Priezvisko miminka. Aké mu máme dať s priateľom?

papula
9. jan 2007

Babulky skuste mi poradit neviem sa nejako rozhodnut co robit.S priatelom spolu zijeme,len ja mam este trvaly pobyt u mojich rodicov a tam kde byvam nemam ani prechodne bydlisko.To je totizto problem pretoze priatel dostal ten byt uz dost davno,ked este pracoval ako banik tak tieto byty banikom pridelovali.V bani prestal pracovat,ale byt mu nadalej nechali,len je problem,ze sa tam nemozem prihlasit pretoze je s tym hrozne vela papierovania a vybavovaciek a stoji to nejakke tie korunky tak sa tam prihlasovat nejako nechcem ved o nejaky ten rok tam byvat nebudeme.Su to byty ktore sa ani nedaju odkupit no je to proste zlozite urcite s tym mate niektora skusenosti.Len teraz neviem kedze bude mat maly bydlisko u mojich rodicov tak rozmyslame nad jeho priezviskom ci dat moje,alebo priatelove ja som navrhovala,ze zatial dame moje a ked sa neskor zobereme tak maleho dame premenovat mate niekto takyto problemik?

titkovamiriam
9. jan 2007

neviem ako meno ovplyvnuje byvanie.ja tiez niesom s priatelom zobrata,adresu on nema moju,lebo ma vlastny byt aj ked spolu zijeme a meno ma syn po nom.zobrat sa zatial nechystame.ak sa planujete vziat,tak daj hned otcovo meno a hotovo.

ninocka
9. jan 2007

ja si neviem predstavit keby ja som sa volala tak a syn inak

bybi
9. jan 2007

My tiez nie sme zobrati. Ked sa nam raz narodi male, bude mat prizvisko po otcovi. My sa chceme zobrat, ale neskor. Do vtedy uz urcite bude aj drobec. 😉

bobicek
9. jan 2007

ahojte!
ja este takyto problem nemam, ale keby, dala by som priezvisko po muzovi ( teda otcovi).
mam kamosku, ktorej dcera sa volala po nej, vzali sa az ked mala mala tri roky. lenze ked chodila do skolky, deti sa jej pytali preco sa ona vola tak a oco inak. potom sa to vypytovala doma a tazko jej to vysvetlovali...
takze tak.

ervotoc
10. jan 2007

ja som tak,tiez zatial,kym sa neda dokopy barák...ale priezvisko je draheho 😉 co je na tom,ze mame adresu s drobcom u nasich...

rainbow
10. jan 2007

ja mam tiež trvalý pobyt u mojich rodičov v inom meste, tam kde bývam s priateľom sú majiteľmi jeho rodičia, ale oni sa ani nezaujímajú, že čakáme babetko, tak kvoli tejto situácii nemáme chut neikoho žiadat o súhlas so zapísaním mojho trv.pobytu tam. Chceme sa vziať narychlo kvoli týmto oficialitám, ale ak by ste sa nevzali, u notára sa da spísat súhlas partnera , že dietatko bude mat jeho meno a tento súhlas sa potom predkladá na matrike

bubonic
10. jan 2007

asi budem výnimka, ale dala by som svoje meno. bobicek ja mam kamosku, ktorá žije s partnerom a malý má meno po ňom a v škôlke mal opačný problém - prečo sa on volá ináč ako maminka. škôlku netreba brať do úvahy. deti tam prichádzajú s určitými naučenými vecami a všetko čo ide mimo toho je pre nich divné.
papula ak plánujete svadbu tak do roka, dala by som meno po otcovi. ak je svadba v nedohľadne, asi by som nechala malému svoje meno.
tak či tak, hlavne nezabudni, že žiješ v podnájme u niekoho a preto by si mala mať nárok na vyššiu materskú. to treba využiť, kým ešte nie ste svoji. priezvisko sa dá zmeniť kedykoľvek.

lejla77
10. jan 2007

bubonic:
ako to myslis, ze mas narok na vyssiu matersku? Plati to iba pre slobodne? Alebo ako to je?

iva72
10. jan 2007

Nárok na vyššiu materskú určite nie. Nič také v súčasnosti neexistuje.

rainbow
10. jan 2007

materska je 55% zo mzdy

titkovamiriam
10. jan 2007

To asi nemysli matersku,ale niaky prispevok.

lejla77
10. jan 2007

iva77:
tiez som si myslela.

lienka.
10. jan 2007

aj my nie sme zobraty,boli sme na matrike udat priezvisko ,aby mal maly meno po priatelovi.Nic to nestoji.Ten papier sa potom dava po porode.

webi
10. jan 2007

Nas to tiez caka, tiez nie sme svoji a ani zatial neplanujeme kvoli uradom (mame hypoteky, na ktore si navzajom rucime a keby sme sa zobrali, bolo by treba hladat novych rucitelov, pretoze by nas brali ako celok a o nikom volnom na rucenie neviem ☹ ). Dala by som priezvisko po otcovi aby to pri pripadnej svatbe bolo jednoduchsie. Moj otec mal do puberty prizvisko po svojom otcovi a ked sa starka rozviedla, premenovali sa po starkej (rodne priezvisko). Vsetky doklady vysvedcenia mal otec na jedno meno a potom zrazu zmena. Je to podla mna divne tento opacny postup.

lejla77
11. jan 2007

webi:
to je blbost, aj my sme si rucili s priatelom navzajom - a teraz sme manzelia a nic sa nezmenilo, nemuseli sme hladat ziadnych rucitelov ani nic podobne.

dorotka
11. jan 2007

kocky ak nedate jeho priezvisko a zoberiete sa neskor on si bude musiet adoptovat svoje vlastne dieta 😉

bubonic
11. jan 2007

prepáčte, myslela som ten potom. rodičovský. ako slobodná matka ho máš vyšší. kamarátka dostávala ešte k tomu príspevok na bývanie, nakoľko inde bývala a inde mala trvalé bydlisko, presnejšie si to treba zistiť na sociálke.

dorotka vidíš, to ma nejako nenapadlo.

melory
11. jan 2007

mam kamaratku co dala meno po sebe a po svadbe ked mala mala 3roky len sli na mestsky urad a vyplnili tlacivo o zmene priezviska na zaklade sobasneho listu.

mracik
11. jan 2007

Dorotka to nie je pravda, ak je zapísaný otec v rodnom liste, tak nezáleží na priezvisku

dorotka
11. jan 2007

melory mame tento pripad v rodine oni si to zistovali pred narodenim maleho zapisanie v rodnom liste nestaci
ja som si to nezistovala lebo sa ma to netykalo minimalne by si to kocky mali overit predtym ako sa dieta narodi

melory
11. jan 2007

ja o rodnom liste nic nepisem dorotka, ale co sisa davala zmenu priezviska bola totalna frazka na urade s jednym podpisom, tak neviem co to ty vas v rodine nafukuju. a myslim, ze mracik ma pravdu a s tou ADOPCIOU si to prehnala.

dorotka
11. jan 2007

ospravednujem sa mala som reagovat na mracika
melory mas to na 100% ked pises ze som to prehnala

melory
11. jan 2007

inac neviem co mlady vymyslaju, vsak mame spolu dieta tak sa spolu zoberieme a hotovo, nie? teraz je to daky trend, co ty na to? my sme boli s muzom dlho spolu, nie kvoli dietatu, ale preto, ze sme spolu chceli byt.

nufka
11. jan 2007

papulka daj meno po otcovi dietata lebo si ho bude musiet potom adoptovat ked sa zoberiete 😔

zuzulik
11. jan 2007

ja by som dala dietatku moje priezvisko ...az po sobasi by som mu dala ,,spolocne priezvisko,,

baileysa
11. jan 2007

aj ja by som dala svoje, ak by sme neboli zobrati...

lejla77
11. jan 2007

ja osobne som sa najskor vydala a potom sme sa snazili o mimco. Ale keby sa podarilo skor, asi by som narychlo zbuchala svadbu a hotovo, nech to mame cim skor za sebou, ved na co to natahovat a brat sa napr. az po 5 rokoch alebo pod. Bud chcete spolu byt, alebo nie. A ak sa nechcete zobrat, dala by som meno po mne, lebo dieta bude mat problem v skolke - preco sa inac vola ako mama. Je to na psychiku dietata, poznam z vlastnej skusenosti. Sama som sa za to hanbila, preco sa volam inac ako moja mama. Je to pre dieta fakt blbe. Mozno niekomu to tak nepride, ale je to tak. 😖

rainbow
11. jan 2007

no my to práve chceme stihnút takto narýchlo, 😀 , doteraz sme to nejak akutne neriešili, a to sme spolu už 11 rokov, práve kvoli spoločnému priezvisku to vybavíme a nech už je to za nami, ja si na ceremonie tohto druhu nepotrím, čítala som, že na matrike to trvá okolo 20 minut, tak to prefrčí a bude pokoj, a budeme sa v klude tešit na miminko 😵

bubonic
11. jan 2007

lejla nemôžeš to zas tak striktne brať. moja mama si napríklad aj napriek druhému sobášu meno nemenila, takže ho máme rovnaké. 😉 . a na to že chce byť niekto spolu nepotrebuje ten hárok papiera, vzťah je o citoch a nie o papieri. rainbow vy ste taký ideálny prípad, len kvôli babatku sa brať jasne ukazuje, že nepotrebujete to flajstro, len pre pokoj duše iných si ho vybavíte. ale na vašom vzťahu sa asi veľa nezmení, i keď potvrdili mi niektorí, že hoci to brali tak ako vy zistili, že je tam niečo viac ako len papier. ach jaj už zasa filozofujem.

rainbow
11. jan 2007

bubonic, máš pravdu, ale dietatko je podla mna najkrajším naplnením vztahu...zachvílu tu možno otvoríme tému: ,,básne,, 😀 😀