Problém v škôlke

ada4326
11. dec 2012

Ahojte. Dnes som ostala šokovaná z môjho syna v škôlke. Chodil tam rád, dokonca keď bol dlhšie chorý, tak sa pýtal kedy už pôjde do škôlky. Včera sme išli do škôlky v pohode a bez problémov. Ale už keď som pre syna prišla zdal sa mi nejaký tichý. Ani doma nič nehovoril, aj som sa ho pýtala či sa niečo stalo ale povedal, že nič. Dnes ráno dostalo dieťa v škôlke doslova hysterický záchvat - plakal, nechcel sa ma pustiť a utekal domov. Už cestou do škôlky sa pýtal, či tam bude pani učiteľka. Pritom táto pani učiteľka bola jeho obľúbená. Dnes sa ho nemohla ani dotknúť, a doslova sa jej bál.............. Ostala som prekvapená a nevedela som čo sa stalo.
Následne som počula, ako pani učiteľka straší syna, že pôjde do veľkej triedy a on sa tej triedy bojí a tak dieťa od strachu prestalo plakať. Nakoniec som dnes syna vzala domov, že sa s ním porozprávam a zistím problém. Povedal, že sa bojí, že pôjde do veľkej triedy.............. Ako postupovať a vysvetliť mu, že ho nikde nikdo nedá?

lucka.lucy
11. dec 2012

Hlupa ucitelka, nema co deti strasit! Ak si nevie rady s detmi, neviem co tam robi...

lea641981
11. dec 2012

nepochopila som ze hlavnym problemom je velka trieda??to ze ho ucitelka strasi?

alebo je problem nevies aky a ucitelka ho vystrasila velkou triedou po tom ako maly plakal??

vies preco maly plakal ,kvoli comu??zistila si to??

najskor by si asi mala hovorit s ucitelkou a spytat sa jej ci nevie dovod synovho spravania a strachu a upozornit ju ze si nezelas aby syna strasila velkou triedou ked ma este z niecoho strach 🙂
strach nepotlaca strach ale budu to spolu este dva velke problemy 🙄

xlucia
11. dec 2012

@ada4326 to nevysvetlis. nasich strasili, ze pojdu zasa k jaslickarom... ked som im vysvetlovala, ze to ucitelka nemoze, tak mi neverili. tak sme to vyriesili tak, ze som im povedala ze ak sa to nahodou stane, tak mi to maju povedat, a ja to pojdem osobne vyriesit s riaditelkou. potom ostali kludni.
a ucitelku som razne poziadala aby netrepala sprostosti a nestrasila deti. nielen moje

lea641981
11. dec 2012

@ada4326 vysvetlit by mu to mala ucitelka,ten problem s velkou triedou 🙂

suem
11. dec 2012

@ada4326 Jasne ucitelke povedz, ze si vyslovene neprajes, aby ho strasila velkou triedou, alebo akymkolvek odlucenim od jeho kelektivu. Ked si u profesionalka nevie rady s dietatom, tak nech ho posadi do kuta :-/ Mozno to ine deti tak neberu a ona si neuvedomuje co to robi s tvojim synom. ☹
Mimochodom, preco sa boji velkej triedy zisti od maleho. Ci len kvoli tomu, ze tam nema kamosov, alebo ci sa tam starsi detom posmievaju, ublizuju. Logika mi hovori, zeby sa ucitelka mala "vyhrazat" malou triedou - akoze dieta je este nevyspele na vyssiu triedu a sprava sa ako malkac, to by este bolo ako tak pochopitelne. Vacsia trieda mi pride v zmysle - ved pockaj oni ti to tam spocitaju ☹

vadimka
11. dec 2012

@ada4326

so syncekom sa porozpravaj este raz doma, v klude...najlepsie pri nejakej hre, napr.ze ty si dievcatko a on je pan ucitel..mozno sa dozvies, co sa naozaj stalo, alebo preco sa boji...daj mu pocit, ze sa nemusi bat, vzdy si pre neho prides...

ak ti syncek prezradi svoje boliestky, porozpravaj sa s pani ucitelkou, ak sa potvrdi, ze ho zastrasila- mimochodom, robi to vacsina ucitelov aj na ZS- daj je RAZNE NAJOVO, ze si nezelas aby sa takto uboho spravala...a ze ked neprestane budes nutena to riesit u riaditelky..ci vyssie...

...ako som spomenula, vacsina ucitelov sa detom vyhraza, zastrasuju ich..ak si neprinesies, nespravis, zabudnes, nebudes vediet atd.....dostanes 2 zo spravania, alebo patku a bla bla bla...moja dcerka tym v prvpm rocniku velmi trpela, takymito vyhrazkami..no je to neschonost ucitela...sak ked je objektivne pricina nech da poznamku ale naco dopredu zastrasovat????? 😝

edita84
11. dec 2012

ked si počua na vastné uši čo pani učitelka povedala tvojmu snovi tak to rieš s ňou

sissy27
11. dec 2012

@ada4326 hmmm neviem, ale ani z vás nikdy svojmu dieťaťu nepovedala nič také ako "toto nerob, lebo nepríde mikuláš, nedostaneš toto, dostaneš po zadku, stane sa to alebo ono" ? predpokladám, že áno... a učiteľka je za to zlá? veď doteraz ju ten malý mal rád, nemal s ňou problém, ona sama asi nevedela, že to malého tak vezme, takže asi nebude nejaká teroristka...a predpokladám, že mu to nepovedala len tak pre nič za nič, ale asi niečo vyviedol... treba sa aj s tým malým porozprávať, prečo sa tak bojí veľkej triedy - skôr či neskôr tam predsa bude chodiť a vysvetliť mu, že jeho strach je neopodstatnený...

ada4326
autor
11. dec 2012

Počula som čo mu hovorila aj som jej to hneď povedala, že syn sa veľkej triedy bojí a že by to nemala robiť. Povedala mi, že to urobila prvý krát - doslova mi prisahala a že ona nevedela, že sa veľkej triedy bojí. Bojí sa tam chodiť preto, lebo je tam väčší hluk a môj syn nemá rad hluk. To aj do jedálne chodil s plačom kým si zvykol, že je tam trošku viac hluku.
Obávam sa ale, že ho zajtra nedostanem do škôlky v kľude, ale s plačom. Dieťa aj doma úplne ako vymenené, menej komunikuje, je len samé mama a mama a zase mama. To je totálny obrat zo dňa na deň.

prasiatko30
11. dec 2012

@sissy27
@ada4326

suhlasim so sissy27 - hod rec s ucitelkou ale tiez by som z toho nerobila velku aferu - proste nech sa s tvojim synom porozprava este aj ona a pripadne by ho mohla zobrat na exkurziu do velkej triedy aby videl ze sa nema coho bat - inaksie v dcerinej predoslej skole mala nasa ucka takyto trest na jedneho dcerinho spoluziaka - ine cislo - ucka ho posielala za trest ale do triedy s mensimi detmi nevedel sa spravat a posluchat tak ho posielali s mensimi detmi a to bola pre nich dobra hanba 😀

sissy27
11. dec 2012

@ada4326 ak by sa syn bál vody, tak sa nebude umývať? ak by sa bál svetla, bude stále v tme? hluk je prirodzenou súčasťou života, treba s ním na tom popracovať, porozprávať sa, postupne ho zvykať... a prosím nebavme sa o tom, že hluk je škodlivý - áno je, ale riešime bežný denný hluk a nie štart vojenskej stíhačky...

ada4326
autor
11. dec 2012

Viem, že do veľkej triedy bude chodiť a viem aj to, že si zvykne. Veď už tam aj spal keď bolo menej detí a boli triedy spojené. Proste sa bojí a tým, že mu povedala, že tam pôjde keď neprestane plakať tak syn reagoval slovami už nebudem plakať, nebudem plakať. Má strach a ten teraz musíme nejak prekonať, len neviem ako. Už včera sa mi nezdal, málo komunikoval a dnes tiež nič nepovie. Učiteľky som sa tiež pýtala, či sa niečo nestalo, no hovorila, že nie. Neviem to pochopiť - tú učiteľku mál rád a dnes pred ňou doslova cúval a utekal.....

ada4326
autor
11. dec 2012

@sissy27 nemyslím si, ani som nepovedala, že hluk je škodlivý. Všetko chce čas a u môjho syna je väčší kolektív momentálne stresujúce prostredie, lebo je tam hluk. Zo začiatku chodil s rukami na ušiach do jedálne a plakal, lebo je tam viac detí a hluk.. Postupne to prešlo, ale stále napríklad doma povie, že mám stíšíť telku, lebo je nahlas, alebo keď sú u nás kolotoče, tak okolo chodí s rukami na ušiach....

lea641981
11. dec 2012

@sissy27 treba doma vsetko popustat,vysavac,pracku atd. 😀 hudbu

lea641981
11. dec 2012

@ada4326 moj sa boji vetra ked fuka tak vsetci zomrieme 🙂 a to ma 7 rokov 🙂 ani do skoly nechce ist ked fuka 😅 ale ked som ho zobrala pustat sarkana zistil ze aj vietor ma svoje pozitiva a odkedy sme pustali sarkany ma rad vietor 😀

sante81
11. dec 2012

@ada4326 ja som sa fobie z hluku nezbavila do dnes, tazko vysvetlit niekomu kto si tym nepresiel, do dnes neznásam hluk, hlasné rádio, alebo akukolvek hudbu, hluk v meste, a ako mala som sa velmi bála tmy. zostalo mi to do dnes a to uz tahám na 40 🙂

ada4326
autor
11. dec 2012

@sante81 Myslela som si, že to len môj syn neznáša hluk a vidím, že nie je sám. Skúsim mu to nejak vysvetliť a dúfam, že zajtra to nebude také hrozné - tá škôlka myslím. Dnes už zaspal - dosť skoro. Možno či aj chorý nebude, ale obávam sa, že príčina je to strašenie veľkou triedou....

sante81
11. dec 2012

@ada4326 mne chlapec nechce v skôlke spávat, lebo ucitelka mu nedala dudel, doma ho na spanie ešte stále ma. teraz sme doma, lebo byval často chory, ale ked sa ho spytam či sa tesí po prázdninach do skôlky povie nie, lebo tam nechce spinkat. lebo učitelka mu nedá dudlik. potom sedí na postielke a plače.

karmelka77
11. dec 2012

neboj to prejde, len treba ucitelku upozornit na to ze sa boji velkej triedy a porozpravat sa s nou aby to nerobila...co sa tyka hluku - no hold musi si mlady pan zvyknut🙂))
@sante81 a tu sa neda nic ine povedat len to vyhod dudel a hotovo, v skolke nemaju co mat dudel uz...maly vydierac🙂))

ada4326
autor
11. dec 2012

@karmelka77 To dúfam, že to prejde, lebo normálne aj ja mám zo zajtrajška obavy, že čo bude. Lebo už dnes pani učiteľka nesúhlasila, aby som syna vzala domov. Ale keď som videla jeho reakciu a počula to strašenie, tak som sa rozhodla, že sa s ním doma v kľude porozprávam a nenechám ho tam v strachu, že keď začne plakať, tak pôjde do veľkej triedy.

sharmana
11. dec 2012

@ada4326 to je ale dobrá ťapa tá učitelka... toto by si s nou mala riešiť, a požiadať ju aj, aby tvojmu synovi vysvetlila, že už ho nebude posielať do velkej triedy... čo pokazila, nech aj napraví...

lenka_da
11. dec 2012

@ada4326 no, chulostiva situacia, ja by som to riesila po dobrom, nie je dobre vykopat vojnovu sekeru, ved urcite ani netusila, co jej slova sposobia... v klude by som pani ucitelku poprosila, aby syna nestrasila, ze to od nej berie prilis vazne a ze sa takeho strasenia skutocne boji, bohvie, co sa v tej hlavicke premiela, co si predstavuje. Ale syna by som tiez zo skolky zobrala, ak by strasne plakal a mne by to situacia dovolila - ved on musi vediet, ze rodicia stoja pri nom a moze sa na nich spolahnut - a tiez mu v klude vysvetlila, ze aj velka trieda je fajn... nie je moznost, aby tam na chvilu isiel s tebou, aby videl, ze tam nic hrozne nie je? drzim palceky 😉

karmelka77
11. dec 2012

@ada4326 chodite asi do statnej skolky ze?? Lebo ja som maleho dala do sukromnej a po mesiaci mi tam uz ani cez dvere nevosiel, stale plakal az nakoniec taaak ochorel ze koniec...potom sme mu dali skoro 2 mesiace pauzu a dali do novej a v tejto je taky stastny ze ked minule ochorel mi ho bolo luto az ze nemoze ist🙂)) ale u Vas ide o to ze doteraz nemal problem, takze to len ucitelka pokaslala svojim vyjadrenim takze by sa to malo napravit ked mu to ona vysvetli a ty tiez...je to smutne ze to urobila, lebo to je zakladna vec nestrasit deti oni uz to beru uplne inak...drzim palce aby sa to poriesilo...

elise
11. dec 2012

ono diťa môže neustále niečo vymýšlať a učitelka v škôlke mu trpezlivo môže donekončna vysvetlovať prečo toalebo ono nemá robiť ale učitelka tam nemá iba jedno dieťa tak ked už možno po x - tý raz mu niečo povedala a on neposluchol tak mu povedala že ide do velkej triedy, môjmu sa občas stalo že vymýšlal pri spánku a potom šiel spať k malákom. viem učitelku pochopiť že musi dáko riešiť situáciu ale vela deti si uvedomi čo spravi ak je aj takto potrestane vidim to na malom (je predškolák) je to hamba isť spinkať k malakom a to vie že tam nsmie ani muknuť. tak sa snaži byť na lehátku vždy tiško aby nešiel do malej triedy. chápem zakladatelku ale tiež by mala aj ona synovi vysvetliť ako to funguje bežne ked nemá rád hluk a vadi mu to mala by to snim ona riešiť, lebo v živote len ticho nebude mať v škole bude hluk na chodbách cez prestávku a ked bude vo velkej triede tak isto budu deti hlučnejšie ako v maláckej skupine. vysvetliť si s učitelkou čo spravil syn ked ho posielala do velkej triedy a ty by si mala synovi dohovoriť aby nerobil to prečo ho učileka posielala do velkej triedy (neviem prečo ho poslala kolko mu čo vysvetlovala čo syn tvoj robil)

ada4326
autor
11. dec 2012

@elise To je to čo neviem - či niečo urobil. Keď som sa pýtala či sa niečo stalo - syn mi nepovedal nič a učiteľka hovorila, že nevie o ničom. Veľkou triedou mu hrozila aby prestal plakať. Vidím to tak, že sa kvôli niečomu rozplakal a ona nemal práve čas ho riešiť a možno ho okríkla a pohrozila, že pôjde do veľkej triedy. Ja som dnes počula len to, ako mu povedala, že keď neprestane plakať, tak pôjde do veľkej triedy, ale gro problému je vo včerajšku a to sa vraj nič nestalo. Tak neviem a uvidím zajtra aká bude reakcia....

elise
11. dec 2012

@ada4326 treba zistiť od druhej učilky čo sa dialo lebo oni sa striedaju ale väčšinou pri takých malých su už o 9,30 obe učitelky v triede. ja by som synovi povedala ano je vo velkej triede velký hluk ale su tam velke detičky ktore chodia do škôlky dlho a neplačkaju a aspon by si videl hračky vo velkej triede a detičky čo tam všetko robia. popripade aby nemal traumu pýtala by som sa ráno pozrieť do velkej triedy na chvilu aj so synom, ale tej druhej učitelky sa opýtaj čo tvoj malý plakal alebo kde bol problem že nechceš aby boli problemy že ich chápeš že maju viacej deti ale chceš sa so synom o tom rozprávať a vysvetliť mu všetko aby hlavne neplakal. držim ti palce viem že to rozumne vysvetlite s učitelkami🙂

mamavera
11. dec 2012

pani učiteľka to nejako prevrátila, veľká trieda má byť pre maličkých predsa motiváciou a nie strašiakom ☹ ☹ ☹ . Trvala by som na tom, že sa pôjdete spolu - učiteľka, ty a synček do veľkej triedy pozrieť, aby videl, že sa nemá čoho báť a učiteľka by ho mala pred tebou ubezpečiť, že do veľkej triedy nemusí ísť, keď nechce. A strašiť niečím deti? 😠 😠 😠 Ja som od minulého týždňa vytočená, v jednej rodine bol Mikuláš (rodinný známy) a dieťa sa tak zľaklo, že sa začalo pocikávať a stále sa ma drží. Som sa pozabudla, odbehla som len ku dverám kolegyni niečo povedať a ono malo normálne hysterický záchvat, že idem preč a príde Mikuláš 😖 . V dieťati môže strašenie spustiť všeličo.

mamavera
11. dec 2012

@sissy27 som učiteľka, niektoré deti sú na hluk veľmi citlivé, to nejde lámať cez koleno, postupne sa tu samozrejme upraví, ale treba veľa trpezlivosti

ada4326
autor
12. dec 2012

Ahojte, tak ani dnes to nebolo ľahšie - plač, krik a len domov a domov. Ostala som s ním v triede a videla som, že ho zaujímajú hračky aj čo robia deti, len sa ma nijak nechcel pustiť. Dnes bola v triede druhá pani učiteľka a tiež tvrdila, že nevie o ničom a nikto ho nestraší. Ale syn večer nechcel ísť spať, ráno nechcel jesť a cestou sa pýtal, či bude v malej triede..... Nakoniec som ho dnes nechala v škôlke nasilu len do obeda. Silno plakal, no potom prišla učiteľka a povedala mi, že sa už ukľudnil. Tak uvidím po obede.

vadimka
12. dec 2012

@ada4326
su deti, ktore po nastupe do skolky prve 2/3 mesiace neplacu a zacnu az potom...tam uz moze byt hocijaky dovod...

moj maly tiez nemal rad ked sa kricalo alebo zborovo rehotalo....napr. ked bol uplne malicky deti pozerali divadielko, kde nejaka postavicka spadla, vsetkz deti do rehotu a moj maly sa rozplakal....takze deti su rozne...je pravda, ze vacsinou po odchode rodica do 10minut sa uz hraju....