Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

jankabelka
25. feb 2009

kukla som tvoj albumik, máte krásne fotky vášho bábätka 🙂

babulka123
25. feb 2009

ja dufam ze zajtra dostanem dalsiu uz teraz sa tesim .. no uvidime.. ak nie tak cca o 2 tt ideme na morfologicky takze budem mat ..

jankabelka
25. feb 2009

my zatiaľ fotku nemáme 😒 ale dúfam, že už čoskoro ju budeme mať. treba si fotku zo sona nejako pýtať alebo by ju mali dávať automaticky?

babulka123
25. feb 2009

ja mam podla mna ineho dr.. heheheh je velmi zlaty zakazdym sa tak usmeje foto mi automaticky da lebo vie ze by som to od neho aj tak skemrala..

na poslednej poradni ked mi len brali krv na AFPtesty, tak som na neho pozerala ze a utlz. nebude? odpoved lekara.. no asi hej ked tak na vas kukam.. takze mi ho spravil len kvoli tomu aby som videla mrnuska.. takze asi tak .. som velmi zvedava co bude zjatra, ale pochybujem ze by mi robil znova ultz.

janka idem lebo uz ide drahy domov a tak sa idem tvarit ze aj nieco robi a nie len sedim na nete.. hehehhe

jankabelka
25. feb 2009

ok takže zajtra držím palce 😉
tak sa pekne tvár 😅

pahu
25. feb 2009

Janka, takze prirodzene, super a dufam ze uz do nemocky pojdes jedine kvoli porodu 😀

zaza_na
26. feb 2009

ahojte ;)
prisla som vas kuknut. 😝
pahu, tuho, tuho drzim palce, aby boli //. drzkajte sa 😵
janka, som citala, ze mavas riadne nevolnosti 😕 dufam, ze ti prejdu. teraz niekedy by sa to malo zlepsit 😉 tak dufam, ze sa onedlho uz pominu vsetky nevolnosti. mojej svagrinej byvalo zle cele tehotenstvo. tfuj, tfuj, aby to nebol aj tvoj pripad 😲
a pri tom grepovom dzuse pozor na chinin. kvoli nemu nemozu tehulky pit tonic 😉
pipika, citam, ze Lili trosku vymysla so spanim. 😨 aspon ze v noci dobre pospi... 😉 nasa Lilusa, ked bola mala, tak sme ju uspavali zakazdym na rukach az do nejakeho 3. a pol mesiaca. a potom sa to nahle zlomilo... ale to ked som ju uspala na rukach a dala do postielky, tak spinkala dalej. len som musela veeeeelmi opatrne ju tam ukladat...
a este spava v perinke? vacsinou tak spavaju deti pokojnejsie, ked su poviazane... 😅

mirka20
26. feb 2009

ahojte 🙂
jani, aj mne daval doki foto malej automaticky, ale ak by ti nedaval, tak si pytaj 😉 ja som tiez pouzivala elasti q, cele tehu vsetko ok a po porode sa mi spravili strie na prsiach.no co uz. hlavne, ze mam mliecko. ale na bruchu nemam nic, tak mozno ten krem pomohol aspon tam.
babulka, hlavne velmi vela oddychuj (to ta prava ti hovori, co chodila do roboty este aj cez vikendy 😝 ), ale chcem len vase dobro. ja si druhe tehu budem maximalne uzivat, teda ak sa to pri nasom sidle Rebeke bude dat 😅
zuzi, ako si zijete? co mala lili? je to uz riadna kocka 😵

zaza_na
26. feb 2009

ahoj mirka 😉
dakujem. mame sa dobre. my zuby este stale ziadne. som zvedava, co to bude, ked to prepukne 😅 uz sa tesim... 🤐
Lili sa zatial stale len plazi. nenaucila sa este posadit. pomaly ju prestavaju bavit jej hracky a najradsej ma kable, radio a ine veci, co nemoze 😝
v noci zatial spava dobre. niekedy k nej vsatnem raz, niekedy 3x. ako kedy. ale v podstate prespi celu noc. zriedkakedy sa stane, ze sa zobudi az tak, ze ju musim uspavat u nas v posteli. to potom byva hore aj hodinu...
a vy ako? pribudli nejake nove zubky? uz je to lepsie?

terezicka
26. feb 2009

AHojte, takže noc bola ok ale od rána už Lucka zas vymýšľa 🙄 No ak to nebudú zuby tak ja fakt neviem že čo, dneska stihla požuvať aj poštu čo prišla Marekovi 😀 Teraz sa práve zobudila a chcem jej dať jabĺčko, som zvedavá či ho bude teraz jesť lebo ona ho veľmi nemusela ale som jej postrúhala dosť na jemno tak možno to bude ok a bude ho pekne papať...A dens ráno mi zas okakala deku 😅 Sa prekoprcla na bruško, potom si riadne prdla a o chvíľu ani neviem ako už bola deka pokakaná 😕 Ale už sa perie 😀

terezicka
26. feb 2009

Mirka pekne ste pribrali, Rebeke to zjavne stačí keď má toľko energie 🙂 A na návštevu sa teraz už veľmi tešíme, možno sa stretnete aj s Marekom lebo dúfam že od 1.3. už bude pekne domka pracovať, teda v LC ale ja to beriem že doma 🙂

terezicka
26. feb 2009

No jablko som zjedla nakoniec ja, elbo Lucka ho nechcela, zjedla si 3 lyžičky a zaťala ústa a viac nešlo a aj to čo mala v puse vyplľula. A priotm to bolo také sladšei jabloko, takže kyslé určite nebolo.
A teraz mi sedí na kolenách a tlačí do plienky ako keby ju za to niekto paltil

mirka20
26. feb 2009

zuzi, to s tymi hrackami poznam.aj u nas vedu kable a veci, kt. nesmie 🙂 a z toho sedenia si nic nerob. ono to pride, ked bude mat prist. su deticky, kt.sa vedia najskor postavit a az potom sa naucia sediet 😉
no, my mame 6 zubov, este sa jej beleju vrchne dvojky, tak uvidime, co sa bude diat a ci sa nam ukazu 😅 noci su u nas o nicom, ale co uz. doktorka vravela, ze to u dojcenych deti tak byva. mna len trochu hneva, ze sme si ju naucili na nasu postel. vecer zaspi na prsniku, tak ju dam do postielky, tam sa zo 2 razy zobudi, kym sme este my hore a ked sme uz aj my v posteli, tak okolo polnoci, ked ju prvykrat kojim, tak ju nechavam u nas v posteli. sem tam ju prelozim naspat do postielky, ale tam je o hodinu opat hore. takze je pre mna pohodlnejsie si ju nechat u nas. 😔 no a cez den tiez zaspi na prsniku a ked spim s nou, tak spime v manzelskej posteli, ked sama, tak ju prelozim do postele, ale tam nespi viac ako hodinu, tak ju opat uspavam u nas v posteli a tam pekne spi dalej. no, ale co uz. uz som skusala uspavanie aj podla knihy Kazde dieta sa vie naucit spat, ale som to nevydrzala a opat sa to bojim skusat 😔
terez, to je super sprava, ze marek uz bude robit v lc. sa tesim. a aj na tu navstevu sa my moc tesime. inak aby ti nebolo smutno, ze tebe lucka okakala deku, mne dnes nasa rebeka ocikala postel. skoro ma slahlo. akurat som ju prebalovala a kym som vymenila plienky tak taku slahu pustila, ze az. no co uz 😀

terezicka
26. feb 2009

Už mám zas pokazený celý deň 😢 A to všetko kvôli tej Marekovej robote 😢 Všetko malo byť vybavená a teraz sme sa dozvedeli že krajský riaditeľ jeho žiadosť o prestup neschválil. Takže to takto postúpia do LC a keď to schvália tam tak to musí ísť akoby na súd a musí niekto dôležitý o tom rozhodnúť...Hlavne že v LC mu držia miesto a od 1.3. tam mal nastúpiť, riaditeľ tam s ním ráta. Teraz to Marek ešte všetko obvoláva som zedavá či sa dakde posunieme ďalej... 😢
Mirka takže si mala aspoň aj ty trochu veselo, mne Lucka posteľ a deku ocikáva dosť pravidelne 😀 Ale už som si zvykla, čo iné mi zostáva 😅

zabka
26. feb 2009

AHojky pekny dnik prajeme... Vidim ze babenky rastu ako z vody, my ideme na poradnu v pondelok tak som zvedava ako pribrala nasa mala...My mame totiz problem s papanim, okrem jedovania sa pri papani mi strasne grcka, uz to trva skoro tyzden aj si odgrgne ale potom niekedy spusti taky prud ze sa sama cudujem kde sa to tam berie... 😔 😔 ...

jankabelka
26. feb 2009

Ahojte babenky, ďakujem za rady ohľadom džúsu aj ohľadom krému na bruško 😉
Teda tie vaše babule sú ale riadne šidlá, len čo je pravda.Ale viem,že aj tak robia len samú radosť.
Terezka držím palce aby sa Marekovi podarilo to vysnívané miesto, lebo mám pocit akoby si ho pohadzovali ako horúci zemiak

terezicka
26. feb 2009

Žabka aj naša Lucka veľa grckala a keď si predstavím že keď som ju kojila a ona si vytiahla len nejakých 40-50 ml a z toho polku vygrcla tak mi je až do plaču. A vždy mi aj bolo do plaču keď som videla ako z nej ide toho toľko veľa von. Ale odkedy papá Nutrilon AR tak je to dobre, už sa málokedy stane že trošku grcne...
Janka ďakujem, potrebujem nejaké povzbudenie lebo sme sa už tešili a teraz toto...A to z ničoho nič...
Inak ten krém som používala aj ja a nemám žiadne strie, takže ho odporúčam aj ja 🙂
Mirka ako chutila Rebeke šunka? Mala ju dnes na jedenie?

zabka
26. feb 2009

Aj ja som pouzivala ten kremik a tiez nemam strie 😉 .. No ved aj mne je uz do placu z toho grckania, potom mi ete aj place lebo je hladna ... 😔

terezicka
27. feb 2009

Žabka tak uvidíš čo vám v poradni dr keď malú preváži, či pribrala dosť alebo málo. A ak bude treba prikrmovať tak čo už, život ide ďalej, hlavne nech Nikolka nie je hladná...
Inak neviem ako tu bude cez víkend lebo od dnes do nedele mám školu takže sa ohromne teším...

meliska
27. feb 2009

ahojteee,
ja som bola na sluzobke 😀, tak ste mi chybali.... co mate nove?

mirka20
27. feb 2009

ahojte 🙂
hned na zaciatok pre pahu: pavli, strasne moc ti drzime paste, nech dnesny test ukaze, ze si tehulka 😉
zabka, mrzi ma to, ze nikolka grcka, ale snad sa to spravi. a tak ako napisala terezka, uvidis, co bude v poradni.
terez, snad to tentokrat uz konecne vyjde tomu marekovi a nastupi v lc. a rebeke chlebik chutil, dala som aj fotku do albumu, tak kuk 😉
mel, rada ta vidim 🙂 u nas nove skoro nic, konecne sme pribrali, tak sa vytesujem 😵
ok, letim, lebo mala zaspala, tak idem si povybavovat veci do mesta. maminka mi postrazi malu, tak to musim vyuzit 😅

pipika
27. feb 2009

Ahojte!

V inej teme som sa docitala, ze bohuzial Pahu nie je tehulka, ma negativny aj krvny test. ☹ Prave sa bali a ide snowboardovat, comu sa tesi.

meliska
27. feb 2009

😢 😔

mirka20
27. feb 2009

do kelu, moc ma to mrzi ☹ 😢 tak som tomu verila

vejinka
27. feb 2009

taka smola ☹ nabuuce bude mat stastia viac..verim tomu

zabka
28. feb 2009

Sakra a tak sme moc drzali pahu palceky, dufam ze uz nabuduce to vyjde... No uvidime v pondelok ideme na poradnu som zvedava co nam povie doktorka.. Chcem sa opytat kedy ste dali malickym cajik?

pipika
1. mar 2009

Zabka, ja som jej uz dala na brusko, ale iba denne 3-4x asi 5 lyzic. Ale nechutil jej, tak uz ani nedavam. Poradili nam jeden sirup na prdiky a bolest brucha. Kupili sme a fakt je dobry. Ovela kludnejsie spinka mala v noci a ani cez den tolko neplace. 🙂

vejinka
1. mar 2009

zabka ja cajik vobec nedavam..zatial

mirka20
1. mar 2009

zabka, my sme s cajikom a vodickou zacali az ked sme zacali s prikrmami. ja som sa obavala, ze ak jej dam flasu, tak uz mi nebude chciet prsnik.a aj kvoli tomu az tak neskoro, ze doktorka vravela, ze kym je dieta plne dojcene, tak jej nic ine netreba. takze tak 🙂

terezicka
1. mar 2009

Ahojte takže my asi dnes oslavujeme 5 mesiacov, hoci presne nám to nevyšlo keďže sme narodený 29-teho a vo februári tento deň chýbal. ale ja som si povedala že dnes máme 5 mesiacov 🙂
Inak sme u našich lebo ja som mala celý víkend školu a som rada že už je po, lebo aj dnes sme tam tvrdli a prišla som k našim až pred 16-tou dneska to bol otras v tej škole 🙄 A o dva týždne ma čaká zas takýto ďalší víkend, takže už teraz sa fakt ohromne teším 🙄