Predsudky o nevydatých mamičkách. Stretli ste sa s tým?

halaska22
30. sep 2008

Ahoj maminy,
tak ma napadlo zalozit tuto temu lebo sa este stale stretavam so starymi nazormi na slobodne mamicky.
Som z dediny ale zijem teraz v uk kde je normalne byt slobodna mamicka alebo len zit s partnerom a nezobrat sa. Doma este stale pocuvam ze by sa mali mlady zobrat ked zakaju babo a ze ako to je ze sa podarilo otehotniet mimo manzelstva.
Nedavno sa jeden znamy musel zenit len preto ze jeho priatelka ostala tehotna. Su este mlady a neplanovali to ale kedze "sa to patri" tak sa zobrali.
Nazory ze slobodna mamicka nevie vychovavat svoje dieta tak dobre ako ked by boli rodicia zobraty je dalsia vec s ktorou som sa stretla.

Stretli ste sa s tymito nazormi alebo nejakymi inymi co vas zaskocili?

titkovamiriam
30. sep 2008

halasak mozes sa na tie raci vykaslat ja som teraz vlastne tiez slobodna matka-s priatelom sa ani nahodou nechceme vziat,mame uz ,,vydarene,,manzelstva za sebou. a hoci som uz stara korcula aj do mna vrta par susedov ze preco sme na divoko,ako to bude ked sa nieco stane,preco nieje marek krsteny a podobne.
nikto mi nemusi davat ziadne rady,vychovala som ako rozvedena dvoch starsich vychovam aj tohto a popripade dalsie 😀

bubba
30. sep 2008

no ja osobne som bola "slobodna mamicka"aj ked zijuca s druhom ,otcom mojho dietata a brali sme sa az ked mala 1,5r.a zijeme v max.predpotopnej dedine a nikto sa nad tym nepozastavoval...co mi bolo tiez divne ale chvalabohu 😀
ja nenavidim...."musim sa vydavat som v tom"....to este nie je dovod na svatbu,vacsinou taketo vztahy koncia katastrofalne pretoze su chcene viac rodicmi ako mladymi...

a taktiez by som nechcela aby sa mi stalo ze mam kazde dieta od ineho otca nedajboze by som ich mala tak 3-4..videla som par takych mamin v "srdcovych zalezitostiach"a boli to evidentne.....pripady

sylvar
30. sep 2008

tak já jsem svobodná, žijem 5let na hromádce a rozhodně se do svatby neženem.Rodina je OK,ale cizí lidi okolo mají řeči,ale ti jsou mi, víš kde 😉

halaska22
autor
30. sep 2008

to mas teda pravdu s tymi ludmi a susedmi. my s me s partnerom spolu ale vlastne sa nemozme zobrat aj keby sme chceli lebo este nie je rozvedeny lebo sa to taha 😒 komplikovane! to su dalsie reci ze preco som s niekym kto je este zenaty na papieri - aj ked zo zenou uz nezije 4 roky.
som sa zacudovala ze vas syncek nie je pokrsteny? preco? ja som nasko dala pokrstit a farar stym nemal ziadny problem. nas maly ma este aj tatkove priezvisko lebo tak zme dali do rodneho listu.
Nedovolil ti tvoj farar ho pokrstit alebo preto ze nie ste zobraty ste to neurobili?
ako hovoris ze rozvedena si vychovala a mozno este aj lepsie keby si bola s muzom. to iste som mala aj ja ked sa mama rozviedla a zilo sa nam lepsie ako ked by tam ozraty tako oxidoval 🙂 🙂 🙂

halaska22
autor
30. sep 2008

bubba to s tymi rozlicnymi otcami deti je tu v uk normalne. preto hovorim ze ak je slobodna mamicka s dietatom a zije si svoj zivot a nepotrebuje chlapa tak ma pravo si vychovavat svoje dieta tak ako chce. ak sa dostane do vstahu a stroskota to pre aky kolvek dovod a ostala by tehotna tak je to stale na nej zit zivot. preto nemam rada ze ludia posudzuju ked sa toto prohodi. moze sa to stat hocikomu.

titkovamiriam
30. sep 2008

tak mam tri deti a maju dvoch otcov-dufam ze som uz skoncila aj z menenim partnera aj s poctom deti 😀 ,ale ako sa hovori nikdy nehovor nikdy! a co koho to toho! 😀

halaska22
autor
30. sep 2008

presne tak, ludia by si mali cumiet do vlastneho taniera 🙂
som sa minule zasmiala nad tym ze ked moja kamoska otehodnela nejaka babka stretla jej mamu v dedine a pytala sa je ze: ja som pocula ze ta vasa je tehotna a ze slobodna? ako keby nieco strasne spachala alebo co.
a dobre hovoris ze si skoncila s potom deti ale nikdy nehovor nikdy - prave tam je to ze ak aj slobodna uz ma dieta ale chce zit a mat sex tak potom je tu stale antikoncepcia no nie takze si myslim ze kazda zena sa vie rozhodnut ci chce risknut mat dalsie diet alebo nie. ak je s partnerom a rozhodnu sa pre dieta tak to nema koho co zaujimat. aj keby uz mala 5 deti 🙂

jaduska
30. sep 2008

tiež sme sa brali až keď mala staršia dcérka 2,5 roka, mne ten papier určite nechýbal. Napr.vo Švédsku takto žije skoro väčšina párov.

A bubba s tým počtom otcov to myslela tak, že keď má žena 4 deti a každé s iným otcom a tie deti sú s malým vekovým rozdielom, tak to sú už tie evidentné prípady. Keď sa nejaká babenka rozvedie a má dieťa s ďalším partnerom, tak to je predsa iné.... 😉

sirinka
30. sep 2008

tak vlastne aj moja mama je slobodna mamicka 😀 aj ked uz aj posledne dieta tohto roku dovrsilo 18 rokov hehe... s partnerom ziju spolu 21 rokov a nad svadbou uvazuju...teda nad sobasom z praktickeho hladiska, pomaly sa blizi staroba a clovek nikdy nevie, co sa prihodi, s tym papierom su niektore veci lahsie 😉

elenita
30. sep 2008

No ja neviem, ja by som dieta mimo manzelstva mat nechcela......mam zrejme stale "predpotopne" nazory, podla mnohych z Vas......no ale zrejme tiez nie je najstastnejsie riesenie brat sa len preto, ze mladi cakaju babo....ja som to tak nastastie nemala, deticky sme chceli a planovali az po svadbe a brali sme sa z lasky.

jaduska
30. sep 2008

Presne tak sirinka, s tým papierom idú niektoré veci ľahšie. Keď sa z jedným z partnerov niečo stane, tak ten druhý nemá na nič nárok - napr. dedičstvo, vdovský dôchodok a pod.

j.a.n.u.s.
30. sep 2008

Taky jsme se chteli brat...byla to velka laska...zasnoubili se, zacali planovat svatbu a ukazaly se dve carky...najednou jsem mela pocit, ze dve velke veci v jeden rok delat nechci...dala jsem prednost(samozrejme) diteti...Elishka se narodila a tata od nas odesel....jak jsem rada, ze jsem dala na svuj pocit a nevdavala se!!! 😉

bubba
30. sep 2008

jaduska,samozrejme ze som to myslela tak ako pises.a v UK to vela zien dokaze aj zneuzivat sak som tam niekolko rockov zila tak viem o com hovorim...
sirrinka gratulujem mame ja som sa tiez nechcela vydavat a narazila som na prvy kamen urazu...nechceli mi dat preplatok za elektriku 😀 😀 😀 do mesiaca bola svatba cheche nemala som na to nervy

elenita
30. sep 2008

jaduska, aj to je mozno jeden z dovodov....aj chcem, aby sme vsetci mali rovnake priezvisko, okrem mnozstva inych veci........janus, je mi luto, ze otecko malej od Vas odisiel...ale vyzera, ze to zvladas v pohode, to je hlavne.

titkovamiriam
30. sep 2008

jaj a mareka som nadala pokrstit pretoze nemam vieru v srdci ☹ ,vydavala som sa v kostole aj krstila starsie deti lebo tak malo byt ,no teraz si zijem ako to citim a deti nechodia na nabozenstvo aby si raz sami vybrali v co chcu verit.ja sice verim v boha ale tam to konci-alebo skor v nieco ze je,no neverim na to ako je viera podavana.len ma teraz neukamenujte!nesuhlasim ani s ytm aby bolo nabozenstvo na statnych skolach,syn je na strednej a koly etike tam musi trcat o hodinu dlhsie.so 17 deti chodia 2 na nabozenstvo-a na zakladnej je to podobne,len deti do primania chodi na nabozenstvo viac a potom uz tiez skoro nik,no ide ma roztrhnut od jedu.

halaska22
autor
30. sep 2008

elenita ja som tiez tak planovala ze svadba a potom deti ale sa nejako podarilo babo este predtym ako sa o svadbe hovorilo a nevymenila by som to ani za svet. samozrejme by to bolo pohodlnejsie urobit vsetko po poradi ale co uz. tebe sa to podarilo tak ako si si predstavovala a si stastne.
bubba ako hovoris ze si zila tu v uk a vies ako to tu chodi s tym ked maju vela deti ze dostanu vela penazi od statu a este aj od tych otcov tak sa im to plati

ma_se
30. sep 2008

je to kazdeho osobna vec.... 😉

mirka414
30. sep 2008

ach jaj co som si na tuto temu vypocula narazok 😠 😠 jednoducho jednym uchom dnu a druhym von...riad sa srdcom a rob ako sama chces 😉

halaska22
autor
30. sep 2008

miriam neboj kto by ta tu ukamenovaval 🙂 ja som tiez dala pokrstit tiez z casti pre to ze to chcela mama ale hlavne babka. ja vieru nepraktizujem, v kostole som nebola ani nepamatam len na svadbach alebo pohreboch a to len doma. ale maly je pokrsteny a hotovo aj ked aj tam sa velice cudovali volaktory ze ked nie sme zobrany ani nic ze ci nam maleho vobec pokrstia a urobili.

lefika
30. sep 2008

tak ja som sa vydavala, lebo som "musela" 😅 ono to bolo tak, s partnerom sme boli spolu 5 rokov, dieta sme planovali a velmi sme sa nan tesili a zrazu, ked sa ukazali 2 ciarky, nikto v rodine nemal nic ine na praci, len do nas hucat, ze sa mame zobrat a ako to bude vyzerat a bla bla bla. tak sme sa vzali, nech mame pokoj od pribuznych. svadba nic moc, kedze ju rezirovala svokra, boli sme obaja radi, ked to bolo za nami, ja som este dalsich par tyzdnov nadavala, ked som menila doklady.....ale klape nam to, mame sa radi...akurat ze to, co je pre inych najkrajsi den v zivote, si my nejako nepripominame...fotky sme ani nedavali vyvolat, niekde su v pc na disku, ani neviem kde 😕

bubba
30. sep 2008

aj nam malu pokrstil bez akychkolvek pripomienok aj napriek tomu ze som ja vtedy nebola ani len pokrstena,ani vydata ani nic 😅

lubkaj
1. okt 2008

Je to samozrejme kazdeho osobna vec, ale ja by som s niekym zit "nadivoko" nechcela. Uz ako malicke dievcatko som snivala o tom, ake to bude nadherne, ked sa budem vydavat (a aj bolo 🙂 ). A pamatam sa, ze len co sme sa v skole ucili, ako dlho trva, kym sa od pocatia narodi babo, hned som si zratala, kolko po svadbe som sa narodila ja - bolo to 10 mesiacov a ja som z toho bola hrozne stastna 😀. Mozno si myslite, ze mam predpotopne nazory, ale ja to tak proste citim. Na druhu stranu, nemyslim si, ze je spravne zobrat sa, ked parterka otehotnie, aj ked sa ti mladi skoro nepoznaju.

trixi
1. okt 2008

ahojte, pridavam sa k slobodnym mamickam. S priatelom zijeme 9 1/2 roka na "hromade" a vyhovuje nam to. Po skoro 8 rokoch sme sa rozhodli, ze skor ako svadba bude mimi. Pretoze biologicke hodiny uz zvonili na poplach (teda u mna). Mam teoriu, ze vydavat sa mozem aj v 70tke ale dieta mat v pozdnom veku nemozem. Mne nikto do oci nepovedal a ani otvorene neodsudzoval, ze som slobodna matka, ale to, ze mam dieta tak neskoro. Vsetci si mysleli, ze nemozeme mat deti (mozeme, len sme nechceli, uzivali sme si) a nikto necakal, ze to mimi bude.
titkovamiriam, som podobneho zmyslania ako Ty a osobne kaslem na nazory inych.
Zijem svoj zivot a nazory inych su mi ukradnute.

mokuska
1. okt 2008

mile zienky myslim si ,že zit s niekym bez papierov je to iste akos papiermi ,akurat clovek nemusi prezit krutý rozvod a pilenie nabytku,klapat možu obidve veci , mam kamaratku 15 rokov je slobodnou mamickou ale vravela ,že ked bola v porodnici tak si ju obzerali sestricky ako malomocnu a spravali sa k nej velmi skaredo,ja som sice vydata ale schvalujem zitie pred svadbou bez papiera ,aspon pokial sa ludia vo vztahu natolko nespoznaju,ze zistia ze mozu dalej fungovat bez hadok a výcitiek,potom taketo partnerstvo radsej zrusit skor ako sa divoko rozvadzat.

halaska22
autor
1. okt 2008

mokuska tak to mas teda svatu pravdu co si povedala. musim sa priznat ze to jeden z dovodou preco sa ja od manzelstva drzim trosku (aj ked sa este nemozme zobrat aj tak z jeho strane).
ale ja ho chcem poriadne spoznat a aj on mna aby sme si mohli na 100% doverovat a nevyhadzovat si veci na oci. a myslim ze cloveka spoznas najlepsie vtedy ked s nim byvas co sa mi uz park krat potvrdilo aj na kamaratoch. svojho partnera lubim a chcem s nim byt lebo ziadny iny chlapy ma nezaujimaju ale este musime jeden druheho spoznat viac do hlbky lebo ked sa raz vydam tak sa rozvadzat nechcem.

schwarzovka
1. okt 2008

já nemám nic proti "psí knížce", jen mě taky občas udivují názory některých lidí...ať si každý dělá, co chce. U nás je zase divný se brát jen tak...všichni se nás ptali jestli musíme 😠 ..no nemuseli jsme, chtěli jsme...až týden před svatbou jsem našla // 😀

danu
1. okt 2008

my sme s partnerom 12 rokov mame 15 mesacnu dcerku a nie sme zobrati. Je to uz predsudok svadba, samozrejme na dedinach je to ine tam kazdy kazdeho pozna a tie stare klepy boze musis sa vydat co na to susedia a tak 🙄 🙄
kazdeho osobna vec 😉

lubkaj
1. okt 2008

No neviem, proti gustu ziaden disputat, ale ja som hrda na to, ze kazdy hned vie, ze k sebe patrime a svoju spolupatricnost davame najavo napriklad aj tym, ze sa rovnako volame. A aj 6 a pol roka od svadby citim zvlastnu radost, ked o mojom manzelovi mozem hovorit ako o MANZELOVI, a nie moj priatel, druh, mily, partner alebo ako ich vlastne oznacujete, ked o nich hovorite pred cudzimi ludmi?

titkovamiriam
1. okt 2008

priatel 😀 ,pretoze jeden manzal bol a to slovo vo mne vyvolava sebeckost ,aroganciu a kopec inych negativnych vlastnosti ☹ -fandim vsetkym ktorym to samozrejme vislo na prvy raz a mozno aj trochu zavidim ze moja cesta ku skutocnej laaaske bola trnista 😉

lefika
1. okt 2008

lubkaj, ja o nom ako o manzelovi hovorim veelmi zriedkavo, napriek tomu, ze to moj manzel je...ale ved ma meno 😉
o dcere tiez hovorim ako o saske, len ked by to naozaj, ale naozaj nebolo zrejme z kontextu, tak pouzijem dcera, resp. manzel.
mmch, v jeho rodine bolo zvykom sa medzi sebou oslovovat "rodinnou funkciou" ci ako to nazvat: jemu hovorili synu a svokrovci sa medzi sebou navzajom titulovali pan x, pani x alebo gazda a gazdina 😕 😕 😕 som myslela, ze som na inej planete, ked som to zazila prvykrat 😀