Príliš úzke oblečenie pre deti od 3 rokov

hexena
18. máj 2014

ahojte, neviem ako vy ale ja mam dost velky problem kupit svojim 2 synom (4 roky a 6 rokov) oblecenie aby bolo dost siroke a pohodlne...mam pocit, ze to siju na vysoke a vychudnute deti...Moji synovia nie su tucni, dokonca by som povedala ze su skor stihli nez strednej postavy...minule som im kupila teplaky v Lidli a maju to uzke ako leginy na nohach ale hlavne sa bojim, aby ich to netlacilo na pase...Teplaky by mali byt pohodlne a nemali by ich tlacit. Ale s trickami to iste - krasne letne tricka v HM-ku ale dlhe a uzke....aj by som im kupovala vacsie cisla ale budu to mat ako dlhu uzku nocnu koselu...Pri dlhych rukavoch zase uzky, dlhy strih a nekonecne dlhe rukavy ako na opice...slipky tiez neviem na koho siju, lebo ked si pozeram napr. v Tescu velkost na 6 rokov tak to vyzera ako na 1 rocne dieta....pyzama tiez uzke a dlhe....este aj pri spani maju byt ako jaternice? Neviem ako to dokonca riesia mamicky s baculatymi chlapcekami, ked moji su stihli a predsa nie dost stihli aby mohli nosit uzke a dlhe veci....teraz som im kupila rifle, tie mozem 2x zahnut...Mozno mi niekto poradi nejaku znacku, aku mam hladat, alebo ako to riesite? Asi si kupim sijaci stroj, budem im kupovat veci o 2 cisla vacsie a skracovat rukavy a nohavice??... 😝 kto poradi riesenie? dakujem

meluela
18. máj 2014

@hexena skus slovenskych vyrobcov, mam skusenost ze maju ovela lepsie strihy (napr. modelko.sk)

stefka33
19. máj 2014

Heh, tak my sme doteraz problém nemali, ale teraz moje trošku pribralo. Nie veľa (152cm/47kg). Boli sme na preventívke, tak doktorka sa vyjadrila, že váha je primeraná a nemáme ho obmedzovať v jedle. Ale s oblečením už máme trošku problém. Rifle sme zháňali mesiac a v tričkách mu trčí bruško. Rifle sme kúpili nakoniec na výšku 158 cm. Má ich trošku dlhšie, asi centimeter pod pätu. Ozaj to šijú nejako na úzko. Tak, buď budeš zháňať, alebo ten šijací stroj.

dai
19. máj 2014

@hexena neviem... nas 3rocny je pevny nie tucny ale nikdy sme s obleckom problem nemali... kupujem prevazne v zare a nexte ale mam aj nejake veci z tesca, h&m a aj z r&l ktory maju naozaj velmi uzke strihy a aj tak to v pohode maly oblecie... strihovo inak vzdy super sedia veci z gap pre det takze ak budes mat prilezitost tak hlavne rifle odporucam kupovat tam detto teplaky

mimibb
19. máj 2014

No moja mala ma 3 roky..a mame asi ten problem, ze nieje kost a koza, dievcatko tzv Barbie, ale ma uplne normalnu pevnu sportovu postavu - tucna vôbec nieje a fakt je ten, ze na takyto typ postavy je problem zohnat oblecenie, ktore by aj sedelo....presne rifle uzke a dlhe atd 😒 takze to zatial riesim tak, ze jej kupujem oblecenie pre 6rocne deti..je jej trosku dlhsie (je vysoka), ale aspon ju nikde neomina.... 🙂 Alebo mi krstna nakupi oblecenie pre nu v nemecku...lebo tu mam fakt pocit, ze sa predava jeden strih a hotovo.

simsalabim
19. máj 2014

Tak my mame uplne opacny problem (a vzdy sme mali). Do vsetkeho oblecenia (kotre nema nastavitelny pas) musim pracne vsit gumicku, aby mojej spagetke nepadali nohavice, sukne, teplaky, leginky z pasa... a prave H&M sa mi zda hodne siroke. Je skoda, ze pri detoch nesiju na rozne typy postav, aspon 2 sirky by mat mohli.

demetria
19. máj 2014

Ja sa pridavam k @simsalabim, moji starsi chlapci su stihli a vsetko oblecenie im je velke. Prave moja skusenost najma s tescom a h&m je, ze pasy su neprimerane siroke a nepomaha ani nastavenie na gombicku, lebo to maju prilis nariasene a tlaci ich to.
V tomto je fajn next - maju tri rozne sirky nohavic 🙂

lili91
19. máj 2014

aj mojim detom malokedy nieco sadne. tiez vacsinou na dcerku uzke a dlhe, pritom je stihla a z maleho vsetko pada, lebo pas je siroky a nohavica potom uzka. dcerke zvyknem kupovat uz aj o dve cisla vacsie veci. ale mam celkom dobru skusenost so znackou c&a, hlavne na nohavice. su take !normalne" 🙂 a inak, kamoskin syn, ked mal tak 6-10 rokov bol taky pevnejsi a pamatam sa, ze mu kupovala o dve/tri cisla vacsie veci a na stroji skracovala dlzku.

crocus11
19. máj 2014

Ja mám tiež problém zohnať veci aby neboli veľmi široké, ale dosť dlhé. Nohavice bez sťahovacej gumičky v páse ani nepozerám. Malá by potrebovala veľkosť šírky o 2 čísla menšiu ako je dĺžka. Pozriem next oblečenie ďakujem za tip...

koniarova
19. máj 2014

@simsalabim
@demetria Tiež sa k vám pridávam. Všetky oblečenie mu je široké a nohavice stále padajú.

mummy01
19. máj 2014

@hexena mne sa zasa zda ze je vsetko strasne siroke,nohavice a tepláky môjmu 4rocnemu padaju a nesedia...tak neviem.A je pravda ze napríklad veci zn.Slovenka su siroke tak skus.

susul
19. máj 2014

no ja na svojich dvoch synov, mam problem kupit teplaky, kde by som nemusela do pasu pracne natahovat gumku, aby im nepadali na pol zrde 😒

maznacik007
19. máj 2014

ja ma tiez opacny problem u oboch deti ... malemu kupujem next, lindex .. tie su uzsie resp. nastavitelne ... veci z tesca mu padaju v pase nekupujem alebo ak dostaneme dosijem gumku ..

almea
19. máj 2014

Mam tiez opacny problem. Najst nieco co by mojmu malemu neprepadavalo cez boky. Na tesco teplaky mozem zabudnut. Mi pride, ze su robene tak, ze deti maju mat plienku do 4 rokov 🙂
Za to pyzamka z lidla mu padnu ako uliate. Dlzka aj pas sedia. A z teplakov su mu najlepsie Adidas.

meluela
19. máj 2014

no mne sa zda ze praveze velmi kolisu v strihoch .. hmko teplaky v tej istej velkosti padaju z pasu a pyzamko moja mala dlha spagetka ledva obliekla, ako bolo obtiahnute ...
a neznasam take tie akoze dospelacke strihy uz pre uplne male babatka .. aby boli obtiahnute hned odmalicka ... co mam 20r veci tak nielenze su zachovalejsie ako dnesne po 5 opraniach, ale aj su strihane s ohladom na babatkovske potreby a nie podla momentalnej mody a ega rodicov.
No ale ked sa dlshie hlada, tak sa da spomedzi roznych vyrobcov poskladat rozumny a pohodlny satnik.

demetria
19. máj 2014

@meluela
S tym kolisanim strihov suhlasim - ale z H&M som zvykla kupovat prave rifle, teplaky a zakladne pasikave tricka a ked porovnam rovnaku velkost z pred par rokov a teraz, tak v sucasnosti su tie pasy na obvod aj o 6-8 cm sirsie. A to je dost na detskom obleceni.
A ku kvalite - mam co to odlozene po najstarsom a ked porovnam s tym, co kupujem najmladsiemu teraz, tak je to sakra rozdiel ☹ a to myslim oblecenie z retazcov typu h&m, next...

prasiatko30
19. máj 2014

zalezi na strihu a na znacke a kazdemu dietatu sadnu lepsie veci z jednej alebo z druhej znacky - treba si pochodit po viacerych obchodoch a vyskusat a pokial ma dieta nestandardnu postavu tak ked najdes strih a znacku, ktoru mu sedi tak treba byt verny tej znacke 🙂

ja napriklad neznasam pre moje baby dzinsy a nohavice tip pitillos - tie take strasne obtiahnute a uzke a teraz je to vo vacsine obchodov typu zara - modne takze tam v podstate nohavice pre deti nekupujem obcas ak maju nieco ineho strihu, potom tieto velke modne retazce chce 5-6-7r dieta obliekat ako klon dospelaka - co sa mi tiez bohvieako nepaci. proste chodim po viacerych obchodoch a hladam

almea
19. máj 2014

Ja som mojmu malemu rifle do 2 rokov neobliekala. Vsade chodil v teplacikoch alebo makkych nohaviciach. Zdalo sa mi, ze mu musia byt strasne nepohodlne - hlavne ked este nosil plienku. A aj teraz ich nosi vynimocne. Nemusi byt model prvej triedy, hlavne ze mu je dobre.

ichbinich
19. máj 2014

Mne sa zda, ze aj H&Mko ma uz aj detske rifle rozdelene na viacero strihov a teda typov postav. Syn rilfe nechce, kupujem mu maximalne tie s makkym "teplakovym" pasom, ale videla som tam tie rifle rozdelene podla strihu. Mozno nie v kazdej pobocke. Alebo si najprv pozriet na stranke H&M a potom ist s cislom tovaru hladat a pytat 😉
Ale celkovo moja skusenost je: H&M a Tesco siju vascie a sirsie. C&A sije akurat a uzsie, Slovenka skor vascie, casto az o jednu velkost (ale mam iba pyzamka a par tielok). Zara skor akurat (myslim, ze to pasuje na oznacenu velkost), Benetton skor vascie, ale uzsie. Lindex vacsie a volnejsie. Jako-o (nemecka znacka, velmi kvalitna, ale dost draha) velke, ale nophavice maju tiez rozdelene podla typu postavy. Syn ma napr. teraz ostatne oblecenie velkost 110, ale Jako-o pulover 92-98...
Teplkay H&M synovi musim zaviazat tu snurku v pase, a on je presne podla tabuliek. Teraz nosi 104 teplaky z H&Mka, dlzka pasuje akurat, aj ked ma uz 109cm a 17kg, a snurku mu zaviazem. Ale nestraca ich.
Inak, znacka Carter's pise, ze balvnene pyzama, ktore nie su osetrene proti vznieteniu, sa maju nosit obtiahnute, aby sa nemohli vznietit. Takze Carter'a, ale aj Tesco a Lindex robia pyzamka skor uzke, ale pohodlne. Volnejsi strih maju urcite pyzamka znacky Slovenka. Synovi je strih nastastie jedno, hlavne, ze tam ma nejake auto 😉 😀

rainee
19. máj 2014

nam je tiez vsetko uzke a to je dcera dost stihla ale vysoka na svoj vek. ma 4,5r. a kupujeme bezne na 6-7 rokov. minule som kupila vesticku a nekukala velkost, je to 146ka a je jej dobra, nechapem. naopak par veci mame co nosi este stale na 3 roky. gate kupujem sirsie a v pase na posuvnu gumu alebo taku co nie je pevne vsita a vymienam za vacsiu, aby netlacila na brusko. najviac kupujem aj tak elasticke leginy. tricka vacsie a ohrnam rukavy lebo jej je vsetko kratke do pol pasa a ma hole krize ale rukavy dlhe, cize sa snazim kupovat najviac predlzene tuniky, dlhsie vynosime aj neskor s 3/4 rukavmi....

rainee
19. máj 2014

najviac veci mame z HMka ale o 1-2 cisla vacsie, z tesca maloco, tam mam pocit ze su veci dost male. a ked bola este mala, vzdy sme mali problem s body a overalmi, male cez trup kvoli plienke a ruky nohy dlhe....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hexena
autor
20. máj 2014

@fidka79 nie su urcite buclati, ved im trcia rebra 😝 su skor stihli...ale mozno maju kratke nohy? 😀 😀 😀 a kratke ruky 😀

rainee
20. máj 2014

@hexena este ma napadlo ze kup vacsie tristvrtaky a ponosite ako dlhe, aj take sme uz mali 😀 a este veci z kiku mi pridu celkom fajn, velkostne aj cenovo...

hexena
autor
21. máj 2014

@rainee ano, dobry napad, par krat sa nam tak podarilo kupit rifle alebo letne nohavice 🙂 alebo roll-upky 🙂

ako tak citam komentare tak zistujem, ze veci su bud uzke, alebo siroke ale malokedy idealne 😕

zuzanockamt
21. máj 2014

@hexena ja som este nenasla oblecenie, ktore by synovi bolo uzke ... skor naopak, vsetko na nom visi, nohavice padaju z pasa, musim vzdy zuzovat na najmensiu velkost ... a teplaky z Lidla napr. uplne vyhovuju ... syn ma normalnu postavu, skor chudsi ... ma 3 roky a 8 mesiacov ... zhruba 105 cm a okolo 17 kg a nosi velkost 110/116

hexena
autor
21. máj 2014

@zuzanockamt tak ja potom fakt nechapem, napr na porovnanie moj mladsi mal teraz 4 roky, ma 104cm, 16,5 kg a nosi 104/110 a vsetko mu je uzke...kto toto pochopi? ja nie

zuzanockamt
21. máj 2014

@hexena to je zhruba podobne ako moj syn, donedavna nosil este 104/110 a nemal problem s nicim ... pas ma chudy, tam oblecie kludne aj mensiu velkost, aj 92/98 - len teda by mu to bolo kratke 😀... on je celkovo utlejsi

monhla
23. máj 2014

@hexena Moja má 4 roky, má cca 110 cm a 16-17 kg a nosí 110/116 a všetko jej zasa padá ☹ Kto pochopí zasa toto? Veď majú cca rovnakú váhu a výšku a vám je to malá a nám veľké. Kúpila som jej tepláčky, ktoré jej boli len-tak-tak na páse aby nepadli a po jednom praní sa natiahli o cca 1cm a už padajú. A zje všetko, čo neutečie.

matysek412
2. jún 2014

Tak podľa mňa je to úplne naopak 🙂 Ja neviem poriadne nohavice synovi kúpiť, všetko len široké majú 🙂 🙂