Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prípravky na peknú pleť

mia2288
27. mar 2020

Čo používate aby bola vaša pleť pekná? 🙂 kozmetika, doplnky, strava? Máte nejaký svoj trik ktorý vam pomáha ju udržiavať čistú bez vyrážok?

sunny8
27. mar 2020

Je toho veľa 😂 čo sa týka kozmetiky tak som vysadila makeup a púder .. používam iba biodermu sébium nakoľko mám alergiu na mráz a celé čelo som mala v zime svrbiace suché a červené. Ak chcem mať pleť matnú tak používam detský púder na zadok (aviril alebo sulfotion) a nemastim sa tak ako predtým. Vyrážky nemám ale keď sa mi nejaká urobí namastím ju medom alebo tea tree olejom a do dvoch dní zmizne 🙂 čo sa týka stravy tak takmer nejem mäso lebo z neho som vždy premastená. Treba vynechať cukor .. hlavne veľa piť aby bola pleť svieža .. pri dehydratácii vyzerá dosť napnutá.
Zabudla som ku kozmetike - dr mi odporučila nedávať si na noc krém na tvár !! A odvtedy mám lepšiu pleť to sa musí uznať.
Hlavne sa vyhýbať stresu lebo aj to sa odráža na pleti. O kvalitnom spánku ani nemusím hovoriť 😂 ak trpis ohľadne pleti prečítaj si duchovne príčiny chorôb nájdeš v googli a tam zistíš kvôli čomu máš problémy s tým alebo oným 🙂

majamat
27. mar 2020

nemala som vela akne, ale pred ms som ala take to cysticke. to su take uzliky v kozi. je to neprijemne,lebo tie hrcky tam zostavaju dost dlho. robili sa mi hlavne na brade a pod bradou. najlepsie mi zabrala mast Duac od koznej. a velmi mi pomaha chemicky peeling. ked su na pokozke zrohovatele vrstvy loze, tie upchyvaju pory, preto ten peeling pomaha.

mia2288
autor
27. mar 2020

@sunny8 Som bledý typ a skôr mám problem s kruhmi pod očami, viditelnými žilkami a celkovo mam nádych do siva a vyzerám bez makeupu choro a mdlo😄 vyzerať sviežo a vyspato ráno nehrozí hoci spím dlho. Občas sa stane že ráno vyzerám lepšie ale poväčšine je to tak ako opisujem - prebudím sa “bez farby”. Ale naopak v lete sa viem opáliť do peknej tmavej hnedej. Mám kamarátky ktoré su nenamaľované bez kruhov, pletou “s farbou” a ja sa k takému výsledku dostanem až makeupom

mia2288
autor
27. mar 2020

@majamat Taktiež mám týžden pred maličké podkožné hrčky na brade, často aj dosť bolestivé... hoci sa mi to deje len posledný rok pripisujem to hormónom a neviem či by som to nejak vedela zmeniť bez liekov.

sunny8
27. mar 2020

@mia2288 nemáš nedostatok železa alebo niečoho ?

jankapepe
27. mar 2020

@mia2288 vysad make-up a daj pleti šancu dýchať žiť chytiť zdravú farbu 🙂
Mne pomohlo prestať používať make-up. Dávam si ho len na výnimočné príležitosti.
Je pravda že prvý mesiac dva to bola katastrofa.....ako nahá behať.....ale oplatilo sa 😁

diewcatqoo
27. mar 2020

U mna pomohlo len tehotenstvo. Nikdy som nebola krajsia ako vtedy, ziadna vyrazka za celych 9 mesiacov, kruhy pod ocami zmizli, konecne som vyzerala v tvari zdravo.. okrem toho aj vlasy krasne huste, leskle...
Po tehotenstve zas navrat do starych zombie kolaji a nepomaha mi nic. Tiez som stale bleda a mam kruhy pod ocami. Nepomaha ani zmena stravy, ani kremy, ani psychicka pohoda..

mia2288
autor
27. mar 2020

@sunny8 áno som chudokrvná ale tabletky na to mi nerobia dobre na žalúdok, je mi z toho nevoľno a mávam bolesti hlavy, čo je aj vedľajší príznak. Skôr to riešim stravou.

mia2288
autor
27. mar 2020

@jankapepe Som doma už tretí týždeň a na pleti som ešte makeup nemala, práve mám najdlhšiu pauzu😁 ale bez korektora sa nezaobídem ani ked momentálna situácia skončí, v práci musím vyzerať upravene a momentálne/takmer vždy vyzerám akoby som nespala už týždeň😂

jankapepe
27. mar 2020

@mia2288 byt či dom? Trochu slniečka to chce....s mierou 🙂 aspoň na balkón? Tam kde môžeš bez ruska.
Strava? Voda? Pohyb?

nickpick
27. mar 2020

@mia2288 ked chces preziarit plet pomoze ti vitamin C, vo forme sera najlepsie, takisto kyseliny ju vyhladia, vela informacii najdes uz na youtube, dievcata ako Katka Zrkadielko radia ake produkty su fajn....

mia2288
autor
27. mar 2020

@jankapepe v dome a pohyb mam len prechadzky po dvore alebo cvičím podľa youtube videí posledne dni a je to trošku lepšie🙂 pijem tak 1,5 l cistej vody, ale asi je to stale malo

kakawah
27. mar 2020

Skus pit zelený caj, zihlavovy caj. To na tie vyrazky. A ber pravidelne a dlhodobo pupalkovy olej v tobolkach

pralinka86
28. mar 2020

Na pleti sa odzrkadľuje strava, travenie, psychika.. ak je toto všetko v poriadku, asi treba zmeniť kozmetiku.. mozno skus niečo prírodné, menej prípravkov, neviem čo všetko robíš, pouzivas
A odporucam fr.zeleny il od saloosu (maju aj v dm ho)

snowflake07
28. mar 2020

@mia2288 V zrelom veku kozmetika nepomaha,lebo vtedy je to hormonalne.Treba jest lahke jedla,pohyb a hlavne sa netresovat.Mne pomohlo nosenie ruska,lebo mam tendenciu dotykat sa stale tvare,alebo mat podopretu bradu .Teraz mam krasnu,kedzu je nechytam 😂Chodim do prace a rusko mam na sebe cca 9 hodin

annlia
29. mar 2020

Ahoj, ja som sa niekoľko rokov snažila si vybrať vhodnú kozmetiku na moju pleť. Skúšala som rôzne druhy, Bio, prírodne atď až nakoniec som ostala pri The Ordinary! a medzi to ešte Bioderma, Garnier a Mixa🙂 vitamíny beriem iba C, pijem iba čistú vodu (občas si dám niečo aj iné)a stravu jem viac ovocia a zeleniny

Tu začni písať odpoveď...

Odošli