Priletí k nám bocian. Pridajte sa

lilix
5. aug 2009

Ahojte. 🙂)
Vytvaram tuto temicku, dufam, ze nam ju adminky nezavru, budeme mat novu temu, ktora bude pre vsetky zienky, ci uz snazilky, alebo tehulky, ci maminky.
Zelam tejto teme, aby bola plodnejsia ako jej predchodkyna.
A hlavne, aby uz nedochadzalo k nezmyselnym hadkam.
tak sup sup sem! shandy,kolienko,pralinka, betyna, martina05, jarulai, janulcek, radka, shakura, a ostatne nemenovane spolubojivnicky.

lilix
autor
18. aug 2009

kolienko dakujeme. a gratulujemeeeee. to uz mate kolke 3tie? krsniatko. 😅 ako sa vola?
jooj zavidenia hodne 2 hodiny!! 😨

betyna8
18. aug 2009

ahojte, ja som bola rano na poradni a vzali mi krvičku zaseky,ale zatiaľ mám všetko ok.Malé sa tak posledné dni rozkopalo,riadne je živelné.Ešte o 23:00 bubnovalo o život ,v noci tiež a ráno nás budí rádio,tak to podskakuje hneď ako sa zapne,reaguje tak na hudbu. A sestrička na poradni mi hovorila,že mu mám spievať, potom,keď bude narodené,treba spievať to isté,vraj to pekne uspáva...
Kolienko, to je super,dietatko v rodinke 🙂
Lilix, ty si tiež riadný živel, to je fajn,že vieš mať od rána takú náladku, prikladám ti môj recept na lasagne
Omáčka: cibuľa,paradajky,mleté mäso, paradajkové pyré,koreniny, bazalka,cesnak
Bešamel: 2 PL masla, 2 Pl hladkej múky, soľ, 1 L mlieka
Na oleji speníme pokrájanú cibuľku, pridáme pokrájané paradajky / + inú zeleninku/Podusíme. Potom pridáme mleté mäso,koreniny,bazalku,cesnak a dusíme aspoń 10 min.
Mlieko privedieme do varu a odstavíme.V rajnici opražíme maslo s múkou a pomaly vlievame mlieko, dobre rozmiešame,uvaríme hustú kašu.
Potom vrstvíme lasagne, omáčka,bešamel, vrchnú vrstvu posypeme husto syrom

shandy
18. aug 2009

dobre ranickooooo 🙂 🙂
kolienko ham, ham, ham 😀 😀 , teda vy budete mat tych deti v rodine 😀 😀
lilix nazdar, ty kokrhac 😀
betyna uz aj si ten recept pisem, len som zvedava, ze kedy ho aj urobim 😵 , no neuveritelne 22 tt ti tam svietia 😅
tak hovoris, ze mas v brusku tanecnika? Mne akurat kamoska vcera oznamila, ze cakaju dievcatko a tak aj chceli, uz budu mat druhe. Bety ty sa to kedy chystas? 😉

kolienko
18. aug 2009

bety ooo dakujeme za recept. a cesto si kupujete kde?? len aby som vedela, ze aké je dobré.
lilix, my máme toto 4-té krstniatko. 3 chlapov a jednu princeznu 😉

betyna8
18. aug 2009

kolienko,včera som tu opisovala,že si cesto robím doma, klasicke ako na rezance, na 12 ks lasagni ti treba 300 gr.polohrubej múky, vajko, troška vody, je to iste lacnejšie a aj lepšie,keĎ si doma zaroíš,máš čertvé a vrství sa také surovíé cesto,neuvarené...
shandy. no ja uvidím o týždeň vo štvrtok čo to bude,teda ak sa beťarik maly neroztancuje na sone zas 😀 a ak sa pýtaš,kedy sa chystám na druhé,tak na to momentálne nemám ani pomyslenie,je to veľmi predčasné,veď nemám ešte odrodené,aj keĎ je pravda ,že tie tt ubiehajú v celku rýchlo.
aj ja posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

shandy
18. aug 2009

bety, nie 😀 😀 😀 , na druhe mas naozaj este cas...hehe. myslela som, kedy budeme vediet, co to bude 😀
boooze este tyzden musim cakat? 😔 😀

lilix
autor
18. aug 2009

4 krsniatka, nooo mate to radosti, ale aj starosti, co im stale kupit na sviatky. pockaj ked zacnu chodit na prijimanie, birmovky.. 😀 😉 a ako sa to volaaaaaaaaaaaaaaa?
bety no ja som zivel. si pis! take velke blaznive decko! vcera som hovorila mojmu, ze ci si ma nechce adoptovat. ze budem jeho dietatko 😀
shandy nemusis cakat, ja ti to poviem. bude mat chlapa!

radkatom
18. aug 2009

Ahojte babulky. Čo máte nové? Obdivujem, že ste ochotné robiť cesto či už na rezance alebo na lasagne doma. Ja som ten typ, že keď sa to dá kúpiť, načo to budem robiť doma 😝 . 😀 😀 😀

Čistila som si NB a našla som zopár zaujímavých info, tak kým sa toho zbavím, tak Vám to sem zavesím:

Pravdepodobnosť počatia je maximálna v deň ovulácie a je približne na úrovni 33%. Vysoká pravdepodobnosť je aj deň pred ovuláciou - 31% a aj dva dni pred ovuláciou - 27%. Päť dní pred ovuláciou je pravdepodobnosť počatia 10%, štyri dni pred - 14%, tri dni pred - 16%. Šesť dní pred ovuláciou a na nasledujúci deň po ovulácii je pravdepodobnosť počatia veľmi malá.

Priemerná dĺžka života spermií je 2 -3 dni (v zriedkavých prípadoch 5 -7 dní). Ženské vajíčko má schopnosť byť oplodnené iba v intervale 12-24 hodín od ovulácie. Pri zohľadnení týchto poznatkov je jasné, že maximálna dĺžka „nebezpečného" obdobia je 6-9 dní a „nebezpečnému" obdobiu zodpovedá fáza pomalého nárastu (5-7 dní)do ovulácie a rýchleho poklesu (1-2 dni) po ovulácii.

Kedy sa objavia // na tehot teste:
4 dny před MS 6%
3 dny do MS 15%
2 dny do MS 27%
den před MS 43%
den očekávané MS 60%
druhý den vynechané MS 75%
třetí den vynechané MS 95%
čtvrtý den vynechané MS 100%

Zdroje už neviem, takže ani to, či je to overené 😉

Pekný deň

PS: posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lilix
autor
18. aug 2009

ahoj. ja chytam prvaaaa

radkatom
18. aug 2009

Lillix 😀 😀 😀

shandy
18. aug 2009

ahoj radkatom, ja druhaaaaaaaaaa 😀 😀 😀
chytim a uz nepustim 😝
kua, ved rozmyslam, ze ine tu uz ani pomaly nie su a tehule virusy asi chytat nebudu 😀

lilix
autor
18. aug 2009

no ved, shandy my dve sme tu stvrdli zo staaaarej partie. ale zase pribudli nove babky, oni tiez potrebuju TTTTTcka 😉

lilix
autor
18. aug 2009

ja uz obedujem. ham ham 😲

betyna8
18. aug 2009

babule,len sa ich napapajte do sytosti,nech hlavne konečne zaberú 😉

lilix
autor
18. aug 2009

tu vam dam link na vyborne kolaciky 😀 😀

lilix
autor
18. aug 2009

ta to co to, kde to je nechce mi to zobrazit?http://grower.cz/pestovani/marihuana/tema/t-778...

lilix
autor
18. aug 2009

ze marihuanovy zavin cha cha aaaaaaaaaaa 😀

betyna8
18. aug 2009

lilix no čo ty nehľadáš po tom internete 😀 po takej mariške by si bola asi vyškerená ešte viac 😀 😀 😀
neviem,či kukáš profesionalov - slovenských,aj tam minule papali mariškovu babovčičku 😀

lilix
autor
18. aug 2009

ano ano. ja si to chcem doma upiect hehe 😀
len tie listy neviem kde zozeniem 😀

betyna8
18. aug 2009

no myslím,že predavačov máš v okolí aj ty dosť,veď je to všade 🙂

radkatom
18. aug 2009

Baby, zasa ne neznesitelne teplo 😠 . Idem sa sprchnuť dnes už 3x 😠 😠 😠 .
Čo mám variť? Poraďte prosím, nič ma nenapadá... Chcela by som niečo rýchle... 😝

lilix
autor
18. aug 2009

co mas varit? stareho za rit! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

lilix
autor
18. aug 2009

no je to vsade, ale ja by som najradsej domacu, zo zahradky! 😀
co je take rychle? nejake kuracie prso na stave s trochou korenia a hrcice, ja to milujem..
alebo spagethy s mortadelou.

lilix
autor
18. aug 2009

radka inak nasej havine uz ten cecok zmizol. uz to ma OK. haranie preslo. 😅

betyna8
18. aug 2009

radka,sprav si nejake cetovinky,ja sa chystam na veceru špagety so šampiňonovo-šunkovou omajdou
a teplo je fakt,už som vydrulala skoro 3 L vody a stále mám málo
lilix,tak si vypestuj, my sme mali volakedy v detskej izbe za oknom, nadherna to bola rastlinka 😀

lilix
autor
18. aug 2009

ja viem, ja som to videla, fakt je to krasna rastlina, konopka, skoda, ze je to zakazane v nasom state pestovat.
hned by nam bolo veselsie 😀 😵
ja taaaaaaaak malo pijem vody. idem si nacapovat povinne, lebo nemam potom s prepacenim cisty moc.
ze 3 litre, to ja tak za dva dni vypijem. 😵 😵 😵

betyna8
18. aug 2009

no ja denne dám také 4L,ale nie vždy , občas len niečo cez 2L,ale pijem aj v noci,ked sa zobudím a tak.Aspon ma mimisek dost vodicky na plavánie 🙂 a mala by si piť v týchto horúčavach určite viac. Minule som počula,že na každých 10 kg hmotnosti ma byť denne 4 dcl vody,tak to ja zvladam,aj za niekoho ešte

radkatom
18. aug 2009

Babule diki moc, urobím tie špagety. Tie MM miluje 🙂 . Vyšla som zo sprchy a je mi super. Do kedy!!! Už aby sprrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrchlo. To teplo je des. Či viac pijem, tým sa viac potím. Vraj sa maju piť teplé nápoje. lebo studené sa rýchlo z tela vyparia... Ja pije studené 😵 .

Vaša už prestala hárať? Naša ešte hára... Asi ešte týždeň až dva. Naša sa hára skoro mesiac ☹ . Už aby to skončilo... To je super, že jej to zmizlo. Asi to súviselo s háraním. Možno sa jej cecok nalial mliekom a zapálil. Je to vraj časté...

radkatom
18. aug 2009

Bety to je super, že toľko piješ!!! Ja asi len 2 litre za deň. A to chodím každú trištvrte hodinu cikať. A hlavne v noci ☹

lilix
autor
18. aug 2009

babyyy to snad neni mozne!
http://www.aktuality.sk/clanok/143290/tunisanka...
ze 12torcata! to sa ako da? probuuuh!

urcite to suviselo s haranim, a ona sa este kazdu chvilu kupe, ma napustenu vanu, mozno prechladla.
a nasli sme jej fesaka. vsade za nou doliezal a chcel ju fiknut, ale uz sa nedala. vrcala na neho. slubili sme mu, ze na buduce haranie si moze vrznut 😀