Prírodný lak - náter na postieľku

lyongirl
8. mar 2009

Ahojte, potrebujem poradiť. Doniesli sme domov postieľku a MM ju natrel prírodným lakom kupovaným v Ikea. Je to úplne prírodný vosk, ale dosť to smrdí, dokonca to vadí aj mne. Čo potom také malé mimi, keď v tej postieľke musí ležať? Myslíte, že tá "vôňa" mu nejako škodí, alebo si to len myslím, keďže to vadí mne. Lebo neviem si predstaviť ležať tam celý deň a čuchať to a to je potieľka nalakovaná už pár dní a ešte to nevyprchalo.

mikalove
8. mar 2009

to vyprchá,aj sestra natierali,za pár dní v pohode 😉

lyongirl
autor
8. mar 2009

takže to neškodí...? asi blbá otázka....ale aj tak 😉

mikalove
8. mar 2009

ked si kupila lak na to určeny tak škodiť by nemal,ale tie vypary sú fakt nepríjemné,sestra natierali ešte pred porodom a nechali na terase vetrať...takto neviem,ked ti tak maly spí

lyongirl
autor
8. mar 2009

díky, snáď mi ešte niekto niečo napíše.... a ukľudní ma...

slunicko552
8. mar 2009

No já bych v tom smradu spát nechtěla.Sice to nemusí škodit,ale může ho z toho bolet hlava.Raději bych to nechala prvně vyvětrat

karotky
8. mar 2009

My jsme přírodním lakem(vosk se při za schnutí musel vyleštit bavl.haderem,aby tam nezstaly šmouhy)natřeli palubky v ložnici na jaře 2006.Za rok se nám narodil Adámek,takže už šel do vyvětraného. 😵
Ale jinak to smrdělo děsně. 😝
Postýlku jsme natřeli lakem určeným k barvení rukojetí u nářadí,tužek apd.Poněvadž dítě bude tu postýlku okusovat/olizovat,takže by se měla natřít něčím,co není škodlivé. 😉

roasha
8. mar 2009

su akrylove laky urcene na na detsky nabytok a hracky. 😉
http://www.chemolak.sk/index.php?www=catalog_de...

lyongirl
autor
8. mar 2009

no to bolo určené na detské hračky... je to prírodný vosk a tiež sa musel vyleštiť handričkou, ale smrdí

karotky
8. mar 2009

Tak ten "náš" nesmrděl/leštit se nemusel vůbec,ale už si holt nevzpomenu na název. 😅

martina46
8. mar 2009

Ako čo ten vosk smrdí? Môžeš niečomu pripodobniť?
Tie "detské" laky sú ale aké trvácne? Či to prežije nejaké to olizovanie a hobľovanie 😖

karotky
8. mar 2009

Martino,..............jde o to,že když to dítě olizuje/okusuje něco nalakované,tak aby mu ty zbytky laku,co pozře,nedělaly rotiku v těle. 😉
Ty netoxické laky by měly být ředitelné vodou. 😉
Smrdí ten lak. 😉 A pokud je naředěný ředidlem nebo jiným rozpoštědlem,smrdí ještě víc. 😝

lyongirl
autor
8. mar 2009

práveže ten smrad neviem k ničomu prirovnať 😒 , musím sa spýtať MM, čo to bolo konkrétne za vosk

lyongirl
autor
8. mar 2009

pýtala som sa MM, že tam písali, zloženie z prírodných olejov a včelieho vosku....

mikalove
8. mar 2009

a to tak smrdí?

lyongirl
autor
8. mar 2009

no ja stále neviem, čo na tom smrdí, neviem, či tam veru nebolo niečo pridané....ja som tú pixlu nevidela

lyongirl
autor
8. mar 2009

ono to zas až tak hrozne nesmrdí, ale jednoducho, keď sa nahnem do postieľky k malému, tak to zacítim a vadí mi to a nechcela by som vtom spať a stále to čuchať. Aj keď prejdem okolo postieľky, tak to cítim.

eriqe
8. mar 2009

Lyongirl, ja by som sa toho smradu nebala. Tiez som postielku natierala vcelym voskom a mne to teda vonalo, ale nemala som vosk z ikea ale od stolara. Akurat sa chystam presmirglovat a prevoskovat hryzance od zubkov