Prilba na bicyklovanie / korčuľovanie. Treba ju nosiť?

mari.m
8. mar 2008

ahojte, je pravda,ze vysiel zakon, ktory hovori o tom,
ze vsetci - bez rozdiela veku a pohlavia musia
pri bicyklovani v mestach nosit prilby na hlavach???
ja chodim casto bicyklovat..ale s prilbou nemienim..

poradi mi niekto, ci je to len "kacica",alebo si tu prilbu budem musiet vazne kupit
a aj ju pri bicyklovani (korculovani? ☹ ) nosit????

vopred dikes za rady.

mari.m
autor
8. mar 2008

to nikto o tom nic nevie???
ved ani ja praveze..
prosim o rady 🙂

klbikes
8. mar 2008

Ahoj mari.m............neviem, ci uz presiel ten zakon, ale mozem ti povedat, ze niet nic lepsie ako prilba....hlavne u deti...... 😉
Muz robi v bikovom obchode a prve co bolo, kupil malemu prilbu napriek tomu, ze bikoval este len s pomocnymi kolieskami.......Teraz ma syn 8rokov a uz sme mali 3prilby.......zopar krat spadol tak skaredo, ze keby nemal prilbu....ani nechcem pomysliet.....
Osobne prilbu nenosim......muz nadava a vyhraza sa 😅 ......mam malu hlavu, boli by mi dobre iba detske 😅 😅 😉

klbikes
8. mar 2008

ak ti mozem poradit, kup si prilbu a pekne ju nos.....je taka siroka skala farieb, druhov, tvarov, ze si iste vyberies......
Urcite lepsie s prilbou na biku, korculiach, ako bez prilby s rozbitou hlavou, prip.horsie...... 😔

julia225
8. mar 2008

niesom i ista ci to uz prikazuje zakon ale urob to kvoli sebe a detom povinne!!! 😉

ikke
8. mar 2008

pokial si dobre pamatam, hovorilo sa o povinnosti nosit prilby mimo obci (pre dospelych)

ikke
8. mar 2008

http://drahovsky.blog.sme.sk/c/128823/Co-caka-c...

este neplati, takze zatial je to len dobrovolne a na vlastnu zodpovednost...

nobody
8. mar 2008

při lyžování si myslím, že je to povinnost každýho člověka - pro svý dobro

na kolo zatím ne, paragraf 58 je pořád o 18tiletý hranici (361/2000Sb a novela zák. 411/2005)

zoescott
8. mar 2008

Na bicykel a korcule su odlisne typy prilieb. Na bicykel potrebujes inu ako na korcule 🙂 tak mysli aj na to!!!!

langkofel
8. mar 2008

A co je na tom? Prepana ved ide o tvoje zdravie, ja teda nosim prilbu na bicykel a aj moja dcera, hoci sedi v sedacke za mnou. Ja v tom nevidim ziadny problem, skor vyhodu pre teba.O zakone zial neviem nic.

aponchie
9. mar 2008

prilby by meli byt povinne...i pro nas dospele...sice v ni vypadam jak blbena 😀

nobody
9. mar 2008

aponchie .... nic novýho pod sluncem 😀 😀 😀 😉

aponchie
9. mar 2008

nobody:ja vim a proto v ni nejezdim 😀

claire
9. mar 2008

Mari.m proč jsi proti přilbě??

mari.m
autor
9. mar 2008

claire..mam strach z uzavretych priestorov..a ani prilbu si nedokazem ani len predstavit..
viem, mala by som ju mat a nosit..ale..

claire
9. mar 2008

Mně už to dneska přijde jako jet nepřipoutaná v autě :( Bohužel pokud se toto uzákoní, tak z toho nebude výjimka pro takovéto případy... stejně jako není (častá výmluva starších řidičů), že jim jsou pásy v autě nepohodlné, nebo je sedačka pro dítě drahá.

A vadí ti ta přilba samotná, nebo jen ten řemínek co máš pod krkem? Protože ten stejně nemá být přiškrcený, přilba má držet na hlavě sama - ten řemínek je tam, aby držela při bočním nárazu. Ono asi když tě srazí auto, tak ti je přilba houby platná, ale zase je spousta menších nehod, kde ti to může skutečně zachránit život.

pattie
10. mar 2008

V ČR je povinnost nosit přilby na kolo pro děti... Ale po pravdě, bez přilby bych už nevyjela... Když člověk vidí fotky dopravních nehod, brrrr... a úrazy hlavy jsou na kole nejčastější. Ani ta přilba Tě neochrání úplně, ale v mnoha případěch Ti život zachrání. Viděla jsem záběry kdy na zem pustili meloun velikosti dětské hlavy z výšky, co by dítě spadlo z kola a rozbil se, to samé s přilbou a meloun se nerozbil... Ale je to každého věc, jak nakládá se svým zdravím 😉 Na druhou stranu se přiznám, že helmu ani chrániče na brusle nenosím (ona stejně cyklo helma není na brusle určená, protože tam hrozí jinej druh pádu)

prasiatko30
10. mar 2008

prilba ma este jeden plus - 😀 malokto ta spozna - ja som sice uz dlho na biku nesedela ale este pred otehotnenim som si nasadila moju zavodnicku prilbu 😀 (skoda ze tu nie je smailik ktory sa vala smiechom po zemi) a okuliare a mohla som prejst aj okolo mojej mamy a nebola by ma spoznala 😎

herminka
10. mar 2008

Mari.m, já taky nesnesu cokoli na hlavě (nenosím ani čepice v zimě), ale na přilbu na kolo jsem si v zájmu vlastní bezpečnosti zvykla. Baz ní bych už nevyjela, připadala bych si jak nahá 😀

tilly
10. mar 2008

ja neviem, či je to povinnosť, ale malý keď ide na bicykel (zatiaľ len s mužom ako spolujazdec), tak mu tú prilbu dám vždy... je to ako autosedačka, tiež dieťa neposadím do auta bez nej 😉

ikke
10. mar 2008

v holandsku keby som si mala dat prilbu pri kazdom vysadnuti na bicykel, asi by som si ju davala dole az ked sa obliekam do pyzama 😀
je to o tom, ze v autoskolach sa neuci opatrnost voci cyklistom a vodici v strednej europe chodia okolo cyklistov ako okolo skodnej 😒 takze dieta by som asi inak ako s prilbou a viditelnou zastavkou "na zadku" bicykla mimo chodnika ani nepustila...

claire
10. mar 2008

Ikke, o počtu cyklistů je to taky. Tady cyklista musí na hlavní sakra dávat bacha, aby ho auto z vedlejší pustilo... Nehledě na to, že kdo by z toho střetu vyšel jako vítěz, že ano... Kdyby jezdilo hodně lidí, byly tady pořádný a hustý stezky, tak by na ně řidiči byli zvyklí a začli by si dávat taky majzla.

malaskoricka
12. jún 2008

ja sa chodim bicyklovat kazdy den na dlhe trasy a este ani raz som prilbu nemala 🙂
a ani mi akosi velmi nychba...

markettka
12. jún 2008

Vždycky jsem si připadala mezi kamarádkama jako blázen, páč jsem měla jediná helmu jak na brusle tak na kolo. Ani po 5 letech se nic nezměnilo, pořád jsem v ní sama a vůbec mi to nevadí, jsem ráda, že ji mám, z kola padám docela často díky tomu, že jezdím s nacvakávacíma šlapkama. Určitě se v ní cítím bezpečněji a ani na kolo ani na brusle už bez ní nevyjedu...

herminka
12. jún 2008

Taky jezdím s přilbou (pokud vím, že budu valit dlouho do hodně prudkého kopce, sundám si ji), bez ní bych se už cítila jako nahá.

albireo
12. jún 2008

jooj,aka tema🙂
v CZ a na SK som prilbu vzdy nosila, ako pisu holky, obcas je to hodne drsne na tamojsich cestach a hoc vela dospelych jazdi bez prilby, ja som ju nosila vzdy.
Tu v DK prilbu nenosim, ako pise IKKE,jazdim tolko,ze by som ju mala na hlave stale. Soferi su tu velmi pozorni, jazdi sa tu vyborne. Prilby su tu povinne pre deti ale nedavno vlada spustila kampan,ze aj dospeli by ich v zaujme vlastnej bezpecnosti mohli nosit. Realita je taka, ze skoro vsetci jazdia prostovlasi🙂

trixi
16. nov 2008

ahojte, oprasujem tuto temu, zhanam prilbu pre syna na zimu, bude mat 1 1/2, ked pojdeme na lyzovacku a tatino ho chce vziat na sanky (sankarsku drahu), ja ho vsak bez prilby nepustim. Viete mi niekto poradit, kde kupim dobru a kvalitnu prilbu pre take male batola?

katy1979
16. nov 2008

trixi v sportových obchodoch kupis aj detské prilby. otázne je či mu chceš kupiť normálnu lyžiarsku, teoreticky ak mu do buduceho roku prilis hlava nenarastie tak by ju už využil aj na lyže.

olise69
16. nov 2008

Tak Vás baby velmi chválim !!! 🙂 🙂 🙂 Dnes by som dieťa bez prilby nepustila na bicykel, ani na lyže! Dokonca som videla takú mäkšiu pre deti, ktoré sa učia chodiť. Myslím od Chicca.

katy1979
16. nov 2008

ano je aj taká makká ktorá chráni všetky makké miesta na lebke. Ale osobne nepoznám nikoho kto by ju mal.
ale je pravda že aj moje dieta ma naučilo zodpovednosti. kým nebol tak som prilbu nenosila, teraz síce ešte nesportujeme, ale v zime určite budem mat prilbu aj ja aj malý. to isté sa týka aj bicykla či kolobežky a korčul.

olise69
16. nov 2008

Fakt tá kampaň o nosení prilby je dôležitá. Nosenie prilby by sme mali povýšiť na modny trend, ktorý je zároveň užitočný. Ak pozriete na štatistiky úrazovosti detí aj dospelých- tak najviac je pri úrazoch zraniteľná hlava. Aj trvalé následky sú ovela vážnejšie ako pri iných úrazoch. Mne sa napr. páčilo keď som v UK videla nosiť stále počas premávky reflexné vesty cyklistov, šoférov... aj to má pre bezpečnosť velký význam.