Predpôrodná depresia v 32. týždni

iwanka222
11. okt 2017

Ahojte mamičky a budúce mamičky. Trápili ste sa niektoré s takým niečím ako predpôrodná depresia? Som skoro v 32tt a mám obavy. Obavy z toho že nemám istotu v nikom kto by mi pomohol s maličkým. Nemôžem si dovoliť byť dlho na materskej dovolenke pretože nechcem byť na nikom finančne závislá. Priateľ nepracuje, poberá opatrovateľský príspevok takže je síce doma ale keď sa pohádame tak potrebuje čas nato aby sa ukľudnil a trvá mu to niekedy aj dva, tri dni inak mi pomáha. No doma mám len ocka a ten je síce úžasný človek ale s deťmi to proste tak nevie a brata ktorý má 18r. a študuje. Ja sa nebojím starostlivosti o malého, teším sa naňho len ten pocit neistoty že keď nastúpim do práce a nebude mať mi kto s maličkým pomôcť a ja chcem mu zabezpečiť všetko. Pracujem denná, nočna a mám dva dni voľno takže to nie je také hrozné že budem od maličkého preč každý deň a samozrejme že hneď do práce nepôjdem. Mám proste obavy z neistoty že často cítim že budem na všetko sama. Často preto plačem a poviem aj veci ktoré potom neskutočne ľutujem :( Ako ste bojovali s predpôrodnou depresiou? Za rady ďakujem 🙂

mamaaaaaaaaaaa
11. okt 2017

@iwanka222 ahoj. Vyzera to tak ze si velmi mladucka. Naco ste si robili dietatko ? Ved ste obaja vedeli do coho idete. S priatelom si asi neni dlho ked sa podla toho co pies spravate ako deti. Pevne verim ze ocko sa na vnuka tesi a isto ti pomoze. Materska je 3 roky. Ak mas narok na matersku mas to obrovske plus. Preco tvoj priatel pobera opatrovatelsky ? Aky ma na to dovod o koho sa stara tu nepises. Mala si hned vediet do akeho rizika ides ked ste mali nechraneny pohl. styk. Vedela si ake to bude mat nasledky aj napriek tomu si do toho sla. Takze si mozte za to sami. Myslim si ze tu ti nikto nepomoze .. mozno poradi.

Vyuzi celu matersku dovolenku na to, aby si sa venovala dietatku. Su to 3 roky ktore budes dostavat materku 6 mesiacov. Rodicovsky prispevok 3 roky a ktomu budes dostavat do kym nevystuduje rodinne pripadavky. Dostanes jednorazovy prispevok ktori sa ma vyuzit na dietatko ale je na kazdom ako ho vyuzije.

Tvoj priatel by mal ist samozrejme pracovat. Teraz by pre neho malo byt dolezite dieta.

dai
11. okt 2017

@iwanka222 neistotu niekde pocituje vacsina zien pred porodom - clovek moze byt pripraveny na milion percent a aj yak sa nieco moze pokazit - daj si cas, uvidis ako to v reale bude vyzerat - tvoj brat ma uz 18 - ak mate dobre vztahy urcote sem tam pomoze... treba poriesit otca dietata - bude ti musiet financne prispievat, jedno aky ma prijem - je to aj jeho dieta! A detto starostlivostou o dietatko. Drzim palce

iwanka222
autor
11. okt 2017

@mamaaaaaaaaaa Mam dost rokov nebojim sa vobec zodpovednosti za maleho a viem ze ho dokazem vychovat aj financne zabezpecit. Moja mamina zomrela ked bol brat este maly a ja som bola uz dospela. Mam velky podiel na jeho vychove a aj ked ma 18 aj tak ma respektuje. Nefajci, nepije, nedroguje chodi do skoly riadne ako ma a uci sa dobre. Priatel ostava na opatrovatelskom lebo nam to takto vyhovuje viac. Problem nastava ked sa pohadame vtedy je ako dieta a potrebuje cas na to aby sa ukludnil. Sme spolu 4 roky. Inak mi pomaha aj po lekaroch so mnou chodi. S malym bude po pol roku on ked ja nastupim do prace. Ja som sa nepytala na to naco vsetko mam narok. Financnej stranky sa nebojim. Bojim sa toho ze ako v kazdom vztahu su nejake hadky a ze priatel nezmeni svoj postoj pri hadkach a je jediny kto bude moct byt s malym ked ja uz nastupim do prace.

eliska13
11. okt 2017

@iwanka222 nerob si starosti dopredu tvoj otec aj, keď si myslíš, že to s deťmi nevie určite Ti pomôže.Nejako bude nikto nevie aké bude bábo ako budeš na tom ty nerozmyslaj príliš dopredu🙂každá má strach je to strach z neznámeho horšie by bolo, keby si ho nemala
Máš brata otca a partner, ak je na hovno radšej sa rozidte ako trpiet

iwanka222
autor
11. okt 2017

@dai Dakujem velmi pekne ze si pochopila moju situaciu. Presne o to ide ze sa bojim toho ze ked sa pohadame ze mi nebude pomahat s malym lebo som si vedoma toho ze je jediny kto bude mat ten cas starat sa o maleho ked ja budem v praci. Brat si nasiel brigadu popri skole takze teraz vela toho volneho casu nema.

eliska13
11. okt 2017

@iwanka222 a ako sa správa pri hádkach?dieťa ho zmení, priateľ by mal pracovať, ale to asi nechceš počuť.Bude toho na teba veľa a maličký potrebuje teba v prvom rade

iwanka222
autor
11. okt 2017

eliska13 Partner nie je zly iba ked sa pohadame co nie je casto sice ale ked uz sa stane tak potrebuje svoj cas nato aby sa ukludnil. Inak sa o nas pekne stara len pocas hadok je to ignorant.

iwanka222
autor
11. okt 2017
karmela
11. okt 2017

@iwanka222 ja by som to skúsila tak nech si priateľ nájde brigádu popri poberaní príspevku, ty by si mala ostať s drobcom doma a užiť si ho,babatko potrebuje veľmi maminu..Treba sa snim o tom porozprávať keď už ste rodina tak jeho chovanie ignoranta musí poľaviť..aj ja sa s mužom hádam a mávame aj tichu domácnosť ale od mimina by som do prace neodišla keď môj chlap je doma..držím ti palce a želám všetko dobre

montemotherone
11. okt 2017

@iwanka222 to nie je depresia. Je to normálna úzkosť, ktorú v menšej či väčšej miere zažíva každá mamička... Dokonca aj otecko.
Ty si ale týmto svojím nápadom a organizáciou života môžeš "zarobiť" na pekné vyhorenie, s následkom skutočnej depresie, alebo aspoň uzkostnej poruchy na začiatok.
Ľahko sa hovorí, ťažko realizuje, ale ak chceš popri malom bábätku ťahať denné, nočné, živiť príživníka, dávam ti tak 1 rok kým sa zosypeš. Takže s priateľom otvorená debata, a pekne ho výkopnúť do práce, aby si mohla byť s bábom aspoň 2 roky doma, ak ti pomôže tato a SAMOZREJME priateľ, aspoň po večeroch, alebo víkendoch, nejakú brigádičku dáš. Ak by sa potreboval ukľudniť, tak ho výkopnúť rovno na stálo. Toto nie je finančná závislosť, to je spoluzodpovednosť za situáciu v ktorej ste sa ocitli... Či si počala z ducha svätého?

catherinah
11. okt 2017

Ona sa bojí, že sa nebude mať kto starať o dieťa práve vtedy, ked ona bude v práci a jej priateľ URAZENÝ.
Uf, nezávidím. Tak mu ho dáš aj ked s Tebou nebude komunikovať, hádam sa len o vlastné dieťa postará.

iwanka222
autor
11. okt 2017

@catherinah Presne dakujem ze si ma pochopila. 🙂

niky21
11. okt 2017

@iwanka222 dieťa všetko zmení. Nemôžeš to brať tak, že keď sa pohádate, tak nebude chcieť byť s malým... Veď to nerobí pre teba preboha, je to rovnako tvoje ako aj jeho dieťa. Ak nebudeš chodiť do práce, tak nebudete mať dostatok peňazí, to musí akceptovať a byť doma pri malom, aj keď sa pohadate.

iwanka222
autor
11. okt 2017

@niky21 Asi mu presne ukazem tvoj nazor nato 🙂 Je to aj jeho dieta bud pojde do prace on a ja budem s malym alebo bude musiet to svoje detinske spravanie pocas hadok zahodit a byt s malym. Je to jeho povinnost starat sa o maleho ked ja budem v praci. 🙂 Pozeram ze tento mesiac mas termin. Drzim palce a prajem vela zdravia 😉

niky21
11. okt 2017

@iwanka222 ďakujem, aj ja tebe želám, nech všetko dobre dopadne. 🙂 naozaj budeš prekvapená, ale keď sa to babo narodí, tak sa naozaj všetko zmení. Už tie hádky budú trošku iné, nebude sa môcť toľko odúvať, lebo budete musieť stale komunikovať ohľadom bábätka..Aj tvoj chlap, príde to tak prirodzene. Aj ja sa s manželom pohádam, kto sa občas nepoháda ? Ale nech sme akokoľvek pohadani, vždy, vždy, vždy viem , že o syna je postarané a aj o mňa. Držím palce, aby prišla pozitívna zmena s príchodom bábätka aj u vás 🙂

iwanka222
autor
11. okt 2017

@niky21 Dakujem velmi pekne 🙂 Tak on sa na maleho veeelmi tesi tak dufam ze naozaj prestane miesat nase hadky medzi maleho. Aj po lekaroch so mnou chodi co velakrat sme prisli na poradnu a jediny chlap tam bol. Aj tak bolo ze mi o jednej rano punding robil lebo som nan mala chut 😀 tak dufam ze zmeni aj to oduvanie sa pocas hadok

mamaaaaaaaaaaa
11. okt 2017

@iwanka222 moja ja ta chapem .. isto sa na to tesi a postara sa o maleho aj keby bolo najlepsie aby si s malym bola ty ako matka.. mas v nom doveru ze na maleho nezabudne alebo ze bude dokazat prebalit nakrmit .. tym nechcem nic zle povedatna chlapov je vela chlapov ktori su sikovny 🙂 bude to jeho otec samozrejme zeby to mal zvladnut .. ale v prvom rade by ste mali usmernit svoje hadky aj ked sama dobre vies ze patria ku vztahu 🙂 mysli pozitivne a uvidis vsetko bude dobre

iwanka222
autor
11. okt 2017

@mamaaaaaaaaaaa Urcite to zvladne ma troch mladsich surodencov a je medzi nimi velky vekovy rozdiel. Ja sa nebojim vobec toho ze sa nebude vediet postarat len toho ze bude ako maly chlapec ked sa pohadame. Ale tak snad bude vsetko ok 😉

mamaaaaaaaaaaa
12. okt 2017

@iwanka222 muzi su rozny .. niektori sa aj pri soplikoch spravaju ako male deti :D takze uvidis ci bude z neho chlapček alebo rovno muz ktori bude hrdy na svoju partnerku i na svoje dieta.. a co sa tyka hadok tie su vo vztahov normalne .. skuste si sadnut a porozpravat sa .. mi sa s partnerom stale tak rozpravame hlavne ked sa phoadame .. nedovolim mu aby odisiel alebo aby sa zavrel .. to skor vzdy odidem ja a podla toho kto hadku zavini ten za tym druhym pride .. sama dobre vies ze niekedy ani po zoboudeni nesvieti slniecko (ako sa hovori stanes lavou nohou hore) tak si bez nalady a mozes byt ajnervozna a druha vec ved sme tehotne mame na to pravo 🙂

neboj sa nic staci trochu komunikacie a hned bude vsetko krajsie ;)

iwanka222
autor
14. okt 2017

@mamaaaaaaaaaaa Uz som sa s nim o tom rozpravala. Vysvetlila som mu ze uz nebudeme len par ale rodina a ze urcite tak ako ja aj on chce pre maleho to najlepsie tak uz sa nebude moct tak spravat ze sa pohadame a da si cas kym sa ukludni lebo ze bude musiet byt s malickym ze ja nenastupim naspat do prace kvoli tomu aby som mala vsetko naco si zmyslim ale kvoli tomu aby maly mal vsetko.

sono2
10. máj 2019

@iwanka222 podľa mňa je toto len nejaká obava, neistota. Depka po pôrode bola o niečom inom, som plakala a nevedela ani definovať prečo. Odišlo to samo

sono2
10. máj 2019

@iwanka222 a či sa nebude môcť priateľ správať ako teraz? No uvidíš. Tiež som si kadečo myslela, nič sa nezmenilo naopak k horšiemu. Dieťa je náročné, spánku málo, atd atd. Takže skôr by som neočakávala nič ale brala to ako je

iwanka222
autor
27. máj 2019

@sono2 Ahoj maly bude mat uz 1,5 a zvladam to vyborne. Uz aj pracujem takze popasovala som sa s tym.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre