Priletí k nám bocian. Pridajte sa

lilix
5. aug 2009

Ahojte. 🙂)
Vytvaram tuto temicku, dufam, ze nam ju adminky nezavru, budeme mat novu temu, ktora bude pre vsetky zienky, ci uz snazilky, alebo tehulky, ci maminky.
Zelam tejto teme, aby bola plodnejsia ako jej predchodkyna.
A hlavne, aby uz nedochadzalo k nezmyselnym hadkam.
tak sup sup sem! shandy,kolienko,pralinka, betyna, martina05, jarulai, janulcek, radka, shakura, a ostatne nemenovane spolubojivnicky.

sakura77
25. feb 2010

no takze moj postup 😀
praktizovala so aj pri kikovi-ked sa ako tak troska uz nabehne kedy je noc a kedy den-lebo najskor to maju pomotane-tak okolo 5 tyzdna asi som zacala
vecer okolo 19tej kupkanie,potom olejcek a take tie blbosticky,potom rovno do spalne do perinky-teraz uz do spacieho vaku
POTME dat papat a po napapani a odgrgnuti hned do postielky,pusa,pohladkat a odchod
samozrejme ze za 5 minut rev,tak som prisla ,dala cumlik,alebo len pohladkala-uz nevyberat za ziadnych okolnosti,ked tak len ukludnit a zas odist-a takto som to opakovala,kazdym dnom uz menej(prve dni aj 15 krat som isla veru 😉)
a menej razy zamrnkala a po nejakych cca 10 dnoch uz vie,ze ked sa okupe,zhasne ,napapa a ulozi do postielky tak to je noc a spi sa 😅
tak neviem,mne sa to podarilo aj pri kikovi aj pri sofinke,tak snad nam to vydrzi-a postielku vyuzivam zasadne len na spanie,nie na hranie cez den,aby to nemala domotane,takze uz aj cez den ked je svetlo,tak automaticky vie ze postel plus spaci vak znamena spanie-a na 90% zaspi hned bez toho aby som musela za nou ist 🙂

tak mozno vam to pomoze,aj ked je pravda ze kazdemu babatku vyhovuje nieco ine,ale deticky cim su mensie tym su tvarnejsie a maju radi rezimy,takze ja vrele odporucam 😉

shandy
25. feb 2010

jeeeej sakura, to su super cenne rady, hned si ich aj niekde ulozim 😉
😵 😵 😵 , sikulka si ty.. 😉

sakura77
25. feb 2010

shandy,dufam ze coskoro vyuzijes 🙂 😉

shandy
25. feb 2010

no to dufam aj ja 😀 😀 😀 , ze spolu s ostatnymi tu urobime mexicku tehu vlnu 😉

jarulai
25. feb 2010

sakur, dobra rada nad zlato. budem si pamatat 😉 aj som si myslela, ze figel bude v pravidelnom rezime 😉 😀

monkri
25. feb 2010

ahojte ako sa máte dlho som tu nebola musím si vás prečítať 😉

betyna8
26. feb 2010

dobre ranko,
sakur a ty kojis či krmiš UM? Jedna známa ma dcérku o 2 týždne staršiu ako je Matúško,ale nekoji,bo nemala mliečko a mala je strašne spavé dieta.Cez den jej papa každé 4 hodiny no a večer a noc si pospí 9 hodin v kuse.No ale všetko ma svoje výhody aj nevýhody.

shandy
26. feb 2010

ahojte dievcence, ja vobec nestiham dnes. buduci tyzden som na dovolenke, tak si dovolujem vam popriat pekny a pokojny tyzden. maminam, nech si uzivaju babatka, snazilkam pevne nervy a ked pridem, bolo by dobre aby tu bola aspon nejaka nova tehulka 😉
papaaaaa 😵 😵

lilix
autor
26. feb 2010

ahojte. sakur uplne super naj rada. to si sama takto vydumala, ci si to niekde citala? daj si to patentovat.
😨
monkri ahoj, co mas nove? manza? uz doma ci?
baby ja som hovado. zabudla som vypracovat pracu a dnes to mame odovzdat. taka panika ma prepadla. ale co, pojdem za nou, ospravedlnim sa jej a kedy povie, jej to donesiem. neviem ako sa mi to mohlo stat, vzdy mavam taketo prace vzdy popredu hotove. ja ju aj mam, lne ju treba dokoncit. sak by som ju aj vcera dokoncila, keby som nezabudlaaaaaaaaaa. asi mam toho moc. 😢
a mam novinku. vybrali sme si kachlicky do wc, tak ideme dnes po ne. bude zleno zlte. viac zlte ako zelene, ale to neva. velmi dobra cena, tak nevahame. nemame velmi na paradnejsie. hoci sa nam lubia. jedna taka kachlicka dokaze stat v pohode aj 400sk. a my ich potrebujeme 250ks. takze v pohode by to vyslo aj na 100 tis. korun. 😨 😨 ty vole jeden hajzel a sto litrov??? 😨
nas to takto vynde okolo 20tis.

jankako
26. feb 2010

ahojte.dnes poradna dopadla dobre..už nemusim intenzivne ležať..chvalabohu..dnes sme začali 36tt.
no lilix takáto vec sa tebe udiala..tééda.taká poctiva študentka...
mi hovor o tých kachličkách moja..nás vyjde kupelka na min.5tis.ečiek...jedna biela obkladačka 20ečiek..a kde je tá vzorovana a hneda..tá ani netušim kolko stoji..ani nechcem vedieť..bez obkladu sme sa vyšplhali so zariadenim na 4tis.ečiek a kde je ešte robota..fuj...nehorááázne ceny...
sakura dáva myslim dobre rady..aj ja to chcem tak..nie hontrlať cely den a celu noc narukách...
a vy mile dámy čo nie ste tehul,podme nato..bety a kolienko odovzdali štafetu..myslim na vás a držím silno palce,nech sa ,,lady prelomia,,.
ozaj,reivka asi potratila,že??? 😢 /reivka to bola tehul,že a písala že prišla z nemocky a nič viac???/

monkri
26. feb 2010

lilix už len dva týždne a je tu 🙂 konečne
neboj ty si šikulka no to sa môže stať každemu 😉

sakura77
26. feb 2010

lilix,jeden hajzel a sto litrov? 😀 😀 som sa pobavila,nooo,to su take ceny dneska,ale za tu cenu uz pomaly aj mozes mas origos prirodnu pravu žulu 🙂
bety,no,ja som tiez ten pripad,mliecko nula bodov,od narodenia je na UM 😒 ☹ ☹ ☹ no a je vacsinou ze babo na UM vydrzi dlhsie nepapat ako na materskom...ale neviem posudit,no

lilix
autor
26. feb 2010

odovzdam to v pondelok. tak kachlicky nas stali a to sa podrzte iba 80 eur. zlava akcia. sice su trojkove, ale co sme pozerali nie su ani pobite.. robota, cement, misa. do tych 20 sa zmestime. 😅
sakur zula sa nam nepaci.
a sakur na teba este otazka, alebo aj na ostatne ked viete odpovedat. ja vobec ale vobec neviem ako sa take umele mlieko do flasi pripravuje. ako to davas rychlo vychladnut ked mala uz mrci. vodu varis v kanvici?

janula_nz
27. feb 2010

dobre ranko. hlasim sa po dlhsej dobe. normalne nestiham citat ani pisat, co pisete.

lilix komu ides zarabat mlieko? 🙂 ja som mala prevarenu vodu v termoske a taku pribliznu teplotu, ze som ju zarobila a hned babo papalo. lebo ked je babo hladne a ty len vtedy ides vodu prevarat, tak veru to je riadny cirkus 😅 a ked som zarabala na noc, ze sa mi v noci uz nechcelo, tak som normalne do studenej vody zarobila a dala hned do chladnicky. ale to uz boli trosku vacsi, tak 8mes, ked som si to takto zlahcovala 😔

a inak ako sa mate? co sa noveudialo?

jankako ty to mas uz za par. si pripravena do porodnice? 🙂

a mate vsetky krasne deturence, teda, rastu ako z vody... 😵

betyna8
27. feb 2010

sakur,som si myslela,lebo som ešte nepočula o takom malopapkáčovi z materkého mliečka.Z Um vydržia bambinka dlhšie sýte.Aj moja sestra kŕmila UM a malý bol spavé dieťa a menej hladne.ale to je jedno,každý robí ako sa dá. 😉
a lilix,ja som rada,že kojímlebo príprava mliečka do flaše trvá dlhšie ako vytiahnuť cicík ale zas ked ma to babo presný režím,vieš kedy si ho máš chystat do tej flaše a načasovať papanie.

lilix
autor
27. feb 2010

ja som si vzdy myslela ze sa to musi dat do horucej vody ako napr. kava 😀 a vychladnute davat. a to sa aka voda pouziva kupovala lucka? ci z vodovodu? ja neviem nic o malych detoch, nemali sme v rodine ziadne babo. ani ako sa kupka ani ako co natierat a tak.

betyna8
28. feb 2010

lilix, um sa zalieva prevarenou Luckou,alebo inou dojčenskou vodou.Neviem presne kolko stupnov ma mať.A neboj,keď budeš mat miminečko,budeš vedieť presne ako sa oň starať. Náš malý kupkanie zbožňuje.A natieram ho telovým mliečkom Bubchen.Vieš,ale každý ti aj tak bude radot dačo iné,tak si sama budeš musieť urobiť systém.Nám tiež v porodnici rozprávali tak, na poradni onak, tu su tiež rozne názory.
Inak, kachličky ste kúpili dobre.Načo také drahé,veď aj tamtie Vám poslúžia rovnako.My sme tiež obracali každú korunu-teda eurik,keď sme prerábali byt a aj tak sa to vyšplhalo do riadnej sumy 😒

jarulai
28. feb 2010

ahojte dievcata 🙂
tak ja som prave vystrojila muzika zas do roboty ☹ ☹ ☹ mne je taaaaaaaak smutno ☹ ☹ ☹ uz nech je aspon sobota o 2 tyzdne 😉

asi tu nikto nie je, ze? nejako nam nasa temicka upada 😢

lilix, to kde ste kupili take lacne kachlicky 😨 mas to aj v albume? idem kuk 😉

betyna8
28. feb 2010

jarul,máš to veru ťažké,keď ostávaš tak sama,ale zas viete prečo to tak je......neboj,to ti preletí ako voda a zas sa budete túlkať 😉

monkri
28. feb 2010

jarulai 🙂 suhlasím stebou nech už je sobota o dva týždne 😀 😀 😀 to už bude tu aj môj manžel a ja zase budem po operácii a už aj my bude lepšie vtedy dúfam 🙂

sakura77
28. feb 2010

liulix,ja kupujem bud uplne neperlivu lucku ktoru netreba prevarat a tu len zohrejem a a zarobim mlieko,to je fakt rychlovka,mla vacsinou v pohode vydrzi-to kiko vrieskal jak pavian kym som doniesla 😀 a ked mam klasicku lucku,co je troska perliva tak tiez si ju "predvarim"vecer ,pred spanim ,necham vychladnut a potom tak isto,len prihrejem a zarobim mlieko 😉
a inak aky bol vikend babule? ja stale doma uz mo tak trocha zacina hrabat z toho stereotypu 😠 kiko ide odzajtra do skolky aj na spanie,tak som straaaaasne zvedava ako to zvladne,zas budem jak na ihlach cely den...

lilix
autor
28. feb 2010

ahojte. nie, nemam ich v albume. este som ich nefotila.predstavte si klasicku zltu, ako slniecko, a taku peknu zelenkavu. uplne obycajne. ved je to len zachod. a kde sme ich kupili? v kerku .)

martina05
1. mar 2010

Ahojte baby, čo je tu nové??? Ja som od minulého týždňa na MD, v piatok ideme k lekárovi tak som zvedavá čo nám povie. Snažím sa oddychovať, lebo sa mi skracuje ten krčok...
Ako sa majú naše bábätká od bociana???

martina05
2. mar 2010

Halooooooooooooooooooooooooo, kde ste všetky????????????????? 😕 😕 😕

lilix
autor
2. mar 2010

ahoooj. ja so tu. ale neviem ti odpovedat ako sa maju babatka od bociana.. ja nove nic nemam 😔

martina05
2. mar 2010

Lilix hlavu hore, dúfam, že BT meriaš stále....

lilix
autor
2. mar 2010

mata nie, teraz som toho mala nad hlavu, tak som aj konika obmedzila, a aj tak som zabudla do skoly pracu. potrebovala by som zresetovat.
vonku je pekne baby asi kocikaju, na kona ani nepomyslia 😀

betyna8
2. mar 2010

ahojte
lilix, mne je tu niekedy aj blbe pisat,lebo viem,že sa trápite z neúspechu v snažení a ja sa tu vytešujem....
teda kočíkovať sme kočíkovali,ale pekne je len z poza okna, je tam poriadna kosa,až mi paprčky skoro omrzli.
Náš Matúško sa má k svetu, včera bola poradňa,vraj je nadpriemerne velký a aj šikovný, reaguje ako keby mal už 3 mesiace,tak sa tešíme 🙂 no a váži 6590 gr.,teda mám čo nosiť.Na bábatkach je úžasne sa denne menia a zdokonaĺujú.My už teda riadne pasieme koniky,kuk do albumčeka

lilix
autor
2. mar 2010

tam u vas v ziline je asi zimno, ale tu v ba je tepluckooo. vcera bolo 15 stupnov 😕 😨

betyna8
2. mar 2010

no tu su dnes asi tak 4 ,ale už bolo aj teplejšie