Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
3. mar 2013

Manžel ma vo všetkom podporuje, ale predsa je to pre mňa ťažké… Keď mi zavolali, že na základe pohovoru čo som u nich absolvovala sa rozhodli prijať mňa a ráno už mám nastúpiť, celý deň som revala, že nechcem odisť od Tomáška, a celú noc som nespala. Manžel ma musel nahovárať aby som to predsa len skúsila. O Tomáška sa stará on alebo moja svokra a zvládajú to perfektne – ale ja som z toho aj tak smutná. Moj manžel robi tak že je doma každý druhý deň, a keď nie je doma Tomáška berie so sebou svokra do školky. Zajtra zase idú k mojim rodičom na jarné prázdniny. Deti sa prisposobili bez problémov, Réka si asi ani žiadnu zmenu nezaregistrovala, len ja si musim asi zvyknúť, mne je to celé najťažšie. 😖

meliska
4. mar 2013

@terezicka ahojte... dakujem za gratulaciu, maly sa narodil 4.2. 3900g, 55cm porod bol super, rychly a veelmi v pohode 😵 za 3 hodiny od prichodu do porodnice bol maly von... z toho len nejaka hodinka kontrakcii 😀
Hanka ma braceka velmi rada, pekne o nom rozprava aj v skolke, tak dufam, ze im to vydrzi... maly je tiez zlaty, moc nespinka cez den, stale je len nacucnuty na mne, ale tak este ma na to narok 😀 v noci ho trosku trapi brusko, tak stona, kym sa nevyprdka.... (chlap) ale inak bud som uz ja vycvicena Hankou, alebo je maly fakt viac v pohode 😀

kila
4. mar 2013

@meliska si uz vycvicená, a aj preto je maly viac v pohode... 😀 Gratulujem... 😵

mirka20
5. mar 2013

@meliska gratulujem a prajem prijemne dvojmaminkovanie 🙂
u nas nove nic, len uz sa blizi koniec materskej a nemam robotu 😖 takze nic moc. ja si pobyt doma uzivam, matusko chodi stale len na pol dna do skolky, rebeka ako kedy. ked som leniva chodit trikrat denne hore kopcom po deti, tak ju zoberiem na obed a mame vybavene 🙂 dala som sa na hačkovanie, tak mi neostava moc casu na nic, ale zas mam aspon trosicku financii naviac. aj ked na velky biznis to urcite nie je 😀 teraz sme mali take chorlave obdobie, tentokrat to schytala viac rebeka, dokonca musela vybrat dvoje antibiotik. a potom aj brusnu chripku mala. chudatenko, normalne aj schudla asi kilo-dve. ale teraz sa jej dost zlepsil apetit, tak to snad naberie naspat. aj som rozmyslala, ze by som si dala predlzit matersku s matuskom, kym si aspon nenajdem pracu, ale tento rok ma matusko super, maximalne ma sopliky a trochu kasel, co vzdy zvladneme bez doktorky, tak nemam moznost si ju predlzit.
@kila gratulujem k praci a prajem vela sil pri zvykani si 🙂

kila
6. mar 2013

@mirka20 dakujem... a ty sa tiez nemozes vrátit na staré miesto? A hladás prácu, poslala si niekam zivotopis? Nevolali ta este na pohovor?

mirka20
6. mar 2013

@kila sefka mi v decembri povedala, ze nech si radsej hladam nieco nove, lebo idu prepustat a zmensovat stav. takze nic. poslala som si zivotopisy, ale jedini,co ma pozvali na pohovor boli poistovaci z allianzu a to nechcem robit. takze uvidime 😖

mirka20
25. mar 2013

ahojte 🙂 tak u nas mala zmena. so sefovcami som sa zatial dohodla na 3-mesacnej vypovednej lehote s tym, ze ak by sa situacia vo firme zmenila a boli by peniaze aj na dalsiu zamestnankynu, tak budem pokracovat dalej. sa tesim, lebo mi aspon na 3mesiace odpada urad prace 🙂 aj ked teraz ideme prerabat kuchynu dost radikalne, tak by som potrebovala byt doma. ale urcite je prednejsia robota, upratovat a pomahat budem, ked pridem z roboty. nastupujem 5.4 🙂

terezicka
14. apr 2013

Ahojte, tak už som tu dávno nebola tak idem popísať aspoň trochu čo máme nové. Boli sme s Hankou 4 dni v nemocnici, zápal priedušiek sme mali, dávali jej spreje - kortikoidy 😖 Nejako sme to tam zvládli, našťastie už je dobre. Akurát jej zistili že je chudokrvná tak nám predpísali Maltofer kvapky. A rozprávala som to kamarátke a ona ma upozornila, že ked ona bola so synom v nemocnici ale v inom meste začiatkom februára, tak tam jej doktor povedal že teraz je veľmi veľa detí chudokrvných, že on by to absolútne neriešil pri takýchto malých detí, že to im prejde. A upozornila ma že Hanku bude veľmi zapekať a tak sa aj stalo. Kvapky by sme jej mali dávať 2x6 kvapiek, v piatok a v sobotu som jej dala len 1x6kv a nevie sa vykakať, resp. riadne bobky horko ťažko vytlačí. Tak neviem čo máme robiť...
Katke sa konečne rozväzuje jazyk, je z nej riadne šidlo, robí somariny...Lucka je taká parádnica, už sa teší lebo dnes už mala v kostole sukničku a poltopánky 😀

kila
18. apr 2013

Ahojte! @mirka20 super! Držím palce!
@terezicka opýtaj sa lekára ohľadom tých kvapiek, možno sú aj iné... a Hanke môžeš pomôcť vykakať sa úpravou jedálnička alebo teplomerom do zadku... 😅
Ja sa hlásim po dlhšom čase... musela som si zvyknúť v novej práci. Prvé týždne boli strašné, chodila som do práce s plačom, mala som hrozné výčitky svedoma, že som nechala doma Tomáška a bolo ťažké sa zaučiť, lebo robím úplne inú prácu ako pred rodičovskou dovolenkou. Ale Tomáško to zvládol super, dokonca ho manžel a svokra odplienkovali, čo sa mi od leta nepodarilo a Réka si vlastne ani nič nevšimla. Teraz sa mi už v práci páči, ba dokonca keď ma cez víkend deti nahnevajú, už sa teším na pondelok... Zvykla som si, zaučila som sa a uvedomila som si, že som mala obrovské šťastie s touto prácu a teraz sa jej už nechcem vzdať. Šéf je super, kolegyne tiež, pracovný čas je taký aký je, ale keď potrebujem niečo vybaviť, môžem kedykoľvek odskočiť a môžem urobiť aj to, že pôjdem pre Réku do škôlky a zobrať si ju ešte k sebe do kancelárie.
Moja skúsenosť s hladaním práce je taká, že v prvom rade som mala len obrvoské šťastie! A hneď na pohovore som povedala aké mám aj ja požiadavky na prácu, pracovný čas... aby sa potom neskôr neprekvapili a práca ktorú som hladala musela vyhovieť aj mne, aby som bola spokojná aj ja s firmou, aj firma so mnou. Nezamlčala som nič, ani keď sa pýtali na deti. Firma, ktorej moje požiadavky nevyhoveli, ma samozrejme odmietla. Našťastie! Lebo potom by som nemala túto super prácičku!

terezicka
18. apr 2013

@kila to som rada že si spokojná s prácou, to dnes povie málokto...hanke sa môžu dávať jedine tieto kvapky to som si zisťovala, ale som jej po dohode so sesternicou - lekárničkou zredukovala dávkovanie len na 1x denne a zápcha je preč, tak dúfam že sa už nevráti. a teplomer ani rektálna rúrka jej už nezaberajú, ona má už tú stolicu hustejšiu kedže aj papá normálne jedlá...ale baby, ona nám už štvornožkuje a sama sa posadí 😉

kila
19. apr 2013

@terezicka keď už štvornožkuje, potom je Hanka veľmi šikovná, ale všetky vaše princezničky boli šikulky... nie ako náš Tomáško, ktorý začal štvornožkovať aj chodiť v ten istý deň, keď mal 1 rok. Dovtedy som mu musela nosiť hračky ja a išla som sa z neho zblázniť. 😝

terezicka
17. máj 2013

Dievčatá halllo žije to tu vôbec?!?!?! My sme živí, relatívne "zdraví" až na nejaký ten soplík a občas zakašlanie...Katka má teraz ohromné obdobie že za všetko jačí, ja už som z nej na prášky, stačí že skriví tvár a mňa už trasie od nervov...Hanka je ako z divých vajec, v kuse chce stáť na nohách a chodiť, v bežke byť nechce. Zliepa sa všade, dostane sa kde chce, je to s ňou oveľa lepšie - ale tak myslím že po 7m revu už bolo načase aby sa trochu ukľudnila - aspoň čo sa toho revu týka, hoci nočné spanie je tiež dosť o ničom...A Lucka parádnica naša, modelečka, tá papuľuje jedna radosť, ale inak je milá, fakt taká slečinka z nej rastie. To je riadny rozdiel ked vidím v šatách Lucku a Katku - Katke šaty ani poriadne nepristanú, ona je taký chalanisko 😀

adulina
autor
18. máj 2013

my sme boli teraz 3 tyzden na lieceni v Tatrách, bolo neskutocne perfektne, sa mi ani domov nechcelo, zas robit, varit a blee 😀
Tamarka ta tiez vkuse reve uz vyse dvoch rokov som z nej uz hotova, tiez jaci ako besna, do skolky ju nezoberu, takze este som aj z toho na nervy, ze co bude, stráááásne vela deti, budem rada ak za rok ju zoberu, teraz ma riaditelka 120 deti naviac 😝 (ostava asi dalsia materska xixixi, ale to by sa moj muz isiel asi obesit,ale ako sa hovori niekedy aj motyka vystrelí, no a rozmyslam o platenej predlzenej materskej, je vedena v alergo ambulancii tak mozno mi to schvalia)
a Alex to je kapitola sama o sebe - klasika ako vzdy zly zly zly uz neviem co s nim, neviem ako dalej uz ani neviem ako reagovat 😝 no ale hadam to nejako rozchodime este rok a v skole sa dufam skludní a ked nie tak si to hodim 😅

terezicka
12. aug 2013

No ženy tu je nejako straaaaaaaaaaašne ticho...Tak čo máte nové? Ako sa darí? My relatívne fajn, Hanka sa konečne umúdruje a nejačí furt, len občas...Zaujímavé je, že ked spadne tak si to ani "nevšimne", ale stačí že jej zmiznem dnuka z dohľadu a taký jakot že koniec. Ale už mesiac chodí, sama sa postaví, má 2 zuby 😀 Katka je stále v divnom období že za všetko jačí, už čakám kedy to prestane...A Lucka bola s mojimi rodičmi v Taliansku týždeň, veľmi ju chválila že bola veľmi dobrá, poslúchala, spala, všetko ok...Tak doma si to asi vynahrádzala a hned papuľovala o 106...Ale inak je veľmi rozumná, múdra, no je aj prešibaná, nás jednou vetou tak zruší že neviem či sa mám smiať alebo ju vadiť. Budúci piatok ideme na dovču do Slov. raja, sa teším, tak dúfam že aj toto počasie dovtedy ešte vydrží a užijeme si to tam

zabka
3. mar 2014

Halo halo dievcata ako sa mate? 😉

terezicka
23. mar 2014

Ženy no čo, mk už ništ? Už len na fb žijeme? 😉

zabka
23. mar 2014

@terezicka Asi to tak bude.... 😉

kila
25. mar 2014

Ahojte! Aj ja by som vás tu rada videla opäť častejšie... My sa máme fajn, Réka a Tomáško teraz chodia spolu do škôlky, ešte aj do jednej triedy, lebo v tejto našej škôlke sú zmiešané triedy. Ale už veru nie dlho, lebo Réka ide od septembra do školy. Vybrali sme školu, ktorá je k nám najbližšie a mesačne raz v sobotu organizuje stretnutie budúcich prváčikov s nastávajúcimi pani učiteľkami - učiteľky a deti sa spoznávajú, hrajú sa, vyrobia niečo pekné. Na tieto posedenia chodí aj Réka a veľmi sa jej tam páči, už sa nevie dočkať, kedy bude školáčkou. Do škôlky sa jej už nechce. Tomáško je už tiež veľký fešák, naše slniečko, má veľmi dobrú povahu, nenechá sa provokovať od ostatných detí, s každým je kamarát, každého presvedčí. Doma je tiež väčšinou kľud, dokážu sa spolu pekne hrať.
No a vy sa máte ako? Kto plánuje ďalšie bábätko? 😀 😀 😀

adulina
autor
30. mar 2014

@kila
@zabka
@terezicka
nejak to tu viazne veru
mna tak napadlo a nechceli by ste si spravit sukromnu temu, lebo predsa si tu preberame obcas take uz sukromne veci, pridali by sme si tam koho chceme a mozeme sa rozpravat aj tak sukromnejsie, lebo niekto uz len pozera podla niku a potom tu citaju veci co by ich nemuseli zaujimat 😉

terezicka
31. mar 2014

@adulina kľudne sprav tému a pridaj ma tam hneď 🙂

pahu
4. júl 2014

KUK! 😀 😀 😎

adulina
autor
5. júl 2014

@pahu ako sa mas, som o tebe nepocula sto rokov 🙂

pahu
14. júl 2014

No veď dobre... 😀 Som tu zase, gyndoš ma upozornil na môj vek a že na čo čakáte??? 🙂 A ja že na otehotnenie. A on že a ďalšie umelé nie??? A ja že, NIE! 😵 Tak idem asi začať merať a cikať na ovu pásiky a tak... Hi hi hi... 😎 A vy ako baby???

mirka20
24. júl 2014

@pahu drzim paste, nech to vyjde cim skor 😉