Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
15. máj 2009

ahojte 🙂
aj u nas je pod mrakom, ale to neva, hlavne aby bolo zajtra pekne slnecno, lebo chceme grilovat 🙂
my sme dnes mali taku divnu noc. rebeka sa hodinu krutila medzi nami, tak som ju nastvata dala do postielky, ze teda nech sa tam kruti a tam kope. no ale to sa jej moc nepacilo, tak som ju opat zobrala k nam. ked som sa zapocuvala, ako dycha, tak som zistila, ze ma asi plny nos, lebo sem tam dychala aj ustami. tak sme o pol tretej nad ranom pustali vysavac a odsavali. a potom sladucko zaspala. juuj, sme to my len za rodicia, ze sme nezistili hned, ze ju asi trapi nostek 😔
terez, lucka je teda riadna sikovnica 🙂
ten postup na aukciu si napisala spravne. potvrd cenu a cakaj, ci niekto bude prihadzovat, alebo nie. ak ano, tak mozes prihadzovat aj ty dalej do takej vysky, kt.je pre teba prijatelna.

zabka
17. máj 2009

AHojky pekny dnik prajeme, az na 3, strane som vas nasla... 😉 .. No my doma este nemame internet tak nemam sa k vam tak casto ako dostat...My sme boli vo stvrtok na poradni mala ma uz 6740 g... boli sme na preockovani, celkom dobre to nasa mala zvladla ani vela neplakala... A dnes si strcila palec na nozicke do pusinky 😅 😅

vejinka
17. máj 2009

zabka no je sikulka moj maly to prvy krat urobil ked mal cca sedem mesiacov 😅

jankabelka
18. máj 2009

Ahojte babule, kdeže ste? aký ste mali víkend?

pahu
18. máj 2009

Ahojte babuľky 😉
Ako sa mi máte? U nás nič nové, chystá sa pršať... Ja mám v robote nejaké problémy, ale nejako predsa len bude 😀 Cmuk maminkám aj tehuľkám...

meliska
18. máj 2009

ahojte bambulky,
ja som na PN, lebo sme zasa spinili, uz mam podozrenie, ze mi to male robi naschval, aby sa pochvalilo kolko narastlo a aby sa vyfotilo... 😀
pahu: coze Ta tak trapia v robotke...? dufam, ze sa to skoro vyriesi a uz budu len usmievave dni, cmuk

mirka20
18. máj 2009

ahojte 🙂
tak my mame za sebou velku narodeninovu oslavu - kuk album 😉
vsetko dopadlo nad ocakavania, bolo super. rebeka bola uplne perfektna, vsetkych vybozkavala. proste bolo fajn. aj pocasie nam vyslo, tak sme sa tesili. len teraz som z toho vikendu nejaka vystavena, takze si idem lahnut k drobcovi.
zabka, nikolka je fakt sikulka 😉
pahu, silno drzim paste, nech sa to v robote rychlo vyriesi a ako napisala meliska, nech uz mas len usmievave dni.
mel, fazulka chce dat o sebe co najviac vediet. ale trosku jej dohovor, ze teda takto nemusi, ze nech si este par tyzdnov pocka a potom uz zacne kopcovat a to uz budes o nej vediet 100% 😉

jankabelka
18. máj 2009

Ahoj Pahu, v tej robotke nech ťa pekne nechajú na pokoji 😉
Meliska, ten váš drobček sa asi veľmi rád fotí 😅 a poriadne oddychuj
Mirka kukla som fotky, Rebeka je ozaj krásavica a určite sa z darčekov veľmi tešila 😀

zabka
18. máj 2009

Dakujeme Mirka 😉 .. Kukala som fotky Rebeky, je krasnucka a zlatucka je z nej uz veru riadna slecna... 😵 😵

jankabelka
19. máj 2009

Ahojte bambulky 🙂 čo robkáte? ja som v práci, ale veľmi sa mi pracovať nechce 😖

meliska
19. máj 2009

ahooojte bambulky,
janka: ja som doma na PN, ale radsej by som bola v praci.... dost divne to zneje, ale tam mi aspon nie je smutno a som medzi ludmi... 😀 ale zasa doma sa mozem vyvalit, kedy sa mi zachce 😉

terezicka
19. máj 2009

Ahojte no naša Lucka sa dosť pohoršila v nociach, sa zobudí a potom mnrčí, zaspa ť ani za svet a keď konečne zaspí len s nami v posteli a skoro ráno je už hore...A my sme cez deň total hotoví z nej lebo sme neboli zvyknutí na takéto jej ponocovanie, keď ona tak krásne vždy spinkala v noci a teraz nám robí toto.
Zub ani jeden možno je to z toho alebo už fakt neviem z čoho. Zajtra ideme do poradne aj na kĺbiky na kontrolu tak som zvedavá.
No a konečne sa jej zapáčila bežka, si v nej tak užíva že môže ísť sama kde chce 😀

terezicka
19. máj 2009

Janka kedy budeš mať výsledyk z amniou? Tuším tento týždeň však?
Meliska ale aspoň oddychuj doma, nemusíš sa strestovať, nikam s aponáhľať, cestovať po celom SK 😀 A ešte si užívaj že môžeš spať koľko chceš a dokedy chceš, lebo to rýchlo skončí 😀
Mirka krásne fotky z oslavy máte? Inak som sa ťa chcela spýtať tuším si spomínala že ste kupovali Rebeke traky do stoličky. Kde ste ich kupovali, normálne v detskom obchode? Lebo už sme aj my vytiahli stoličku pre Lucku ale tú kalsickú drevenú čo sme dakedy my v nich bývali. Tie traky sú univerzálne alebo záleží od značky stoličky? A koľko ťa vyšli, cena myslím?

mirka20
19. máj 2009

ahojte 🙂
mel, len riadne oddychuj, neboj, este budes medzi ludmi 😉a suhlasim so vsetkym, co ti napisala terezka. ja by som tiez aspon na jeden den chcela ostat sama doma a spat kolko by sa mi chcelo. nie ze by mi rebeka prekazala, velmi ju lubim, ale taky kratucky oddych by bodol 😅
terez, traky sme kupili normalne v detskom obchode-Canpool babies a stali okolo 100,-. a su na vsetky stolicky a aj do kociara. je to univerzalne.
my sme vcera doniesli piesok do pieskoviska, tak sme sa v nom dnes uz aj hrali. sice nie dlho, ale zato sme mali piesok vsade a ked sme prisli dnu, tak sme sa museli sprchovat, lebo bol piesok aj v plienke 😀
a este jedna zmena u nas - sme vcera vecer prelozili postielku - prisunuli sme ju k nasej posteli, aby sa mala tolko nebuchala do tyciek a trochu lepsie spala, lebo sme sa opat vratili k bleee nociam. a celkom to pomohlo, spala podstatne lepsie a my s nou 😵
idem pridat par foto 😵

jankabelka
19. máj 2009

Meliska, len pekne oddychuj, ešte budeš mať dosť príležitosti pracovať, ja som bola tiež PN a dosť dlho, ale som teraz rada v práci, ale dnes sa mi akosi nechcelo 😉
Terezka áno výsledky by nám mali prísť tento týždeň, dosť tŕpnem, ale verím že to bude ok.
Mirka dúfam, že s tým premiestnením postieľky to bude čím ďalej tým lepšie 🙂

mirka20
19. máj 2009

jani, silno drzim paste, nech vysledky pridu cim najskor a su dobre 😉
s tou postielkou uvidime. ja som uz rozmyslala aj o tom, ze jej kupime velku postel a spravime detsku izbu, ale este s tym nie som zmierena, ze uz by mala spat inde, tak preto toto riesenie

jankabelka
19. máj 2009

Ďakujem Mirka. s tou postieľkou si myslím, že ste to dobre vyriešili, a ja by som sa bála také malé deco mať samo v izbe, predsa, keď je v spálni pri vás stále pod nepretržitou ochranou

kila
19. máj 2009

Ahojte! Už nám ide prvý zúboK!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A Réka to znáša veľmi dobre, aj takto v podstate noc prespí len sa viac mrví v postieľke ale keď jej dám cumlík tak spí ďalej. 🙂 Kúpili sme jej gél na ďasná ale zatial sme ho nepoužili. 🙂
Takže minulý týždeň v stredu jej brali krv, 3 ampulky, zo žily z ruky ako veľkým a znášala to veľmi dobre, plakala len keď ju pichli a potom čakala ticho aby krvička vytiekla. A všetko je v najlepšom poriadku! 🙂 Pediatrička odporúčila brať stále probiotiká, lebo asi tie hnačky a všeliakú stolicu mala len z tých antibiotík ktoré jej trošku zničili trávenie. A faktom je že teraz keď berieme probiotiká ďalej má stolicu v poriadku. Vraj ich máme brať dlho. 😕 Ale aspoň pomáhajú.

kila
19. máj 2009

Terezka a ešte odpoviem na tvoju otázku z minulého týždňa: my už máme dovolené kravské mlieko od prvý narodenín, ale nie piť z fľaše, len s mliekom variť prívarky a dávať jej prevarené mlieko do jedla. Už jej varím aj krupicovú kašičku alebo jej varím kašičku z ovsených vločiek a mlieka. Má ich veľmi rada, varím ich jej na večeru. Neviem či je to už vhodné alebo nie, ale ja sa teším že aspoň niečo s chuťou spapá, lebo s jedením máme stále problémy. Predtým som jej dávala tie hotové kašičky z obchodu ako Hami, Sunarka a pod. ale už ani tie nechce. V podstate bez problému papá len jogurty, keksy, pečivo, banán a kašičku na večeru. Na obed je u nás veľký cirkus, hodinu s ňou trápim kým do nej niečo dostanem. 😒

kila
19. máj 2009

Mirka super fotky! Aj ja som chcela pridať nové fotky, len som zabudla doma kábel. 😖

kila
20. máj 2009

Dobré ránko! Ešte spinkáte? 😉

mirka20
20. máj 2009

ahojte 🙂
my sme sa uz boli vyvetrat vonku. hrali sme sa na pieskovisku, behali s autickom 😵 noc u nas celkom fajn. 2krat sa zobudila vecer, dala som cumlik a spinkala dalej. a potom sa zobudila az o tretej. takze krasna noc 🙂
kila, to s tym papanim poznam. u nas zjedenie obeda tiez je na dlho 😝 bez toho, aby som ju niecim nezabavila nezje viac ako 2-3 lyzicky. viem, ze to nie je spravne, ale co mam robit, ked chcem, aby papala 😔

terezicka
20. máj 2009

Ahojte no táto noc bola celkom ok, len pred polnocou začala plakať tak som jej dala cumeľ a potom spala do pol 6 a potom keď sa najedla tak si ešte zdriemla. Dnes ideme do poradne, som zvedavá koľko váži lebo mne sa zdá byť už dosť ťažká a v kuse ju nosiť na rukách je dosť obtiažne.
Kila díky za odpoveď, už som Lucke uvarila 2x puding a pekne ho jedla, akurát piškóty v pudingu jej robia trochu problém a to ich pritom nalámem na drobné kúsky ale keď jej dám na lyžičke puding+piškótu tak veľmi dlho to omieľa v pusinke...Jogurty aj my pekne papáme, najviac jej chutia tie zvolenské 🙂
Mirka tie traky pôjdeme pozieť, aj svokra mi jedny dala čo mala že do kočiara ale tie sa nejako nedali pripevniť na našu stoličku, Marek to skúšal a nevedel to. Tak pozrieme aké majú v obchode, lebo určite ich potrebujeme, dnes sa Lucka v tej stoličke postavila 😅
Inak aj ja Lucku dakedy "nútim" aby jedla, lebo aj je hladná ale ju zaujíma všetko naokolo, tak potom robíme kadečo len aby sa najedla

kila
20. máj 2009

Aj my sme boli už vonku bicyklovať, pretože Réka vstávala dnes o ôsmej, takže bude spať dnes len raz, poobede.
Mirka ale ja ju už neviem čím zabaviť. Skúšame na ňu všeličo, všetky hračky, knižky, noviny, časopisy (trhá ich), zápalky, rádio, všetko možné na svete, Réka ani tak neobsedí na mieste 5 minút. Skúšame jesť pri telke, že pozerá rozprávku - zabaví ju to tiež len na minútu. Fakt beháme za ňou po celom byte. Keď sa to čoskoro nezlepší ja sa dostanem do blázinca asi... 😅 Aj ja som si povedala že toto robiť nikdy nebudem keď budem mať dieťa, ale teraz by som sa postavila aj na hlavu keby to pomohlo... 😅

terezicka
20. máj 2009

A zabudla som pochváliť Lucku ale už povie hav, ham, buva a sema tam aj baba, také ako mama jej asi tak skoro nehrozí. A aj vie čo je to hav, lebo máme dvoch psov a keď s ňou vídeme vonku a príde pes tak ona väčšinou hneď povie že hav 🙂 Zlatá je 🙂

mirka20
20. máj 2009

kila, aj ja som si hovorila, ze toto urcite robit nebudem a vidis. ono kym nemas deti a nevies, co je to mat problem s papanim, tak sa drzis vsetkeho z kniziek, ale prides do realu a az potom zistis, co je zivot 😅
terez, ta vasa lucka je teda riadna sikulka. som si normalne knizku musela pozriet, ze kedy rebeka zacinala s rozpravanim. a prvykrat povedala mama az v 9.mesiaci. v 8.zacala so slabikami baba, papa, vava. buva napr.doteraz nepovedala 🙂

mirka20
20. máj 2009

terez, som sa uz vcera chcela spytat, ze co sestra? uz maju chlapceka?

kila
20. máj 2009

Len keby som vedela prečo začala Réka zase vymýšľať. Už sme raz mali problém s papaním, vtedy jedla všetko s kašičkou. Teraz kašičku vôbec nechce a papá len všetko mliečne a banánové. Už som jej skúšala dať aj do jedla na obed mlieko ale nezabralo. Skúšala som jej dať do jedla aj banán. Ale vzniklo z toho taký mišung (však si predstavte zelenina+mäsko+banán 😝 ) že z toho bolo zle mne. Z toho Réka jedla: ale len pri telke keď bola práve reklama lebo reklamy miluje, a bolo v tom viac banánu ako normálneho jedla. 😖
A v mojej múdrej knihe píšu, že keď dieťa nechce jesť treba sa s tým zmieriť a vydržať. To je ale dobrá rada... 😝
Réka väčšinou hovorí len po vlastnom jazyku: viem že "tete" je vtáčik 😀 ale povie aj také slová ktoré spoznáme, ako "baba", "mama", "brrr" je auto... 😉

kila
20. máj 2009

Inak malá je v poslednom období taká naviazaná na mňa, že až... nemôžem sa od nej pohnúť, s ocinom vôbec nechce byť, keď sa hrá a ja odbehnem na sekundu, ona si to hneď všimne a spustí taký krik a rev, beží za mnou, drží ma a niekedy mám ju problém ešte aj upokojiť.

terezicka
20. máj 2009

Ahojte tak už sme po poradni a vážime 7600g aj nejaké drobné ale som si presne nezapamätala koľko. Doktorka ju poočúvala, srdiečko v pohode. A môžme oficiálne jesť chlebík a dokonca nám dr dovolila aj kyslé polievky, riadne aj šošvicu jej môžem dať, tiež struky alebo fazuľu ( som bola z toho prekvapená tak som sa jej to pre istotu aj spýtala či som dobre rozumela ale rozumela som dobre ) a tiež knedlík môže už papať, na chlebík jej môžme natrieť lekvár, piškóty môže... A pochválila ju ako pekne sedí, sme jej vraveli že sa púšťa chodiť tak že dobre ale nie veľa, len toľko koľko sama prejde a že by mala skôr ale štvrnožkovať ( to si však myslím u nej tak skoro nebude, ona bude asi skôr behať...) Ale nevadí, nezbláznim sa z toho.
A boli sme aj na kontrole na kĺbikoch a všetko v poriadku, už nemusíme chodiť 😎