Priletí k nám bocian. Pridajte sa

lilix
5. aug 2009

Ahojte. 🙂)
Vytvaram tuto temicku, dufam, ze nam ju adminky nezavru, budeme mat novu temu, ktora bude pre vsetky zienky, ci uz snazilky, alebo tehulky, ci maminky.
Zelam tejto teme, aby bola plodnejsia ako jej predchodkyna.
A hlavne, aby uz nedochadzalo k nezmyselnym hadkam.
tak sup sup sem! shandy,kolienko,pralinka, betyna, martina05, jarulai, janulcek, radka, shakura, a ostatne nemenovane spolubojivnicky.

betyna8
15. dec 2009

caf lilix,ozaj ako tvoj ovu testik?

lilix
autor
15. dec 2009

vcera som nerobila, predvcerom. iba dusik tam bol. chystam sa dnes, dnes mam aj chut na ... tak hadam sa chysta. ale ovulka u mna este nic neznamena.. len aby sa to aj podarilo. 😔

lilix
autor
15. dec 2009

toto si teraz pustam..

betyna8
15. dec 2009

no jo, za pokus to kazdopadne stoji 😉

lilix
autor
15. dec 2009

a kde sa nam stratila kolienko. mala by byt uz na materskej.. nenakukne potvora jedna!

betyna8
15. dec 2009

no neviem ,dávno tu nebola a zlato už ani nehovorím......
ja som chorá keď mám byť doma len tak,sa nudím,stále by som dačo robila,chcela som ešte dnes piecť,ale mm mi zakázal,aj tak nam nabalia maminy a ako obycajne sa to nepojde.ja nebudem moct ani kostovat a mm staci trochen.Pojdem sa ja poobede prevetrat,ked svieti slniečko.

lilix
autor
15. dec 2009

bety a uz ti pada brusko? co hlienova zatka?

betyna8
15. dec 2009

brusko mi kleslo už dávnejšie aj ked teda neviem či dostatočne a hlienova zatka zatial nič,ale v tehu teme už porodilo kopec báb a u každej to malo iný priebeh.Jedned odtiekla hned voda, ina mala kontrakcie, niektore porodili aj 3-4 tt dopredu, nemali žiadných posličkov,proste to prišlo a šup.Dost bolo na planovanom cisaraku alebo na vyvolavacke.A aj dlžka porodu je índivindi,tak uvidime,ako to bude s nami a čím to začne.

lilix
autor
15. dec 2009

si taka pokojna, ze sa bojim za teba 😀 a ked chces spravim aj paniku 😀 😀 😀

betyna8
15. dec 2009

no aj ja sa divím,že som taká kľudná, skor ma to bude štvať ak to ani do termínu neodrodím,lebo to bude znamenat vianoce v nemocnici 😒 som sa tešila na prvé vianoce v novom bytiku s mm a s drobcom,no ale uvidíme,čo to stihneme....
a tiež stres zdieľa skor moj mm,už som to tu opisovala,on my chodi skoro denne služobne mimo mesta,niekedy aj tak dalej 100-200km a kedze chce byt pri porode,je to o to komplikovanejsie....no ani to nijak neovplyvnim a nedonutim maleho nech sa laskavo narodi v noci alebo cez vikend 🙂

lilix
autor
15. dec 2009

to som nevedela.. neboj na stedry den budete uz domka..

betyna8
15. dec 2009

no bodaj by,ale ak to nestihneme,nezblaznim sa,teraz je prvorade aby to dobre prebehlo a boli sme zdravi
idem ja von,zatial pa

lilix
autor
15. dec 2009

papa
kolegynina neter vraj tiez mala rodit na stedry den a jedine co ju vraj zaujimalo, ze ci budu mat kapustnicu a rybu so salatom. ze sranda. a nakoniec to bolo skor. 😀

betyna8
15. dec 2009

tak som s5. No mňa teda štedrovečerné menu netrápi,viem,že nebudem môcť dokopy nič jesť. Za šalátom mi ľuto nebude,to moc nemusím,ale taká dobra kapustnica nieje zlá 🙂 no čo vynahradím si to inokedy.No a drahý si donesie kapustnicu a šalát od jednej alebo druhej maminy, rezeň mu urobím aj ja.On je taký maskový a aj enveriaci,takže nejaké to vianocovanie pri rybe si nepotrpí.A ak bude mat chut,mám v mrazáku lososíka aj kapra.Ja to pre seba vidím tak na krupicovú kašú a suché zemiaky.

lilix
autor
15. dec 2009

a ty teraz papavas len take suche veci? ci myslis, ze po porode budes take jedavat.

betyna8
15. dec 2009

nie,teraz šrotujem všetko,ale po porode si nebudem moct dat čo chcem,resp.budeme skúša´t čo malý znesie a čo nie,teda ak sa mi podari kojit,v čo dúfam

lilix
autor
15. dec 2009

bety takze ovu test nist. ja to nechapem, preco nezosilnela ciarocka.. ja asi nemavam ovulaciu. 😢

shandy
15. dec 2009

ahojte koceny, dnes som bola u lekarky doobeda, tak az teraz sa hlasim. bety ty mas krasne vianocne brusoooo 😵 😵
lilix moja a ty aj merias? ved este mozno zosilnie, nebojkaj...

kolienko
15. dec 2009

ahojte, tak vidím, ze ma tu spomínate....lilix ma trosku vyhresila cez RP, tak reku idem kuken.
bety, ty si este neporodila??? ty kokso aka si kludna, ja by som uz stresovala....

baby ja som este stále neni na materskej, az od piatku....teda tak povedala lekárka. malinky je uz otočený dolu hlavičkou a občas ma trápi - tlačí ma na maternicu........je to velmi nepríjemná bolest a neustále mam všelijaké plesne a candidy....no katastrofe.....

čo vy, čo nové?? shandy , lilix a ko pokračuje snazenie a liečba???

betyna8
15. dec 2009

kolienko čafky, no lilix zaúradovala správne,ešte že ju tu máme a naháňa vás 😀
a čo sa nastresujem, šak termín mám v sobotu 😉
ja som tie zápaly našťastie nemala a nezávidím ti ich,ale dúfam,že inak ste ok
lilix a ty si už bola aj na nejakom vyšetrení nie? to by ti zistili.Ale minule som sa stretla s jednou tehulkou, vyše roka ju vyšetrovala a "liečila" gynďoška,kedže sa jej nedarilo otehotnieť.Nakoniec zašla do toho Heliosu,hneď zistili,že nemava ovulku,lebo ma mooc mužských hormónov,nasadili liečbu a už sa guľatí 😉

lilix
autor
15. dec 2009

ale teraz vobec nemam naladu chodit na gyndu. ona ma posle na laparku, a to ja nechcem toho sa bojkam. 😢
super, ze ste tu baby..
shandy nemeriam. proste som nenapravitelna. nedarilo sa mi poctivo merat. tak to nema vyznam. no sak mam este tri testy, tak aj zajtra skusim, ale uz mala troska zosilniet, nie? inak zlato sa fakt davno neukazala.. ktovie, mozno uz porodila. sme tipovali ktora z vas skor. koho som to ja tipovala skorej? teba bety?

janula_nz
16. dec 2009

dobre ranko

radkatom veru tak to malo byt ako som ti napisala. ja to nemam tekute, trosku sa to lepi ale potom sa to spravi na pomucenej doske. a robila som uz vcera tretiu davku a su stale super. dokonca vcera si laurika urobila sama jeden cely plech medovnickov. teraz sa vytesuje , ze piekla 😅 trosku ich ma sice chrumkavejsie lebo si to dost pomucila, chcela sa s tym hrat ale su aj tie makke a daju sa zjest. dnes skusim nejako ozdobit, toho sa obavam veru. pri druhej varke som tiez chcela ozdobovat ale poleva isla do kosa, nejaka bola husta a nemala som nato nervy 😅

mne je uz druhy den nejako cudne. boli ma zaludok. teraz neviem ci som akoze napchata sladkym alebo ro ranajsie bolenie zaludka znamena nieco ine 😝 no ved uvidime.

pridem vas pozriet trosku neskor, neviem ci nepojdem k lekarke s laurou, sa mi nezda a vcera ma upozornila ucitelka v skolke , ze zacina kaslat 🙄

lilix
autor
16. dec 2009

dobre rano. moj stary vcera zaspal, a ked som ho budila, ze bude sex- taky bol neprijemny, no to on vzdy ked sa prebudi v noci. takze ak bola ovula v noci 😀 tak sme to premeskali. a rano mu hovorim, ze tento rok uz nebudem nadrzana, az buduci, ze ma smolu. mal vcera moznost. ha ha 😀 😝 😀

betyna8
16. dec 2009

lilix,tak ako sa hovori,kto zavaha,ten nežerie, lenivec jeden,ako keby im bol problem pochopit,ze my sme plodne len par dni v mesiaci 😒

betyna8
16. dec 2009

teda myslela som to na neho

lilix
autor
16. dec 2009

keby par dni, ale len par hodiiiiin!

radkatom
16. dec 2009

Caute baby, tak pernicky su napecene... Dopadlo to nakoniec dobre ale dala´som asi viac muky... ale aj tak su dobre. Polku som ozdobila mandlou a polku idem zdobit tou cukrovou polevou, tak drzte palce 🙂 😝 .
Janul, je to fakt jednoduchy recept, len sa mi ta konzistencia nezdala... Mozno urobim este jednu varku 😀

Lillix, to poznam. Moj mm bol presne taky isty... nemaju to radi naplanovane... ale co ked sme len chvilocku pldne nie? Inak ak Ti nevysla ciarka na ovu teste, tak ovu urcite nebola. Ak Ti vyjde ciarka, tak do 24-48 hodin by mala ovu prebehnut tak nezufaj 😉 mozno to este tento rok stihnete 🙂

Bety este sa drzis? Pamatam tie dni pred porodom. Uz som sa fakt tesila, nech je uz Fifonik na svete 🙂

lilix
autor
16. dec 2009

radka, ty si to stihla na posledny den min roku. na silvestra si tusim nasla //.nie?
a mne to teoreticky tiez tak nejako vychadza, len keby to tak dopadlo ako u teba, jaaaaaj. od kolienka mam slubenu stafetu, ze ona porodi a ja v zapati otehotniem. hehe 😀 carymaryfuk, keby sa to dalooooooooo 😔
inak si ma potesila, dnes robim opat testik. hlienk zhustol.

betyna8
16. dec 2009

radka,stale držim.Bola som na ctg a poradni,nič sa nezmenilo, kontrakcie žiadne,otvorena len na prst,neviem,či to stihneme do termínu,ale asi skor nie. V sobotu idem este raz na monitor do porodky a ked sa furt nic nebude diat,tak 22.12. mam ist uz do porodky na prijem a hadam cosi so mnou urobia 😒 tak je možne,že budeme sviatkovat v porodke, som z toho smutná,ale no ešte ma malý pár dni aby to do toho 19.12.-teda terminu stihol