Pro jakou formu výchovy jste?

verkapce
9. júl 2008

S manželem máme v plánu alespoň 3 děti s odstupem cca 5 let mezi sebou.
Zajímaly by mě zkušenosti maminek,jak řeší např. záchvaty vzteku u svých dětí.
Jestli jsou účinnější a přípustné tělesné tresty,nebo zákazy a domlouvání?

lukin
10. júl 2008

ivee: To jsi napsala moc krásně a je mám naprosto stejný názor 🙂

ukana
10. júl 2008

sue, urcite ziadna mamicka nesposobuje bitkou svojmu dietatu bolest, ja ani facky neuznavam, a pod bitkou myslim symbolicke placnutie po zadku, nie silno a opakovane 😕 Facku by som asi svojmu dietatu nedala, no uvidime v puberte, ja som v puberte jednu schytala od oca, a bola opodstatnena 😔 😒 😅

U nas je bitka vynimocne, mozno 5x za zivot dostal po zadku, beriem to ako posledne riesenie

ivee, suhlas 😉

sonisek
10. júl 2008

Tak to je fakt těžký, hlavně na to má každá jiný názor. Rozhodně nezastávám názor mojí ségry, kdy malému vše psychologicky domlouvala, všechno mu vysvětlovala a ani jednou ho neplácla přes ruce nebo přes zadek. A taky malej je jakej je...Někdy je asi třeba tomu dítěti to spíš vysvětlit, někdy je lepší ho plácnout. Nemyslím tím ale šlehat ho vařečkou a tak, rozhodně bych dítě neřezala od rána do večera, ale občas takové plácnutí jistě neuškodí.Navíc stejně teď má dítě modřinu a už vás doktoři podezřívají z toho, že ho týráte... A třeba u našich když malej býval, tak tam žádný vysvětlování neexistovalo a byla na skříni vrbová větvička a jak byl hodnej, stačilo mu vědět, že tam je...Moje sestřenice zase má dvě děti a je na ně sama, takže tam si musela udělat ona svojí disciplínu, jinak by se z těch dětí zbláznila. Já z mýho dětství si pamatuju, že my jsme dostávali občas páskem či větvičkou a bylo to rozhodně na nás účinnější než nějaký vysvětlování. Ale toť každého názor.

sue
10. júl 2008

Ukana, tak to by si sa divila - s tými matkami spôsobujúcimi deťom bolesť 🤐 🤐 🤐
Inak, 100% súhlas s Ivee 🙂

karot
10. júl 2008

Tak já plácnutí po zadku(přes plínu,.............tzn.,aby to nebolelo,..........náznakem)uznávám jen v nejnutnějších případech,jako jsou amoky vzteku delší než 10 sekund,což se teda u nás zatím nevyskytlo.Přes ruce dávám častěji,když nepomůže slovo "NE".Např.,když leze do skříňky s čistícími prostředky,když chce šahat na troubu ve které se peče apd.
Nedávno jsem přišla na fígl,který pomáhá proti vztekání.Když s tím Áda začne,normálně se mu vysměju do obličeje. 😀 Náhoudou to(zatím)funguje. 😎
Ale mám kamarádku,se kterou syn vyloženě cvičí a jelikož nemohla rozdejchat to,že mám synka kliďase,napsala mi do IP:
"............Do výchovy ti mluvit nechci, každá to děláme jinak, ale na Ádu jsi někdy byla dost hrubá..., myslím, že to není nerozmazlování, že to je nedostatek projevování citu, a to se může vymstít spíš tobě........."

😀 😀 😀 😀 😀

ukana
10. júl 2008

sue, myslim matky tu, take v celku "normalne" 😀 😀 😀 😝 ....Inak ciganky u nas cez ulicu lomia deti hlava nehlava, facky lietaju jedna radost 😒 ☹ ale o tom sa tu nebavime...

karot 😀

mokuska
10. júl 2008

suhlasim s lukin že je potrebne detom ukazat mantinely,pretože ak im povoli uzdu tak ho v 7 rokoch vyfackaju,ja som na deti dost tvrda a vyzadujem aby boli slusni a pokial sa da aj normalny hoci už teraz s nimi plieska puberta ale vedia co si mozu a nemožu dovolit,tak isto treba detom ukazat aby boli aj voci starsim ludom slusní, mam brata ktorý je zastanca výchovy bez bitky len dobrým slovom a tie decka su tak vychcane a neposlusne že aj starej matke nadavaju a nevazia si ju ,ale to je len dosledok toho ,že kazdy s partnerov vychovava dieta inak a nevedia sa dohodnut na rozumnej výchove.Tu u nas pribuda vela milionarskych deticiek,ktore uz od mala su agresivne hlavne voci vlastným rodicom a tí sa akoby boja supnuť im po riti a potom sa stazuju že maju nevychovane decka.Ale ako sa vravi kazdemu sa jeho výchova vrati ,ked bude starsí tak sa deti budu chovat ako ich to rodicia naucili.

sue
10. júl 2008

Ukana, trošku si dovolím nesúhlasiť, pretože väčšina týraných a bitých detí je z bielych a neasociálnych rodín, ale viem čo chceš povedať a dúfam, že tu na MK také matky nie sú...

karot
10. júl 2008

U manželovy rodiny vládla výchova domluvou(tělesné tresty byly nepřípustné,protože by způsobily koktavost 😉 apd.)a taky ty děti(manželovi sourozenci)měli na háku jak rodiče,tak prarodiče. 😖
Hodně jsem musela překousávat,abych to mohla ignorovat a teď jsem ráda,že bydlíme sami a do výchovy nám nikdo nekecá. 😝
Nás mamka jednou v životě vzala vařečkou,protože jsme nechtěli(v cca 5.letech)jít odpoledne spát.To jsem fakt nechápala,ale asi byla nějaká naprdnutá a vylila si vztek na nás. 😖
Táta byl horší a taky se mu to teď trochu vrací. 😖
Ono taky,když se za něco občas trestá,tak by se taky mělo za úpěchy hodně chválit,aby to to dítě pochopilo,co je dobře a co ne. 😉
Takže já chválím za každé snězené jídlo,za každý výkon(i sebemenší kapičku 😀 )na nočníku,za každou uklizenou hračku,.................. 😵
Chce to hodně trpělivosti.

horalka777
10. júl 2008

Uplny suhlas s ivee 😉