Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
26. júl 2009

Konečne Réka prespala noc aj bez Panadolu. Ale zúbky stále nie sú vonku, takže to najhoršie nás ešte len čaká. Dnes okolo piatej sa už vraciame domov, asi sa tu zase neukážem nejaký čas... 😒

terezicka
27. júl 2009

Kila aj Lucka je strašne aktívna moja mamina tiež len krúti nad ňou hlavou, ale ona bola od narodenia strašne živá. Sestra má teraz 2 mesačného malého a keď ho porovnávame s Luckou tak nechápem kde sa v mojej dcére bralo toľko energie už od narodenia. A o hysterických záchvatoch mi ani nehovor, odkedy nám vyšli tie prvé 2 zuby tak to máme na dennom poriadku niekoľkokrát do dňa.
A večer ako spávať nechce sama, ale ja som sa rozhodla byť neústupná a nechávam ju samú v izbe, dvere má pootvorené a prídem k nej po 5 minútach, dám ju ležať a keď zas spustí vresk tak to robím takto. A nakoniec ona zaspí a myslím že časom k nej ani chodiť nebudem musieť, len musí na to prísť sama

terezicka
28. júl 2009

No teda kočky čo sa deje, všetky oddychujte niekde? To len my sme doma?
Inak máme tretí zub vonku 😀 Včera som ho náhodou objavila Lucke v puse, lebo ma nechcela rukou pustiť do jej úst ale keď som sa s ňou hrala a prevracala som ju dolu hlavou tak som videla že zub sa už veľmi tlačí von. V noci nevedela spať, okolo 4 bola hore tak dlhšie a ráno nám už cinkala lyžička ( presne ako keď nám išli prvé 2 zúbky ), tak rátam že aj štvrtý by sa mohol predrať pomaly von. A dolu má tiež dosť rozšírené ďasná, aj kus biele jej presvitá tak možno aj tam sa bude niečo diať.
Jaj a Lucke nejako nechce ocka 😅 Teda nie tak veľmi ako ešte možno pred týždňom...Vtedy veľmi k nemu išla keď ho zbadala tak len ruky ťahala k nemu a nejako teraz vôbec nie, aj keď si ju zoberie na ruky alebo k sebe posadí, v momente ju vystrelí ku mne a k ockovi nechce 🙄

zabka
29. júl 2009

Ahojky vsetkych zdravime,
este stale sme na chalupe, takze preto sa tu ani neukazeme, mame tam bazenik a malej sa tam velmi paci, tak to vyuzivame...No aspon v skratke, mame dva nove zubky spodne predne, ani neviem kedy je vysli nemala ziadne priznaky az ked som jej davala papat zacala mistrngat lyzicka 😅 😅 .. Ale za to teraz nam asi idu dalsie, lebo ako pise kila aj nasa sa nad ranom zobudza s placom a vadi jej ked jej idem dat papat...O tej aktivite ani nehovorim, stale musi nieco robit vymyslat, stale len na nohach chce byt, tak rozmyslame nad tym pavukom..lebo nosit ju je velmi narocne a ona lezat nebude ani necinne sediet sa jej uz nechce..Skusila som malej dat pribinacik a keby ste videli co robila normalne som nechapala ako keby tyzden nejedla a ked ho cely zjedla co som myslela ze ani nezje tak spustila plac co este chcela... 😅 😕 😵
Terez pekny kociarik ste vybrali, ja teraz chcem tiez malej kupit nieco take... predavam totiz kocik a uz aj potrebujem autosedacku lebo zo skrupinky malej trcia nozicky 😀

terezicka
29. júl 2009

Ahojte dneska oslavujeme 10 mesiacov 😵 A ráno sme spadli z postele, teda ja nie ale Lucka áno, plač bol veľký ale netrval dlho, no ostala nám hrča škaredá na čele 😅 Ale nejako to už prežijeme 😝
A včera večer mi Lucka zaspala už pri jedení takže som bola rada aspoň som ju nemusela potom hodinu uspávať...

terezicka
29. júl 2009

Žabka no som rada že si sa tu ukázala aspoň som tu dnes neni sama 😝 Nikolke blahoželéme k zúbkom a super že chce tak pekne papať, teda aspoň Pribináčika 😉
Meliska ešte ma napadla jedna vec do výbavičky ktorú som ja staršne rada že som mala - prebaľovací pult. My máme taký že sa jedna polička vysunie, tam sa položí vanička a hore je klasicky prebaľovacia podložka a priestor na ukadanie vecí. Ja som s ním veľmi spokojná, keď sme Lucku dokúpali len sme vaničku zasunulu, hneď sme ju poutierali a voda sa vylievala až potom.

meliska
29. júl 2009

ahojteee,
gratulujem k 10 mesiacikom... zachvilu to uz bude rok... oooo... 🙂 my sme dnes boli na tych glukozovych testoch a nevysli nam dobre hodnoty... 😒 takze mame tehotensku cukrovku, no co uz... takze podrzime trosku dietku do porodu... 😒 ale tusim to aj pipika mala, no snad to zvladneme... 🙂

jankabelka
29. júl 2009

Ahojte babenky, dlhšie som sa neozvala, lebo nám akosi nefungoval doma net.
Terezka gratulujem Lucke k 10 mesiačikom 🙂 🙂 s tým papaním to je fakt kvôli tomu teplu, ani dospelým tak nechutí.
Zabka aj ja by som toho pribináčika ešte chcela 😅
Meliska trošku si dáš dietku a to zvládnete neboj, tak už pomaly zháňaš výbavičku?
Mirka ty si uži na chalupke 😉
Kila z Réky je už poriadna slečna 🙂
Som na dovolenke a už si pomaly pripravujem veci pre bambuľku, a od včera máme už poskladanú postieľku 😅

terezicka
29. júl 2009

No super že sa to tu aspoň trochu pohlo 🙂
Dneska som nechala Lucku večerom bez plienky a bola zlatá, lebo sme boli v kuchyni a ja som púšťala vodu tak som aj čakala či sa nepociká. A ona začala cikať a potom si od toho ocikaného odčupla a kukala na mňa kedy si to všimnem 😀 Našťastie máme v kuchyni dlažbu takže som to utrela a už nebolo ani stopy po cikaní 😀

pipika
29. júl 2009

Ahojte! 🙂
My sme stale u mamky, az v piatok ideme domov. Zabka, aj Lili dostala pribinacik a tiez jej jeden nestacil. 🙂 Posledne 3 tyzdne nechce sediet iba stat na nozickach. Kedze este nemoze stat snazim sa aby sedela, ale ona hned place. Zub stale nemame.
Janka, ty si uz vo finale. Daj sem este foto tvojho bruska.
Meliska, co to citam. Aj ty mas cukrovku? Drzim palce aby si tu dietu zvladla, je to tazke. 😉 Mne ju zistili v 27 tt. Tiez si prosime foto bruska. 🙂
Terez, prajeme vsetko naj naj naj malej Lucke. 🙂

meliska
30. júl 2009

ahojte,
no mne v podstate ani velmi nepovedali co nemozem, ibaze vynechat sladkosti, biele pecivo a mozem len trosku ovocia najlepsie pred nejakym pohybom a mliecne iba nizkotucne. Inak nemam ziaden letak nic, v podstate ani neviem ako by som sa mala stravovat... pipika nemas este nahodou nejaky letacik?
brusko odfotim, asi cez vikend... 😉 uz poriadne vykuklo a je z toho uz taky mily batoztek 😀

pipika
30. júl 2009

Meliska, ja som sa vsetkeho zbavila ked som prisla domov z porodnice. Napisem ako som to mala ja. Cukor nemozes vobec ani len stipku a ani sladidlo. Tak isto ani sladkosti pre diabetikov. Denne iba jedno ovocie, zeleninu a maso mozes, chlieb a rozok iba celozrnny a iba jeden krajec. Mlieko iba pohar denne, jogurt iba biely. Ani granko, co ja zboznujem. Zemiaky, ryzu a cestoviny iba 10 deka. Mozes jest viackrat denne, ale malo. A ako pises treba sa hybat. Ja som si musela merat cukor kazdy 2.-3. den a zapisovat si. Zo zaciatku som to az tak vazne nebrala, ale moje hodnoty neboli najlepsie a lekar sa zacal vyhrazat s inzulinom tak som sa spamatala. Poznam babu, ktora mala tiez cukrovku, ale jedla vsetko a nakoniec strasne pribrala a musela si pichat inzulin. Vraj baby, ktore maju cukrovku skor porodia a maju mensie babo ako aj ja. A kvoli diete som pribrala iba 9 kg. Ale ak nedodrzis dietu babo bude velke a bude mat zdravotne problemy. Toto som niekde citala. Drzim palce!

pipika
30. júl 2009
meliska
30. júl 2009

pipika: dakujeeem aspon taketo informacie som potrebovala, lebo mi ani nepovedali, kolko coho... len ze vynechat... tak aspon viem, ze mozem pohar mlieka denne a aspon biely jogurt... no bude to drina... ale co pre babo neurobim, nebudem si potom aspon cely zivot vycitat, ze som bola mlsna 🙂
a to videjko je krasne... uz som ho videla aj skor, ale da sa to pozriet stale... 😉

pipika
30. júl 2009

Zabudla som napisat, ze asi pred mesiacom sme aj my kupili pre Lili novy kocik. Tento v ciernosedej farbe http://www.rodinkashop.sk/kocik-baby-design-wal... .

Meliska, napisla som ti veci na ktore sa pamatam. Ak ma este nieco napadne napisem.

pipika
30. júl 2009

Meliska, ty vselico najdes na nete. Hladam nieco, neviem ako sa presne vola. Je to ako hojdacka, nejak sa zavesi na zarubnu a mala v nej skace ako na trampoline. Lili chce stale skakat, a chceli by sme jej to kupit.

pipika
30. júl 2009

uz to mam, vola sa hopsadlo. Citala som par nazorov, ale skor neradia takej male ako je Lili.

terezicka
30. júl 2009

Krásny večer prajeme, dnes sme boli v poradni, Lucka váži 8200g a vlastne všetko je ok, toto bola taká rýchla poradňa lebo ani do stravy nám nekázala pridávať nič nové. Ďalšiu máme presne v deň narodenín a budú Lucku aj očkovať, tak dúfam že bude v pohode aby sme mohli pekne osláviť potom ten deň 🙂 A inak všetko po starom, zajtra idem k našim na celý deň, aspoň vypadnem a zmením trochu vzduch...

meliska
31. júl 2009

pipika: vcera som uz sla domov, lebo jeden kolega si nedal povedat a furt pustal klimu na 22°C, tak som sa nas..rdila a protestne som odisla... 😀 a so mnou aj ostatni, ktorym to vadilo.. ale nasla si to hopsadlo 😉 tak je dobre...

este som sa chcela opytat to mnozstvo peciva, to fakt iba jeden krajec chleba, alebo iba jeden rozok na den? sak ja som bola hladna jak vlk ked som dosla domov (bola som na cviceni pre tehulky) a jeden grahamovy rozok s redkvickou a uhorkou mi nestacil... ☹

sharlotta
31. júl 2009

Ahojte slniecka! 😉 Ako sa mate?

meliska
31. júl 2009

jeeeeeezisi... ahoooj, no ty sa kde flakas?

sharlotta
31. júl 2009

Falakala som sa po Chorvatsku a vychode nasej peknej krajiny a nemala som doma comp, tak som sa nemohla napojit na net. Inak chodievame sem-tam na obedy tam nedaleko pri vas a furt ked idem okolo, rozmyslam, ze sa zastavim, ale jaksik mi je furt tak horuco, ze chcem ist rychlo domov do chladocku 😅 A inak sa nudim doma a chodim od telky k pc. dnes uz mam konecne pocitac doma 😵

meliska
31. júl 2009

no tak pekne, neviem kde teda chodite jest, ale my sme sa uz medzitym aj prestahovali 😀 ale iba o dve zastavky blizsie k centru 😉
inak ako sa vam dari, kedy bude maly vodnar? haaa? s kym sa budem moje dieta hravat? 😀

sharlotta
31. júl 2009

Strasne sa za to hanbim 😅 ale maly vodnar bude tak najskor o rok. Nie zeby sme nechceli, ale tak to v zivote chodi...

meliska
31. júl 2009

no dobre noooo, co uz s tebou... 😀

sharlotta
31. júl 2009

Hras sa so mnou este? No tak bude o rok mladsi, no co, no...

pahu
31. júl 2009

Meliska, Sharlott 😀 Toto vaše hašterenia mi už chýbali 😀

pipika
1. aug 2009

ahojte!
Meliska, veru, mozes iba jeden rohlik alebo krajec chleba 2x denne. Bolo by dobre zohnat glukometer a kontrolovat si cukor po kazdom jedle. Po case by si uz vedela odhadnut ake mnozstvo mozes.

pipika
1. aug 2009

jaaaj, a zajtra mame 7 mesiacov. Pridala som foto.

terezicka
2. aug 2009

Ahojte , celý piatok a sobotu sem strávili u našich, bolo mi super, starali sa o Lucku teda v rámci možností lebo nejako v poslednej dobe by chcela byť iba pri mne, u mňa na rukách a nedajbože ju zoberie niekto druhý 😅 A sobota bola neplánovaná že sme tam boli, ale sestru prepustili na víkend z nemocnice tak sme chceli byť aj s ňou. A večer sme si opekali a Lucka do pol 10 bola hore, už sme sa báli že ani nezaspí. Dneska si cez deň celkom fajn pospala, 2x po 1,5 hod čo nechápem ako sa jej podarilo v takomto teple 😝 A teraz ju už Marek uspáva na nočjý spánok, tak snáď to nebude dlho trvať a Lucka bude mať konečne dobrú noc, lebo tie posledné boli u nás katastrofa 🙄