Pretáčanie z chrbta na bruško. Ako jej v tom zabrániť?

susik77
7. nov 2007

Ahojte, mala sa mi pred tyzdnom zacala otacat z chrbata na brusko a stale mi pri tom place.Ked ju dam naspat na chrbat, aj ked jej pomozem na brusko...
Lekarka mi hovorila, ze je este na to mala, ze by sa este nemala otacat.Ale neviem, ako jej v tom zabranit...

mimma
7. nov 2007

Susik, malá sa asi hnevá, že na bruško sa jej otočiť podatí a naspäť nie. Je to sice ešte skoro, ale keď sa sama otočí, tak jej v tom nebráň, veď je to posilovanie! Keď niečo začne robiť bábo samé, bez pomoci, tak je to ok, pediatrička ti povedala, že jej máš v tom brániť?

susik77
autor
7. nov 2007

ona hovorila, ze ju mam hned otocit na chrbat...ale ona sa zase hned automaticky otaca na brusko...moze sa jej nieco stat, ked sa zacala tak skoro otacat? inak, konicky pasie uz pekne...

mimma
7. nov 2007

Nič sa jej nemôže stať, keď sa do tej polohy otočí sama.Nechaj ju, nech sa otáča, keď sa hnevá, daj ju naspäť. Teraz sa tak chvíľu budete"zabávať", kým sa to nenaučí aj naspäť! 🙂

kutina
8. nov 2007

susi, mne sa zase otočí opačne, z bruška na chrbátik a nazad jej to nejde, no neplače však pri tom
doktorka mi povedala, že je to síce skoro, ale každé bábätko,
myslím, že by sa jej nemalo čo stať , šak to nerobíte nasilu, ale prevaluje sa sama

misiak1983
14. nov 2007

susik77 aspon ze sa otaca 🙂 mne sa mala zacala otacat v tretom mesiaci z bruska na chrbatik a naopak sa nevedela a teraz sa nechce otacat vobec 😠 vraj je leniva takze ak sa do decembra nebude otacat tak nas cakaju cvicenia 😢 myslim ze veronika si tym neublizi takze neboj 😉

katinka0000
16. jan 2009

ahojte!
chcela by som sa spytat, ci je normalne, ze moj malinky sa este nepretaca na brusko, ked lezi na chrbatiku. tak do tristvrte sa mu to podari a dalej uz nie.
dik!

saska.t
17. jan 2009

katinka uplne normalne, kukni temu 6 mes. sa este nepretaca a mas tam celu diskusiu 😀

zatykoa
22. jan 2009

ahojte, mne sa obe deti (mam 7 mesacne dvojicky) uz ako 4 mesacne bez problemov otacali, vobec to nie je problem ked to robi babo samo a nie je do toho nutene.
Susi ten problem s placom poznam, mne to mala robila tiez, ze plakala a otacala sa na brusko a bolo to spravidla vtedy ked si potrebovala po jedle viackrat odgrgnut, skus ju dat este raz odgrgnut mozno to pomoze.
Katinka kazde dieta je ine, nic si z toho nerob ked to este nevie, za chvilu sa to nauci, ale mozes s nim trosku cvicit a nauci sa to skor. Ja som s malym cvicila, nie sice kvoli tomu aby sa naucil otacat, ale cvicenie malo aj tento vedlajsi ucinok 🙂, ze sa naucil otacat uz ako stvormesacny.