Predškolská a elementárna pedagogika

adrianaj
27. jan 2011

vedel by mi niekto poradit ohladom tohto studia, chcela by som sa prihlasit, ale neviem co vsetko to obnasa?

tatiana1985
27. jan 2011

@adrianaj ja mam skonceny odbor 1.-4. ZS+ predskolska pedagogika... pomozem? 🙂 🙂

adrianaj
autor
27. jan 2011

@tatiana1985, chcela som predovsetkym vediet, ci tam potrebujem hrat na hudobny nastroj a v akej miere?

silvulienka
27. jan 2011

adrianaj@ ak vies hrat je to vyhoda. Ak nevies zaklady ta naucia. Na TU nas najskor ucili teoriu, teda noty a potom zaklady pre hru na flautu. Skuska bola z hry na flautu a spev. Ja som momentalne v tretom rocniku, cakaju ma Bc. statnice.

lula26
27. jan 2011

@silvulienka , nás teda základy neučili, rovno sme museli vedieť zahrať asi 19 pesničiek na klavíri obama rukami a ešte kadejaké etudy. Niektoré baby si platili učiteľov. Ale zvládli sme, aj keď nie na A čka.

adrianaj
autor
28. jan 2011

babu ja prave6e neviem hrat, no rozmyalam, zeby som sa na to dala, ale neviem , ci to zvladnem, a s telesnou je to ako? co potrebujem,aj z nej su skusky?

lula26
28. jan 2011

@adrianaj , ak myslíš prijímačky, tak nie. Ale telesnú sme mali najprv teóriu, z toho skúška. Asi tri razy sme boli v telocvični, nič hrozné, išlo o to, aby sme to absolvovali. Nejaké seminárky, dalo sa. V treťom ročníku budeme mať predplavecký výcvik v bazéne.

tatiana1985
28. jan 2011

@adrianaj no hrat na nastroj mas vedet..poviem rovno 🙂
...ak vies(ja som vedela, mam 7rokov ZUS), je to velka vyhoda ..velmi velka.... ked som videla ako sa tam baby trapia a nechapali zakl.veciam ako je stupnica... tak som im nezavidela... trapili sa..ale nejako skusky urobili, teda niektore urobili, niektore to vzdali... ja som studovala na presovskej univerzite...

sisaha
28. jan 2011

@adrianaj ja to mam absolvovane na UK v Ba. Neviem hrat na nastroj a ani som nevedela. Ale zvladla som hru na flautu. Chodili sme niekolko hodin k ucitelke hudby, ktora nam poskytla materialy a niektore pesnicky sme sa naucil piskanim hrat doma. Mozno moja vyhoda bola, ze som bola externy student. Co sa tyka telesnej, vsetko bolo vo forme pisomiek a seminarnych prac. Teda mali sme mat nastudovanu teoriu... Az v magisterskom studiu sme mali zdravotnu TV a tam prebiehala hodina a skuska v telocvicni. Ale nic strasne... Da sa to zvladnut.

mirka915
30. jan 2011

ahojte 🙂 chcem si dat prihlasku na predskolsku pedagogiku do PO externe,ale mam neskutocny strach z telesnej a hudobnej... :D nemozete mi niektora podat viac info ohladom studia? a inac neviete nieco o externom? napr ako casto sa chodi do skoly 🙂 a z coho su prijimacky?

sisaha
30. jan 2011

@mirka915 kazda skola ma inak stanovene prednasky a vyucbu. A myslim si, ze telesna a hudobna by nemali byt dovodom preco si skolu neurobit.

michelle137
5. aug 2011

@tatiana1985 veľmi by ma zaujímalo čo obnáša prímací test. Rada by som išla na Predškolskú a elementárnu pedagogiku do Prešova a ako vidím, ty si tam študovala. Na stránke len píšu stredoškolské učivo. Nič bližšie...nevieš o nejakej odporúčanej literatúre alebo niečo pod? A teda, talentové prímačky ako hra na nástroj nie sú? Myslíš, že je výhoda vedieť aspoň základy napr. flauta, klavír?

evamatusakova
22. sep 2011

Dobrý večer. Potrebovala by som poradiť, ak by sa niekto našiel bola by som mu veľmi vďačná.
Chcela by som ísť študovať do Bystrice predškolskú pedagogiku. Aj napriek tomu že neviem hrať na žiadnom hudobnom nástroji. Neviem si samu seba predstaviť niekde inde ale strach mi robí okrem iného hlavne matematika z ktorej mám biedne základy. Maturovať budem tento rok a to z dejepisu a náuky o spoločnosti. Chcela by som vedieť nejaké základne informácie o príjmačkách a tiež samotnom štúdiu a snáď aj o uplatnení . Ďakujem pekne 😉

sisaha
22. sep 2011

@evamatusakova ani ja neviem hrat a dostudovala som...v case skusky som fukala do flauty a dokonca celkom obstojne, ale uz zas neviem.., matika nie je ziadna hrozba, aj ked nejake vedomosti budes musiet preukazat pretoze bude z teba buduca ucitelka a tym som vlastne zodpovedala aj tvoju otazku o buducom uplatnení. Co sa tyka prijimaciek, kazda fakulta ma vlastne podmienky prijatia, takze to najdes na ich web.stranke 😉

jaduska
25. sep 2011

@michelle137 Prešovská univerzita robí dni otvorených dverí, tam sa dajú kúpiť materiály, v ktorých sú podrobnejšie informácie o prijímačkach.
Čo sa týka hry na hudobný nástroj - tak v Prešove sme mali na výber iba klavír, akoredeón alebo gitaru - zdôvodňovali to tým, že popri hraní ma učiteľka spievať, čo sa napr. s flautou nedá. Treba ovládať aj teóriu - stupnica, akordy, kadencie, obraty akordov. Ďalej treba vedieť intonovať, rytmizovať, popri speve dirigovať a na klavíri hrať obojručne - akordy rozkladom.... Aj keď to bolo dosť ťažké, skúšky z hudobnej sme porobili všetky. Niektoré síce na viackrát, ale urobili. A bolo nás dosť, ktoré sme sa učili hrať na klavír až počas vysokej 😉

@evamatusakova neviem ako v Bystrici, ale v Prešove tá matika nebola až taká hrozná. Veď ide o učivo z 1.stupňa základných škôl, tak to hádam zvládneš.... A čo sa týka uplatnenia v praxi - asi záleží od kraja, kde bývaš. Napr. na východe je dosť ťažké dostať sa do školstva bez "tlačenky", na západe je to opačne - učitelia utekajú radšej inam, tak tam s tým až taký problém asi nie je....

n1ka16
5. feb 2012

@evamatusakova a už si si dala tú priihlášku do bystrice ? .. lebo ja tiež zvažujem o tom, len nemám žiadne informácie o prijímačkách.. tak, ja len, či si už zistila čosik bližšie... 🙂

zuzivozi
6. feb 2012

ahoj, ja si chcem podat prihlasku na predskolsku a elementarnu pedagogiku do Ruzomberka, tiez mam dost velky strach z primaciek. Ma niekto skusenosti z tejto skoly ohladom primaciek. Chcem studovat externe..

sislik55
31. júl 2012

ahojte, ja by som sa chcela opytat ked som bola v juni na prijmacky odbor predskolska a elementarna pedagogika a neprijali ma lebo som mala mala bodov, tak ci mam este nejaku sancu sa tam dostat a ak ano ake odvolanie mam poslat? alebo je lepsie tam zavolat? dakujem za rady 🙂

patka6
30. nov 2012

@zuzivozi ahoj isla si nakoniec do toho ruzomberka? lebo aj ja nad tym rozmyslam

nicolech
4. jan 2013

ahojte, rozmyslam ze si podám prihlasku na predskolsku a elementarnu pedagogiku do Prešova, na ich stránke je napísane že sú príjimačky z jazykových a odborných predpokladov na študium, viete mi niekto poradiť približne z čoho by to mohlo byť ?? ďakujem

nori21
8. jan 2013

@mirka915 ty už študuješ na PO ? Chcela by som sa spýtať na pár vecí

nikuska10004
8. jan 2013

@jaduska
ahojky.mohla by som sa spytat.ja rozmyslam o podani prihlasky do ruzomberka,ale Po mam blizsie. Ty si tam studovala? Vedela by si mi poradit z coho su prijmacky-lebo o tom nic extra nepisu,aka je ta skola a ako to je z hv? Ja totizto hram na flaute.vopred dakujem za odpoved. nika. 🙂

nikuska10004
8. jan 2013

@tatiana1985
ahoj,ty si chodila na predskolsku pedagogiku do Po?

jaduska
9. jan 2013

@nikuska10004 preboha, len do PO nie....neskutočne náročná škola....čo sa týka prijímačiek, tak s tým neporadím, ja som bola posledný ročník, ktorý išiel v podstate bez - mali sme iba taký ústny pohovor....ale myslím, že dostať sa tam nebude problém, lebo študenti im utekajú na iné školy....čo sa týka hudobnej, tak musíš vedieť hrať buď na klavír, gitaru, alebo akordeón, proste nástroj, pri ktorom môžeš súčasne aj spievať. Ale už keď som cez hudobnú prešla ja, ktorá som v živote na žiaden nástroj nehrala, tak pre teba by to nemal byť problém.... 🙂

nori21
11. jan 2013

@tatiana1985 už si doštudovala predškolskú pedagogiku? Chcela by som vedieť, počas štúdia ako to je s telesnou.

tatiana1985
11. jan 2013

@nikuska10004
@nori21 ano studovala som péredskolsku pedagogiku..skoncila som, statnicovala v maji 2009

barbi44
13. jan 2013

Ahojte tiez by som chcela ist studovat predskolsku pedagogiku do Trnavy, tento rok beru bez prijimaciek. Som dva roky po skole, chodila som na gympel. Mam sancu to spravit aj ked spievat vobec neviem a noty su pre mna latinska amerika? 😀 kreslit viem, chodila som na vytvarnu dost dlho ale ta hudobna mi robi fakt problem

lenusiknr
14. jan 2013

@barbi44 ahoj, ja chcem ist tiez na predskolsku ale do NR. ja neviem ani kreslit.🙂.. ale co som pucula tak to nie je take hrozne a zvladli to aj baby ktore nevedia na nic hrat. chces ist na denne alebo externe ?

barbi44
14. jan 2013

@lenusiknr no chcela by som ist na denne pretoze na externe beru len ak mas potvrdenie ze uz ako ucitelka pracujes, alebo nieco podobne robis. takze na denne ale nie som este uplne pevne rozhodnuta, lebo zvazujem aj socialnu pracu

elis22
18. feb 2013

ahojte chcela by som sa opýtať či by mi vedel niekto poradiť z čoho konkrétne sú príjimačky do Banskej Bystrice na predškolskú a elementárnu pedagogiku???už vopred dakujem🙂

bolavyzub
20. apr 2013

Dievčatá, tiež sa chcem opýtať na predškolskú a elementárnu pedagogiku a pedagogiku psychosociálne narušených v PO. Všade počujem, ako je tá škola náročná, hlavne hudobná že je veľmi ťažká. Chcela by som tam študovať externe, ešte sa dá poslať prihláška, ale tiež neovládam hru na hudobný nástroj. Vedeli by ste mi povedať niečo bližšie o hudobnej a telesnej? Tiež vidím na stránke fakulty, že výučba prebieha aj v piatok, čo sa mi zdá pomaly až nereálne, že by ma zamestnávateľ každý piatok uvoľnil z práce.