Problémy s otcom a jeho ženou

cime21
13. máj 2013

ahojte.

Dlhe roky mam problemy s mojim otcom a jeho zenou..Mam za sebou skazene detstvo, vdaka nim, detstvo, ktore mi nikto nikdy nevrati spat..Vsetko sa to zacalo 2 roky po smrti mojej maminky, vtedy som mala 6 rokov. Moj ocino, z nicoho nic, mi oznamil, ze sa ide opat zenit..viete si predstavit, pre mna to bol sok, lebo som jeho buducu nepoznala, no najhorsie je,ze ocina nezaujimalo vtedy nic, len ona..napriek tomu, ze mu moje tety, otcove sestry tvrdili, ze ta zena nie je pre neho vhodna, lebo ma zlu povest..Prosili ho, aby myslel na mna, ze uz aj tak to mam tazke, no nic..
Pred svadbou som tuto zenu videla mozno 2 krat, ano, vtedy bola ku mne mila,no este na svadbe sa vsetko zmenilo, ignorovala ma, ako aj vsetci jej pribuzni. Rok po svadbe sa im narodil syncek, moj brat, ktore som odzaciatku lubila..
Nic, faktom je, ze po svadbe otcova zena na mna zacala strasne ziarlit, pre kazdu somarinu, vsetko co som spravila ci povedala jej vadilo..Ja som prosila ocina, aby ma nechal ist byvat k babicke a dedkovi, no ani zanic ma nehcel nechat..Nikdy sa ma pred nou nezastal, prave naopak, vzdy dal za pravdu jej, len aby mal pokoj, napriek tomu ze vedel ze mi ublizovala, nie len slovne, ale aj fyzicky..
Pre mna moje detstvo bolo peklo, a problem je v tom, ze nasledky toho vsetkeho mi ovplyvnuju istym sposobom aj sucasnost..

V 18 rokoch som stretla mojho vtedy priatela, dnes uz manzela, cudzinca. Nasa bola laska na prvy pohlad, a preto netrvalo dlho, a odisla som za nim do cudziny.
A co moj otec na to? Dobre chod, ja ti nebranim...Stretol sa pred tym s mojim muzom len raz, a to mu stacilo aby ma nechal s nim odist? Nie, bol rad, ze sa vytratim, aspon bude mat dvojnasobny pokoj.
Ked sme sa rozhodli ze sa zoberieme, rok potom co som sa odstahovala, rozhodli sme sa,ze je slusne, aby sme to osobne oznamili ocinovi a jeho zene..Na sk prisli vtedy s nami aj muzovi rodicia, chceli vyuzit tuto situaciu, aby sa spoznali s mojim otcom a jeho rodinou..No dopadlo to zle, cakala som to, no nie az tak..Bolo mi trapne, no nie kvoli mne, no kvoli muzovym rodicom..Ked sme oznami ze sme na sk, moj ocino ostal zarazeny, no nie pozitivne:( jeho zena usla k sestre a neteri spolu s mojim bratom, len aby nas nemusela vidiet.otec ano, pripravil nam obed, a podobne, no z jeho strany ziadny zaujem..
Na svadbu sme pozvali len otca bez zeny, kedze usla, nebolo nutne, aby v ten den bola pritomna. Otec ano prisiel, no pripravi mi "pekne prekvapenie", co ine by som od neho bola mohla ocakavat ze ano..Doniesol mi dar, fotoapart, jeden z najlacnejsich, ako povedal, super ze som ho nasiel super zlaveny, no to by som este ako tak prehltla, no ked mi oznamil, ze mi ho kupil za moje peniaze, ktore si vybral z mojho uctu, no to bolo pre mna prilis..On v tom obdobi bol nezamestnany, a prispevok co dostaval, musel davat na domacnost, zene a podobne..V podstate sa mi potom priznal, no bez vycitiek, ze mi vybral vsetky peniaze z uctu, (ucet na ktorom som mala peniaze od babicky a dedka ,ktore mi ako dedicke po ich smrti patrili, cca 5000 eur)..
Vtedy sa vo mne nieco zmenilo, ano bol moj otec, no zaroven osoba, ktora ma strasne sklamala..
2 roky po svadbe sa am narodil prvy syncek, a o 2 roky neskor dcerka.
Moj otec k nam chodi raz do roka, nedonesie nic, resp, donesie chlieb, pre seba pivko aby mal kym tu je, a staci..Jediny myslienku ktora ma pocas pobytu u nas, je navstivit obchody, aby kupil nieco zene a synovi..
Ja som ticho, aj ked parkrat som sa neudrzala, zacala som mu hovorit co citim, no povedal ze sa nechce o tom bavit..
Ja som prestala chodit na sk, jeho nezaujem je evidentny..Ked sme chodievali na sk, samozrejme k nemu domov sme ist nemohli, lebo zene to vadilo, a tak po hoteloch sme byvali, co bolo vzdy financne narocne, a tak sme to zatrhli..Otec sa nam venoval hodinku denne, vzdy uponahlani, lebo mal rodinne povinnosti..
Teraz je to dlho com ho nevidela, aj ked ano volava mi, no v podstate len so slusnosti, lebo mu to povedali moje tety, aby sa zobudil, no vola mi tiez len ked je v praci, z domu predsa nemoze..

Faktom ostava to, ze aj napriek tomu ,ze som od neho velmi vzdialena, myslim nanho a na neho zenu, ako mi velmi ublizili, a ziju si napriek tomu spokojne bez vycitiek..Teraz, ked som dvojnasobna mamina, neviem este viac pochopit, ako sa rodic moze takto spravat k dietatu..Ja som nikdy nikomu neublizila, no vzdy som bola ta zla, ta co narusala jeho manzelstvo..

O par tyzdnov ma k nam prist na navstevu, myslim na tyzden pride, a ja som uz teraz nervozna, lebo mam v sebe stale viac hnevu, ani nie hnevu, no smutku, a neviem ako sa pred nim tvarit..

Teraz najnovsie je, ze som mala narodeniny pred par dnami,a jediny kto mi zabudol zablahozelat, bol on, velmi ma to zranilo..

Na mojom mieste, ako by ste to brali, mam sa tvarit ze sa nic nedeje, nikdy sa nic nestalo, alebo mu povedat co citim, a riskovat, ze sa mi obrati chrbtom este viac, ako to doteraz robil?

moonlight1210
13. máj 2013

preco si tvoj otec bral tvoju matku?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haslerka27
13. máj 2013

tvoj otec je absolutne imbecil...ako prepac ale milujuci otec sa takto nesprava a v podstate som si myslela,ze novodobe macochy uz nie su tak krute ako to pozname z popolusky ale podla toho co citam,su este horsie.byt tebou otcovi oznamim,ze jedina osoba ktoru este na svk navstivim bude tvoja matka ked jej odnesiem kvietok na hrob.a jeho nechces ani vidiet.tvoja mama ak sa na toto z hora pozera,place dievca....macochu ani neriesim,je to bezpredmetne....ale tvoj otec je jeden bezcharakterny,nezodpovedny,neuveritelne lahkovazny,necitlivy idiot

mamavera
13. máj 2013

ja osobne by som s ním prerušila všetky styky, ale až po tom, keď by som si zistila, či mal právo čerpať peniaze z môjho účtu. takého otca nepotrebujem, čo mi nič nedáva - myslím teraz po stránke citovej, nie materiálnej.

maznacik007
13. máj 2013

@cime21 a preco mu nezrusis tu navstevu... ved vy u neho nemozete byvat ked ste na SVk nechapem preco ma on za takych okolnosti chodit k vam... teda asi chodi na tie nakupy pre svoju novu rodinku ...

takto ked k vam chodi si len jatris rany ...

hradnapani
13. máj 2013

@cime21 otca nezmenis, s tym sa musis vyrovnat. Napis mu dlhy list, kde mu kludne vyhod na oci vsetko, co ta trapi. Odosli ho a vykasli sa na minulost, lebo si znicis zdravie.
Hovori sa, ze rodicia (ludia) robia najlepsie to, co v danej chvili vedia... tvoj otec teda robil najlepsie ako vedel, no mozno nedostal ten spravny zaklad ani vo svojej rodine... ale to ho neospravedlnuje za to ako ti naublizoval
Zmenit mozes iba seba, svoj pohlad na vec a to najlepsie co mozes pre seba urobit, je odpustit mu, no to je vsak jedna z najtazsich veci na svete.... ale dat mu najavo, co vsetko ta trapi, to mozes a mala by si tak urobit. Ked nechce pocuvat, mozno si precita... a ked nie, tak s tym nezmozes vobec nic... mozes sa utrapit, ale naco obetovat svoje zdravie a zivot, ked mas pre koho zit?

eeffka
13. máj 2013

@cime21 Moj otec mi urobil ovela mensie zlo ako ten tvoj tebe a preto sa cudujem ze stale o neho stojis. Moj momentalny postoj k otcovi je povedzme velmi vlazny. slusna som ale odtial potial. AK by sa mu nieco stalo nech sa o neho postara jeho manzelka ( moja macocha, nasi su rozvedeni)
Treba povedat ze som svoj postoj nadobudla v svetle poslednych rokov a to moj otec nie je vyslovene prizivnicka svina, ako tvoj ( prepac) ale je to obycajny citovy invalid, tak nech si ziju statne spolu s macochou a nech si pocitaju peniazky ako fajne investovali ( sak aspon daco podedim 😀 )
Nase stretnutia som obmedzila na uplne minimum. a to byvame v jednom meste a ma 2vnucky ...skoda reci.aky pozic taky vrat

dazdovka
13. máj 2013

@cime21 ako sa otec sprava k bratovi? Je len taky neschopny citovych prejavov vo vseobecnosti, alebo je citovo plochy? Alebo je to chudak, manipulovany harpiou? Vedel ze mas narodky, ale bolo mu trapne ozvat sa, ked ti nic nemoze dat? Ja neviem, asi by som ho poslala do minulosti, naco, naco, naco dalej udrziavat tento vztah v agonii. Napis mu krasny list, vloz do toho vsetko, ulavi sa ti a nebudes mat voci nemu citovy dlh ak s nim prerusis kontakty. Naco ti je takyto vztah s otcom, ktory nestoji za nic... Skor by som asi zavolala braska mladsieho na navstevu, ked bude dospelejsi, on za to nemoze ako sa k tebe spravala macocha a jej otrok (tvoj otec), ak o zachovanie nejakych vazieb s rodinou este stojis.
Je velmi smutny tvoj pribeh, spomenula som si na mojho ex a jeho sucasnu partnerku, ona tiez priserne ziarli na nasu spolocnu dceru, keby sa mi nieco stalo, robila by vsetko aby s nimi dcera nezila, aj za cenu ze by mala dcera vyrastat v decaku (som si 100% ista).

cime21
autor
13. máj 2013

@haslerka27 ano, je to imbecil, no je to moj otec, a napriek vsetkemu ho mam rada, ja v hlbke srdca citim, ze ma ma aj on rad, no nevie, resp. nemoze mi to dokazat..sme vo velmi tazkej situacii, nesla som uplne do podrobnosti, lebo aj tak som sa velmi rozpisala..tolkokrat som sa snazila porozpravat sa s nim, ako dvaja civilizovani ludia, no on nechce pocuvat..mozno keby sa mi fakt podarilo vyrozpravat sa, bez hadok, urcite by sa mi ulavilo, no on mi neda prilezitost, to ma stve:(

cime21
autor
13. máj 2013

@mamavera to s tymi peniazmi, mojim uctom, som bola ja hlupa, hlupo som mu verila, a doplatila som na to, moji stari rodicia mu nikdy nechceli dat do ruk moje vkladne knizky, a viem preco..

cime21
autor
13. máj 2013

@maznacik007 chodi k nam, lebo ja som slaboch ako on, nedokazem mu zakazat prist k nam, aj kvoli mojim detom, ja viem ze oni ho vzdy radi vidia, sa na neho tesia..je to tazke..

cime21
autor
13. máj 2013

@hradnapani moj muz mi stale hovori dokola, aby som sa nanho vykaslala, resp. aby som na neho nemyslela, lebo sa len trapim, hovori, aby som sa vyrovnala s tym, ze moj otec ma teraz svoju rodinu, a ja svoju, no je to tazke, ja si stale hovorim, no ale do riti, ja som tiez jeho dcera, jeho rodina..:(

cime21
autor
13. máj 2013

@dazdovka k mojmu bratovi sa vzdy spraval inak, lebo ho mali spolu, cize akoby bol len on, len jeden jeho syn, mohol sa s nim o vsetkom rozpravat, chodit s nim kade tade bez ziadnych problemov, kupil mu vzdy vsetko co chcel..moj brat je bohuzial jedna kapitola sama o sebe, tiez velmi smutna..ja som ho vzdy lubila, vzdy som mu dala vsetko co som mohla, no obratil sa mi chrbtom..bol u nas raz s otcom, ked sa mi narodil syncek, no aj to len preto, aby skontroloval pre mamicku, co mame, co nemame, kde byvame a ako sa otec ku mne sprava..uz su to roky co nemame kontakty, nie preto ze by som to ja nechcela, no pretoze nechce on..na sk ked sme boli, nikdy sa nechcel stretnut..

cime21
autor
13. máj 2013

@moonlight1210 prepac, nechapem otazku..

sirinka
13. máj 2013

@cime21 v prvom rade by som ockovi oznamila, ze si ma pocas navstevy hladat ubytovanie v hoteli a maximalne na kavu by som ho pozvala aby som mu oznamila, ze ocakavam vratenie penazi, ktore ukradol... Naco s nim udrziavas vztah? On nikdy neprizna svoje pochybenie, nepride ziadne ospravedlnenie ani ta nezacne z nicoho nicso slzami v ociach objimat ako ta miluje ... Zi svoj zivot s ludmi, ktori su pre teba prinosom...

hradnapani
13. máj 2013

@cime21 mala by si dat na slova tvojho manzela. Ale chapem, ze sa to lahko hovori, tazko vykona. Ano, si jeho dcera, ale on zrejme proste nevie inak konat a jednoducho treba akceptovat to, ze nemas ziadnu moznost zmenit ho, nicim ho nedonutis.... musi to chciet on 😒 Jedine, ze mu naozaj das nejako najavo, co vsetko citis a ako s tym nalozi, je uz jeho zalezitost. Mala by si pracovat na sebe, aby si sa tymto stavom zmierila a bude ti lahsie na dusi. A vsetko zle je na nieco dobre., to nie je fraza... Ver tomu, ze tato skusenost, hoci bolestna ti dala velmi vela do zivota... vela vzala, ale vela aj dala. Co to je konkretne, na to prides raz sama...
Neviem, preco to tak je, ale ked sa na taketo veci pozrie clovek z casoveho odstupu a nadhladu, tak si uvedomi, ze prave to, co ho najviac bolelo, ho aj najviac posunulo v zivote a dalo mu aj nieco pozitivne. Skus sa na to pozriet aj z tohoto pohladu... (mozno si viac empaticka, mozno vies viac sucitit s ludmi, ktori nedostali lasku od rodicov a podobne... nepoznam ta, to len na inspiraciu)

cime21
autor
13. máj 2013

@sirinka nedokazem to, nemysli si, zakazdym ked ma prist, si poviem, nech si hlada ubytovanie, no potom to necham tak..udrziavam s nim nadalej vztah, lebo ho mam rada, fakt, nemozem si pomoct, napriek vsetkemu zlemu...mozno keby mam iny charakter, ok, dalo by sa to, no s mojim je to tazke..:(

cime21
autor
13. máj 2013

@hradnapani vies, nemozem tu moj pribeh rozoberat velmi do hlbky, lebo bolo toho vela, no bolo aj nieco pekne, a mozno to ma drzi, mozno kvoli tomu mu nedokazem nic povedat..ano, aj to by bola moznost, napisem mu list, no kde ma zaruku ze by si ho precital, som presvedcena ze by si precital prve riadky a list by roztrhal..ja uprednostnujem rozhovor, medzi styrmi ocami, no on mi neda sancu..

sirinka
13. máj 2013

@cime21 v tom pripade prestan riesit minulost a co vsetko ti od neho chyba a ako by si si to predstavovala, necakaj od neho nic... Zacni sa pozerat na vec tak, ze su otcovia, ktori neprejavuju skutocne ziadny zaujem, ten tvoj ti dava aspon omrvinky 😉

cime21
autor
13. máj 2013

@sirinka ja sa neviem zmierit s tym, ze mne omrvinky, mojmu bratovi zlato:(

hradnapani
13. máj 2013

@cime21 ani z voza, ani na voz. On to riesit nechce, takze ti nezostava vlastne uz nic ine, len sa to na vsetko vykaslat a prestat to cele pitvat, rozmyslat nad tym, co bolo a nebolo... Je to len na tebe. My ti tu mozeme napisat x moznych rieseni, ale len ty vies sama, co vsetko tebe zabranuje ich aj vykonat.
A ked sa nevies s istymi vecami zmierit, tak sa nevies... ale vysledok bude, ze sa budes vecne trapit 😒

moonlight1210
13. máj 2013

@cime21 len ma zaujimalo, aky bol vztah medzi nimi. ty ho zrejme tazko poznas osobne (mala si 2 roky, najhlsia pamat zvycajne siaha do obdobia 3 rokov, aj to su skor veci/utrzky zapamatane na baze emotivnych zazitkov), asi len sprostredkovane.
len ma napadlo, ze ak sa napr. brali, lebo si bola na ceste, nemuselo byt medzi nimi ziadne hlbsie puto, len sa im proste zadarilo (co sa stava). takze ani otec na teba nepreniesol ziadne hlbsie city.

zase moze byt, ze tvoj otec, ako tu uz povedali, moze byt jednoducho citovo nevyzrety clovek (vek s citovym dozrenim nema nic spolocne). takze jednak nechape (nedokaze sa vcitit) a jednak kona egoisticky.

kattrin5
13. máj 2013

A co chces pocut tuna od nas ?? Ves je evidentne ze na nase radt nedas..ty uz to mas vlastne poriesene...ci si sa chcela len vyrozpravat?

sirinka
13. máj 2013

@cime21 pozrirozpravat sa o tom nechce, takze pokial mu tonedas jasne najavo, ze uz stacilo, tak mozes este roky plakat nad rozliatym mliekom namiesto toho, aby si ho pekne vyutierala a pouzitu handru vyhodila do kosa 😉 ked ta ma rad, tak mozno zabojuje o vas vztah, ked nie, tak sa mozes aj na hlavu postavit a budes nim len donekonecna vyuzivana...

maznacik007
13. máj 2013

@cime21 nuz ja uz napisem k tomu len jedno ....
vztah je vzdy o dvoch ludoch .... inak to neni vztah a ak on nechce ty sa mozes aj na hlavu postavit a skackat po mihalniciach a nepomozes si ....
jedine co mozes je zacat od seba prijat skutocnost ze ta nema natolko rad ako by si chcela, ze ta vyuzil a zmierit sa s tym ... nie kvoli nemu kvoli sebe svojim detom

ak chces pokracovat vo udrziavani kontaktu s nim kvoli detom ... urob to ... preco nie ... ale ak ma k tvojim detom taky vztah ako k tebe neviem o tom nepises ako sa chova k nim ... to by som zvazila.... ale bez nejakych ocakavani smerom ku mne...

bohuzial nie si sama ... kto ma problemy s rodicmi ..... ale aj o tom je zivot ...

mamavera
13. máj 2013

@cime21 nie, nebola si hlúpa, nemohlo ťa napadnúť, že ťa okradne - píšem to natvrdo, prepáč, ale tak to je, vlastný otec. Keď k vám teraz príde, všetko by som mu vyrozprávala a ak by sa nechcel o tom baviť - nech sa páči zavrieť dvere zvonka. Povedala by som mu, že často sa priatelia, susedia, alebo aj celkom neznámi ľudia správajú lepšie ako on. Želám ti, aby si už len takých ľudí stretala.

dazdovka
13. máj 2013

@cime21 je to velmi smutny pribeh, este ta otec pripravil o dedicstvo po starych rodicoch, odhadujem, ze viac ti dat uz nema co, vsetko zhrabla jeho manzelka.
Aj priatelka mojho manzela si vydobyla, aby dom, ktory teraz postavil moj byvaly muz (luxusny barak) bol napisany iba na nu, aby nasa spolocna dcera nedajboh po smrti otca nieco zdedila. A on chudak uboziak samozrejme spravi co ona povie, lebo len ona to s nim mysli dobre. Co ti poviem, skarede a ubohe od jedneho otca, vydedit vlastne dieta.
Uz je to len o tebe, ako mu predostries co ta trapi, skus si to zapisat, niekolkokrat si to precitat a ked bude u vas, postupne mu to davkovat.. Existuje medzi vami nieco nevypovedane, evidentne to musi von, inac sa budes trapit. A nenechaj nic otvorene, ste dospeli ludia, rozpravajte sa ako dvaja dospeli ludia a nenechaj ho uhybat odpovediam, lebo sa bude agonia dalej predlzovat.
Drzim ti palce, bud silna.

jabadaba
13. máj 2013

Myslim, ze tvoj pribeh by mal byt mementom vsetkym zenam, ktore sa ulepia na muza so zavazkom. Uz tu bolo dost tem, z ktorych sa cloveku futro dvihlo. Tak tu maju ctene damy druhy pohlad, pohlad nechceneho, neprijateho dietata, o ktorom vsak vopred vedeli, ze existuje.

Vies co, poviem Ti tak - hanba tvojmu otcovi ako sa zachoval a niekolkonasobna hanba jeho zene. Ako sa vravi, cherzez la femme! Za vsetkym hladaj zenu. Tu to plati doslova. Jedna manipulantka, ktora si zrejme ukajala len vlastne jajisticke ambicie, nehladiac nalavo napravo. Ona, jej novozalozena rodinka, jej dieta....nic ine tu zenu neiteresovalo podla tvojho opisu. A tvoj otecko bol ako makka handra co sa nechala vlacit, akoby nemal vlastneho rozumu. Smutne...ale poucne.

maminuska
13. máj 2013

@jabadaba veru príbehov u bolo velmi vela.

cime21
autor
13. máj 2013

@moonlight1210 viem isto, z rozpravania vsetkych mojich pribuznych, ze moji rodicia sa brali z lasky, velmi sa lubili, boli spolu dlho predtym nez som sa narodila..vsetci vravia, ze moja mama bola jeho najvacsou laskou, mali spolu vela planov..zmenil sa ked spoznal svoju druhu zenu, ho uplne zaslepila, zmenila, predtym bol vesely clovek, z kazdym si vychadzal, mal vela kamaratov, po druhej svadbe stratil vsetkych...:( cize nie, nebola som ja omyl, prave naopak, velmi ocakavane dieta..