Priletí k nám bocian. Pridajte sa

lilix
5. aug 2009

Ahojte. 🙂)
Vytvaram tuto temicku, dufam, ze nam ju adminky nezavru, budeme mat novu temu, ktora bude pre vsetky zienky, ci uz snazilky, alebo tehulky, ci maminky.
Zelam tejto teme, aby bola plodnejsia ako jej predchodkyna.
A hlavne, aby uz nedochadzalo k nezmyselnym hadkam.
tak sup sup sem! shandy,kolienko,pralinka, betyna, martina05, jarulai, janulcek, radka, shakura, a ostatne nemenovane spolubojivnicky.

lilix
autor
11. dec 2009

dakujem, tak to skusim no.. v pripade nudze sliepky si pochutia 😀

betyna8
11. dec 2009

lilix,pridavam ti aj ja receptik na moje oblubene medovnicky-lepené
300 gr.hl.múky
200 gr.práškoveho cukru
2 lyžice medu
2 vajcia
1/2 lyžíčky sódy bikarbóny/alebo jeden prášok do pečiva/
vypracujeme cesto,necháme postať 12-24 hod.Potom vyvaĺkáme a vykrajujeme srdiečka. Upečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie.
Po vychladnutí spájame medovníčky plnkou a máčame v čokoláde.

plnka:
3 dcl marhuľového kompótu
1/3 balíčka piškot
2 dcl slivkového lekváru
2 lyžice rumu

Ja ich robievam take mini ,maximalne 2 -3 cm. A ešte ti odporúčam,ak budeš piecť ktorékoľvek,na uskladnenie je super,keď ich dáš do nejakej nádobky na sytko alebo gazu a pod to naleješ rum,aby sa odparoval.Krásne vonaju a su vláčne. 😉

lilix
autor
11. dec 2009

no vy ste ake gazdinky 😨 dik

lilix
autor
11. dec 2009

aj kolegyniam som rozdala recepty 😉

betyna8
11. dec 2009

no lilix,tak potom napíš ake si napiekla,teda ako sa podarili a chutili 😉
ja mam doma obrovský kopec receptov a niečo aj poskúšané,pečenie ma baví,hlavne také mini pečivko,ale teraz na to nemam moc naladu ani energiu vystavat cele hodiny pri linke a vykrajovat a vypekat...

lilix
autor
11. dec 2009

ja mam radsej slane, alebo kysnute veci. slimaciky atd..
u nas sladke moc nejde na odbyt, no ale skusim.

betyna8
11. dec 2009

no ved ja som tiež viac na slane, robievam fajnove syrove praclíky,ak by si chcela receptos 😉 sladke je viac menej kvoli atmosfere a pre navstevnikov

lilix
autor
11. dec 2009

u nas navstevnikov nebude, skor my pojdeme..
pracliky? mama ma tiez dobry recept, ale ja nemam to vykrajovatko. mne jezisko donesie formicky na rozteky. vlastne nemam ani na medovnicky, pozicam od "svokri"

betyna8
11. dec 2009

lilix,veď si postupne dokúpiš to čo budeš potrebovať a využívať
a medovníčky možes vykrajovať aj štamperlíkom 😀

janula_nz
11. dec 2009

ahojte. hlasime sa z ba 🙂

ja by som tie syrove pracliky receptik poprosila. ja som robila pracliky pred tyzdnom ale nejaky ten recept nic moc veru. ani sa nezjedli vsetky. takze vyskusam tie tvoje 😝

lilix a ked by sa nahodou pernicky nepodarili, tak z toho urob gulky a tie sa urcite zjedia 😀 😀 😀

betyna8
12. dec 2009

PRACLIKY
500 gr.polohrubej múky
200 gr.strúhaný syr / ja dávam 1/2 obyčajného a pol údeného/
1,5 dcl šĺahačky
1 Hera
soľ

Spracovať cesto, dať odpočinút do chladničky aspoň na 1 hodinu.Vyvaľkať cesto tak na 4 mm a vykrajovať pracle.Potrieť vajíčkom. Ja sypem navrch posekané tekvicové semiačka, ľan, pizza korenie......hocičo čo máte radi 😉

Z tejto dávkzňy mi vyšlo cca 100 ks praclíkov.

lilix
autor
13. dec 2009

ahojte. som robila medove cigarety, je to pochutka pre oko,/ pre mna,/ ale mi to nechuti, kedze ja moc tej cokolade a sladkemu nedam. neviem co s tym budem robit, asi to zoberem do prace babam. ble
a este som skusala piskotove cesto 1x piect..nooo na poprve celkom uslo, ale mohlo to byt aj lepsie, som nan dala smotanu a marhule polievala kavou a kompotovym sirupom a bolo to dobreeeee. taketo sladke mam rada. medovnicky som zatial nerobila..
dnes skusim ouv test, som zvedava.. zacinam mat dole mokro.. sice pisu ze az 11 den cyklu ja som 8. mozno ju mavam skorej. picha ma v boku..

betyna8
13. dec 2009

lilix,takže si čosi napiekla,no fajn a neboj,vždy sa najde niekto kto to zošrotí 😉
no veď vieš že ovulka si robí čo chce,ja som to mala tiež kadejako,tak treba skúšať a testovať priebežne,držím palec 😉 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTt

lilix
autor
13. dec 2009

dakujem bety. este si chytro pozbieram, lebo uz nebudes dlho rozdavat. uz sa ti to krati moja. mala by si mi predat stafetu. 😉

betyna8
14. dec 2009

ani nevieš ako moc by ma to potešílo,odovzdať tehotenstvo inej snažilke, ja vám to prajem všetkým.Mne to ubehlo enskutočne rýchlo a tieto posledné dni su najhoršie.Síce nestresujem,ale to čakanie,kedy sa začne príchod narodenia je o ničom.A malý ma hrozne otláča 😒 ale som rada,že ho cítim,aspoń viem,že je ok

lilix
autor
14. dec 2009

helou helou. bety sledujes ako sa tu striedame len my dve?

shandy
14. dec 2009

ahojte micky 🙂 🙂
bety ahoj, tak ako? pozeram, ze si este v kope 😵 😵 , ako to s tebou vyzera? 😉

radkatom
14. dec 2009

No Bety to si pamatam... Ja som mala este stale poslickov, tak som to cakala kazdy den 🙂. Raz to pride 😀 . Baby jeden den sa zrazu Betyna neukaze a je to jasne 😉

radkatom
14. dec 2009

Inak sa musime pochvalit 🙂. Dnes ma Filipko 3 mesiace 😵 😀 😵

radkatom
14. dec 2009

Janula, ja som urobila to cesto na pernicky... Dnes ich idem piect, tak som zvedava ako to dopadne. Inak si si ista, ze tam idu 3 vajcia? Ja som potom musela pridat este muku, lebo to bolo hrozńe tekute ☹. Snad budu aj tak dobre... Dam vediet
papa

lilix
autor
14. dec 2009

ja som asi rezignovala s pecenim sladkeho, u nas to nema kto jest!

lilix
autor
14. dec 2009

kuk sem kuk tam 😕

sakura77
14. dec 2009

ahojte babulky!
no tu sa vypeka vo velkom 🙂 u mna tento rok asi nehrozi,jednak nie je cas a este k tomu ide muz pred vianocami na operaciu so stitnou zlazou,takze budeme tyzden doma sami 😒 ma as rachne a len sa modlim aby sa daco neskomplikovalo a nenechali ho tam dlhsie.. ☹
s malinkou si zvykame,snazime sa urobit nejaky ten rezim,inak noci celkom fajn,uz sa stalo ze aj 6 hodin prespala vkuse,takze celkom sa da...len nas trocha trapi parkrat do tyzdna dojcenska kolika,v troch mesiacoch to vraj prejde,tak uz aby to bolo...
a tu co nove,ci cakate co nadeli jezisko pod stromcek?ja vam vsetkym prajem tie dve ciarocky... 🙂

betyna sa este nerozpadla?? 🙂 uz to je tak tak,ze?
radkatom malinky je krasnucky 🙂

lilix,ja prave nepeciem,lebo za u nas to ma kto jest-ja!!! 😀 a kedze mi ostalo 9kg este tak aj keby sa ten cas nasiel,tak aj tak nebudem,lebo si to potom aj tak sama zozeriem!!! 😅

shandy
14. dec 2009

radka filipko je uz aky velky 😀 😀 a tusim rad vyplazuje jazycek 😀 😀 😀

shandy
14. dec 2009

sakur a malinka aka vlasatica 😵 😵

betyna8
14. dec 2009

jej,lilix dnes sa nam tu pridali aj iné babule 🙂
radkatom,riadne to letí,že Fifonik ma 3 mesiace 🙂
Shandy,veru ešte som sa nerozpadla,aj keď na to denne čakám.Včera sme mali návštevný deň, naši so sestrinou rodinou, svokrovci, švagrovci,som sa smiala,že sa priški kuknut posledný krát na veľrybku a už môžeme isť rodiť,ale mladému sa nece,tak čakáme.No veď kde mu bude lepšie ako v brušku 🙂

betyna8
14. dec 2009

no a tu je moj veľrybkový bruch 😀, mám + 13 kg,to je celkom v norme
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

janulcek
14. dec 2009

Jéjo,ale už naozaj je velkýýýýýýýýýýýýýýýýýý.Ale krásny... 🙂 tešim sa na miminko...Ja som 24tt/3d a mám plus 4,5kg...Celkom v norme máš kg..

betyna8
15. dec 2009

janul,ani neviem kde sa uložili,teda cítim trochen vacsie pozadie a stehna,ale každý mi vraví,že nič nevidno iba bruško.

lilix
autor
15. dec 2009

cafteeeeeeee