Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
1. feb 2009

žabka neviem či plakala lebo maminky k tomu prepichovaniu nebrali. ALe keď mi ju doniesli ak nebola nejaká červená od plaču...
Sme sa museli predčasne vrátiť z kostola, lebo zas len rev a kočík v žiadnom prípade ani s navešanými hračkami 😅 Som ju dala potom na balkón, spala tam asi 15 minút a už je zas hore, sedí mi nakolenách a už viem že dnes nebude zas spať poriadne. 🙄

mirka20
1. feb 2009

zabka, my sme davali malej prepichovat uska, ked mala cez 2 mesiace. neprepichovali jej to klasicky, ale davali sme jej ich nastrelit. plakat plakala, ale nie dlho. ale viac ju asi hnevalo, ze ju drzali a nemohla sa hybat ako to, ze jej ich nastrelili. ale vcera si davala nastrelit sesterka - rebekina krsna a vravela, ze to neboli velmi, len je to taky divny pocit, ako keby jej stlacali ucho. nausnicky z chirurgickej ocele mala asi mesiac a potom sme dali tie, co dostala od krsnej mamy.
my dnes odchadzame od mojich rodicov domov. bolo tu super, som si aj oddychla, len malu budem musiet oducit od ruk, lebo nasi sa z nej tak vytesovali, ze len co zamrnkala uz ju brali na ruky.
inak sa uz krasne stavia, chyti sa cohokolvek, co je pevne a uz je na nozkach. 😵

terezicka
1. feb 2009

Tak dnes sme mali fakt hrozný deň 🙄 Lucka spala dokopy asi hodinu, aj to tak že doobedu 20 minút, potom ešte raz 20 minút a potom asi raz 10 minút a tuším 2x po 5 minút 🙄 Takže to bola hotová katastrofa, a keby som s ňou bola u našich tak ju asi nechám v izbe a ja sa idem prejsť 😅 Ja viem, hamba mi, ale iba dneska v kuse revala, nič ju nezaujímalo, ticho bola len keď jedla a bola vybalená bez plienky 😝 Našťastie večer zaspala hneď ako som ju dala do postieľky, dúfam že bude spať až do rána 😝

terezicka
1. feb 2009

Mirka ty dávaš Rebeke aj kašičky však? A kedy jej ich dávaš? Myslím časovo, na obed alebo kedy? Lebo od zajtra chcem Lucke jedno jedenie UM nahradiť kašičkou a neviem kedy by to bolo najvhodnejšie. A dávaš jej kašičku lyžičkou?

pipika
2. feb 2009

Ahote! 🙂
Idem sa trocha pochvalit.
Mala uz 2. den prespi celu noc. Vecer o deviatej zaspi a budi sa az o piatej rano. Vtedy sa napapa a spi dalej do tej desiatej. Ale zasa cez den spi len necele hodiny a potom do vecera je vycerpana. Brusko ju casto boli, snazim sa jej masirovat, niekedy zabera niekedy nie. 😒

pipika
2. feb 2009

a dnes mame presne mesiac 😵 😵 😵

meliska
2. feb 2009

ahojte,
malej Nikolke a Lili gratulujem k prvemu mesiaciku 😵

terezicka
2. feb 2009

Krásny dník prajem a tiež gratulujeme Lili k 1. mesiačiku 😵 Však to letí Pipika? 😉
Lucka spala v noci dobre, asi za to aký mala včera deň. Sa zobudila až o 5:45 a potom nejako okolo 8 a teraz som ju šupla na balkón, zatiaľ spí aj keď susedovci pília drevo tak som zvedavá. Ja si varím obed, už som hladná 😅 A dnes na obed som dala Lucke kašu, keď som jej ju dávala lyžičkou tak ju veľmi nechcela, si stále len ruky pchala do úst, otáčala hlavičkou.Tak som jej ju preliala do fľašky a vypila to tak rýchlo že až 😝

mirka20
2. feb 2009

terez, az teraz som si sadla za pc, takze az teraz ti odpovedam. kasu jedava vecer o siestej a davala som jej ju lyzickou. ale to preto, aby si nezvykla na flasu a neodmietala mi prsnik. ale odvtedy, co mala horucku zo zubkov, tak jej davame z flase a zje pekne a ovela viac ako lyzickou. a nastastie prsnik neodmieta.
lili gratulujeme k prvemu mesiaciku a zelame jej len to naj, hlavne teraz nech ju nebolieva brusko a pekne rastie a robi pokroky.

terezicka
2. feb 2009

Mirka neva že len teraz odpovedáš, my sme jedli tú kašu teda na obed a lyžičkou jej to tiež veru nešlo nejako dobre 😨 Ale z fľašky to bolo úplne v pohode, to stiahla pekne rýchlo a všetko. Zajtra skúsim zas lyžičkou a keď nič, tak prelejem do fľaše. A akú kašu dávate Rebeke? My máme od Nutrilonu že prvá kaša obilno - mliečna kaša instatná a keď som ju ja chutnala tak bola fajná, by som ju Lucke aj zjedla 😀

pahu
3. feb 2009

Ahojte 😀
Všetky baby vám ale pekne podrástli 😉 A ja mám v sebe prvú injekciu na stimulku 2.pokusu IVF 😵 Tak na nás myslite a ja sa tu z času na čas ukážem 😀 Cmuuuuuuuk 😀

P.S. A prosím si každý deň nejaké vírusíky,....

meliska
3. feb 2009

pahuuu,
😵 😵 ja ti este nemam co poslat, tak posielam aspon pozitivnu energiu 😉 drzim vsety palcoke 🙂 priebezne nas informuj 🙂

mirka20
3. feb 2009

terez, my tie kase striedame, ale zacinali sme Sinlac-om od Nestle
pavli, keby som mala tehu virusiky, tak by som ti ich vseeeeeetky poslala. takto len ti silno drzime s rebekou paste 😉
ideme spinkat, tak papa 🙂

pipika
3. feb 2009

Ahote!
Pavli, silno drzime palce. Podari sa, uvidis. 😉 😵

babulka123
3. feb 2009

ahoj pipi..ja sa ospravedlnujem ale menila som teleffon a tvoja sms ostala v starom a spomenula som si az vcera.... budem velmi rada ked sa ozves a o to radsej vas uvidim..

sharlotta
3. feb 2009

Meliska, ta slubovana navsteva po novom roku sa nekona, ci co? 😒

pipika
3. feb 2009

Ok, babulka, nehnevam sa. Cez jarne prazdniny budeme u mamky, vtedy sa ozvem. 🙂

babulka123
3. feb 2009

hehehe kedy su jarne prazdniny?? nemam predstavu.. len dufam ze budeme doma, lebo hrozi nejaka lyzovacka teda pre mna len oddychovacka..

meliska
3. feb 2009

sharlotta: to uz je novy rok??? 😨 😀 😀 😀
ale jasne ze dojdeme, uz sme sa aj s MM rozpravali, ze by sme teda mali dojst, ked sa tolko slubujeme a skutek utek.... hodim s nim rec dnes a este tento tyzden Ti crnken a dohodneme pevny termin, lebo inak to nevidim... 😎 😎

meliska
3. feb 2009

uz sa tesim na bludenie po mojej oblubenej casti BA 😀 😀 dufam, ze sa zasa budeme otacat v Rakusku a auto bude plne nadavok.... xi xi xi

zabka
3. feb 2009

Ahojky....pahu aj my moc drzkame palce spolu Nikolkou... 😉

terezicka
3. feb 2009

Pahu aj my veľmi držíme všetko čo sa dá a Lucka ti posiela božtek na bruško aby sa tam uchytilo čo najviac fazuliek 🙂
Mirka no my sme začali Nutrilonom, ale aj ja chcem striedať potom.
Inak naša Lucka sa dnes zobudila ráno o 05:15 s tým že je vyspatá, no mňa skoro vystrelo z toho 😅 Tak do 6:30 som s ňou zápasila ale vtedy sme už museli vstať lebo sa inak nedalo. A u nás je hrozné počasie, aj prší aj sneží, no sme aj tak boli vonku sa prejsť. A keď som zaparkovala kočík pred domom, išla som si hore pripraviť pre ňu spanie tak mladá dáma začala vrešťať v kočíku a už hodinu spíme tak, že 10 minút je ticho, potom začne plakať tak ju ponosím na rukách a dookola to isté.
A dnes keď som jej dala kašu, tak 3/4 zjedla pekne lyžičkou 🙂

mirka20
4. feb 2009

terez, ono postupne bude uz len lepsie papat lyzickou. teda kym ju nezacnu zaujimat ine veci okolo ,kt.budu zaujimavejsie ako papanie lyzickou.
my sme tiez boli vcera vonku v tom necase a prisla som domov mokra ako mys, lebo v jednej ruke som mala dazdnik a druhou som manevrovala kocik 😝 uz aby bolo slnecno a teplo
terez, kedy nas dojdete kuknut?

kila
4. feb 2009

Ahojte! Najprv idem podať správu o nás, potom vás prečítam aj dozadu.
Takže začnem so zlou správou, pretože táto skvelá kríza postihla aj nás a manžel stratil prácu. 😢 Aj preto som tu nebola tak dlho, manžel vybavoval papiere a behá po robote, ale zatiaľ nič. Na jednom jedinom mieste mu povedali, že možno ho prijmú - v Lodeniciach v Komárne, pretože potrebujú hasiča - a manžel už tam pred 10 rokmi robil ako hasič. Len treba počkať čo na to povie riadieľ, ktorý teraz nie je doma. Budúci týždeň tam má manžel zavolať. Tak dúfame. Aj on aj ja som z toho bola šokovaná, lebo nič nenasvedčovalo tomu, že keď pondelok ide do roboty, v utorok už bude sedieť doma. 😔 Snažím sa mu byť oporou ale je to veľmi ťažké, pretože nájsť si prácu práve teraz nebude jednoduché a ja som práve na rodičovskej dovolenke, tak to nie je bohviečo. Takže plačem len vtedy keď manžel ma nevidí... 😢

kila
4. feb 2009

Réka je stále šikovnejšia, krajšia a múdrejšia. Teraz je slniečkou nášho života a len ona nás vie rozosmiať. O tom ani nehovoriac že už 2 týždne úplne prespí noc. Vôbec sa nezobudí, ani cumlík jej nechýba, jednoducho ju uložím do postieľky o ôsmej a spinká do rána, do siedmej. Zlatíčko moje! 😵 Samozrejme zúbky stále nemá! 🙂

mirka20
4. feb 2009

kila, to ma mrzi, ale snad buduci tyzden to vyjde a manzel bude mat opat robotu. reka je super, ze vam pekne prespi noc a je vasim slnieckom. nasa sice neprespi noc, ale je tiez nasim slnieckom, takze presne viem o com hovoris.
o tom dan. priznani som nic nezistila, ja som bola v robote zaniest len papier o tom, ze mam zivotnu poistku a kolegyna mi este povedala, ze si mam zohnat papier zo socky a dala mi aj potvrdenie z roboty, co som odrobila, aby to manzel mohol prilozit k jeho dokladom a mal odpocet na mna

kila
4. feb 2009

Mirka aj to je niečo, aspoň si mi potrvdila to že čo mám urobiť! 😉 Vy už máte zúbky?
Ahoj Terezka! Lucka už papá? 😅 😕 Ako to letí! 😅

mirka20
4. feb 2009

kila, my uz mame vonku 4 zubky. prvy vysiel, ked mala rebeka 5 a pol mesiaca

kila
4. feb 2009

Naša Réka už štvornožkuje o 106! Je taká zlatá! Zvykneme sa už aj "naháňať" po štyroch a veľmi sa jej to páči, kričí, smeje sa, a štvornožkuje ako besná! 😀 No a občas potom padne na hlavu tak sa ponáhla a hra sa končí plačom. 😅 Šikovne sa sama postaví, už sme jej hladali malé sandáliky, ale nedajú sa zohnať také malé - máme nožičky 16 a topánky sa začínajú od 18... 😝 Ale nakoniec v Maďarsku sme nejaké zohnali... 😉

kila
4. feb 2009

Rebeka nás vo všetkom predbehne! Určite má aj viac kíl! Je zlatá baculka! 😵