Preventívne gynekologické prehliadky po novom

janulap
16. mar 2008

Neviem,ci ste poculi,ako sa zmenil zakon o preventivnej gynekologickej prehladke. 😠
Od1.1.2008 nastali nove zmeny,s ktorymi nebude ziadna zena nadsena,skor poburena.Ja so msa to dozvedela len vcera.
Cytologicky ster-ak ste mali dva roky po sebe cytologicky ster negativny,tak najblizsie vam cytologicky ster gynekoog vezme az o 3roky!!!!!
Zeny nad 64 rokov,ktore mali 3x po sebe cytologicky ster negativny,dalsi sa im uz robit nebude!!!
Mozme si tu napisat,ci ste sa s tym od zaciatku roku stretli,aleboco robia teraz gynekologovia.
Skuste si kliknut na toto:
http://www.mynet.sk/reset/rst_files/0000/1mkP8k...

monkula
16. mar 2008

no to hádam nemyslia vážne!!!!!
Všade robia reklamu, ako chodiť na preventívne prehliadky, aby sa zabránilo vysokému úmrtiu na rakovinuz krčka maternice a teraz toto, veď ak sa mýlim, tak ma opravte, vírus spôsobujúci rakovinu KM sa dá zistiť len z cyta... 😠 😠 😠 😠

janulap
autor
16. mar 2008

Ano.....ja som total nasrata 😠 😠 😠 Ved zhorsit sa to moze aj za rok....a co potom za 3?To tam budeme chodit uz s pekne rozvinutou rakovinou.
Krasne si nasa vláda váži zeny,matky.Dufam,ze sa tí,co toto navrhli spamataju.

monkula
16. mar 2008

no, to asi navrhli chlapi... 😠 😠 😠

magg
16. mar 2008

ale vy si mozte poziadat o ster, ked si to zaplatite

monkula
16. mar 2008

mag, a začo mám platiť? Doteraz to bolo v rámci každoročnej preventívnej prehliadky...
O chvíľku budem platiť aj za to, že mi lekárka dovolí vyliezť na kozu? 🤐 🤐 🤐

leva
16. mar 2008

Tak,to co sa v nasej vlade uz deje je privela,ozaj myslia len na seba,pride mi to riadne chrapunske,uz sa neriesi nic pre,vsetko len proti 😠

janulap
autor
16. mar 2008

magg,a nevies,kolko sa za ster plati?

junovka
16. mar 2008

ja som doteraz platila za cytologiu 70 Sk.

janulap
autor
16. mar 2008

Junovka,dakujem......a tebe nepreplaca ZP,ked si platila?Ci si doplacala?lebo ja som doteraz neplatila nic.

mixka
16. mar 2008

je to svinstvo, ale v tejto bananovej republike sa to asi dalo cakat ☹ vedia, ze je to zivotne dolezite a ze si to zeny budu platit, tak preco to nevyuzit 😠

janulap
autor
16. mar 2008

jasne....lenze nechapem.....ved lacnejsie vyjde stat aZP stery,ako liecenie chorej zeny 😢
Ale tym chujom vo vlade to este asi nik nepovedal 😠

pink_lady
16. mar 2008

ahojte...
baby myslim ze ono to v konecnom dosledku bude zavisiet od doktora 🙂 Inak vraj ze ak zena chodi kazdy rok na gynekologicku prehliadku nemoze sa stat ze by zomrela na rakovinu KM pretoze ten virus sa v tele vyvija 4 roky, pokial sa to prejavi na cyte 😎 neviem co je pravda 😔 Ale ja si aj priplatim len nech mam spokojny spanok ze som O.K. A nechapem co s tymi zenami po 64? To ako keby ze nech pomru? 😠 😠 😠

junovka
16. mar 2008

janulap...a ja viem ?😒 😕 Uz roky rokuce takto platim 😕

marcelka11
16. mar 2008

Hlavne ze sa nasi politici vo vlade popretrcali na MDŽ, darovali kvetinky a v skutocnosti na nas zvysoka ....

janulap
autor
16. mar 2008

pink-lady......kamaratka boa na preventivnej,po 7mesiacoch isla opat,mala asi zapal....a odtial hned na konizaciu.....takze niekedy to netrva 4roky.
3roky sa mi zda strasne dlha doba.....no som zvedava,aka bude cena,ak si to budeme chciet same preplatit.

janulap
autor
16. mar 2008

Skusim zavolat do svojej ZP....a uvidim 😒

csilla76
16. mar 2008

aj ja sa chystam na preventivku u gyndosa tak som velmi zvedava ze co povie..lebo chodim pravidelne kazdy rok a doteraz som neplatila nic..je to strasne ze co sa deje na slovenskom zdravotnictve... 😖

pink_lady
16. mar 2008

janulap to vazne? 😕 😕 😕 to minule som pocula kdesi daku herecku co reklamovali velice kazdorocne prehliadky - 😝 Takze kecali 😠 😠 😠 Chcu jednoducho na nas zarabat 😠 😠 😠
Ale zas pri mojich pravidelnych navstevach gynekologa 😎 snad odhalia ked nieco nebude v poriadku 😔 minule som s takou mladou lezala na izbe, co dlho krvacala tak jej robili konizaciu...tiez mala zapal... 😒

magg
16. mar 2008

zajtra zavolam mame a zistim ako to je 😉

janulap
autor
16. mar 2008

baby,ak budete nieco vediet,hodte sem 🙂

lienockaa
17. mar 2008

no ja si nemyslím, že zmeny na krčku sa vytvárajú 4 roky..to už musia byť také zmeny, že nezvratné za tie 4 roky.. ☹ podľa mňa je optimálna prehliadka s cytológiou každý rok..a to som lekárka, tak nás to učili na fakulte..nestačím sa čudovať, čo sa to na SK deje..som znechutená.. 😖
moja naj kamoška je už pár rokov po konizácii..zmeny sa vyvíjali rok..takže tak.. 😔

matullienka
17. mar 2008

kocky tak to je vrchol ked mi po tych troch rokoch nieco vazne zistia tak to mi uz mozu s prepacenim tak do zadku fuknut ked uz moze byt neskoro. hlavna vec ze vsade propaguju aby ludia nezanedbavali preventivne prehliadky... 😠 😠

drobcek2007
17. mar 2008

to myslia vazne 😲 😠

otrivinkajanka
17. mar 2008

toto co sa deje na slovensku uz nema obdoby nestaci,ze si platime za lieky maste kvapky a podobne este si mame aj platit za prehliadky?a na co potom platime do zdravotnej odvody?vsade su reklamy a robi sa velka osveta aby zeny chodili na prehliadky a ked to uz absolvujeme budeme to musiet platit to je do neba volajuce a co to akoze ta zena ked ma po sebe dva roky negativne vysledky to potom akoze do tych troch rokoch sa jej nic nestane?tento zakon musel schvalit jedine chlap a toho by som poslala na vysetrenie mozgu ci je normalny!!!normalne nemam slov.....

matullienka
17. mar 2008

otrivinkajanka: uplne s tebou suhlasim to je uplne chore. to mi oni akoze garantuju ze ked dva roky nic ze nebudem mat nic najblizie tri roky?

otrivinkajanka
17. mar 2008

matulienka ved to,ze premyslam nad tym,ze za tie tri roky sa moze stat vselico a potom ked sa mi nedajboze nieco stane tak potom akoze co?

matullienka
17. mar 2008

otrivinkajanka: potom pojdes k lekarovi a tam ti vynadaju ze kde si bola do teraz ked si prisla a uz je neskoro vies? 😠 😠

liana
17. mar 2008

tak ja musím zaplatiť vyše 200 korún teraz za to, že mi idú vziať krv, na ktorú pri vyšetrení pozabudli. 😠 dobre ma to napálilo.

matullienka
17. mar 2008

liana: to si robis srandu?

elise
17. mar 2008

janula p odkial máš tú linku z akého zdroja ? to máš od zdravotnej poisťovne? ak ano z ktorej? alebo priamo zo zákona?