Priletí k nám bocian. Pridajte sa

lilix
5. aug 2009

Ahojte. 🙂)
Vytvaram tuto temicku, dufam, ze nam ju adminky nezavru, budeme mat novu temu, ktora bude pre vsetky zienky, ci uz snazilky, alebo tehulky, ci maminky.
Zelam tejto teme, aby bola plodnejsia ako jej predchodkyna.
A hlavne, aby uz nedochadzalo k nezmyselnym hadkam.
tak sup sup sem! shandy,kolienko,pralinka, betyna, martina05, jarulai, janulcek, radka, shakura, a ostatne nemenovane spolubojivnicky.

janula_nz
20. okt 2009

betynka dakujem velmi pekne aj za lauriku 😵

lilix
autor
20. okt 2009

ahojte, jeej nova snazilka janula, vitaaaj medzi namil. a aku mas nadhernu dcerku.. citam, ze je adoptovana, no ale je prekrasna. nevies, preco sa jej rodicia zriekli a ako dlho je u vas?
ja som na skuske volaco popisala ale ci sa mu to bude pacit.. sa dozviem o tyzden. aspon E nech mi da..

lilix
autor
21. okt 2009

caute, dnes nic? ja mam tooolko prace, a este musime ist do archivu, tak tu asi nebudem..

janula_nz
21. okt 2009

lilix ahoj. dakujem za privitanie. no mam ju od narodenia, z porodnice. a jej matka ju nechcela...viac neviem. ale dobre tak, lebo ja by som si ju nedala za nic na svete

shandy
21. okt 2009

ahojte, ja vas len pozdravim a frcim makat 🙂 🙂
janula niekedy lepsie nevediet 🙂

sakura77
21. okt 2009

ahojte snazule!idem vas troska pozdravit,ako sa mi tu mate,nemame nejaku novu tehulku?poteste ma ze anoooo 🙂 ja som uz pomaly na rozpadnutie,aj ked mam este mesiac pred sebou,ale uz mam teda dost,uz sa tesim ked bude malinka vonku 🙂
a samozrejme posielam nadielku TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
a drzim moc moc palce vsetkym aby sa zadarilo uz 🙂

lilix
autor
21. okt 2009

ahooooooojky sakurka, ved ty za chvilu rodis, vlastne si prva z retaze. po tebe kto bude asi bety.
nemame sa akou tehulou pochvalit.. ☹
janula, tak to je fakt super, ze ju mate od narodenia. mam otazku? chcete jej povedat, ze je adoptovana?
mozno jej matka bola prilis mlada, mozno nemala financie, ale to je pekne, ze jej dala zivot, ze ju "nedala potratit"
fakt prekrasna babika to je! zavidim ti ju trosku 😉 aka je?

janula_nz
21. okt 2009

lilix no jej matka je aj mlada, aj nema financie, ani skolu ani nic len chodi po diskotekach 😒 laura to uz vie, ze nebyvala v mojom brusku , pretoze ho mam bolave po operaciach. povedala som jej, ze byvala v brusku inej tety, ktora ju porodila a ja som si po nu prisla do porodnice 🙂 som jej spravila fotoknihu o tom a popisala to ako rozpravku kde bolo tam bolo....a su tam jej fotky od narodenia do 3r. a citam jej to a pozera to. takze vie uz o tom ale neviem, ci tomu este rozumie

janula_nz
21. okt 2009

jaj a ked spominas ako sa zachovala...o tom pomlcim ,pretoze to bolo fakt na male aby nesla na potrat. no ale vyslo to a som rada, ze ju mam. ani nie do polroka isla na potrat s dalsim babom a nemohla som ju presvedcit, ze chcem aj to. nedala si povedat....to dieta som oplakala ako svoje, chcela som laure surodenca. no co uz, snad si niekedy uvedomi, co urobila. alebo mozno asi ani nie. ja sa vobec neviem vzit dotoho jej rozmyslania...

janula_nz
21. okt 2009

sakura daj este duplovanu nadielku, nech sa to tu zacne otehotnievat 😅 mne sa zas nezadarilo, uz mi ide ms ☹ ako ratala som s tym, ale som aj dufala...co uz. asi sa musim zmierit s tym

lilix
autor
21. okt 2009

jeziiiisi to je horzne, takze ty si s nou hovorila? ci ako? stretava sa s molou? tak to je fakt hrozne, ze si to neda vyhovorit.. skoda.. krava! a taka ma, aj ked nechce. ved jej to raz dojde co spravila.. este musi na to dozriet..
a janula vy mate nejake zdravotne problemy? ked sa nedari?

kolienko
21. okt 2009

Ahojte ........no ako?? dlho som tu nebola. teraz nemam vôbec času. zaúčam novú kolegynku, tak v práci sa mi už nedá ulievať a večer nevládzem......
ako čítam, tak tu nie je ziadna nová tehulka.....
ja som bola na cukrovke.... nebolo to až také hrozné ako to opisuju niektoré zienky.....

kolienko
21. okt 2009

sakura to je ale paráda, ze uz si v 36 tt.
ja si uz teraz pripadám ako také malé nemehlo. a neviem si predstaviť, aké bruško budem mať v 36 tt.
aj sa bojís pôrodu???
posielam vám aj ja TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lilix
autor
21. okt 2009

ahoj kolienko. a kde mas foto? skoro som ta nespoznala zenska!
uz tolko nezaucaj
😀 aj nam sa trocha venuj.
diky za teecka.
co inak nove? dom ako?

nellie_
21. okt 2009

ahojte... 😉

lilix ako ide skola?? 😉

lilix
autor
21. okt 2009

ahoooj neli, ty nas uz nemas rada, lebo sem nechodis! 😝 ☹ 😠 😎
ide to. mam za sebou druhu skusku, ci uspesne sa dozviem 27. tak mi drzte paste, nech mam aspon D. 😵
a ako sa mas neli?

nellie_
21. okt 2009

lilix tak to nie je pravda... 😉 😎 😎
len nejak nestiham.... 😉 ale nebooooooo ja sa polepsim.. čestne pionierske 😀 😀

ty si sikulka, jasne ze to bude iba uspesne.. 😉 🙂 🙂

ja sa mam fajn... 😉 🙂 teda teraz som troska smutna, lebo dnes mi drahy odisiel do anglicka a vrati sa az v pondelok, tak budem opustena na tak dlho 😢

nellie_
21. okt 2009

janula_nz - fakt je mala Laurinka naaaaaaadherna... 😵 😵 😵 aj ja raz chcem mat dceru Lauru, to meno som si vysnivala uz od detstva 😉 😉
a uplne ma dojal tvoj pribeh 🙂 🙂

sakura77
21. okt 2009

no tak posielam este duplu teda TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
aby sa uslo vsetkym... 🙂
kolienko,veru sa uz aj troska bojim-kedze uz viem do coho idem 😀 ale chcem epi,tak snad to nebude take hrozne ako po prvykrat 😔
ale zas sa uz tesim na uzlicek,takze je to take pol na pol 🙂

a pridajte sa uz dakto do klubu vorvanov 🙂

lilix
autor
21. okt 2009

jooo, kdyby to bylo tak lehke. 😨
nelli neslubuj, co nemozes splnit! a pionierske sa uz nerata. ja ani neviem co to je byt pionier. 😕

sakura77
21. okt 2009

lilix,bud rada,ja som bola pionier a najhorsie bolo ked som si pred nejakou "strasne dolezitou akciou" spalila zehlickou tu cervenu satku!!!vies co to bolo,pokarhanie do ziackej knizky!!!
😀

lilix
autor
21. okt 2009

to vazne? ja si pamatam, brat mal taku satku, aj opasok, aj odznaky, pionierku knizocku, ci co to bolo. no haluze. 😀
a kde si vzala druhu satku?

sakura77
21. okt 2009

sak prave ze som nemala,jaky pruuuuuuser 😀 potom som kupila,ale ten den som isla bez,som sa bala aj do skoly ist veru 😅

janula_nz
21. okt 2009

lilix ja som prekonala dost vaznu chorobu pred 10r a odvtedy som aj na invalidnom dochodku 😒 no a ja si myslim, ze mam zrasty po operaciach, co je aj logicke a preto neviem otehotniet. lenze problem je ten, ze som slobodna a ako slobodnej mi vsetci odmietaju urobit potrebne vysetrenia, prip. ist na umele oplodnenie. takze neviem nacom som. hormonalny profil mam ok, aj folikulometriu, ovulacia je. maternicu mam tiez v poriadku. toto mi spravil doktor a poslal ma na to hsg ci ako sa to vola aby sa zistilo, ci mam priechodne vajcovody. to bohuzial mi nikde nechcu spravit. bola som aj v ginfive a poslali ma prec 😠 laparka sa mi nemoze robit kvoli tym operaciam, co som mala, bolo ich 5 a vsetky - brucho. takja neviem.

janula_nz
21. okt 2009

kde ste vsetky? 😕 ked mam cas a nakuknem sem, nikto tu nie je ☹

saraba
21. okt 2009

ahojte.
som tu úplne nová ešte v riadnom šoku. neviem vôbec či som vošla do dobrej diskusie ale fakt netuším kade a kde. Potrebovala by som poradiť. Práve dnes som zistila,že som tehotná. Je tu však veľký problém. Pred vyše mesiacom som prekonala silný zápal pľúc, veľké dávky antibiotík a tri rontgeny. Otehotnela som neplánovane, vôbec som to nečakala. Počítam, že dieťa bolo splodené v týždeň, keď som mala posledný kontrolný rontgen a vybrala posledné antibiotiká. Mám z toho veľký strach. Môže to môjmu dieťaťu uškodiť? Mal niekto nejakú podobnú skúsenosť? Ďakujem za všetky rady :(

lilix
autor
22. okt 2009

ahojte. janula, a este jedna otazka. nezijes s partnerom?
saraba ja netusim, no to viem, ze by sa nemal robit rontgen. to sa musis poradit s lekarom. ☹

reivka
22. okt 2009

ahojte dobré ránko
saraba, to sa dá asi uvidieť až neskôr aké to bude mať následky, či nebudeš krvácať, alebo tak niečo, ak bude všetko v poriadku tak to tiež uvidia aj doktori na kontrolných utz.

lilix
autor
22. okt 2009

aha co som nasla

Pri rtg pluc nedosahuje primarny zvazok rtg lucov na oblast panvy.Mohlo ju zasiahnut slabsie sekundarne ziarenie.Okrem toho su tam kosti,kt.pohlcuju rtg ziarenie.A este svalova maternica,takze tvojmu embryjku sa nemohlo dostat nic.Podla mna sa nemusis bat.Maloktora mamicka vie na zaciatku tehotenstva ze je vtom.Ja pracujem na rtg,kde dochadzam kazdy den do styku so ziarenim.Aj ako tehotna som dostala nejaku davku ziarenia kedze som este netusila ze som teh.A mam zdraveho chlepceka.Ine by bolo keby ti snimkovali oblast panvy a to by sa ta aj tak museli pytat na menzes.Podla mna nie je dovod na paniku.Uzivaj si tehotenstvo a tes sa na babetko.

lilix
autor
22. okt 2009

ja som sa tak tento mesiac rozhodla, ze som tehotna. 😀