Problém s ihlami po feťákoch

caruzo19
17. jún 2009

mami,co robi teta? pyta sa ma 2,5 rocna dcera,pozerajuc z okna o 7.rano
pozriem von a uprostred sidliska(mame panelaky postavene do kruhu) bezostysne stoji fetacka,tricko nad pupok,nohavice na kolenach,spodne pradlo nikde a hlada si zilu....
uplne bezny obrazok na nasom sidlisku,inak velmi peknom a nebyt tychto individui,raj pre deti a psickarov(cast z nich sa dokonca uz naucilo po psoch zbierat kopecky)
tak volam 159,opisem dispecerovi situaciu a ze on tam posiela hliadku.stale pozeram von,po 20 minutach vola na policiu mama a tam jej povedia ze uz volala JEDNA pani
sakra,to tu nikto nebyva na tom sidlisku okrem nasej rodiny?
nehovoriac o tom,ze 25minut po mojom telefonate si fetacka za pomoci dalsej nadhery zilu nasla,odhodila striekacku na zem a do slova a do pismena odtancovala zo sidliska.policajti nikde.kde asi tak musia mat hliadku,aby nestihli prist za 25 minut?
teraz vecer vencim psa a suseda nad nami,krvi by sa jej nedorezal,jej 4 rocna dcera tu ihlu nasla.nastastie sa nepichla
fakt neviem co robit,bojim sa dieta pustit na travnik,obzvlast v sandalkach
manzel navrhuje kupit gulovnicu

niekto mi hovoril,vraj v cechach je v kompetencii mestskych policajtov chodit zbierat a likvidovat aspon tieto ihly.u nas asi mozme zabudnut.

cuchre
18. jún 2009

striekacky im vymienaju, najpr u nas na parkovisku vidim nejaku malokedy, pre decka tu maju teke centrum na hranie...caruzo nezatepluju, az na buudci rok. byvam pri talline na stavbarskej 🙂

caruzo19
autor
18. jún 2009

cuchre,tak to si priamo pri zdroji 😀 😀

nobody
18. jún 2009

je to smutný
nějaký takový lidi znám
nejhorší věc je ta jehla ... a možnost, že se někdo píchne
našel jsem kdysi dvě těsně u pískoviště
nebezpečná věc, protože člověk prostě neví

policie ve většině případů na to s**e
pokud je to tam často, tak se můžeš obrátit na nějaký region - myslím masssmédia
z toho problém mít nebudeš

bora8
18. jún 2009

monika - takto sa v našom tr. zákone definuje krádež:

Kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a spôsobí tak malú škodu (t. j. škodu, ktorá prevyšuje sumu 266 €), potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. Rovnako sa potrestá, kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a

* čin spácha vlámaním,
* bezprostredne po čine sa pokúsi uchovať si vec násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia,
* čin spácha na veci, ktorú má iný na sebe alebo pri sebe,
* takou vecou je vec z úrody z pozemku, ktorý patrí do poľnohospodárskeho pôdneho fondu, alebo drevo z pozemku, ktorý patrí do lesného pôdneho fondu, alebo ryba z rybníka s intenzívnym chovom,
* čin spácha na veci, ktorej odber podlieha spoplatneniu na základe osobitného predpisu, alebo
* bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý.

Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha trestný čin krádeže

* a spôsobí ním väčšiu škodu (t. j. škoda vo výške najmenej 2 660 €),
* hoci bol za taký čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený, alebo
* z osobitného motívu (pozri nižšie).

Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha trestný čin krádeže

* a spôsobí ním značnú škodu (t. j. škoda vo výške najmenej 26 600 €),
* závažnejším spôsobom konania (pozri nižšie),
* na mieste požívajúcom pietu alebo všeobecnú úctu alebo na mieste konania verejného zhromaždenia alebo obradu,
* na veci, ktorá požíva ochranu podľa osobitného predpisu, alebo
* tým, že taký čin zorganizuje.

a pokiaľ feták neukradne nejakú vec za viac ako 266 € tak to nie je posudzované ako krádež a čo s tým policajt spraví? môže to maximálne posunúť na priestupkové konanie..... a vieš aký je nápad tr. činov krádeže na takom obvodnom oddelení vo Vrakuni? skoro 10 denne - podľa sezóny a robí to tam asi tak 5 ľudí..... tak si predstav tú robotu s tým

nie toto nie je riešenie, riešenie je niekde úplne inde, treba zmobilizovať samosprávu, spustiť prevenciu, aby pribúdalo čo najmenej nových feťákov, lebo účinnosť liečby je veľmi minimálna....

inak čo sa týka tých výmien striekačiek - stojíte o to aby sa im vymenili striekačky a platilo sa len za ne? alebo aby pochytali čo najviac infekčných chorôb a potom to roznášali medzi ostatných? a propo liečenie týchto chorôb je omnoho finančne náročnejšie....

a okrem iného taký feťák je ten najposlednejší - nezastávam sa ho, ale je to len obyčaný chudák, ktorý mi síce znepríjemňuje život, ale chyba je niekde inde.... je to s prepáčením slaboch, ktorý nedokáže bojovať so svojimi závislosťami.... nechcela by som medzi nimi žiť, ale poznám ich život - buď si ho vybrali, spadli do neho, alebo proste boli také okolnosti že sú v tom.... je to ich vec a ich život

inak viete čo najčastejšie počujem od mladých - prečo si zobrali drogu? lebo ostaní po nich blbo kukali - doslova citujem..... nie kvôli trápeniu, zneužívaniu, zlej finančnej situácii.... ako sa to prezentuje, ale kvôli tomu, čo na to povie partia - ja sa vždy snažím oponovať

hrozím sa toho keď moje deti dorastú do veku kedy budú ohrozené drogami..... hrozím, lebo viem čo ma čaká...

bora8
18. jún 2009

trocha dlhé a bez hlavy a päty, ale rozpísala som sa - tak si vyberte niečo z mojich názorov

nobody
18. jún 2009

bora8 - myslím, nebo aspoň jsem měl ten dojem, že jde spíš o ty jehly
já jich znám dost..rozhodně víc než mám prstů na obou rukách - většinou tam hrají maličkosti v jejich rozhodování
ale to je jedno
jen jsem chtěl reagovat na tu poslední větu - ta doba bohužel přijde, nelze jí uniknout