Problém vo vzťahu. Čo mám robiť? Poraďte!

mechurik
23. júl 2008

Ahojte. Prosim vas, poradte mi co mam urobit. sme s priatelom uz skoro 9 rokov, a bola som na priatela zla, rozisla som sa s nim velakrat, ale to bolo len v afekte, vzdy o dve hodinky som bola uz s nim a aj na byvalej dovolenke sme sa pochytili, ale na druhej strane, milujem ho velmi. mali sme aj pekne chvilky, pred mesiacom mi na lavicke povedal, ze chce, aby sme isli do Spanielska, ze ma pre mna prekvapenie, ze chce nieco iba so mnou, a naznacil, ze ma tam poziada o ruku. lenze uz sme aj na dovolenku sli, bohuzial okolnosti boli take, ze sme museli kvoli poruche presunut dovolenku. ja si zo vztahu pamatam len tie krasne chvilky, ale on mi proste po tom, co som bola nervozna a zavolala som mu rozchod, prisiel za mnou, povedal, ze tie roky sme sa len hadali, ale ja uz mu nikdy nechcem povedat rozchod. je to moja chyba. a on mi povedal, ze si ma chcel vziat, ale uz nechce, nevie si to predstavit, ani dieta mat so mnou, a potom mi zas povedal, ze ma velmi miluje, ale mam mu dat cas, nechat ho na pokoji. co mam robit, este sa mi neozval, a som z toho smutna. povedal mi, ze by som bola najkrajsia nevesta, ale on nechce, aby som bola nestastna, ze nie som s nim stastna, neviem mu to teraz ako dokazaat, poslala som mu smsku, ze si ho chcem vziat, ci si ma vezme, ale mi neodpovedal. takze teraz musim cakat a cakat. mate tiez niekto taky problem, alebo co mam robit? 😢

petrusk
23. júl 2008

Ahoj mechurik, a zistila si z coho pochadza ta nervozita a hadky? Podla toho co pises Ta ma zrejme rad a to zo dna na den neprejde, hlavne nie po 9 rokoch, ale nediv sa ani jemu. Kazda hadka v nom nieco zanecha. Ja som mala tiez obdobie, ze som bola na manzela neprijemna a radsej som sa s nim nerozpravala, lebo som bola nervozna. On chodil nestastny, lebo nevedel ako to zmenit. Casom som prisla na to, ze chybu robim ja a ja sa musim ovladat a uvedomit si, ze to ako sa k nemu spravam, mu ublizuje. A to nechcem. Takze som sa nad sebou zamyslela a teraz je to tak, ze sem tam som nervozna, ked mam toho vela, ale na neho sa snazim usmievat, lebo je to clovek, na ktorom mi zalezi a vydrzal to so mnou. Teraz je na mne, aby som mu dala aj to pekne, nielen to zle. Mozno ten tvoj uz je z toho znechuteny ako bol moj manzel. Skus sa aj Ty zamysliet nad sebou a neskor sa s nim o tom otvorene porozpravat, na co si prisla, co si robila zle, popride skusit to znova, nemyslim hned byvat spolu, ale vyjst si do kina, do mesta, aby znova mal pocit, ze mu je pri tebe dobre.

mechurik
autor
23. júl 2008

dakujem Petruska, vyskusam tvoju radu, ano, som bola blba, je to moja chyba. ☹

orinka
23. júl 2008

Myslím, že ten chlapec ťa naozaj ľúbi... ale... za tie roky tvojich hysterických výstupov už má toho asi plné zuby... a desí ho predstava, že aj napriek tomu, že si ťa vezme, tak ho čaká celý život týchto tvojich nezmyselných výstupov... vži sa do jeho situácie, keby sa on s tebou ustavične rozchádzal pre nič... bavilo by ťa to? Vieš čo je na všetko "najlepšie"? Že až keď stratíme, až vtedy si uvedomíme čo sme mali... tu už nepomôže nič, len pokora z tvojej strany a nádej, že ti odpustí a že to s tebou ešte skúsi...
Veľa šťastia... 🙄

tigi
23. júl 2008

mechurik a preco si sa s nim vlastne chcela rozist? si s nim nestastna? vadi ti ako sa sprava alebo nejaka jeho povahova vlastnost? pytam sa preto, ze sama pises ze si sa s nim uz parkrat chcela rozist. myslim ze by si si mala ujasnit preco s nim chces a byt a preco nie. vztah nemava vzdy len ruzove obdobia, byvaju aj tazke chvile, ale prave v tychto chvilach by ste mali drzat spolu. myslim ze po tom kolkokrat si sa nim uz chcela rozist je pochopitelne ze vaha s tym ci ti ma este doverovat, ci sa bude moct o teba opriet ked bude tazko, ci mu zase nebudes chciet odist a preto teraz zrejme zvazuje ci to chce vsetko aj tak s tebou podstupit. myslim ze je tiez zrejme ze ta lubi a je teraz na tebe ako ho uistit v tom, ze ho nebudes opustat pri kazdom probleme, ale budete sa snazit pomahat jeden druhemu a riesit problemy v klude a spolu. tot moj nazor.

maruschka
23. júl 2008

mechurik,ten hnev,nervozita a odmietanie-stojí ti to zato,aby si stratila muža,čo ťa miluje takú aká si?On nemiluje ideálnu kočku,vždy usmievavú,vždy plne nasadenú,milú,fantastickú vystrihnutú z amerického žurnálu...Keby takú chcel,tak si takú nájde.On miluje a chce dievča-teba,ktoré je možno niekedy nervózne,ktoré mu nie vždy dokáže milo odpovedať,zareagovať tak,ako by si predstavoval a čakal..On miluje teba-so všetkým,čo máš,aká si-lebo je mu s tebou dobre,cíti sa fajn,miluje ťa a napriek rôznym nezhodám sa vždy vráti..A to je tá pravá láska-dobrotivá,chápajúca,odpúšťajúca..

byť nervózny,nevrlý,to je veľmi ľahké-lebo prežívame aj navonok to,čo cítime,nepretvarujeme sa..Ale keďže vzťah je vždy o dvoch ľuďoch,treba to vedieť trocha zvládnuť a nakoniec zbadáš, že to,čo ťa tak rozhádzalo väčšinou nie je také zlé,ako to cítiš a prežívaš..Že láska a náklonnosť ku tvojmu chalanovi je silnejšia,ako to odmietanie..Držím ti palce,aby ste to zvládli 😵 😉 😉

mechurik
autor
23. júl 2008

ano tigi, lubime sa. velmi. len je to moja chyba, ze som mala problemy doma, a neustale som musela aj bojovat za to, aky je, ze spolu este nebyvame, ze mi to nasi doma stale vycitali, lenze tie tlaky od rodiny som si zacala namyslat ja vo svojej hlave podobnym nazorom, a posuvala to k nemu, tak ale uz to skoncilo, musela som sa aj ja uvedomit.
napisala som mu, este ale neviem, ci mam alebo nemam za nim este znova ist. ked chcel byt sam

mechurik
autor
23. júl 2008

este chcem podotknut, ze sme sa pokusali o mimco, a teraz sa uz nechce

mechurik
autor
23. júl 2008

dakujem dievcence, ste velmi zlate 🙂

mexx
23. júl 2008

Suhlasim s nazorom Orinky. 🙂 Tvoj drahy ta lubi, ale to, ze nas niekto lubi, este neznamena, ze bude ochotny dat si skakat po hlave a neustale sa prisposobovat. 🙂 Vidim to aj na mojom snubencovi, viem, ze ma lubi a robi pre mna naozaj vela, a snazi sa prekusnut aj cez moju obcasnu naladovost a zle obdobia, ale kazdy ma svoje hranice. Nemozes cakat, ze bude vzdy pokojne prijimat tvoje nalady a rozmary, ze si necha robit sceny... A pravdupovediac, ani mna samu by nebavilo zit v takom vztahu. Lebo to, ze niekoho milujem, este neznamena, ze s nim budem za kazdu cenu...

Som zvedava, ako sa o u vas vyvinie, a drzim ti palce, lebo to bude chciet vela usilia z oboch stran. 😉