Predávate alebo si nechávate veci po 1. bábätku?

etuska
15. jan 2008

Neviem,ci uz tu taka tema nebola,no vo vyhladavaci ju neviem najst.

Zaujímalo by ma:Predávate,alebo si nechávate veci po 1.bábu-aj ked planujete dalsie????? 🙂

dada2007
15. jan 2008

Ahoj etuska, tak aj ja som sa nad týmto zamyslela. Lili je síce ešte maličká, ale tiež neviem, čo spraviť s vecičkami, ktoré sú jej už malé.... Kamarátka predáva všetko, necháva si len pár vecičiek, s ktorými sa nevie rozlúčiť, že veď keď bude mať druhé, tak znova nakúpi.... Ďalšia kamarátka zase všetko predáva a za získané korunky nakupuje väčšie veci a takto stále dookola... budem rada, ak sem niekto napíše a poradí....
😉

etuska
autor
15. jan 2008

Dada, Naša dcérka má 3,5 roka,takze si vieš predstavit kolko veci mame doma 🙂 Zo zaciatku som to riesila tak,ze som veci poziciavala kamoskam/a tak som ich nemusela skladovat doma/. A my mame zase vela veci od sesterniciných dcér...-ale,uz ich pomaly nemam kde davat a 2+3 babo planujeme najskor o 2-3 roky 😅 😅 😅
Uz by som len pre nu potrebovala satnik 🙂

lenka78
15. jan 2008

ja vsetko skladujem doma do vakuovych vakov,no tiez uvazujem,ze to asi nie je dobry napad,no kedze sa brachovi narodi o 3 tyzdne chlapcek,tak snad to vyuzije 😀
predavat nemam komu,i ked by to bolo super a neviem ake ceny by som nahodila,kedze su to veci akoby nove,no predsa su nosene a niektore kusky mam fakt drahe zo zahranicia

etuska
autor
15. jan 2008

Aj mne je to luto predat,lebo vacsinou kupujem kvalitne veci o ktorých viem,ze su zdravotne nezávadne....tak si stale hovorim,ze ich este vyuzijem,aj ked nie su uz nove....
Tie vakuove vaky su super vec.Ja este premyslam nad krabicami z Ikei-su pekne,takze ak je malo miesta,daju sa uskladnit aj niekde v izbe.
Ale ked budeme stavat domcek,urcite tam chcem satnik!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 a police na topanky-najma dcerka ma dost vela papuciek,topanociek..

dada2007
15. jan 2008

Ja mám tiež veľa vecí po 2 neterkách a je toho hodne. Veď keď si predstavím, že malá má 2 mesiace a práve dnes som dávala do poriadku vecičky, čo mi včera večer poslala švagrinká.....chápete....topánočky, overaly, pižamká, mikinky a to všetko na 6 rokov!!! Posiela mi veci dosť dlho, takže malá má riadnu zásobu.....
A tak isto máme aj nakúpené nové vecičky ako píše Lenka aj zo zahraničia a drahšie kúsky... fakt neviem čo s tým...
Lili to mala na sebe možno 2-3 krát....a bum... znovu do zabalím do krabice s označením "malé" 😀

etuska
autor
15. jan 2008

Tak to chce rýchlo druhé babatko,aby to mal kto nosit 😀 😀 😀

dada2007
15. jan 2008

Prosíííím???
To by bolo príliš skoro!!! A ani nemôžme, na prepúšťacej správe z pôrodnice stálo- až o 1,5roka!!! Mala som cisársky... 😀

etuska
autor
15. jan 2008

Len žartujem 🙂 Ja práve posúvam vel.56-74 kamoske ktora caka babo v maji a dalsia ma vacsie veci. Vecicky sa daju aj predat napr.na mimibazare,no na to nemam nervy 🙂 -tak radsej poziciavam 🙂

dada2007
15. jan 2008

Ono sa dá s tými vecičkami povymýšľať-predať, požičať, ponúknuť na burze, darovať...... len sa do toho dať...

etuska
autor
15. jan 2008

V zahranici funguje stranka/myslim,ze v Anglicku/,kde sa daju veci vymenit-posles tam veci za kt. dostanes body a potom za tie body si nakupis veci z ponuky,ktore tam poslali ine maminy.
Je to fajn,lenze nie je vec ako vec-niekto kupuje len kvalitne,niekto aj cinske....-neviem,ci aj to sa hodnoti,ale pochybujem...

dada2007
15. jan 2008

ešte som o tom nepočula... znie to zaujímavo..

dada2007
15. jan 2008

etu, idem do hajan, o chvíľku sa bude niekto dožadovať nočnej dávku dojčenia....papa dík za pokec

etuska
autor
15. jan 2008

bru noc 🙂

dada2007
15. jan 2008

😔

lenka78
15. jan 2008

Ono je to cloveku luto aj niekomu poziciavat,ked ja viem,ze mne pozicala veci iba svagrina a to nie velmi podla mojho gusta,tak som mu ich davala len doma.tak to asi budem posuvat iba rodine.viem kolko financii to pohlcuje,tak mi je luto,ze ked bude druhe,tak budu tie veci uz znicene a musim zase nakupovat a mne nik nepozicia ☹

etuska
autor
15. jan 2008

To je pravda.Tie nej kusky si treba asi odlozit.Ja osobne davam na pozicane veci pozor,tak dufam,ze aj kamosky budu...Ono, treba vediet komu sa oplati poziciat.Mne sa vyplatilo to,ze ked dam velku krabicu s vecami,pripojim k tomu na PC pisany zoznam a tak viem aj ja aj kamoska co poziciavam/ma pozicane....-a v compe mam prehlad kolko asi mam veci 🙂

lenka78
16. jan 2008

ja som tak pozicala velmi dobrej kamoske,poriadnej a z kvality vratenych veci som bola sklamana
mozno to bolo len osobne nahovaranie si alebo len to,ze tie veci neboli vyzehlene

etuska
autor
16. jan 2008

Hmmm,moze byt.Ja som zvedava v akom stave dostanem veci.Jedna kamoska by mi mala prave vratit 😉

lenka78
16. jan 2008

drzim palceky 😉

ena
16. jan 2008

ja som vsetky vecicky: oblecenie, ale aj vajicko autosedacku, hlboku vanicku z kocika, hracky.. odkladala a teraz len otvorim skrinu, krabice a netreba behat do obchodu.. 🙂 Takze ak niekto planuje druhe babo, myslim, si, ze sa neoplati predavat, lebo o chvilu to potom musite opat, len mozno zas drahsie nakupovat 🙂
A nam napriklad vyslo paradne aj to, ze obe deti chalani, jeden 1.februar, druhy 31.december, takze aj oblecko sedi...

dzidzuska
16. jan 2008

predam kupim predam kupim 🙂

dominica
16. jan 2008

nechávam si vecičky a dedím po 3 deťoch. Je to na nezaplatenie, na oblečko sme minuli minimum a keďže plánujeme aj druhé, tak sa zídu. A švagriná mi požičala, tak na oplátku pri jej druhom požičiam zas ja a ešte mám dvoch súrodencov, ktorí malému kupujú, tak by sa im to za to patrilo posunúť. Teraz máme toľko vecí, že nestíhame vynosiť 😀 . Posúvame len v rodine, kamoškám by som asi nepožičala, bála by som sa, že to zničia, ale to sa budem báť aj u švagrinej, keďže jej sú také veci jedno, ak si zničí, kúpi nové, nemá problém a veľa vecí mi poslala v hroznom stave po jednom dieťati a špinavé a fľakaté, ale ja som si to dala do poriadku, len či to dá potom ona mne...

dahlia23
16. jan 2008

Ja som dnes robila poriadok vo vecičkách.... už mám nachystané na vrátenie (sestra, švagriná, sesterka...), ale čo s tými mojimi, to teda neviem. Je toho dosť, niečo som už predala na burze MC, niečo na mimibazare, ale čo so zvyškom???? Niektoré veci sme ani nemali oblečené, sú len vypraté, ale to asi poznáte, však? 😎

veronika13
16. jan 2008

tiež nad tým uvažujem, lebo už mám tri obrovské vrecia vecí, a keď vidím na burzách tie krásne vecičky, tak mám pokušenie 😀

maca793
19. jan 2008

ja veci predávam cez net, už ďaľšie deti neplánujem, stačilo 😉
3 mi stačia, len musím nájsť si dobrého chlapa 😵
veci mám niektoré od narodenia až po 20 mesiacov ale aj väčšie po dvojičkách, čo si myslím, že nebudeme to už nosiť. takže doma mám za 2 postele samého prádla po deťoch. 😀

maca793
19. jan 2008

našťastie som mala odložených veľa vecí po deťoch, ale mnohé som aj podostávala alebo kúpila na výpredajoch second handu za babku. 😉
nechcete niektorá niečo kúpiť? 😉 nepotrebujete niečo pre detičky? 😵

etuska
autor
19. jan 2008

Hmmm,Maca,neprovokuj 🙂 Urcite mas kopec peknych veci,no radsej ich nechcem vidiet,lebo neodolam 🙂 Moja dcerka ma plnu skrinu-vela mame od sestrerniciných dcér + vacsinou kupujem v sekacoch 🙂 -ale neda mi 🙂
Mas foto niekde na mimibazar-i? 🙂 Dcerka teraz nosi vel.104-116,zalezi aj od strihu

maca793
19. jan 2008

mám album, ale sú to zväčša vecičky menšie tak to 1,5-2 rokov, mám aj väčšie, ale to skôr na von. tie väčšie si odkladám pre karolínku.aby mala aspoň nejaké veci do škôlky a na dvor.

angua27
20. jan 2008

ja sa chystám veci predávať cez internet. moc som toho nenakupovala, ale rodina ma zásobila dosť. takže veľa vecí sme mali na sebe tak 2-3x. prvú várku malých 56-62 som posunula kamarátke, ktorej sa začiatkom roka narodila dcéra a také malé čísla nemala. síce mám syna, ale väčšina vecí bola biela, alebo hnedá a jej to nevadilo. ostatné skúsim hodiť na internet, keď z toho vyrastie. nejde mi o zisk, ale o to, aby sa mi to doma nekopilo. stále sme sa nerozhodli, či budeme mať druhé, alebo nie. ale keby sme mali, tak si znova rada užijem to nakupovanie vecičiek. 😉

lindda
20. jan 2008

predavam iba par kuskou na pamiatku som odlozila ako napr ptve topanocky 🙂