Pripustiť návštevu z cudziny k 2 - mesačnej dcérke?

nadka01
4. jún 2008

Ahojte kocky.Mam taky problem.Mam 2 mesacnu dcerku.Kojim ju a je zdrava ako repka.Mam kamaratku australcanku a silou mocou chce prist na 2 tyzdne aj s 10 mes.synom.Mam obavy o naseho drobca,kedze este nema vlastnu imunitu a len ockovanie proti tbc.Predsa ten chlapcek je uplne z ineho kontinentu a clovek nemoze vediet,ake su u nich choroby.Vraj je zdravy.Jasa aj tak bojim.Od kedy davat babatko do kontaktu s malymi detmi?

vilkakatka
4. jún 2008

Nadka, ja si myslim, ze to je v pohodke. My sme vcera s Adelkou prileteli z UK (aj ked to nie je iny kontinent) a to sme uz leteli treti-krat.No a Adelka je medzi detickami od 10. tyzdna ... chodili sme spievat a hrat sa do takej skupiny. Ja viem, ze sa o nasich drobcekov bojime, ale zase to netreba hnat do velkeho extremu 😉

aponchie
4. jún 2008

nebala bych se toho a pro jistotu si zavolej lekarce a zeptej se ji kdyz mas pochybnosti 😉

pietra
4. jún 2008

nadka, ja by som sa nebala, podla mna, ak je zdravy, tak nic nehrozi. Ale ak by si sa kvoli tomu mala trapit a stresovat, tak jej povedz, nech navstevu o par mesiacov odlozi 😉

nadka01
autor
4. jún 2008

hadam to bude ok.S tou navstevou sa nic neda robit.Jednoducho sa nanominovala.Este pred pol rokom som jej vravela,nech pride az v septembri,ale ona si zmyslela,ze teraz a aj to spravi.... ☹

aponchie
4. jún 2008

bud rada,ze budes mit navstevu z daleka 😉

bihan
4. jún 2008

Toto mi príde dosť hustá otázka... Ja žijem pri Madagaskare, o dva týždne letím domov a to mám malú nechať niekde v karanténe, kým pôjdem pozrieť kamarátky? Pre Boha, však nežije v nejakej rozvojovej krajine. 😨
Navyše priletím domov po roku v dobe, keď je to najmenej problematické pre mňa a pre malú a keby mi nejaká kamarátka povedala, že sa bojí, že moja malá niečím nakazí jej dvojmesačného drobca (ktorý už ani nie je novorodeniatko) a mám prísť v septembri, tak by to už asi moja kamarátka nebola. 😔

aponchie
4. jún 2008

heeeeej na Madagaskaru???to jako fakt???? ty brdo mala je unesena tim filmem a hrozne tam chce ,ale jak to udelat aby to moc nestalo?? 😀 jj mas pravdu je to hloupa otazka ja bych se teda spis tesila az mi kamoska prijede z daleka a uz uz aby tady byla ..

jabber
4. jún 2008

nadka01 - naše malá přichází do styku s malými dětmi co se narodila 🙂 . Můj brácha má 3 děti, ty jí od narození zbožňujou (ona je taky 😀 ) a jsou s ní (a byli od začátku) každou chvíli 🙂 a pořád se všelijak muckají 😀 . Nejstarší chodí do školky a nechytla od nich nikdy nic, ani rýmu ani všelijaké virózy, které se jim objevily třeba druhý den po návštěvě. Dokud byla plně kojená, tak jsem se ani nebála, že by něco chytit mohla 🙂. Zrovna tak děti kamarádek. Buď v klidu, Austrálie není Afrika a pokud kojíš, tak nechytnete ani tu rýmu 😉, kojené dítě je ochráněné úplně nejlíp, jak být může 🙂

bihan - na Madagaskaru byl kamarád a byl totálně uchvácenej........musí to bejt nádhera 😵

trixi
4. jún 2008

Moja sestra zije v Kanade (tiez iny kontinent), ma skoro 4 rocneho syna. Ani si neviem predstavit, ze by som jej zakazala prist domov, pretoze nas maly ma "len" 9 mesiacov. Mali sme navstevu z UK, sestrina kamaratka ma 2 roky a nas maly mal vtedy len 6 mesiacov, zato bol z navstevy a hlavne z malej uneseny. Ako pise bihan "je to husta otazka".

lante
4. jún 2008

Ja tomu akosi nerozumiem, keď nechcem, aby mi niekto prišiel na návštevu, tak mu to poviem.
Ale narovinu, príde mi to choré, že si myslíš, že z Austrálie by mal doniesť nejaký vírus. Si myslím, že Austrália je určite vyspelejšia krajina ako my, takže potom by sa skôr mala obávať ona a nie ty. K nám prišli na návštevu známi, keď mal Vili iba týždeň a od 4 týždňov ho navštevovali aj deti. A teda zo škôlky sa dajú priniesť iné pekelnosti. Tvoj strach je zbytočný a myslím, že príliš prehnaný.

alami
4. jún 2008

ja by som jej otvorene povedala, že kedže mám také malé mimi, tak sa to nehodí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!myslím, ýže máš s bábom aj iné starosti, ako starať sa o dvojtýždňovú návštevu - mne to teda príde nevhodné!

susik77
4. jún 2008

ja som tiez nechcela v obdobi okolo 2 mes. ziadne navstevy. Ani nie ze by som sa bala nakazy, ale bojovali sme s kojenim, s kolikami, navyse sme byvali v byte 2+kk, to by bolo fakt drsne 😝 chcela prist sestra s manzelom a 10-mesacnou dcerou, tak sme im otvorene povedali, ze este nie 😉

jabber
4. jún 2008

No to je druhá věc - když byly malé 2 měsíce, tak bych taky nechtěla mít doma 14 dní návštěvu a starat se ještě o ní 🙂, ale nadka se bojí nemocí a to je fakt nesmysl 🙂

nensy
4. jún 2008

já si myslím že by to neměl bejt žádnej problem.ale záleží na to bě jestli nákou tu návštěvu na 2 týdny zvládneš 🙂

pietra
4. jún 2008

v dvoch mesiacoch som uz malu bravala na navstevy k malym detom. Ale do jej styroch tyzdnov, k nam ziadne male deti nesmeli a bolo mi jedno, ci je to rodina alebo znami. Ja by som tej kamoske jednoducho povedala, ze si tu navstevu nezelam a bodka. Ved predsa sa nemoze ku mne niekto nasackovat na dva tyzdne, ak s tym mam akykolvek problem. Obavy z choroby naozaj mat nemusis, ale druha vec je navsteva na dva tyzdne. Myslim, ze taka navsteva aj narusi denny rezim, ktory uz mate zauzivany.

aponchie
4. jún 2008

presne tak jestli je to kamaradka a chces ji tam tak si ji pozvi a nehledej duvody proc ne a pokud ji tam moc nechces neni fer ji zvat pac se budes akorat pretvarovat a priste nemusi prijet vubec..a rozhodne si nemyslim,ze se rozhodla sama bez pozvani prijet nebo ano? 😉

aponchie
4. jún 2008

a navic je jasne ,ze az z tak daleka neprijede proboha jen na vikend!!!!to da smysl..me spis prijde ,ze z toho couvas a nevis jak

kiwuska
5. jún 2008

nadka, len by som chcela vediet ci pride len k tebe alebo tu bude tu dlhsie a v ramci toho ta chce navstivit. Lebo ak pride len len k tebe tak predsa si to musela vybavovat uz davnejsie, objednat letenky atd. a ak ti to nevyhovovalo, mala si jej to oznamit vopred a ako kamoska by to mala pochopit..
Inac si nemyslim, ze by tvoja mala mala dostat nejake choroby. A ani rezim nemusis mat naruseny po jej prichode. Ak je to ozaj kamaratka, mozete sa dohodnut na spolocnom vareni, upratovani, alebo ze jedna robi domace prace, druha zabavi, prebali deti atd. vlastne si sprijemnit dni. Ide len o to ako sa na celu navstevu pozeras. Ak uz teraz v nej vidis problem, tak ver mi, ze to problem bude.