Predoperačné vyšetrenia a nádcha

dollynkaa
1. júl 2018

Baby za 2 dni mame ist na krv kvoli operacii a 9.7 na predoperacne. A 10.7 nas prijimaji do nemocnice. A mala teraz dostala nadchu. Co teraz?? Zrusia nam to? Cakame uz 3mesiace na tu operaciu

kythos21
1. júl 2018

Dajte si to preložiť vo vlastnom zaujme
Nádcha je oslabenie organizmu, narkóza je záťaž, neriskujte
Nejdem vás strašiť ale som sestrička a vidím do toho... ak by dam niečo stalo budete si to vyčítať
Priznajte sa že má nádchu a radšej počkajte ale s nádchou nechoďte nám operáciu

janinah
1. júl 2018

@kythos21 tiež som sestrička,na oper. sále...😉

@dollynkaa nevieš dopredu ako sa to bude vyvíjať,na predoper. choďte,do 10 dní môže byť dieťa úplne zdravé

dollynkaa
autor
1. júl 2018

@janinah ak jej nadcha prejde do toho 10.7 tak mozme ist na operaciu? Zvycajne mava nadchu tak tri dni. Tak snad to tsk aj teraz bude. Takze krv a toto jej mozu zobrat teraz v utorok kvoli predoperacnym to nevadi ta nadcha?

dollynkaa
autor
1. júl 2018

@kythos21 ale operaciu ma az o 10dni. Ak by dovtedy nadcha presla tak moze nie?

dollynkaa
autor
1. júl 2018

@dollynkaa ideme len na kratku narkozu kvoli cystoskopii nie na klasicku operaciu

zuzik307
2. júl 2018

@dollynkaa mala by byt 100% v poriadku, bez soplika...odbery mozete dat spravit, uvidi sa, co dalej /som anesteziologicka/

lindusss2016
2. júl 2018

@zuzik307 nas caka cystoskopia v septembri a malemu (teraz 5 m) nasadili dlhodobo atb, udrziavaciu davku len na vecer. Je to v poriadku, co sa tyka tej narkozy? Mam.z toho priserny stres.

zuzik307
2. júl 2018

@lindusss2016 ATB predpokladam kvoli mocovym cestam? To je v poriadku, pre anesteziu su dolezite dychacie cesty, tie musia byt ok...

lindusss2016
2. júl 2018

@zuzik307 ano, kvoli mocovym. V nose ma moraxellu, ktorej sa nevieme zbavit, mava susniky, inak nic.

slapina
2. júl 2018

@dollynkaa Treba sa opýtať lekára, všetko konzultovať lebo fakt to nie je sranda s tou narkózou

dollynkaa
autor
2. júl 2018

@zuzik307 ak by jej sople presli do toho 9.7 tak myslite ze by mohla ist? Lebo ma 4stupen vezikouretralneho refluxu je na ant a uz pomaly 3mesiace nato cakame😕pretoze uz mala 2 zapaly obliciek po sebe

zuzik307
2. júl 2018

@dollynkaa myslim, ze ano, skuste dovtedy poliecit 🙂

kojocka
1. feb 2020

Ahojte pozerám, že staršia téma, ale potrebujem poradiť.... Mala ma ísť na operáciu o 5 dní... Už sa nám prekladá od narodenia pol roka. Stále soplime pri zuboch. Teraz sme mali nádchu po novom roku a nemôžeme sa zbaviť sopla už mesiac. Ide o to, že máme len jednu obličku a keď sa nezoperuje tak je po nej a dialyza. Neviem uspia nás alebo aké sú tam rizika... Ja som už v koncoch....