Priletí k nám bocian. Pridajte sa

lilix
5. aug 2009

Ahojte. 🙂)
Vytvaram tuto temicku, dufam, ze nam ju adminky nezavru, budeme mat novu temu, ktora bude pre vsetky zienky, ci uz snazilky, alebo tehulky, ci maminky.
Zelam tejto teme, aby bola plodnejsia ako jej predchodkyna.
A hlavne, aby uz nedochadzalo k nezmyselnym hadkam.
tak sup sup sem! shandy,kolienko,pralinka, betyna, martina05, jarulai, janulcek, radka, shakura, a ostatne nemenovane spolubojivnicky.

kolienko
13. jan 2010

lilix, dobehnut nas nedobehnes, ale tá moja stafeta čaká stále na teba.... 😉

a aký je ten hlien??

shandy
13. jan 2010

ahojte babulky 🙂
lilix pekny grafik, no neboj ono sa ti to ustali, cim budes blizsie k ovulke 😉
lilix a len hlien? ci ta aj daco svrbi alebo pali?
jeeej radkatom, chudiatok, tak tato ta trapia zubky? no ja mam so zubami rovnaky problem ako ty a to ani tehulka nie som, tak ked raz (dufam) budem skoncim asi ako bezzuba mamina 😀 😀
bety dakujem 🙂 , ako dopadla prva prechadzka? 🙂
tak zlato uz porodila? no teda co ja sa tu dozviem... 😵
kolienko ty mas kedy presnejsi termin?

kolienko
13. jan 2010

jej shandy....ahoooooj

neboj budes určite raz tehula a dovtedy si das zubky doporiadku a malinké ti ich nepoazí, len sa nebojkaj....
ja mam dva termíny: podla menst. 19.1. a podla prvého ultrazvuku 31.1. tak neviem či sa uz mam triast, alebo stačí az koncom mesiaca.... 😉
včera ma tak všetko bolelo a tahalo, ze som uz aj chcela ist rodit, nech to mam za sebou. est nejako dobojovat tento týžden, aby sme ukončili 38 t a potom to môze príst. aj dokt. poved. ze aby sme to do víkendu vydrzali. ajblizsiu poradnu mam 19.1. tak uvidíme....

kolienko
13. jan 2010

neviem, či som vám písala, ale na poslednom meraní mal malý uz 3300 g teda priblizne. tak som zvedava, kolko bude mat, ked sa narodí v termíne....a mal také ličiska plné... jaj krpček uz aby som ho mala pri sebe...
bety ozik pekné foto... a radka, ty by si nam nehodila nejaké nové?

lilix
autor
13. jan 2010

no svrbelo ma trocha, bol husty biely, mozno od avivaze, od prasku.. ?
kolienko kolko si pribrala?

betyna8
13. jan 2010

kolienko, aj mne sa pustala krv z nosa v tom poslednom mesiaci , kefku ak myslis curaprox,tak taku ja pouzivam uz dlho.Co sa týka homeopatik, užívala som ich už v porodnici,asi 2 dni po porode som zacala papat 3xdenne 5 guliciek a teraz si davam 1xdenne.A pijem tie cajiky pre kojace maminy, vineu,nealko pivo a vela vela vody....hlavne treba prekonat ten zaciatok,ked je mliecka menej a netreba to vzdavat. Inak kolienko odporucam ti vziat si uz do porodky masticku na bradavky,ja mam z dm-ka,lebo tie prve dni hrozne bolia,kym si zvyknu....
shandy,prechadzka bola fajn aj pred chvilkou som sa vratila z dalsej.Doobeda mi maly horsie spinka,tak ho dam do kocika a vonku v momente spi.

kolienko
13. jan 2010

lilix pribrala som cca 11 kg...l
bety hej tusím je to curaprox...mne velmi vyhovuje.
takze aj ty si uzívala homeopatika a mas teraz dost mliečka?? ako sa volaju?kúpim si ich aj ja do pôrodnice. a dik za tip na tu mastičku. mne kamoska v lekárni poradila calciovu mast na bradavky, sice ju este nemam, ale dobre vediet.
no to poznam ten zlý spánok od sestry...tiez ked dala malého do koca a isli von, tak prespal aj 4 hod. ved nemrzne a ked ho teplo naobliekas.....niet o čom....
juj uz aby sme sa aj my tak prechádzali...
😉
bety a papat môzes všetko??

shandy
13. jan 2010

kolienko, teda to bude riadny chlapisko 😀
lilix, moze to byt mykoza, radsej zbehni ku gyndovi ak by sa to zhorsilo...
no bety ani sa mu nedivim, na prechadzke v kociku by som aj ja hned spala 😀 😀 😀

lilix
autor
13. jan 2010

shandy uz mi tie tvoje hlasky chybali.. 😀 😀 😀 😉
a nechce sa mi ist na gyndu. 😲
kolienko to nie je vela 11.. to das v porodke dole.. 😵

kolienko
13. jan 2010

lilix no to dufam, ze min. 8 kg. necham v porodke...ale teraz som schudla za posl. týžden kôli tym hnačkam a zvracaniu...
lilix ked sa ti nechce ist ku gynde, tak chod do lekárne uz sú lieky bez predpisu na mikozy...rusím sa volaju ako tá matička kanesten, ale nie som si istá

betyna8
13. jan 2010

koleinko,ta dm masticka ma vyhodu,ze si ju nemusis pred kojením umývať a kalciovu by si mala ,aby malemu neskodila. Mliecka ma´m momentalne dost,ved sa maly aj riadne vykrmuje,zachvilu nam nevojde do autosedacky 😀 . Ja si mliecko aj odsavam a ked si idem vecer pospat aspon na 2-3 hodinky nerusene,drahy da malemu z flase,ale nieje to každý den.Homeo sa volaju ricinus communis 5CH, u nas ich maju v každej lekarni.
Papat sa bojim vsetko,tak som teraz dost "prieberciva",ale postupne budem zaradovat vsetko a uvidime na maleho reakciu.Ja sa hrozne bojim,ze nas prepadne kolika a tak jem len take dietnejsie jedla,aj ked to az taky vplyv nema.
Este k tomu mliecku,ked sme prisli z porodky,prve dva dni bola kriza,maly zle spinkal a stale by jedol,asi som mala malo mliekaKupili sme aj nutrilon,ale nakoniec sme ho vobec nepouzili.Jednoducho treba vydrzat a mliecko sa rozbehne.

kolienko
13. jan 2010

aha, tak to je tiez mudra rada dakujem.... a tá z dm sá ako volá?
bety, tak to je riadny macek ten tvoj matusko, ked mu bude zachvílu mala sedačka... 😀
dúfam, ze mas pravdu a s tým mliečkom to bude tak aj u mna...
ja sa bojím asi preto, lebo manzel. sesterka nekojila vôbec, hovorila, ze ma vsunuté bradavky a ze nemala vôbec mlieko len tu vodicku a malý strasne plakal, tak mu začala dávat nutrilon....ale tiez si myslím, ze nezavisí od bradaviek, ani od velkosi prs, ale od taktiky a trpezlivosti.....svagrna kojila cca 2-3- mesiace a mlieka mala dost, len podla mna bola zase leniva, lahsie jej bolo zarobit mlieko, ktoré jej zarobené priniesol manzel....tak asi tolko, ale som toho nazoru ze neni nad materinské mličko a este k tomu, ked sme obaja alergici...

shandy
13. jan 2010

teda lilix, co by ine za to dali, keby sa v nich mohol gyndo posturat a ty robis drahoty 😀 😀 😀
no ved pockaj, este ti budu liezt na nervy 😉 😝
hej, canesten som si davala aj ja, ale uz koncim so samoliecbou, lebo je to na prd, potom sa to furt opakuje a neviem sa toho zbavit. radsej idem ku gyndovi... 🙂
kolienko mas recht, niet nad kojenie. mna mama nekojila, ale ja by som to svojmu dietatu neurobila, ak by som nebola prinutena 😀 😀 , na tej imunite je to hned poznat....

lilix
autor
13. jan 2010

ja mam zenu.. asi preto ma to tam netaha. chlapovi by som hned letela, take vyprstovanie, nie je zle 😀 😀 😝
kecam.. 😝
ja som bola kojena do 1 roka. moja sesternica kojila 3 ci 4 roky!!

kolienko
13. jan 2010

no tak mne mama povedala uz teraz, ze nebudem mat moc mlieka, lebo ani ona nemala....samozrejme neverím tomu, lebo tieto babkovské dristy a rady....sestra tiez dlho nekojila, ale ved dnes uz je tolko mozností. uvidíme. ked sa to nespustí tak sa predávkujem homeopatikami...

shandy, ty si expert...tak ja v poslednej dobe mam dost toho stuchania gyn. vo mne...uz je to nepríjemne a aj to bolí....ale on asi vie prečo, lebo vzdy ma upozorní, ze teraz to trosku zabolí.....on uz dočahuje krčok, ktorý je zrejme dalej...ale ked som bola na pohotovosti, tam bola doktorka a to ma bolelo viac...tak som zvedavá čo bude o týžden....
shandy aj ja s tou samoliečbou nemam dobré skúsenosti, ale hlavne je nesexovat pri plesn. ochoreniach a čipky...ja som uzívala aj antibiotika počas tehotenstva, lebo som sa toho nemohla zbavit a ziaden sex podotýkam od 2 mesiaca......chudáčik manzel. včera som mu aj hovorila, ze uz by sme hadm aj mohli, ved pred koncom tehu to zevraj pomaha.... 🙂

radkatom
13. jan 2010

Babulky caute. Pridala som do albumu zopar fotiek aby ste videli, akeho uz mame cvalika :o). Dobru nocku. papa

lilix
autor
14. jan 2010

ahojte. radka no teeda, ako vyrastol 😨 , a pribral. macko kuasnucky. 😅 meni sa.

kolienko
14. jan 2010

dobré ránko,

Radi, malý je prekrásny a aký je uz velký...a ta jeho okruhla hlavicka...boze ako to letí, ved nenidávno si rodila...

lilix
autor
14. jan 2010

baby rychlo pozrite do albumu na suknu z tych ples. siat, potom ju vymazem..

betyna8
14. jan 2010

ahojte
lilix,riadna cica z teba bude 😉
radka,fifonik je paradnicky 😉
kolienko, moja mama nas nekojila ani jedného ,sme 3 surodenci,nemala mlieko.Moja sestra tiež nekojila,myslim,že sa mohla viac posnažiť,ale to je jej vec a ja mám zatiaľ mliečka dosť a kvalitného ,keĎ mi dorbec tak priberá,tak dúfam,že to vydrží aspoň do roko, to by som chcela každopádne.Jasné,umele mlieko ma svoje výhody a hlavne deti z neho dlhsie spinkaju,ale zas vlastná mliekaren ma tiež výhodu, vždy je čerstvé mliečko a ma spravnu teplotu,kdekolvek prepadne krpceka hlad,mozes dokrmit a tak podobne.

betyna8
14. jan 2010

kolienko a ta masticka na bradavky je tej znacky dm-kackej babylove. Mavaju to pri detskej kozmetike

kolienko
14. jan 2010

lilix, idem kuken, dúfm, ze si to nevymazala, ak hej, tak to tam hod este na chvílu.... 😉 aby som sa aj ja pokochala....

bety aj ten tvoj maly Matusko je prnádherný.....krpec zlaty a tusím sa podobá na teba 😵
a dakujem za rady a typy pri kojení....masticku si pôjdem kúpit bud v sobou, alebo bud. týžden.....ked pôjdem 19. do poradne.....

shandy
14. jan 2010

ahojteee,
lilix krasna farba, ty budes ina mica 😉 😅
aj tie deky su pekne, co robis, si sikulka 🙂 , kde na to beries cas...kua
no mne uz to stuchanie gynda chyba, tak si pon pojdem buduci tyzden 😀 😀
radka maly je nadherny, to vyplazovanie jazyka si ho dobre naucila, som zvedava, ako dlho ho budes potom oducat ten jazyk vyplazovat 😀 😀 .
bety tak to je super, ze si vynimka v rodine, co sa kojenia tyka. a hned si aj pisem ten krem na bradavky, no ved jeden nikdy nevie, nie? 😀 😀

shandy
14. jan 2010

bety a to tvoje krasne skvrnatko 😅 😅 , ta posledna fotka s tymi rukavickami je bombasticka 😵 , aj my chcemeeeeeeeee, ze lilix? moja ako grafik?

lilix
autor
14. jan 2010

dakujem. aj mojmu som kupila ruzovu koselu a ciernoruzovu kravatu.
dakujem, po veceroch to sijem..
😉
graf, ziadna zmena. este ma casuuu.

kolienko
14. jan 2010

lilix, tak ty budes ina sexica..... 🙂

shandy, neboj aj ty raz budes mat také krásneho krpca....aj s lilix....
inak lilix klobuk dolu pred tebou, fakt sú tie dečky velmi pekné......

lilix
autor
14. jan 2010

dakujem.. 😅
kolienko, pofot dake detske vecicky co mas.. a kocik mas aky?

kolienko
14. jan 2010

lilix kočík nemam este doma...ja budem mat peg perego od segry (povedali sme si, ze nebudeme zbytočne vyhadzovat peniaze) ved v tej vaničke je babo len par mesiacov a potom si kúpime sportový aj to len vrch na kolesa z toho peg perego...ona mala totiž potom dvojkočar...
ved uvidíme. mame k tomu aj vajíčko, ktoré sa dá dat aj na kočík...a je velmi lahko skladatelný.....do auta.....
a veciečky??? 😉 sama neviem čo tam všetko je, tiez som všetko zdedila, ale ok...pofotím aj postielku , tá je uz pripavená

betyna8
14. jan 2010

kolienko,niekto vravi ze sa podoba na mna,no podla mna aj viecerýcj je to ockov chlapcek,ale babatka sa stale menia,tak uvidime casom,co sa nam podarilo 🙂

lilix
autor
14. jan 2010

super sa tesim.