Priletí k nám bocian. Pridajte sa

lilix
5. aug 2009

Ahojte. 🙂)
Vytvaram tuto temicku, dufam, ze nam ju adminky nezavru, budeme mat novu temu, ktora bude pre vsetky zienky, ci uz snazilky, alebo tehulky, ci maminky.
Zelam tejto teme, aby bola plodnejsia ako jej predchodkyna.
A hlavne, aby uz nedochadzalo k nezmyselnym hadkam.
tak sup sup sem! shandy,kolienko,pralinka, betyna, martina05, jarulai, janulcek, radka, shakura, a ostatne nemenovane spolubojivnicky.

reivka
7. sep 2009

ja myslím že môžeš, ty máš také zahrievacie kolá pred prvou jazdou, čo? 😉

radkatom
7. sep 2009

No práve. Môj sa tiež strašne bál ale chvalabohu povedal, že zajtra skúsime Filipka znova popohnať von z bruška 😀 . Dnes prenášam už 2 deň, tak sa snáď pohnem ďalej 🙂 .

Mrkla som do Tvojho albumu. Pekné detičky 😅 . Idem ešte poskákať na lopte a hajde spinkať. Ty si asi tiež nočný vták ako ja 😀 . Dnes som ale vstávala o 5:00. Bola som v poradni na 6:30 ☹ tak som stráááááášne unavená. Snáď ešte pokecáme. zatim papa

reivka
7. sep 2009

ja som jedného prenášala týždeň a druhý sa o týždeň skôr narodil, zatial pa pa a dik 😉

betyna8
8. sep 2009

ahojte babile
shandy, Matúškovi sa tance páčia,vôbec neprotestuje ani nekopká,asi ho to vlnenie upokojuje 🙂
Lilix,na tvojom mieste by som tie bolesti tiez neriesila antikou,skus radšej nejaké homeopatiká alebo dačo šetrnejšie.Veď aza ten čas čo sa budeš pchať antikou,môže byť z teba tehula a teda žiadné menštuačné bolesti nebudú. Ja som brala tabletky nejaký čas tiež,ale celkom mi sadli ,cyklus som nikdy nemala ukážkový ,tak neviem posúdiť,ale ak by sa predsa len rozhodla pre tabletky,ja som mala naposledy Janine a tie boli fajn, ziadne vedlajsie ucinky som nepocitovala,nepribrala.....
jej,ako sa tu krasne rozrasta klub snažiliek,hned je tu veselsie 😀
radkatom, nech sa muž nebojí,veď kexik odporúčajú všade k uľahčeniu pôrodu. Jedna z tehu témy to ma horšie,od kedy je tehu,jej manžel odmietol kexik ,že až po narodení,tiež ma strach,že malému ublíži 😕

reivka
8. sep 2009

😀 to mi pripomína môjho, tiež sa strašne bojí vždy že malému ublíži a nechce nič so mnou a to ho to vždy chytí ked začne brucho rásť 🙄

shandy
8. sep 2009

dobre ranko, bety sa nam dovlnila 😵 🤐 , lilix moja zas niekde pozera uchylne videjka 😀 😀 a radka furt prenasa 🙂 , no hadam ma nesklame tvoj Filipko a vykukne zajtra 😵 😵
a vitam aj nove snazilky, konecne nas tu bude viac, lebo presilu tu zacali mat tehulky, ale my sa nestazujeme, aspon sa nam usla riadna davku tehu virusikov 😀 😀
no ono to asi fakt musi byt reivka divne pre chlapa, pchat pipika do baby s bruskom, ja by som asi tiez mala respekt minimalne 😀 😀 , este ze nie som xlap 😅

reivka
8. sep 2009

😀 no čo už musím sa prispôsobiť a ked tu je tolko tehuliek hádam tu niečo chytíme 😉

betyna8
8. sep 2009

shandy,ale v mojej mudrej knihe o tehu pišu,že pohlavný styk a hlavne orgazmus prospievaju miminku, učia ho na stresové situácie v živote 🙂 a ono je tam dosť chránené,aby ho pindur mohol ohroziť 😉

reivka
8. sep 2009

ja viem že sa nič nestane, ale nepresvedčím o tom mm a lilix s tou antik. no ja neviem, ale ked chce byť snažilka, tak radšej nejakú tabletku od bolesti, sú tie konkrétne na takého ženské bolesti - panadol femina

reivka
8. sep 2009

ja mám teraz nejaký rozhádzaný cyklus, už nebudem asi nijaké bylinkové blbiny brať 😖

shandy
8. sep 2009

bety ved mne je jasne, ze to moze byt prospesne, ja sa tomu nebranim 🙂 🙂
ja len chapem chlapov, ze to moze byt trosku divne 😀
reivka mne tiez kamoska poradila panadol femina a pre mna to je ako by som si nic nedala, absolutne to na mna neucinkuje 😔 , pomaha mi len ibuprofen (viem, ze je to svinstvo, ale zatial o inom neviem) alebo algifen... 🙄 . a veru viem si predstavit, co lilix prekonava, lebo mavam to iste. ked som chodila na zakladku mi byvalo tak zle, ze som prvy den mrchy vacsinou ani do skoly nesla...obcas aj na injekciu som musela...bleeee
reiv a ako ho mas rozhadzany?

reivka
8. sep 2009

no tak to ja nepoznám, lebo ja nič necítim ani ked mám ms dostať
a ako rozhádzany? no vždy som mávala 28 dňový a minulé dva som mala 25 dňové a teraz neviem asi zase bude 28 dňový

shandy
8. sep 2009

reiv, ale tie 3 dni su ok, mi poveda gyndo a ja myslim, ze lepsie mat 28 ako 25 dnovy 🙂
BT merias? ak jo, tak hod grafik 🙂

reivka
8. sep 2009

no ved mne nevadí 28 dňový, ale nech mám stále rovnaké hlavne, a nemeriam, ale teraz chcem začať a naučiť sa robiť aj s tým grafom, ved počkam na ms a ked skončí chcem začať merať 😉

shandy
8. sep 2009

mne povedal, ze to je nic a ta ja mavam 30 - 32 a obcas mi to hodi (tak 2 - 3x do roka) taky kratky ze 26 - 27 dnovy..., ale povedal, ze to je ok este, ked to mam len obcas 🙂
super, tak pekne meraj, je to dobra vec 😉 , ze bety? 😅

betyna8
8. sep 2009

jasne shandy,ja grafiky uznavam a budem ich viest aj v buducnosti v pripade snazilkovania,aspon viem,či bol cyklus ovu alebo anovulak. A reivka,teplota by sa mala zaznamenavat do grafu od prveho dna mrsky 😉

shandy
8. sep 2009

bety no mala, ale zas krvavy teplomer nic moc, uplne staci podla mna zacat merat po skonceni mrchy.. 🙂 , aj tak mi to vzdy cez mrchu skace hore dolu tie teploty a FF s tym ma obcas problem 😀

betyna8
8. sep 2009

no ja som si merala v puse,takže bez krvičky 😉

reivka
8. sep 2009

no ked sa to má merať vaginálne, čo je vraj presnejšie, tak radšej začnem asi po skončení ms

reivka
8. sep 2009

práve som vypiekla s mm, vraj by chcel ísť s kamarátmi do thajska v novembri a ja že len ked budem dovtedy tehu inak nepojde, lebo tu má robotu 😀

betyna8
8. sep 2009

reivka ,tak tak nikam ho nepúšťaj,až keď si splní občianskú povinnosť a splodí dieťa 😀 😀 😀
čo sa týka toho merania,ja neviem,kde je to presnejšie,ale viem,že v puse je asi o niečo nižšia alebo vyššia teplota ako v šuške, základ je merať stále na tom istom mieste.Ja som používala digi teplomer.

reivka
8. sep 2009

tak, tak 😀 aj ja mám digi teplomer, len asi kúpim další, lebo už potom by som s ním nemerala teplotu deťom, či? 😀

shandy
8. sep 2009

jaaaaj bety jasne, to mi vobec nenapadlo 😀 😀
reivka to si mu dobre povedala 😀 😀 😝
aj moj ma zakazane taketo cestovania pocas plodakov s vynimkou sluzobnych ciest 😀 , no kde sme...he he
reiv v pohode mozes merat ale treba dezinfikovat 🙂, ale praktickejsie bude, ked budu mat deti iny 🙂
my sa chystame do thajska v decembri, ale tie ceny leteniek 😔 😔 😔 , tak neviem, neviem...

reivka
8. sep 2009

potom sme si robili srandu, povedal že si dá za hrsť eregmy a bude makať na mne ako robotník 😀 😀

betyna8
8. sep 2009

reiv,ked ono sa ani tak človek nemusí pri tom narobiť,len sa treba trafiť v správnu chvíľu a škoda,že do zásoby sa to nedá,len na pár dní... 🙂

shandy
8. sep 2009

veru, veru aj mne doki hovoril, ked som mu ukazala grafiky, ze a naco ste robili tie zname pohyby tu? ved tu ste ich mali robit 😀 😀 (akoze cez ovulu). vtipalek 😀 😀

reivka
8. sep 2009

😀 a čo ste to mali robiť na rozkaz? ved jemu sa tiež chce hocikedy 🤐

reivka
8. sep 2009

my by sme strašne chceli aby sme sa len náhodne trafili, proste len tak skúšať hocikedy a nevedieť a raz by to bolo a bum 😅 ako mm povedal, že neboj, bum a budeme mať ešte dve deti 🙂

shandy
8. sep 2009

no to ja by som tiez tak chcela, ale po dlhsej dobe uz by bolo dobre to aj nacasovat. my mame este ten problem, ze drahy robi v zahranici, takze aby sa stretol s mojimi plodnymi dnami, tak zial treba aj na rozkaz 😀 😀

reivka
8. sep 2009

jaaaj, to je zložité u vás ved uvidím aj ja ked budem merať, možno si to načasujem, ak tomu budem hned na prvýkrát rozumieť 🙂