Prehrieva sa mi notebook. Ako to riešiť?

sumienka2525
14. dec 2009

Velmi často sa mi prehrieva notebook. Aj niekolko krát za den mi vypne lebo je uplne žeravý , prehriaty. Vobec neviem prečo mi to vlastne robi a čo mam urobiť aby som tomu predchadzala. Mali ste alebo mate aj vy podobny problem? A ak ano ako ste to riesili. Dost mi vadi ked mi to vypina, pretoze ked nieco aj robim a vypne mi tak sa mi tym padom vsetko strati co som dovtedy urobila a neulozila si to.

Ak uz ttakato tema je ospravedlnujem sa ale nenasla som ju.

Za rady dakujem. 😉

zuzka1.
14. dec 2009

sumienka pricinu presnu neviem, nam to robi, mm sa docital, ze ho treba mat polozeny vyssie ako samostatne len tak na stole alebo podobne, a najlepsia vec, predavaju chladiace podlozky, bezna cena je okolo 20E, mozno viac aj mnej, podla toho aku si vyberies.

Neviem ci mi kamarat nespominal, ze niektore maju ventilatory na spodu a niektore co maju na bokoch sa tolko neprehrievaju. nie som si ista.

ale podlozka to zachrani 😉

sumienka2525
autor
14. dec 2009

zuzka: No dakujem ti velmi pekne za radu. Na tu podlozku sa skusim popytat. Ja som z toho uz zufala, lebo je to dost o nervy ked mi to spravy 6 az 8 krat za den. Zo zaciatku ak som ho kupila mi to vobec nerobil az casom sa mi zacal prehrievat a cim dalej to je horsie a vypina sa mi castejsie.
Kamaratka mi poradila nech skusim vybrat baterku z notebooku a som napojena len na kably, ze mozno sa mi ta baterka prehrieva ale ani to nepomohlo.

Este raz dakujem. 🙂

sumienka2525
autor
14. dec 2009

A este mam jednu otazku. Ked sa takto casto notebook prehrieva moze mi notebook - obrazovka alebo nieco koli tomu pokazit???

majina.b
14. dec 2009

daj si NB odborne vyčistiť.

mne sa strašne prehrieval a hučal, a ked som ho odniesla na vyčistenie IT bol zhrozeny.

zuzanockamt
14. dec 2009

my mame NB bezne poloze na stole a nic sa nedeje ... ani raz sa neprehrial ... a moja sestra ma s tym tiez problem a pritom ma tu istu znacku ako ja (acer)

majina.b
14. dec 2009

sumienka mala som to iste čo ty s NB

zuzka1.
14. dec 2009

neviem ci obrazovka alebo to vo vnutri, celkovo je dobre book mat na kabli stale , ked sa da a nefungovat len na baterke, dalsia vec je, ze book sa ma vypinat co najmenej, teda nevypinat, ale davat do rezimu spat. Tolko viem od veduceho katedry informatiky na UK 😉

majina.b
14. dec 2009

ja mam info take že obrazovka ani ine sa nepokazí, ja man v el. sieti nonstop

sumienka2525
autor
14. dec 2009

Zuzka, majina: No len dufam, ze sa mi nepokazi obrazovka ani nic ine , ked sa mi uz tak casto denne prehrieva, lebo to by som uz asi zosokovala.
No a ja som na el.sieti uz asi mesiac , poradila mi to kamoska, lebo ja mam uz asi aj baterku na nic pretoze mi uz nevydrzala dlho nabita. Nejako sa mi to poslednu dobu vsetko serka na tom notebooku.

No a to som nevedela ze lepsie je mat v uspavacom rezime. Ja som ho stale vypinala na noc uplne.

Vazne vam dakujem za rady. Este ze tu je ten konik 😀 a super ludia co poradia. 😉

zuzka1.
14. dec 2009

nevypinaj, spominal, ze staci raz za mesiac.

Obrazovka sa ti nepokazi.

maja ak ma iny model je to jedno, zalezi aj od toho ako som spominala, kde ma ventilator.

a sumienka v zastrcke je najlepsie, baterku ozaj, ked treba, ale kabel je kabel 😉

sumienka2525
autor
14. dec 2009

No ja mam ventilator na NB ( notebook) na boku nie zo spodu ale prehrieva sa mi strasne. A este aj tak funi ako keby nevladal. Kamaratko ma rovnaky typ NB a jej ani nefuni ked ho ma zapnuty ani sa jej neprehrieva. teda aj jej sa prehreje ale tak dva krat do mesiaca.

zuzka1.
14. dec 2009

sumienka skus ho dat do servisu uvidis co ti povedia najlepsie 😉

bubba
14. dec 2009

sumienka,ale daj si ho prosimta opravit profsionalom ,oki? 😀 ja ti presne poviem co to mas za problem to je chyba na procesore toto notebooky mavaju velmi casto.daj si to do opravy. 😉

kaa
14. dec 2009

🙂 Holky, prý je někde na bocích noťasu vypínač bluetooth, máte to? Je prý docela skrytý...Mi teď bl. nefunguje a vypínač jsem hledala a nic..Naštěstí je ještě v záruce, ale kdybyste našli, tak pište--mám Fujitsu Siemens. Kuju 🙂

rora
14. dec 2009

Mne sa cim dalej tym viac zacal prehrievat az natolko ze sa zasekaval a musela som ho natvrdo vypnut odobranim baterky lebo nereagoval na off gombik a po jednom z takychto vypnuti uz sa nezapol - vysledok zhorel disk. Prisla som o vsetko, o vsetky subory, o niekolko stoviek fotiek a ani nechcem mysliet co vsetko ☹ Mala som ho dva roky a teraz od vela ludi pocuvam ako sa im notebooky kazia, ze su kazdu chvilu v oprave a podobne. No ja uz notebook nechcem ani vidiet. 😔

sumienka2525
autor
14. dec 2009

Zuzka : No dam si ho asi kuk do servisu ale este zatial nemozem, lebo dcera ma tiez s notebookom problemy a nik jej ho nevie dat do povodneho stavu. Tak musim pockat pokial jej notebook bude plne funkcni a potom pojde na rad moj aby som neostala uplne bez NB.

Bubba: No ahoj. Jasne ze uz len do servisu , ved uz som sa oklamala raz a skoro som o NB prisla uplne.

laa: Ja bluetoot nemam, tak neviem poradit.

rora: Boze aj mne sa sem tam zasekava ale ked hram hry. Az si ma vyplasila s tym co si napisala ale aj ja cim dalej viac pocuvam ze sa NB kazia . Sestre akurat zajtra maju vratit peniaze za NB mala ho pol roka a odisla jej obrazovka. Tak to dala na reklamaciu a ani oni si s nim nevedia rady taj jej vratia peniaze.
Kamaratke zasa zvuk sa stale kazi a tiez ho ma len rok.
Neviem ako to robia ked sa to tak kazi casto. 😒

erikasadek
14. dec 2009

kaa, ano mam , a mal by byt kde je, wlan on off 😉 wireless 😉 toto je tvoj gombik.. 😉 zvycajne v predu.. 🙂

mirka414
14. dec 2009

moj ma ani nie mesiac a zacal strasne hucat a to som pocuvala ze Hpcka su super.ako to mam odstranit?huci mi asi ventilacia.

diddi
14. dec 2009

ja mam HP Pavilion dv-7 a je super,fakt,neviem si ho vynachvalit 🙂

miluska.h
15. dec 2009

moj manzel mal prave vcera taky virus, ktory sposoboval hucanie a prehrievanie...daval to dokopy celu noc....
inak aj moj sa prehrieva, ale to je asi tym, ze dosluhuje...ved ho pouzivam uz 4 roky dennodenne...

fergie1581
15. dec 2009

ahojte chcem sa vas nieco spytat...mame novy notebook od soboty a stava sa nam ze nam zamrzne alebo sa nam zasekne a musime ho znova vypnut a zapnut...najcastejsie sa to stava ked si chcem pozriet nejake videa napr. na aktualitach....ako dnes..isla som si pozriet to video toho vitaza britskej superstar a zasekol sa mi..tak som ho zapla a isla som si to znova pozriet a zasa sa zasekol...neviete preco,??...dakujem za odpoved

mtsl
15. dec 2009

čaute, treba to dať rozhodne do servisu. medzi chladičom a procesorom je pasta na odvádzanie tepla a tá sa môže odpariť a potom sa NB prehrieva a vypína. 🙂

kaa
16. dec 2009

Erika:děkuji, už zase funguje 😀

bobulle
17. dec 2009

Nám se taky NB přehříval a hučel a pomohlo vyčistění.... když ho mám položený na nohou, tak prý nasává spoutu prachu a nemůže se dobře chladit, takže je dobré ho mít na pevné podložce....
Jinak můj největší problém s NB je moje dcera... pořád mi ho vypíná, vylupuje klávesy, špejdí s myší, něco zapíná... 😠 😅 😀

erikasadek
17. dec 2009

fergie, ak ti zamrza, atk potrebujes program, ktory , cisti, chyby teda napravuje , chyby , windows, a denne ich moze byt aj cez 100 a ak mas taky program tak si zapni a za 1 minutu ti ide pc tip top.. 😉

je to sposobene, mnohymi faktormi ci mas dobry antivirus, a ..... 😉

annika
9. jún 2010

Zdravim... kupovala som notas a je tu nainštalovaný office 2007 a na zaciatku mi napisalo ze ho mozem pouzit len dva mesiace pokial nezadam product key.. neviete mi poradit kde ho nahrabat ?? Pomoooocccc!!!! O dva mesiace nastupujem do práce a určite do budem potrebovať!!!!Nevie niekto poradiť nejakú verziu??? Skúšala som Openoffice, ale mám tu Windows7-ku a na to ešte nemajú danú verziu zadarmo...Pomoooccc!!!
Ďakujem za všetky rady!

diddi
9. jún 2010

ked sa kupuje pocitac,tak obsahuje len skusobne programy na 60 dni, najlepsie spravis,ak si zakupis legalny,windowsom odporuceny program...napr.v nay alebo datarte...pri tychto stiahnutych-nelegalnych verziach mozes mat komplikacie,aj ked ti budu na zaciatku fungovat....kup si windows student verziu,je tam vsetko co potrebujes-outlook,excell,word...a rovnako nezabudni si kupit antivir -eset.....ked potrebujes do roboty comp,nie je dobre fungovat na tychto volno stiahnutelnych programoch,radsej zainvestuj a nebudes mat problem

erikasadek
9. jún 2010

@annika on ti bude fungovat aj potom len par funkcii nie ale na 90percent ti bude fungovat normalne aj bez kluca i ked ho bude stale pytat

annika
9. jún 2010

Dík kočky...ono to nejde, Erika, len pasívne, ale neviem písať list, ani robiť prezentáciu... 😠
Didi, ja viem, že by som to mala kúpiť...ale je to drahéééé 78 eur chcú za ten balík...je to hrozné, že som si kúpila notebook za 650 eur a ani offic tam nie je... a ani z Happy foto si neviem objednať fotky, lebo ich sťahovací program nie je komp. s Wnindows 7-kou... .eset už mám... 😝 😝 😝
Len som zvedavá, či sa nedá nejako inak to vyriešiť...... 😖 😖 😖 😖 😖

modrystromm
9. júl 2010

@sumienka2525 ahoj,najskôr to je slabým chladičom alebo už vôbec nefunguje. Možností je viac. Chladiaca podložka pod notebook,software pre úpravu stavu teploty procesora,servis,výmena chladiča procesora a iné. Ale ja mám podložku pod book a je v pohode..chladí a je to bez problémov. Ešte malá rada na záver,ak budeš kupovať notebook alebo stolový PC,tak daj bacha...predajca bude odporúčať procesor od INTEL ,ale ja mám AMD a ten maká rovnako kvalitne a rýchlo a neprehrieva sa tak.

Ahoj..