Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

lilyen2011
2. jún 2012

@kila už som mala // 1deň pred a o 2dni tiež // 2x 😝 teším sa moc!!

terezicka
2. jún 2012

@lilyen2011 tak to sa veľmi teším a srdečne gratulujeme 😵

lilyen2011
2. jún 2012

@terezicka Ďakujeeeem!!! 😀 😀

kila
4. jún 2012

@lilyen2011 gratulujem! Dávaj si na seba poroz! 😵

lilyen2011
5. jún 2012

@kila dávam, dávam 🙂 už aby tie dni prešli a mohla som ísť na UZV 😝 iné mamičky zistia tehu v 4mes a ja takto na úplnom začiatku 🙂 tak len čakať, kým trošku podrastie 😀

terezicka
11. jún 2012

Ahojte, no čo sa mi už včera stalo - boli sme u našich, ja som sedela na pohovke a sestrin syn 3ročný začal skákať okolo a zrazu bum, vyskočil na mňa a rukou sa mi podoprel nejako okolo nôh a brucha 😅 Tak som skríkla ( v rámci normy ) nech dáva pozor a sestra sa na mňa oborila že on nevie že čakáme bábätko, že nemám robiť na neho krik. A potom ešte jeho mojkala a ľutovala že bol na neho zvýšený hlas, chudáčik malý...Tak som jej povedala že on vie že čakáme bábätko, deň predtým som mu to ja povedala. Sestra mu to nevravela s odôdovodnením, že malý sa bude vypytovať prečo, ako prišiel do bruška, ako odtiaľ vyjde a podobne 😅 Tak akože neviem čo mám na to povedať, naša Lucka sa vôbec nevypytuje na také veci a pritom bez urážky, je viac rozumnejšia ako on...A keby aj, bud sa to bude vypytovať teraz alebo ked sa malá narodí...Tak ale ma to dojalo, že ešte ja som zlá keď si chránim bruško aby mi doňho nikto nevrazil.
Minule to spravil kamarátkin malý, ale už som videla ako beží na mňa, tak som tiež skríkla na neho a kamoška úplne v pohode, ani pol slova mi nepovedala, ešte ho aj napomenula a spolu sme mu povedali prečo to nesmie robiť. A odvtedy si dáva taký pozor pri mne 🙂

kila
12. jún 2012

@terezicka, už sa ti to kráti... 😉 boli ste už na výlete v Budapešti? Hanka v brušku poslúcha?
Podľa mňa sa to dá normálne vysvetliť deťom v každom veku že máš v brušku bábätko, len treba nájsť primerané slová aby to aj pochopili. U nás z toho tiež nebol problém, netreba z toho robiť veľké haló, keď sa dieťa pýta treba mu odpovedať normálne... aj Réka sa spýtala ako sa mi dostalo do bruška bábätko a kedy a ako vyjde von, povedala som jej, že keď bude veľká aj jej narastie v brušku malé vajíčko a vyrastie z toho bábätko a keď bábätko bude väčšie vyberie ho lekár... 😉 s týmto vysvetlením bola spokojná, pochopila, samozrejme keď bude väčšia a opýta sa zase jej všetko vysvetlím primerane jej veku... 😉

terezicka
12. jún 2012

@kila tiež tvrdím to isté čo ty, Lucka vôbec nerieši takéto veci, ani sa ma nepýta ako vyjde z bruška, resp. vie že po Katke mám jazvu tak ona to berie tak že mi ju vyberú z bruška...
Do Budapešti ideme teraz v piatok, už sa tešíme, Katku odnesiem vo štvrtok doobedu k našim a pôjdeme pre ňu až v sobotu, aj sa celkom teším že si od nej "oddýchnem" 😅
Hanka poslúcha, aspoň myslím, kope si veselo, ja rastiem, o týždeň idem do poradne tak dúfam že už bude otočená hlavičkou dolu...

kila
12. jún 2012

U nás sa tiež stalo niečo nové, vo štvrtok Réku museli postaviť do kúta v škôlke, po prvý krát čo tam chodí... 😅 Vraj neposlúchala, odvrávala učiteľke, nechcela robiť poriadok, trucovala, robila cirkus a potom aj vyrušovala počas spánku. Tak som povedala Réke že som teraz veľmi smutná a že to budeme musieť povedať aj oteckovi, no a na to začala kričať, plakať, prosila aby sme to nikomu nepovedali, sľúbila že už bude poslúchať a ospravedlnila sa aj učiteľke. Manžel jej tiež povedal že je z toho smutný, ale Réka aj jemu sľúbila že už bude poslúchať.
Keď som to povedala mojej mame ešte ja som bola zlá že prečo som musela Réku rozplakať... 😅 katastrofa... 😅
Ale včera už dostala Réka pochvalu, že pekne robila poriadok a bol veľmi šikovná, tešila sa z toho aj ona a pochválila som ju aj ja.

terezicka
12. jún 2012

Jaj dievčatá a konečne je pozemok oficiálne náš, je prepísaný na katastri, je vyplatený, takže teraz len môže celý cirkus okolo toho 😅 Projekt sa nám už robí, ale neviem či tento rok stihneme vôbec niečo spraviť 😅

terezicka
12. jún 2012

@kila Lucka začína byť tiež veľmi priečna, dokonca už vyskakuje a začína prvá rýpať do všetkých. Má kamarátku čo spolu chodia zo škôlky a ešte sa stretávame aj pomimo, veľmi ju má rada, teší sa s ňou, pýta sa ku nej...Ale aj včera jej búrala hrad na piesku, bila ju, kvákala...Do mojej sestry hodila uvarené vajíčko, lebo ho už nechcela jesť a sestra ho odmietla odniesť do kuchyne. Tak od zlosti spravila toto a ešte ako neskutočne papuľuje, normálne nevieme či sa smiať na nej alebo čo robiť...Ale tiež jej vravíme že sme z nej smutní, včera sa musela ockovi sama priznať ako robila Barborke zle 😅 A ked už je fakt protivná, tak jej povieme že nedostane granko a vtedy sa zvykne aspoň trochu uvedomiť...

terezicka
14. jún 2012

Ahojte, tak naša Lucka má kiahne 😅 Včera ešte ništ a ráno celá bodkovaná na hrudníku aj na chrbte, boli sme sa ukázať aj u doktorky...Dostala to v škôlke a tým pádom sa ruší jej účasť na zajtrajšom výlete v Budapešti...Ale sme sa rozhodli že pôjdeme s Katkou - snád to nejako zvládneme a Lucka bude s mojou sestrou a so svokrou, tie to s ňou určite vydržia a aj ona s nimi 😉 Len ma to tak veľmi mrzí, že prvý škôlkársky výlet a ona nemôže ísť 😢

terezicka
16. jún 2012

http://alicabiela.blog.sme.sk/c/301057/Moj-vzor...
Dievčatá ak budete mať tróchu času a chuti prečítajte si toto, tieto blogy píše moja teta a tento článok je o mojej sestre...Len mená sú iné, ona neudáva pravé mená

kila
18. jún 2012

@terezicka ako znášaš tieto horúčavy a ako bolo na výlete? Chúďa Lucka, snáď to bude dobre znášať... Ja som v piatok behala s Rékou na pohotovosť, lebo keď som po ňu prišla do škôlky mala škaredo zapálené jedno očko, mala ho celé opuchnuté a červené a z kútika oka jej vytekal zelený hnus... 😝 Dostala kvapky aj krém do oka a našťastie v sobotu ráno už bola v poriadku. Aj som sa čudovala ako rýchlo ju to prešlo, lebo vyzeralo to veľmi veľmi zle... Dnes už išla aj do škôlky, nechcelo sa jej ale ešte dva týždne a budú prázdniny, potom bude doma dosť. Navyše cez víkend bola dosť neznesiteľná, neviem čo to do nej vošlo, možno zle znáša toto teplo, niekedy neviem ako s ňou vydržím doma celé leto... 😅

adulina
autor
18. jún 2012

Prosim ak by ste mali chut zahlasovať, potešíme sa.
Stačí len jeden jediny Váš hlas !
Tamarka je na 8. strane, predposleny rad
http://www.funradio.sk/sutaze/21626-babo-pre-lu...
D A K U J E M E

kila
19. jún 2012

Ahojte! Tak neprešlo nás to tak ľahko ako som myslela, Réka mala ráno zase zapálené očko, išli sme k lekárovi, takže má zápal očných spojiviek aj zápal hrdla, ostáva doma a nemôžeme ísť ešte ani von... 😝

terezicka
19. jún 2012

@kila no horúčavy sú riadne únavné pre všetkých...ale možno boli tie kiahne aj fajn lebo sme nemohli toľko chodiťť vonku tak sme boli dnuka, resp. len na balkóne a tam je tieň...Lucka je už ok, už jej to pekne zaschýna, žiadne nové som jej dnes nenašla.vo štvrtok by mala ísť s našimi na predlžený víkend do terchovej, spomínala som to aj doktorke. tak povedala že ráno máme prísť na kontrolu a uvidíme čo povie potom, ale hádam ju aj pustí...infekčná už nie je a ani nevyzerá "zle" po tých vyrážkach tak už bude hádam dobre. teraz čakám či to chytí aj Katka alebo nie...A na výlete bolo fajn, Katka to zvládla nad naše očakávania, len cestou späť už bola veľmi unavená a tým pádom aj umrnčaná kedže v buse sa jej nedalo dobre spať

kila
19. jún 2012

Hlásim sa opät, poobede keď sa zobudil Tomáško už aj on mal zapálené oko, takže začala som aj jemu kvapkať do oka... 😝 už len to chýba aby sme to chytili aj my a bude to krása... 😝 navyše večer sa už chytal za uško a bol riadne uplakaný, dúfam že nebude mať aj zápal uška... no a samozrejme aj ja už mám zapálené hrdlo a manžela to chytá tiež... môže to byť ešte horšie?!?! 😅

kila
20. jún 2012

Máme za sebou hroznú noc, ani Réka ani Tomáško nespali poriadne, Réka za nami chodila plačom že nevie spať ale nevedela povedať že prečo, nevedela zaspať ani s nami v spálni, stále sa len prehadzovala... ráno som sa ale dozvedela že čo im bolo - obidvaja mali žihľavku po celom tele, čo som v noci v tme nevidela. Bolo mi na plakanie, ale spomenula som si že máme niekde doma na to krém, keďže som žihľavku už mala aj ja pred 2 rokmi. Natrela som ich a o hodinu boli pupienky preč. Zistila som že to bol nežiaduci účinok sirupu ktorý dostali na nádchu. Čo nás ešte čaká?!?!

terezicka
20. jún 2012

@kila obidvom detičkám prajeme skoré uzdravenie

kila
26. jún 2012

Ako sa máte? U nás Réka už nechodí do škôlky, mohla by ísť ešte od zajtra na 3 dni, ale už ju nechám doma, o hodinu idem do škôlky pre jej veci... a Tomáška som začala učiť na nočník - zatiaľ sa nám vôbec nedarí, dosiahla som len to, že keď ho na nočník posadím s knižkou v ruke, tak tam sedí asi tak 10 minút bez problémov, ale ešte ani raz nebol v nočníku nič... on to asi drží kým mu nedám gaťky alebo plienku a potom to pustí... aj teraz po obede som ho tam posadila a keď mu už bolo dosť zo sedenia na nočníku, dala som mu gaťky a hneď sa pokakal... 😝

terezicka
1. júl 2012

Ahojte, včera sme boli s Luckou na výlete vo Viedni, teda ja som s ňou bola, bola super, len straaaaaaaaaašne horúco 😝 Boli sme v Schonbrunne a potom v Prátri, Lucke sa páčilo, až na jednu atrakciu ktorú sme nikto neodhladli že to ešte neni pre ňu. Ja až potom ked som si uvedomila z akej výšky sa tu spustí, som mala srdce v krku ked som sa na to pozerala a len som sa modlila, aby ju moje sestry poriadne držali...No mala som veru dosť...Ale tak zvládla to chúda, aj ked so slzami a strachom v očiach 😅 Dnes ideme troški grilovať mäsko, Marek bude maať narodky...Napustili sme deckám aj bazén, tak hádam aspoň im bude dobre keď sa v ňom budú špliechať 😝

terezicka
3. júl 2012

No tak zas máme náš výlet v ohrození 😅 Dievčatá dostali úpal, Lucka od večera teplotuje, v noci zvracala, hnačkuje...Katka našťastie teploty ani hnačky nemá, ale to zvracanie je hrozné, len čo vypije trochu vody do 5 minút ju vyvráti...A ona tak chce piť, vidí vodu a už chce, u doktorky robila cirkus ked som jej zobrala vodu. Dosttali obe tabletky proti zvracaniu, Lucka ju zjedla v pohode a zdá sa že aj zabrala. No Katka ju hned vyzvracala 😔 Teraz obe spia, tak uvidíme ako to bude potom...Ale aj doktorka povedala že by im to mohlo prejsť po tabletke a vhorách by im mohlo byť len lepšie, kedže tam nemusí byť až tak hrozne horúco. Len sme mali na pláne aj jaskyňu, ale nevieme či ísť, či nie, je to ľadová a či by to pre ich organizmus nebolo príliš veľká zmena 😅

kila
3. júl 2012

Ahojte! Ako znášate tieto horúčavy? 😝 Mne by už aj stačilo... nemôžem spať, spálila som sa na slnku, a manžel pracuje non-stop, zastupuje každého kto ide na dovolenku... Tomáško sa so mnou zabáva, prosí ma aby si mohol sadnúť na nočník, ale zatiaľ sa do neho ani raz nevyprázdnil... už viem kedy by mal ísť na malú aj veľkú potrebu, posadím ho na nočník, on sa tam zabáva, do nočníka nič neurobí, drží to v sebe, a keď sa postaví ide sa vyčúrať a vykakať... postaví sa a povie "oó zase nič" a ukazuje aj ručičkami že v nočníku nič nie je... zlatý je... 😅
Ale tu na Koníkovi som našla dobrý návod ako ho odplienkovať za týždeň, takže idem na to, len musím počkať keď Réka nebude doma, lebo inak nebudem stíhať... 😅 😉

terezicka
3. júl 2012

@kila nože prezrad ten návod alebo mi ho v krátkosti napíš, zíde sa aj nám. Katka si už tiež uvedomuje kedy jej treba cikať alebo kakať, chvíľu predtým si dokonca sadne aj na nočník ale nespraví tam nič, no hned sa postaví a vyciká na zem...ale včera sa mi ju podarilo zachytiť ked začala tlačiť tak rýchlo s ňou na nočník a predstavte si - vykakala sa aj tam...tak sme ju táááááááááák chválili 😀

pipika
3. júl 2012

ahojte
Kila, aj ja som zvedava na ten navod, lebo zatial ani u nas nic nezabera.

Meliska, gratulujem a drzim palce, a prajem bezproblemove tehulkovanie.

adulina
autor
3. júl 2012

@kila aj ja som zvedava, lebo Tamarka vie tiez kedy ide cikat kakat aj to velice oznamuje, ale nocníkom len plieska a vspiera sa ked ju chcem posadit 😕

terezicka
4. júl 2012

@adulina akú veľkú nôžku má Tamarka? Naša Katka nosí 22 a sú jej akurát, takže čakám kedy si začne drať palce a budeme musieť prejsť na 23 😅

adulina
autor
4. júl 2012

@terezicka to fakt, aku labu má 😀, odpadnes, ale Tamarka nosí, že 19 a su jej este velké 😀 😀 😀

terezicka
4. júl 2012

@adulina no aj švagriná sa cez víkend pozerala že má riadnu labu a veru jej riadne podrástla za posledné týždne...nosí sandálky teraz čo nosila lucka ked mala o cca 4 mesiace viac ako má katka teraz 😅 ale aj lucke už musím kupovať 28 😅