Priateľ alebo manžel Albánec. Kto sa pridá?

chiara.rrika
29. okt 2007

🙂 🙂

emmaelzer
31. okt 2007

ahoj chiara, ja by som na tvojom mieste volala na Slovensku ambasadu aj v Tal. (aj ked si nemyslim, ze mu daju papiere, ked tam je na cierno) alebo v Albansku, kde by dostal viza, lebo ty zijes v Tal.
Ved nic nemozes stratit len sa opytaj, alebo si najdi na nete informacie.
Za pokus to stoji, mozno to je lahsie ako si myslis.

maryam
31. okt 2007

Chiara, veru najlepsie prenho ak si vybavi najprv vizum na Slovensko - v Albansku, na slovenskej ambasade na zaklade vasho sobasneho listu, dojde s tebou na Slovensko - samozrejme aj so vsetkymi potrebnymi papiermi, ktore musi prelozit do slovenciny a sudne overit.
Co na to treba najdes na stranke ministerstva zahranicnych veci.
(foto, sobasny list, vypis z registra trestov v Albansku, na Slovensku, potvrdenie o stat. obcianstve a podobne...)
Myslim, ze ho budes musiet aj zahlasit na slovenskej poistovni a platit zakladnu poistku, ked nie je nikde v EU poisteny.
No a potom si pockate na to vizum a kedze Slovensko konecne v decembri fyzicky vchadza do Schengenu, tak sa bude moct pohybovat s tebou po celej Europe 😉

emmaelzer
31. okt 2007

no my sme nemuseli ist na SK vybavovat slovenske papiere lebo sme zili v UK, tak nam len dali vizum do UK v Kosove. A teraz vzdy ked ideme na SK tak pytame tu v UK vizum.

maryam
31. okt 2007

Emma, ja som nemyslela vizum na "vycestovanie alebo navstevu", zle som sa asi vyjadrila, vizum na vycestovanie moze dostat na slov. ambasade v Albansku, ale myslim na trvaly pobyt, aby sa mohol hybat po EU.

chiara.rrika
autor
31. okt 2007

dakujem vam velmi pekne za rady nieco musim vymysliet

emmaelzer
31. okt 2007

no ano, ono sa musi rozhodnut, kde ten trvaly pobyt chce, ale chiara, ja by som urcite necakala 2 roky....

chiara.rrika
autor
31. okt 2007

ani ja nebudem teraz som na slovensku tak to skusim vybavit lebo za dva tYZDNE odchadzam naspat

emmaelzer
31. okt 2007

chiara, drzim palce, neboj urcite sa to da nejako vybavit

chiara.rrika
autor
31. okt 2007

dakujem ti ako sa citis

emmaelzer
31. okt 2007

dnes nic moc, vcera ma chytila crevna chripka, takze dnes tak oddychujem, vzdy ma to chyti raz za mesiac...boze nech uz je to babo vonku...

chiara.rrika
autor
31. okt 2007

a kedy mas rodit ja som rodila na slovensku samam bez miriho to bolo hrozne

emmaelzer
31. okt 2007

ja mam rodit posledny decem. tyzden, rodim tu, pretoze my sme tu uz dost zabyvani,mam tu pre babo uz izbu a pravdu povediac tazko by som to zvladala bez mladeho...
to ti verim, ake to muselo byt pre teba tazke...

chiara.rrika
autor
31. okt 2007

on je od teba mladsi?

emmaelzer
31. okt 2007

no hadam nevyzera.. 😀
nie je starsi skoro o 2 roky

chiara.rrika
autor
31. okt 2007

a ty mas kolko rokov a aodkial si zo slovenska

emmaelzer
31. okt 2007

ja budem mat v deceb. 31 a som z Levic a ty?

chiara.rrika
autor
31. okt 2007

ja som z noveho mesta nad vahom a mam 23 🙂

emmaelzer
31. okt 2007

Taka mladucka... a kolko ma manzel?

chiara.rrika
autor
31. okt 2007

ani sa nepytaj 19 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emmaelzer
31. okt 2007

tak to je fakt mlade masko... 😀

chiara.rrika
autor
31. okt 2007

ale je od malicka v taliansku sam, ked ho policajti poslali domov a on otvoril dvere na dome, mama dostala skoro infarkt 🙂

emmaelzer
1. nov 2007

tak ci tak, ma toho uz dost za sebou v takom mladom veku

chiara.rrika
autor
1. nov 2007

to veu ani niekto to nestihne za cely zivot

emmaelzer
1. nov 2007

vzdy ma to rozculi, ked vidim, ako niektori ludia nemozu volne cestovat len koli tomu, v akej krajine sa narodili....ale hadam raz sa to zmeni...

chiara.rrika
autor
1. nov 2007

raz v to dufam aj ja, az teraz som si uvedomila, aky je ten svet kruty vies preco??? lebo oni su albanci odpad, podvodnici, mafiani, ide ma roztrhnut ked toto pocujem taliani ti na nich nic ine nepovedia, oni si myslia ze vsetci ludia su zli-albanci 😠 😠 😠

sisulik
1. nov 2007

chiara...moja zlata....joooj, naozaj to musi byt pre teba tazke..ja som manzelovi vybavovala trvaly pobyt priamo na Slovensku..on je z kuvajtu...na nasej ambasade v kuvajte si vypytal viza a ked prisiel na SR tak uz len poziadal o trvaly pobyt...hned ho aj dostal...mal vsetky papiere...robila som predtym na nasej ambasade v kuvajte tak som vedela ake papiere budu potrebne...vsetko vybavil a ked uz ich mal, tak uz len prisiel na SR...a do dvoch tyzdnov dostal trvaly pobyt...

chiara.rrika
autor
1. nov 2007

a co by si mi poradila co mam urobit, aj dieta ma v rodnom liste jeho meno aj vsetko tak ja neviem

sisulik
1. nov 2007

chiara..a aky ma tvoj manzel pas? a je platny?

vy ste sa brali na SR kedze mate SR sobasny list?

chiara.rrika
autor
1. nov 2007

ma albansky pas platny ale ma tam milion vyhosteni je to vsetko take zlozite, brali sme sa na slovensku

sisulik
1. nov 2007

aha...a vie si v albansku vybavit vypis z registra trestov? ak ano, tak potom ten musi este dat overit na ministerstve zahranicnych veci v albansku a potom az dat i toto overit na slov. velvyslanectve v albansku...