zavolaj. mne vzdy poradili.

cicushka
30. júl 2008

tiez ale mozes vypisat dobierkovu sek na adresu, to znamena, ze ti peniazky pridu na adresu a ty si ich vyzdvihnes na poste.

je to bezpecny sposob pre oboch. on dostane tovar, iba ked zaplati, ak nezaplati, tovar ti poslu spat.

tyli
autor
31. júl 2008

Holky ďakujem za rady, to aby som išla zháňať veľkú krabicu 😅 No neva, už to nejak spravím.

Čo sa týka schodov na pošte, tuším by to mohla byť samostatná téma 😀 😀 😀 Aj taká petícia by nebola odveci, nech s tým niečo robia. Vidím, že to nieje iba v Piešťanoch 😠

cicushka
31. júl 2008

tyli. zohnat vhodnu krabicu bude najvacsi problem. to uz poznam. ale ja so m poto vyriesila tak, ze som pozhanala viac velkych kratonovych 'platov' a teis om nejako polepila a vanicku tym obalila a zviazala.

tyli
autor
31. júl 2008

Ja jednu krabicu mám, no keď na to tak pozerám, kočík bude aj na tri krabice 😅 V jednej vanička, druhej podvozok a tretej šp. časť + doplnky. Idem na to.

cicushka
31. júl 2008

teraz idem posielat kocik do ciech a krabicu som si vybavila v obchode s kocikmi. 😉

nitka
31. júl 2008

baby ja ziiiiiiiiiram,schody na postu?tak to s nad nie...ani nic ako kopec pre invalidov a kociky?ech taj ja by som na vasej poste par teplych slov pre nich nasla 😠

nitka
31. júl 2008

tyli vidis toho kuriera som zabudla spomenut to je predsa lepsie ako posta mne tak prisiel kocik az do bytu

tyli
autor
31. júl 2008

Čaute kočky,
tak kočík som predala a nemusela som ho ani baliť 😎 Pani si preň prišla osobne. Som rada 🙂

Nitka vidíš. Veď aj im pôjdem niečo povedať. Dodnes som si myslela, že som sama kto v tom vidí problém, no ako vidím je nás viac.

cicushka
31. júl 2008

nitka) a no kurier je super vec, ale aby si sa nedoplatila. mna vyjde poslat kocik prvou triedou do ciech za brno 130 sk aj s poistenim. kurierom (aj to som kukala) najlacnejsim, co som nasla by ma to vyslo 9 sk na km. tak si vyrataj. 😉 a to treba ratat cestu hore aj dole.

tyli
autor
31. júl 2008

Ako to tu čítam som rada, že som nakoniec nemala tieto starosti.

sasenka
31. júl 2008

u nas su pošty dve, na jednu su tiež schody, druhá je na prízemí - ale na tej neberu velké balíky... paradoxy našich čias.
No a ja som posielala už poštou všeličo, do 1 kg poslielam ako doporučený list. Najväčšie povolené rozmery listu su: súčet všetkých strán . šírka + výška + hlbka musí byť menej ako 90cm, a žiadna zo strán nesmie mať viacc ako 60cm.
Veci nad 1kg posielam ako balík 2. triedy. Drahšie veci poisťujem. do 1000,- je to 6,-.

Ak si niekto myslí, že to je 1. triedou bezpečnejšie, mýli sa, je to len o 1 den rýchlejšie. Ale napr. ked posielam list a stihnem to ráno, zvyčajne príde aj tak na 2. deň - teda platila by som 1. triedu zbytočne 😉

Posielala som už aj trojkolku, aj balík velkých hračiek, aj kočík pre bábiky - nad určitú váhu musí byť zásielka previazaná špagátom, tuším nad 5kg. Ale všetko isto musí byť zabalené.

cicushka
31. júl 2008

sasenka) prva trieda sa oplati iba ak posielas doobeda...a neznamena bezpecnejsie, ale rychlejsie 😉 😉 😉 ja davam poisiti vsetko...

nitka
31. júl 2008

heh ja som raz chcela poslat kocik prvou triedou tak mi povedala na poste ze to je len o den skor ako vy pisete tak somho zaslala normalne a pani mi na druhy den pozaslani kocika volala ze uz ho ma doma

sasenka
31. júl 2008

ved presne to som písala, neoplatí sa to 1. triedou, a posielam aj 3x do týždna balíčky a vždy sa tá istá teta za prihradkou opýta, či to chcem 1. triedou...aj ked dopredu hovorím 2. trieda doporučene.... asi to ma v náplni práce 😀

sasenka
31. júl 2008

inak list sa da poistiť iba ak je zabalený v akejsi špeci obálke (neviem presne kolko stojí), inak nie. No a balík sa da poistiť normálne.
Lenže listy stoja doporučene 30,- do 0,5 kg a 46,- do 1 kg... za balík s poistením je to minimálne 55,-
zatial sa nič nestratilo, takže verím.... niekde je o tomto podobná téma : Na pošte sa strácajú balíky, vo Volnej diskusii.

priroda
16. mar 2012

@miriamkac chcem sa opitat kolko stoji taky kurier to je od km ?a kde to najdem na nete a pod čim lebo skušam všetko možne ale dava mi len nakladnu prepravu nad 50 kg potrebujem tiež poslat kočik dakujem za radu 🙂Božka

lara1705
17. sep 2012

@nitka no, aj my mame na pošte schody

lara1705
17. sep 2012

@nitka chcem sa opytať, tiež idem poslať kočik poštou, kolko vas to stalo-poštovne? a či vezmu na pošte taky ťažky balik, keby mal viac ako 15 kg.

lara1705
17. sep 2012

@miriamkac je to nutne aby kočik bol zabaleny v krabici? inač ho na pošte nezoberu? 😢

miriamkac
17. sep 2012

@lara1705 no pokiaľ viem, tak malo by to byť v krabici a určite nezoberie klasická pošta nad 15 kg. (Aspoň naša dedinská) Je možné, že na pošte vo väčších mestách je možné poslať aj ťažšie zásielky, neviem..len viem, že som takto využila služby Poštového kuriéra z klasickej pošty, doručenie balíka do 24 hodín.
No v prípade kočíky by som asi zvolila nejakú kuriérsku službu. Aj tak to poštovné bude asi približne v rovnakej cene.