Preventívne gynekologické prehliadky po novom

janulap
16. mar 2008

Neviem,ci ste poculi,ako sa zmenil zakon o preventivnej gynekologickej prehladke. 😠
Od1.1.2008 nastali nove zmeny,s ktorymi nebude ziadna zena nadsena,skor poburena.Ja so msa to dozvedela len vcera.
Cytologicky ster-ak ste mali dva roky po sebe cytologicky ster negativny,tak najblizsie vam cytologicky ster gynekoog vezme az o 3roky!!!!!
Zeny nad 64 rokov,ktore mali 3x po sebe cytologicky ster negativny,dalsi sa im uz robit nebude!!!
Mozme si tu napisat,ci ste sa s tym od zaciatku roku stretli,aleboco robia teraz gynekologovia.
Skuste si kliknut na toto:
http://www.mynet.sk/reset/rst_files/0000/1mkP8k...

elise
17. mar 2008

vieš leboa ja som sa pýtal u gynekologičky aj vo svojej zdravotnej poisťovni a povedali mi že platia všetkoa cytológiu každý rok 😉

otrivinkajanka
17. mar 2008

no ja idem zajtra alebo pozajtra ku gynekologovi tak sa na to opytam

janulap
autor
17. mar 2008

elise:
to som nasla na intrnete.A povedala mi to aj moja mamam.Volala ku gyn.a ta jej povedala,ze moze prist,ale ze ju len prezrie,ster nevezme,az o 3 roky.Daj si do google preventivna gynekologicka prehliadka,tam to najdes.A v ktorej si ZP?
otrivinkajanka,tak daj zajra vediet.

otrivinkajanka
17. mar 2008

ok uvidim ake bude pocasie ked bude pekne tak tam pojdem lebo byvam na dedine a trepat sa mi do mesta nebude chciet ked bude prsat aj tak si idem dat predpisat len antikoncepciu ale urcite dam vediet co mi povedal

johanka
17. mar 2008

ahojte, tak ja som absolvovala preventivku min. tyzden, robili mi vsetko, cytologiu, ultrazvuk prsnikov, ultrazvuk...chodim kazdy rok, nemala som s tym problem. Som v vseobecnej zdravotnej...

janulap
autor
17. mar 2008

johanka....no tak to nechapem.Ani ti dr.nic nehovoril o tom novom zakone?A ak,sa mozem opytat,aky si mala vysledok steru minule?lebo,ak mas dva roky po sebe negativny,tak ti az potom vezme dalsi o 3roky.

matullienka
17. mar 2008

kocky a neplati to iba pre union poistovnu? ze sa oni tak rozhodli? je to na ich stranke....

lenadka
17. mar 2008

baby ja som to pocula v spravach´=hovorili to vo vseobecnosti 😒

janulap
autor
17. mar 2008

Aj ja som to pochopila vovseobecnosti 😒 skusalasom volat aj domojej ZP a nepodarilo sa prepojit.Mam Doveru.

leva
17. mar 2008

je smutne a od tych hajzlikov z vlady(ked uz ich tam musim nazvat)strasne chrapunske,hrabu si do vreciek uz aj na ukar nasho zdravia,boze kam to spejeme.

ikke
17. mar 2008

v holandsku sa zdravym zenam (bez problemov a bez predchadzajucich nalezov) robia stery na rakovinu krcka raz za 5 rokov... aj to iba u vekovej kategorie 30 - tusim 65-rocnych.

leva
17. mar 2008

😲 No ved Holandsko patri medzi staty s najvyssim vyskytom rakoviny,hlavna vec ze na to kaslu.

etuska
17. mar 2008

Baby,ja som minuly rok platila za cytologiu 100,-Sk a som vo Vseobecnej s kt. ma moj lekar zmluvu.Uvidim,co tento rok,idem asi buduci tyzden.

sue
17. mar 2008

...nemám ešte ani 25 rokov, ale keby som nebola chodila na cytológiu každý rok, dnes by som nielenže nemala syna ale ani by som nežila 😔

etuska
17. mar 2008

Sue-to hovori za vsetko 😒 a kolko je takych zien,ktore idu ku gynekologovi raz za 100rokov 😠 😖 a ked sa chce clovek stavat k svojmu zdraviu zodpovedne,tak mu este kladu prekazky.
Je to otras ako sa nas stat stara o potencionalne maminy 😠

bubba
17. mar 2008

ahojte babenky aj ja som o tom uz pocula a tiez som na to povedala:vsetci hovoria len o rakovine krcka maternice a miesto prevencie urobia zbytocny zakrok v zdravotnictve.....zrusia pevenciu"no a co my urobime?nic budeme len dufat.......dufat,dufat ☹

tinni
17. mar 2008

tak ja by som sa k tomu vyjadrila, ale nechcem byt vulgarna!!!!!!! to nemyslia vazne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

etuska
17. mar 2008

Baby,ale ak mam byt uprimna,v tomto pripade by som kaslala na peniaze i ked je to nefer!!!! 😠

bubba
17. mar 2008

myslia 🙄

mtsl
17. mar 2008

nie je to celkom k téme ale predsa:
informovala som sa u detskej lekárky čo stojí očkovanie proti rakovine KM pre 11 ročné dievča, je to cca 3x po 4000 Sk pre staršie o cca 500 Sk viac
no aspoň že sa dá nejako chrániť aj keď asi nie každý rodič si to bude môcť dovoliť

leva
17. mar 2008

etuska,urcite si to radcej kazda zaplatime,ved je to nase zdravie,vidis kto sa nam on postara,ked nie my,no je to ale hnus od nich

etuska
17. mar 2008

mtsl-riadna palka!!! 😒 ,no mam dojem ze to tie farmaceuticke firmy prehanaju

olianko
17. mar 2008

tak ja sa chystam na buduci mesiac na preventivku tak som zvedava ci mi urobi cyto alebo nie 😕

Nálezy sa hodnotia ako P1, P2, P3, P4, P5:
P je začiatočné písmena mena Papanicolaou a v niektorých krajinách sa používa skratka PAP test.
P1 a P2 znamenajú, že v steroch sa nenašli abnormálne bunky.
P3 sú už prítomné abnormálne bunky, ktoré môžu byť výsledkom chronických infekcií alebo už majú predrakovinový charakter. V tomto prípade treba cytológiu v krátkom čase opakovať, prípadne vykonať malý chirurgický zákrok, aby sa mohla určiť definitívna, histologicky potvrdená diagnóza.
P4 a P5 už zanmená nález rakovinových buniek v cytologickom stere a pacientka sa musí podrobiť primeranej liečbe podľa rozhodnutia lekára.

Výsledok cytologického vyšetrenia môže byť negatívny, podozrivý alebo pozitívny.

V súčasnosti sa viac používa popisná charakteristika buniek s diagnostickým záverom.

janulap
autor
17. mar 2008

mtsl:ockovanie bude vsetkym na prd,ked ster ti vezmu raz za ri roky ☹

sue
17. mar 2008

Očkovanie chráni len proti jednému typu rakoviny krčka maternice 😔

matullienka
18. mar 2008

kocky: ved im ide iba o to ze vedia ze tym co zalezi na vlastnom zdravi tak si to vo vlastnom zaujeme zaplatia a oni zas na nas usetria peniaze. inak to nevidim sak v tomto state sa najviac setri na zdravotnej starostlivosti vo vsetkych oblasiach uz je to chore. Podstatne je ze kazdy mesiac mi strhnu neskutocne peniaze na kadejake poistenia a ked nieco potrebujem tak co zaplat si ked chces uz na to nemam ani slov 😠 😠 😠

marse
18. mar 2008

uz sa nevie ako sa maju ziskavat peniaze iba na zdravi cloveka 😒

mne minuli rok zistili virus hpv co sposobuje KRM, prezila som hroznych 7 mesiacov trapenim ci uz telesnym ale najma dusevnym...brala som lieky, postupovala vysetrenia atd. minuly rok v lete mi robili poslednu cyto a najblizsia by mala byt ked porodim...to akoze znamena ze to nebude teraz ale az o tri roky a ja ani nebudem vediet na com som a ako sa to zmenilo??? ci uz k lepsiemu alebo horsiemu??? ☹ smutne ale klasicke na Slovensko 😠

lienockaa
18. mar 2008

veru, je to smutné..vedia, že ženy sa boja tejto choroby, tak vedia, že nakoniec predsa vytlčú z nás peniaze.. ☹ ja si pripadám, že som niekde v nejakej divnej republike..chce sa mi z toho plakať.. 😢

matullienka
18. mar 2008

marse: no to teda je smutne aspon vidime ako si vazia zdravie ludi to hovori za vsetko