Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

pipika
11. nov 2009

Terez, a ako robis tie kysle polievky? Ja som jej doteraz velmi polievku nedavala.
Este neviem ci tu knihu objednam. Paci sa mi ten ruksak. Kniziek mame dost, kedze som robila v knihkupectve nakupila som ich dost este ked som bola tehotna. 😉

terezicka
11. nov 2009

Pipika no u Lucky ide hlavne šošovicová a tú spravím tak, že dám variť šošovicu ( keď mám klobásu tak aj kus z nej lebo to dodá lepšie chuť ), keď je šošovica do 3/4 uvarená pridám zemiaky, dám soľ a ešte predtým dám korenie, sladkú červenú papriku a bobkový list. No a keď sú uvarené zemiaky tak dám v miske rozhabarkované mlieko s hladkou múkou a keď to spolu zovrie ( celý čas miešam ako to tam dám ), tak to už vypnem a môže sa ísť jesť.

Ten ruksak sa inak aj mne páči 😀

mirka20
12. nov 2009

ahojte 🙂
my sme opat u mojich rodicov. v sobotu sa mi vydava spoluziacka zo zs, tak som ju chcela vidiet, tak sme prisli. teda lepsie povedane, nasi prisli po mna a rebeku a v pondelok pride po nas ocko.
rebeka je nachladnuta, soplime od vcera, vcera aj kychala, ale dnes uz nastastie nie. tak som jej kupila oscilo a imunoglukan a liecime sa.
pipika, v majovkach bola jedna baba, kt.mala total ignorovala uvarene jedlo a jedla len prikrmy. ale neviem, ako ju potom presvedcila na normalne. ale asi to chce len cas a skusat a skusat.
ja som rebeke varila cervenu sosovicu, ta nenaduva a je uvarena za chvilu. ja som jej varila tak, ze som dala varit naraz sosovicu aj zemiaky spolu s bobkovym listom a ked boli, tak som tam dala kyslu smotanu a zahustila trochou ryzovej kase. a zmlsla to jedna radost. ale za jedlo sa netrap. len skusaj vzdy uvarit a ci zje alebo nie. a ked nechce, tak jej daj prikrm, aj ked to ide dost do penazi. mozno ma len take obdobie. mne sa teraz hovori, ale poviem ti, ze som sa dost natrapila, kym rebeka ako tak nieco zjedla. a teraz nema problem na ranajky zjest cely krajec chleba 🙂

jankabelka
12. nov 2009

Ahojte babule, naša bambulka je okupkaná, napapaná a teraz už sladko spinká 😅
Terezka malá Anetka mala na poslednej poradni 4990 g takže už je čo nosiť a zatiaľ ju kojím. Mliečko jej zatiaľ stačí tak neprikrmujeme 😉
Meliska tebe sa ako darí?

jankabelka
12. nov 2009

Terezka, Mirka tie vaše dcérky sú ale krásne 😀 😀 ale vidno že sú to riadne šidlá 😅
Mirka a čo bábo v brušku?
Pipika s tými príkrmami to chce len trpezlivosť, minule som pozerala ženský magazín na jednotke a tam hovorili, že keď dieťa odmieta príkrmy, treba s nimi na 2 týždne prestať a potom začať od začiatku ako od pol roka. skús možno to pomôže 😉

terezicka
13. nov 2009

Krásne ránko prajeme, som prvá 😀 No čo sa už stalo tej mojej dcére fakt netuším - včera večer išla spať v pohode, normálka, celom rýchlo zaspala. Iba od pol 10 už bola hore, akože vyspatá. Zaspať ani za svet. My sme pozerali NCIS tak ona s nami, no a mali sme jednohubky pri telke, tak Lucka vyťahovala syr z každej 😅 Keď skončili išli sme spať, ona nie a nie za spať, celý čas sa tvárila ako vyspatá. Už sme ju aj na rukách nosili, som ju držala aby sa nemetala v posteli, Marek jej dokonca aj kus na zadok nacápal už od nervov. Ešte o polnoci sme boli hore 😅 A toto isté spravila aj noc predtým...Ale cez deň je v pohode, dokonca aj kus kľudnejšia asi je. A to jej vyšli 2 stoličky...No dúfam že takéto noci pokračovať nebudú...

Ja som už vyliezla z postele, idem si upiecť dve piškóty na koláč, lebo brat má zajtra birmovku tak pečieme. A potom ideme mamine pomôcť pripraviť čo treba a keď prídeme domoc, tak koláč naplním a dúfam že bude všetkých chutiť...

terezicka
13. nov 2009

Janka to je super že Anetka tak krásne priberá 🙂
Inak som vám aj zabudla napísať že aké pekné bruško už má Mirka 🙂 Jej závidím 🙂 No ale ak budú naše noci pokračovať s Luckou takto ďalej a ak bude furt spávať medzi nami, tak neviem kedy sa dočká nejakého súrodenca 😅

sharlotta
13. nov 2009

Ahojte, mne sa dnes celu noc pomaly s Meliskou snivalo, ze uz rodi a dokonca u nas doma 😅 A rano mi zacali chodit sms od rodicov ziakov z mojej triedy, ze kto vsetko dnes nepride do skoly a to sa mi este v polospanku prelinalo a vstanem a nic. 😕 Zeby predtucha? 😕

mirka20
13. nov 2009

ahojte 🙂
terez, nerozmyslali ste nad samostatnou detskou pre lucku alebo o prisunuti postielky k vasej posteli? lebo u nas ta postielka fakt pomohla (aj surodenec sa tak podaril 😀 ) a v majovkach baby pisali, ze detom prospeli samostatne detske izby a ovela lepsie spavali. ved jej nemusis zariadit celu detsku, len postel aby tam mala. alebo postielku.
sharlotta, zeby si bola vestica? 🙂

jankabelka
13. nov 2009

Ahojte babuľky 🙂
Sharlotta žeby si mala pravdu?
Terezka veru malá Anetka pekne priberá to som veľmi rada, ale máme problém so spaním cez deň pri prsníku zaspáva a keď ju položím do postieľky je za 5 minút vyspatá, potom je nervózna ☹ aj ju ponosím ale to sa stále nedá, nemáte nejakú radu?
Mirka a čo to vaše bábo? idete aj na 3D ?

pipika
13. nov 2009

Ahojte,
janka, Lili robila to iste. Do piateho mesiaca spala iba na rukach. Skakala som s nou na lopte, ked bolo treba aj 2 hodinky aby aspon tak spala. Bola to sila.
Dnes som uvarila tu sosovicovu polievku, horko tazko zjedla jeden tanier, ale dala som jej k tomu chlieb a musela som ju velmi zabavat. Zajtra skusim takto uvarit hraskovu polievku. Dajte este nejaky tip.
Janka, mne odmieta Lili moje jedlo, jedla by iba prikrm. A to je narocne financne aby som jej denne dala.

mirka20
13. nov 2009

jani, babatko sa ma ok, teda dufam. 24.11. idem opat do poradne a snad nam uz povie doki, co sa nam v brusku skryva 😵 chceme ist aj na 3d, ale este nevieme, ze kam. najblizsie to mame do lc, ale zas v pd mam rodicov, kt.by nam postrazili malu, aby nemusela ist s nami a mohol ist aj manzel.
s tym spanim je to boj. aj ja som skusala fitloptu, ale zas som ju nemohla drzat dlho na rukach (trpli mi ruky), tak som ju davala do postielky alebo do lehatka a tam bola. v lehatku som ju aj kolisala, co mala rada.
pipika, ved ale to je super, ze ti zjedla za tanier polievky. ja som sa tesila, ked zjedla par lyziciek. a o zabavanim by som ti mohla rozpravat hodiny. my sme inak ani nejedli. ale teraz je to ovela lepsie, aj ked zabavat sa stale zabavame. musis len vydrzat 😉

meliska
13. nov 2009

sharlotta: skus este prelestit tu krystalou gulu... 😀 ja som este 2v1... a este tyzden chcem byt 😀 az 22.11. sme sa dohodli s drobcom 😵

meliska
13. nov 2009

...krystalovu 😀

vejinka
15. nov 2009

ahojte dievcata 😉 meliska waw ved ty to mas za par.....vela stastia ti prajem... 😉

mirka aj tebe sa to krati...ako sa dobre pozera na tie vysoke tyzdne 😅

terezicka
16. nov 2009

Janka ahojky, no nám pri Lucke zaberalo keď bola takáto maličká, že mi spala vonku v kočíku aj 3 hodinky a našťastie sme sa nemuseli prechádzať, stačilo ju dať na balkón a bolo. Tak skús možno to pomôže...Samozrejme ako prišla jar, tak spánok nám skončil a bojujeme s ním dodnes...

Mirka no skúsime tú postieľku dať ku posteli, ešte ju nechcem veľmi prekladať samú do izby. A bojím sa žeby spadla sama z postele, síce cez deňspí na posteli a v pohode, ale v noci neviem...

terezicka
16. nov 2009

My sme boli od piatku u našich, mamina neplánovane odišla v sobotu ráno do Blavy. lebo sestre sa dosť skomplikoval stav po operácií...Takže sme bratovu birmovku museli zvládať bez rodičov, dalo sa to síce v pohode, ale veľmi bolo cítiť že tam ani neni ani jeden z rodičov. Ale prvoradé je teraz zdravie sestry...
Inak vše po starom, len Lucka je nejako vždy uvrešťaná, zaberajú jedine ruky ale to sa fakt celý deň zvládať. Včera mi bola na rukách celú omšu, nechcela ísť k nikomu inému, no ja som mala veru dosť...Neviem čo sňom mám robiť, kedy ju prejde toľká uvrešťanosť...
Zajtra ideme na návštevu, ideme pozreiť malého synovca, švagriná vravela že už mu oblieka veľkosť 68 a to bude mať v stredu len mesiac. Ale on bol aj dlhý aj ťažký keď sa narodil...No dúfam že čo som mu kúpila oblečenie na leto tak mu bude vtedy aj dobré 😅

mirka20
16. nov 2009

ahojte 🙂
my sme stale u nasich. je nam super, len mala je chora, tak to neni bohvie co, lebo noci su otras. ale zato cez den je fajn, nasi sa o nu staraju, tak ja mozem oddychovat. ale v sobotu som bola doobeda bez nej na nakupe a poobede som bola pozriet spoluziacku na svadbe a potom som si bola sadnut s inou spoluziackou na kave - horucej cokolade a mala sa odvtedy boji, ze odidem, tak by bola v kuse len na mne nalepena. aj vecer co uz pekne zaspavala sama, tak teraz vyplakava a furt ma len vola, tak opat zaspavame spolu. dufam, ze ked bude zdrava a budeme doma, tak sa vratime k staremu samostatnemu zaspavaniu.
terez, urcite vyskusajte tu postielku, nam fakt pomohla. my ideme na rebekinu postel kupovat taku zabranu (maju ju v ikei), lebo si neviem predstavit rebeku spat samu v noci na jednej posteli.

terezicka
16. nov 2009

Mirka inak som ti chcela už minulý týždeň napísať, že som začala skúšať uspávať Lucku ako si vravela že ty Rebeku, že odídeš z izby, povieš jej kde budeš. Tak cez deň to funguje u nás fajn, večeri sa možno tak raz musím ku nej vrátiť, ale teraz ako sme boli u našich tak som ju zas uspávala tak že som pri nej ležala...
A čo je Rebek? Má len soplíky alebo aj viac?

mirka20
16. nov 2009

rebeka sa k soplikom pridal aj kasel (prvy v zivote, tak som z toho mimi ☹ ), ale vascinou kasle len v noci, aj to nie az tak casto,ale aj tak ma to trapi. davam jej kvapky, tak snad jej zaberu.

mirka20
16. nov 2009

prave som si precitala, co som napisala a pisem jak madar. snad si porozumela 🙂

terezicka
16. nov 2009

Mirka a nemôže kašlať ak je v izbe veľmi suchý vzduch? Nám pomohlo keď sme dali mokrú plienku do izby, Lucke sa ľahšie spalo keď mala kašeľ. A možno kašle aj zo soplíkov, ak kašle taký zahlienenéňý kašeľ tak to môže byť z toho

mirka20
16. nov 2009

kasle tak, ze ju asi nieco v hrdle drazdi. vyskusam tu mokru plienku a snad jej to pomoze

terezicka
16. nov 2009

Mirka pochopila som 🙂 skús tú plienku za to nič nedáš, alebo aj cez deň keď bude spať môžeš vyskúšať.
A ozaj, a kurz je aký v MR? Vieš? Ideme sa my poobliekať a ideme do obchodu s Luckou

mirka20
16. nov 2009

hned na obed tu plienku vyskusam.
kurz bol 1:9
prijemne nakupy 🙂

terezicka
16. nov 2009

Ďakujeme krásne 🙂

pipika
16. nov 2009

Ahojte 🙂
Terez, ako sa dari sestre?

meliska
18. nov 2009

ahojte babulky,
ako sa dari?

mirka20
18. nov 2009

ahojte 🙂
mel, nam sa dari celkom fajn. rebeka je uz na tom lepsie, ma menej soplikov, celu noc dokonca nekaslala, ale potom rano si to vynahradila. ale uz je to lepsie. mna vcera pobolievalo brucho, drobcek si robi asi viac miesta 😵 . a uz citim pohyby, tak sa tesim. este je to len take jemnulinke, ale uz su to urcite pohyby, teda myslim 😵
ale ty si este pokope? kedy mas poradnu? uz si aj otvorena ci este nic nenasvedcuje porodu?
pipika, lili uz chuti jest tvoje jedlo ci stale bojujete?

pipika
18. nov 2009

Ahojte! 🙂
Mirka, som rada, ze Rebeke je uz lepsie.
Lili vtedy zjedla tu sosovicovu polievku, druhy den som jej uvarila hraskovu, ta jej chutila lepsie. Dnes ma kuraciu s brokolicou, som zvedava ci ju zje. Kupila som bio cervenu sosovicu, zajtra z nej skusim uvarit nieco.

Meliska, ty fakt pockas do to 22ho? 🙂