Preventívne gynekologické prehliadky po novom

janulap
16. mar 2008

Neviem,ci ste poculi,ako sa zmenil zakon o preventivnej gynekologickej prehladke. 😠
Od1.1.2008 nastali nove zmeny,s ktorymi nebude ziadna zena nadsena,skor poburena.Ja so msa to dozvedela len vcera.
Cytologicky ster-ak ste mali dva roky po sebe cytologicky ster negativny,tak najblizsie vam cytologicky ster gynekoog vezme az o 3roky!!!!!
Zeny nad 64 rokov,ktore mali 3x po sebe cytologicky ster negativny,dalsi sa im uz robit nebude!!!
Mozme si tu napisat,ci ste sa s tym od zaciatku roku stretli,aleboco robia teraz gynekologovia.
Skuste si kliknut na toto:
http://www.mynet.sk/reset/rst_files/0000/1mkP8k...

marse
18. mar 2008

matullienka zrejme nam neostane nic ineho len opat nacriet do penazeniek ☹

matullienka
18. mar 2008

marse: ved o nic ine im ani nejde podla mna

blovitc120
18. mar 2008

je to smutne, ale ak to je tak, preventivne prehliakdy su skvela vec a ja osobne si to budem platit radsej z vlastneho vrecka kazdy rok, ako by som to zanedbala... v podstate ma to ani neprekvapuje, ti hajzlici vo vlade mi pekne lezu na nervy. akurat dnes som bola svedkom jedneho "super" prikladu, kolegyna s totalnymi bolestami zaludka sa prehanala z jedneho konca mesta na druhy pre vymenny listok od praktickeho lekara, aby ju na gastro vysetrili. a to ma nastastie auto. keby nemala, tak sa 2 hodiny navaza v MHD a moze sproste povedane aj zdochnut od bolesti...

matullienka
18. mar 2008

blovitc120: to tiez je jeden ,,uzasny" napad s tymi výmennými listkami to zas len jeden strasne mudry clovek musel vymysliet

marse
18. mar 2008

tak mne tiez vela neostava a len si to uhradit z vlastneho....ved my mozme, zijeme v uzasnej krajine kde minimalna mzda je 30,000 a materska je 20,000 a kedze nevieme co s peniazmi tak si to predsa mozeme dovolit, nie??? 🙄

matullienka
18. mar 2008

marse: vidis to ma ani nenapadlo sak my vlastne nevieme co s peniazmi tak preco nie??? 😠 😠

janulap
autor
18. mar 2008

marse:ak si mala s tou cytologiou problemy,tak tebe dasiu cyto urobia.

bubba
18. mar 2008

hm,rozmyslajte ci by sme nemohli nieco proti takemuto blbemu rozhodnutiu urobit...mna teda nic nenapada.zeby nejaka peticia alebo co? 😖

leva
18. mar 2008

jej bubba keby si tak mala pravdu,ze by sa dalo daco robit,no moc tomu neverim,vlada nas ma akurat tak na haku 🙄

bubba
18. mar 2008

no sak jasne ved prave toho sa obavam aj ja.ale keby nejake onkologicke nezavisle spolocenstvo,neprispevkova organizacia zacala vyberat aj podpisy miesto penazi tak mozno by to k niecomu aj bolo,ale to by chcelo obrovsku kampan a nielen drzat hubu a krok ☹

matullienka
19. mar 2008

bubba: aj tak neviem ci by to zabralo ved im na nas aj tak nezalezi tak co? skoda reci 😠 😠 😠 😠

marse
19. mar 2008

ti pani si vo vlade aj tak urobia po svojom, im je to fuk, oni svojim zenam, priatelkam, milenkam a pod to zaplatia bez mihnutia oka....tu sa zacne daco robit az bude nejaka im blizska osoba v ohrozujucom stave, potom to budu riesit, skoda ze potom moze byt pre ine zeny neskoro ☹

alenik
19. mar 2008

Zienky,co sa tu rozculujeme nad takymi vecami.Pred tyzdnom bola moja mama v nemocke na gynde na cistenie a doki jej dal recept,nech jej niekto pribuzny vyberie z lekarne lieky,ktore ona bude nasledne v nemocke uzivat,lebo oni nemaju.Samozrejme zaplatit treba celu sumu,ziadne vyhody.uz len cakam,kedy pri problemoch,ako mala moja mama,prideme k lekarovio a on nam povie,ze "vyskrab" nech nam spravi niekto doma(kto bude mat cas) 😠 😠 😠

marse
19. mar 2008

alenik nemam slov- smutne ☹

janulap
autor
19. mar 2008

bubba,ano bolo by proti tomu nieco urobit,aby tí chujovia vo vlade vedeli,ze zeny s tym nesuhlasia,aby oni rozhodovali o nasom zdravi....en kde zacat 😒 😒 😒

demetria
19. mar 2008

problem je v tom, ze vo vela europskych krajinach je cytologia len raz za tri roky 😠 tak sme sa zase len o krok priblizili k zapadu 😠

leva
19. mar 2008

no vidis,asi im je luto ze nepatrime k statom s najvyssim vyskytom rakoviny 🙄

krasulka
19. mar 2008

caute baby, ja som bola teraz v marci na prehliadke a gyn, mi sam od seba bral cyto po roku, a nic som neplatila.A sam mi aj povedal, ze najbizsi ster zas za rok..TAk neviem, asi to zavisi od gynekologa a od jeho zodpovednosti ku pacientom. Lebo podla mna gynekolog najlepsie vie, kedy a v akom casovom rozpeti ma zena podstupit cytologiu. Takze tak. Ja mam nastastie dobreho gynekologa a vzdy mi robi vsetky vysetrenia ktore ako 23 rocna zena potrebujem. Akurat platim za skumavky ked sa berie krv, tusim 10 Sk. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Dokonca, ked som raz bola u inej lekarky ktora zastupovala mojho, mi robila hlbkove sono, tak ona si za prezervativ vypytala 19 korun a u mojho lekara sa za to neplati nic. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

demetria
20. mar 2008

krasulka - nezavisi len od gynekologa, kedy spravi ster, ale aj od cytologickeho labaku, kde sa ten ster vysetruje. ak ti pri negat. vysledku napisu kontrola za rok, nie kontrola podla podla potreby, gyndos je kryty a mas na to bez problemov narok. tak sa to doteraz standardne robilo. neviem, ci ich tiez poistovne nestopnu 😠
napr. aj pri niektorych nezhubnych veciach (zapaly) pisu kontrola za 3mes. za 4mes., pricom keby napisali len cytologia papII, je to vlastne negat. a na opakovanie steru mas narok az za dlhsi cas. a nik netusi, ci sa ti zapal preliecil, ci nie.

junovka
16. apr 2008

chcela som sa vas opytat, ci je pravda, ze za preventivnu prehliadku u vseob.lekara sa plati? 😕

elise
16. apr 2008

junovka iba ak je to viac krát ročne a ráta sa rok od poslednej prehliadky inak nie, skús stránky svojej zdravotnej posťovne🙂

lul
16. apr 2008

junovka - platit by sa nemalo, plati sa len za vysetrenia, na ktore ta posle, ako napr. RTG pluc.

dievcata, nechcem zakladat novu temu, tak sa spytam tu:

aky mate nazor na to, ze lekar (gyn) vie zistit, ci ste mali pred prehliadkou sex? som v piatok objednana ku gynekologovi, zajtra sa vrati manzel zo sluzobky, asi ho neudrzim (ani seba) co myslite, lekar to zisti? alebo je to len mytus?

elise
16. apr 2008

lul ak to do teba vypustí tak ano ak nie tak to nezistí🙂

lul
16. apr 2008

elise 😅 😅 😀 😀 😵 😵 dobre, tak to teda nezisti 😀 😀

dajana04
17. apr 2008

Je to naozaj chore, nech sa uvedomia, cim dalej tym sa zvysuju vyskyty RKM a oni toto urobia...ved koho to bol napad urcite nejakych hlupych chlapov, koho ineho, normalnu zenu by taketo nieco vobec nenapadlo..aspon si to myslim. ... ja som bola na preventivke tento tyzden, a ked som chcela, aby mi urobil preventivku tak som musela suhlasit s tym,ze si to sama zaplatim a bolo to 250 Sk.... a v rodine sme mali vyskyt rakoviny..tak clovek nikdy nevie. ☹

zulok
17. apr 2008

Prepacte, ze som tak poburena, dufam, ze zo mna nevyleti daco maximalne nevhodne, ale som sa nahnevala. Tak, vsade kecaju o prevencii, a ako zeny zanedbavaju svoje telicko a krcok maternice sem a tam, reklamy o ockovani na krcok ako nakakanej, do nasich deti pchaju kopec ockovani, ktore maju pomaly viac neziaducich ucinkov ako kladnej prevencie a teraz este toto???
To už fakt tak sa musí šetriť, že na to žena nemá právo každý rok? Tak načo mám ísť na preventivnu rpehliadku každý rok, keď sa tam nič diať nebude?????!!! 😠 to si akože vymeníme mile usmevy a povieme si , tak zas o rok. (ako ja chodím častejšie, ale daktore ženy fakt nemaju problemy, tak chodia len na tu preventivku..)
Tak to budu najviac navstevovane sukromne gynekologicke ambulancie, kde nam spravia vysetrenia, co si zaplatime. Jeejda.
ESteze ide nase zdravotníctvo tak "úspešne dopredu"

Lul, zisti to lekar, a co je an tom, ved sa mate radi, tak preco by ste sa nemohli "lubit"?? to sa budete trápiť kvôli prehliadke? Či alebo sa nemá pred prehliadkou???

ellianka
17. apr 2008

myslím, že sa vraciame pomaly ale isto späť do doby kamenej ☹
je to hanba, určite to navrhoval niekto kto nemá o danej problematike ani tušenia 😠

kacenocka
10. jún 2008

baby,takze kolko vlastne stoji cytologia, ked si ju musim sama zaplatit? mala som ju 2 roky po sebe v pohode, takze teraz by som uz na nu nemala mat narok 🙄 😠

k.a.t.k.a.
10. jún 2008

ja som bola minulý tyžden na cytologii po roku a neplatila som nič

mywiel
10. jún 2008

Hajzlici setrit na ludskom zdravi, dopadneme ako Americania ked nemas poistku tak skap. 😠 😲