Priezvisko miminka. Aké mu máme dať s priateľom?

papula
9. jan 2007

Babulky skuste mi poradit neviem sa nejako rozhodnut co robit.S priatelom spolu zijeme,len ja mam este trvaly pobyt u mojich rodicov a tam kde byvam nemam ani prechodne bydlisko.To je totizto problem pretoze priatel dostal ten byt uz dost davno,ked este pracoval ako banik tak tieto byty banikom pridelovali.V bani prestal pracovat,ale byt mu nadalej nechali,len je problem,ze sa tam nemozem prihlasit pretoze je s tym hrozne vela papierovania a vybavovaciek a stoji to nejakke tie korunky tak sa tam prihlasovat nejako nechcem ved o nejaky ten rok tam byvat nebudeme.Su to byty ktore sa ani nedaju odkupit no je to proste zlozite urcite s tym mate niektora skusenosti.Len teraz neviem kedze bude mat maly bydlisko u mojich rodicov tak rozmyslame nad jeho priezviskom ci dat moje,alebo priatelove ja som navrhovala,ze zatial dame moje a ked sa neskor zobereme tak maleho dame premenovat mate niekto takyto problemik?

lejla77
11. jan 2007

bubonic:
nejde o ten papier - ale o psychiku dietata - tak som to myslela. Ale kazdy ma na to iny nazor. JA som z toho ako dieta bola deprimovana. Takze by som nechcela, aby to aj moje dieta zazilo. Tot vsjo.

expertka8
11. jan 2007

...čo hovorí slovenská legislatíva...zákon o mene a priezvisku 😉
http://www.minv.sk/legislativa/300menopriezv.htm
http://www.dieta.sk/dieta/deploy.dieta.pub.Inde...

andreafa
11. jan 2007

ja si tiez myslim, ze na spolocny zivot ten papier nie je potrebny, lenze tato spolocnost je uzkoprsa a jednoducho tu vladnu este starodavne nazory o tom, ze fungujuca rodina je len rodina s papierom o sobasi.... myslim, ze tato spolocnost kvoli roznym "vyhodam" vyplyvajucich z manzelstva donuti na svadbu aj tych ludi, ktori ju nepovazuju za potrebnu k naplneniu vztahu a slobodne mamicky su potom uplne na okraji spolocnosti,ako taki vyvrheli. preco sa mam vydavat? za to, ze to niekto mudry povedal? a ked nechcem, tak som zla matka, alebo co?? ja budem "slobodna" mamicka a tiez mam hokej v tom po kom dam malickej priezvisko.. ja neviem. urcite sa ale pokusim spravit to tak, aby dieta netrpelo tym, ze mama, alebo oco sa inak volaju. a vlastne preco by malo tym trpiet? keby bola tato spolocnost NORMALNA, tak sa nad tym nikto ani len nepozastavi a deti zo vztahov, kde nie su ich rodicia zobrati by mali byt snad rovnocenne s tymi, co maju rodicov zobratych... to je moj nazor...

papula
autor
11. jan 2007

andreafa suhlasim pekne a dobre napisane 🙂

nataliap
11. jan 2007

andreafa, máš u mňa 1OO bodov 😀
Pekný deň Vám prajem.

andreafa
11. jan 2007

papula dik. a nech ti to dobre dopadne, ci sa uz vydas, alebo nie! 😉

andreafa
11. jan 2007

nataliap diky! aj tebe pekný den! 😎

dorotka
11. jan 2007

andreafa no ono nikto ta do nicoho nenuti a nemyslim si ze ani spolocnost nie sme predsa v dobe ked sa zeny oznacovali prespankami a u nas boli dve susedy slobodne mamicky a nemam pocit ze by ich niekto strasne odsudzoval skor lutoval ze to budu mat tazke
ide skor o to ze to ma aj urcite vyhody tvoj manzel si moze odpocitat z dani odpocitatelnu polozku na manzelku ked poberas len rodicovsky prispevok dalej ma odpocitatelnu polozku na dieta
a ak by sa mu nebodaj nieco stalo tak ty mas narok na vdovsky dochodok tak si proste treba zvazit pre a proti

papula
autor
11. jan 2007

andreafa dakujem pekny dnicek a krasne zdrave babanko 🙂

lejla77
11. jan 2007

andreafa:
je to tak, ale deti take veci nevedia rozoznat, ked v skolke sa ich druhe deti na to pytaju. "A preco sa tvoja mama nevola ako ty?" Potom to tomu dietatu vrta v hlave a mysli si, ze preco ono je ine... Len tolko. Ja som bola z toho na nervy. Ale mozno nie kazde dieta to tak berie.

expertka8
11. jan 2007

...andreafa..my nežijeme "v normálnej" spoločnosti...ved si len priznajme...na slobodnú matku sa pozerá ako na "ku..u"/pardón za výraz..ale je to tak 😔 /...a žena ..ktorá strieda xlapov ako inventár...potrat berie ako istú formu antikoncepcie...to častokrát berieme ako súčasť tejto doby...spoločenský štandart..žiadny prehrešok 😔

andreafa
11. jan 2007

dorotka, mas pravdu aj ty, absolutne tvoj nazor beriem, je to tak. ale nie vzdy sa da "zobrat" si toho partnera za manzela, resp. manzelku... zila som 2 roky vonku v UK a tam su financne "preferovane" vztahy, ked nie su partneri zobrati a maju spolocne deti. maju vyhody na daniach atd... ani to vsak nie je spravne, lebo to ludia zacali samozrejme zneuzivat. ja si myslim, ze rozdiely by sa nemali robit medzi rodinou zosobasenou a nezosobasenou. vtedy by to bolo spravodlive. a prave pre tieto pseudo-vyhody sa drviva vacsina ludi sobasi. nie?
lejla77, deti vedia byt "krute", ale to je vychovou ich rodicov! mne sa narodil bracek, ked som mala 17 rokov a ked chodil zo skolky, tak plakal, ze on nechce vyrast, lebo ked vyrastie, tak my uz budeme stari a zomrieme mu.... "mile" deticky sa mu vysmievali... a odkial to mali? ved z tychto veci mi je ad jedna smutno a ad dva na vracanie.... deti su DETI a je jedno ci maju mladych, starych, rozvedenych, alebo zobratych rodicov. len, keby sa na to vsetci tak pozerali, tie deti by nemuseli trpiet. lenze idealny svet neexistuje. a to je skoda.

lejla77
11. jan 2007

andreafa:
presne tak som to myslela aj ja. 😉

andreafa
11. jan 2007

expertka, je to tak, 100% suhlas. ja kaslem na predsudky tejto spolocnosti. moje babatko vzniklo z velkej lasky, je chcene a milovane od prveho okamziku. bude mat mamu aj otca a dostane vela rodicovskej lasky a snad toho spravneho nasmerovania do zivota. viem, ze to ako slobodna mama budem mat tazke, nebudem mat tie vyhody co maju vydate maminy, ale taky je zivot... tymto zelam vsetkym slobodnym maminkam vsetko dobre a vela sil!! a aj vydatym maminkam to iste!

dorotka
11. jan 2007

andreafa asi mas pravdu ale bohuzial to tak momentalne je a ja beriem veci tak ako su
v irsku boli slobodne mamicky tiez podporovane nastastie tam boli prezidentky zeny a od osemdesiatich rokov si ludia stihli uvedomit ze to naozaj nejde zaroven odsudzovat slobodne mamicky a zakazovat potraty
expertka ja noazaj nemam pocit ze by to takto ludia brali a co som uvadzala ten priklad tak to bolo z povazskej co je mensie mesto ak martin ale mozno niekde na dedine sa to inac berie

expertka8
11. jan 2007

..andreafa...ja Ti z vlastnej skúsenosti úprimne želám nekonečné množstvo trpezlivosti..najmä pri stretnutí s kvantom hlupákov...hrdosti..pretože máš byť načo hrdá..aj keď "nespĺňaš spoločenský štandart"...sebaúcty..na ňu NIKDY nezabúdaj...a najmä..lásky..k dieťaťku 😔 🙂

expertka8
11. jan 2007

..dorotka..ja som nepísala o pocitox...domnienkax...ale o vlastnej skúsenosti 😔 ..bez rozdielu..či sa človek pohyboval v Ba alebo Ke 😔

andreafa
11. jan 2007

expertka, dakujem 🙂 ! ja sa na to pomaly pripravujem... viem, ze ma to bude stat veeeeeela psychickych sil, ale ja som bojovnik a verim, ze to pojde aj bez sobasneho papiera. myslim, ze tato spolocnost sa aj tak pomalicky preorientuje a aj slobodne mamicky dostanu aspon malicke prilepsenie.. bohvie kedy to bude, ale mozno jedneho pekneho dna... 😀

dorotka
11. jan 2007

expertka tak to mi je luto no ja som takyto nazor ako si ty pisala fakt dlho nepocula

expertka8
11. jan 2007

..dorotka...mne je ľúto všetkýx "moralistov"...všetkýx..ktorí majú "patent na život"... 🙄
..želám pekný deň všetkým výnimkám 😉 🙂

papula
autor
11. jan 2007

Ach babule je to cele nejake smiesne mne ten cely svet pripada ako nejaky opacny 😖 Nic nieje tak ako by malo byt 😠 Ludia su na seba zly a tak by to nemalo fungovat,ked cloveka tesi nieco krasne ako je napr.tehotenstvo a deticky a je vela toho krasneho na svete,ale ludia si to nevedia vazit a vsimat si aj tie najmensie drobnosti,ktore mozu potesit,kazdy si vsima,len to horsie ohovara sa preklina jeden druheho ☹ Tak by to fungovat nemalo 😠

andreafa
11. jan 2007

expertka, dakujem ti. aj som sa zasmiala. skoda, ze u nas stanovuju zakony HLUPACI, ktori sa vyhrievaju na teplych miesteckach a beru 200 tisicovy plat a nemaju ani ponatia o starostlivosti o deti a ake je vsetko drahe... tieto zakony by mali stanovovat matky s detmi a nie tucni paprdovia! mne je do smiechu z toho,ze sa stale hovori o tom, ze slovaci vymieraju, ale, ked ide zena na matersku "dovolenku" tak je z nej chudera, odkazana na tie debilne davky, s ktorymi si akurat tak moze vytret .... ja som mala v robote super plat, firemne auto na sukromne ucely, sukromnych lekarov a milion inych vyhod od zamestnavatela, nehovoriac o tom, ze som tomuto idiotskemu statu odvadzala dane a to nie male. a teraz mi velkodusne daju ani nie 5000 mesacne a to mam za to vychovat tejto spolocnosti hodnotneho cloveka? ja sa asi dam na veganstvo a budem jest len travu a listy zo stromov 😀

certica
11. jan 2007

andreafa obavam sa, ze pri tych vydavkoch by ani ta trava a listy zo stromov nestacili 😅 😀

andreafa
11. jan 2007

papula, mas pravdu, ludia si nic nevazia a len zavidia druhym. je to divny svet, plny zloby a nenavisti. ja mam niekedy vycitky, ze sem chcem priviest nevinne dieta.. bleee! naozaj ti taki ludia dokazu pokazit radost z babatka a tehotenstva.. ☹

papula
autor
11. jan 2007

andreafa mas pravdu,ale nad tym sa mi budeme nadarmo rozculovat pretoza na slovensku je to tak a myslim si ze sa to tak lahko nezmeni 😖 Oni si myslia,ze ked dali porodne na teku sumu aka teraz je tak je vsetko ok.Ano spravili dobru vec,ale to akurat tak vynahradi kocik a postielku a mesacny prispevok....k tomu sa radsej nevyjadrujem 😠

papula
autor
11. jan 2007

To hej,ale my sa nedame nech sa vsetci ty co nam nepraju nech sa niekde strcia my si budeme aj nadalej vychutnavat kazdu jednu minutku zivota a tesit sa na prichod svojho drobceka 🙂

rainbow
11. jan 2007

baby , kašlite na zákony a pocity a spravte tak ako to cítíte, veci sa vyriešia postupne v daných situáciach

digysa
22. feb 2009

hmm....porodim dieta s partnerom....nie sme manzelia......urcite by sa volalo po mne....neskor sa to da zmenit...
Ale clovek nikdy nevie, co bude neskor....Take rozhodne moje priezvisko.

geminis
22. feb 2009

Taky si myslím, že vůbec nezáleží na adrese!
Já a holky máme taky trvalé bydliště jinde než manžel, přestože bydlíme všichni někde úplně jinde a pospolu, a holky mají samo sebou jeho jméno. Tedy naše, jsme manželé.
Ale i kdyby jsme nebyli, určitě by měly jeho příjmení.