Problémy s priateľom, chce si založiť rodinu príliš skoro

dolores123
8. sep 2018

Zdravím, rada by som požiadala o radu s mojim priateľom. Mám len 20 rokov, momentálne študujem na vysokej škole, avšak priateľ by chcel založiť rodinu, je o 5 rokov starší a spolu sme asi 3 roky, je to pre neho veľmi dôležité. Ja osobne sa na rodinu rozhodne necítim, skúšala som sa s ním už všemožne rozprávať... vysvetľovať.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anemone123
8. sep 2018

@dolores123 nechod do toho iba z dovodu, ze priatel chce, dokonci si aspon skolu, rieste svadbu, spolocne byvanie, nejake uspory... si este mladucka, par rokov to moze pockat

marfikchov
8. sep 2018

@lenkakravcova perfektná odpoveď 😂👍

deti95060810
8. sep 2018

to že on chce je málo...😉

dolores123
autor
8. sep 2018

@lenkakravcova ono problém je v tom, že o ruku ma už požiadal, dokonca nám vybavil aj bývanie, ja som odmietla ako žiadosť o ruku tak aj spoločné bývanie a po týchto radách to vidím asi jedine na rozchod... ja tak nejako nevidím deti ani len v ďalekej budúcnosti, nie som príliš rodinný typ

haluta
8. sep 2018

@dolores123 však jasné. Veď máš 20 rokov. 😀 Veľa báb sa tak necíti. Ak ťa miluje tak si počká. 🙂

zuzanka.zuzu
8. sep 2018

@haluta toto nie je vždy "len" o milovaní sa... a rozišli sa aj staršie páry pre to, že žena! sa necítila ešte na rodinu a muž áno. nie je každý trpezlivý a aj ten kto miluje úprimne a celým srdcom proste v takto zásadnej životnej otázke bude hľadať inde než čakať.
@dolores123 buď úprimná. povedz to tak ako to cítiš a jemu daj na výber, či to akceptuje alebo chce radšej rozchod... prečo by si sa mala ty rozchádzať? ty si spokojná, nerieš to "hrrrr" ale nech sa priateľ rozhodne.

janulka2811
8. sep 2018

@dolores123 takze on ta poziadal o ruku,vybavil byvanie chce rodinu a ty si ho odmietla vo vsetkom ??? Akoze ako 20rocna si mala aspon byvanie skusit.Kde byvas teraz,ked niesi moc rodinny typ?U rodicou?
Ja byt tvojim priatelom,nie ze ty by si sa rozisla somnou, ale ja s tebou ... a to akoze vazne.
Povedala si mu,ze niesi rodinny typ na dalsich min.10 rokov,ze nema s tebou ratat,aby sa i on vedel zariadit?

dominika180591
8. sep 2018

Ahojte.Neviem ako to tu funguje.Práve som sa zaregistrovala s tym ze potrebujem pomoc.Jedna sa o pomoc s riešením partnerskej krízy a zaroven O gynekologicku pomoc.Jedna sa totiz to O to ze môj partner si myslí že ho podvadzam.Začalo to tým že som vcera začala krvacat.Na tom by nebolo nič zlé ale čudovala som sa aj ja nakolko som dostala menzes už minulý týždeň na dovolenke.Bolo to síce krátke krvacanie trvalo len dva dni A bolo aj slabe. No a môj partner si začal myslieť že to krvácanie sa mi spustilo po sexe s inym muzom. To je jedna s veci koli ktorej si myslí že ho podvadzam. Druhá vec pre ktorú má podozrieva je tá zevraj mu sem tam dole inak voniam A aj to pripisuje sexu s inými mužmi. Ja ho nepodvadzam som mu verná A milujem ho ale už somvycerpana s toho vysvetlovania keďže si ide svoje.chcem sa opýtať či náhodou neexistuje neake vyšetrenie pri gynekologovi čo by potvrdilo že spavam len s nim A nemám iných mužov. Možno vám to vyznie absurdné ale som zúfalá. Ak môj príspevok budete brat aj dotaz od nejakej hlupej ženskej tak V poriadku ale ja naozaj potrebujem poradiť A pomôcť. Ďakujem

zuzanka.zuzu
8. sep 2018

@dominika180591 existuje jedno vyšetrenie, ale nerobí sa u gynekológa ale u psychiatra 🙄 koho z vás 2 k nemu poslať závisí od uhla pohľadu.... ty od neho hlavne uteč pretože 1) je žiarlivý a 2) neovláda biológiu. preklad - kopni ho do r*t* čím skôr než z neho ochorieš (mimochodom, nepodvádza on teba?)

dominika180591
8. sep 2018

@zuzanka.zuzu on má určite nepodvadza.tým som si istá. Tak isto ani ja jeho.pýtal sa ma na vysvetlenie okolo toho krvácania ohľadom rôznych vôní ale ja som mu nevedela odpovedať A ani neviem

zuzanka.zuzu
8. sep 2018

@dominika180591 ohľadne krvácania šup na gynu. ohľadne vôní? to myslíš seriózne? neverím, že toto sa spýta 27ročná žena. kde si vyrastala? s dedkom na farme na konci sveta? ale je dosť pravdepodobné, že tie 2 veci spolu súvisia... čo však nič nemení na fakte, že tvoj chlap je žiarlivý debil a OBAJA ste mali dávať väčší pozor na biológii.

danielahamar
8. sep 2018

@dominika180591 nie si tehu, prípadne nemáš myom, alebo cystu? to by mohlo vysvetliť do krvácanie, mimo cyklu a vona predsa závisí aj od stravy

dominika180591
8. sep 2018

@danielahamar robila som si dnes test A nie som.vyšiel negatívne

dominika180591
8. sep 2018

Baby ja som sem nenapísala aby ma niekto urážal. Ja som sem napísala aby som dosla po radu .nemusím byť hneď hodena do vreca s neinteligentnymi ľuďmi. Ja som len zúfalá A koľko ľudí ké takých že nevedia hneď Všetko alebo že v napetej situácii ich nenapadne odpoveď.

zooeynka
8. sep 2018

@dominika180591 zbav sa kretena s ktorym chodis a hned budes kludnejsia. Jeho chovanie k tebe nie je v poriadku. Najdi si psychicky zdraveho.

ukulela
8. sep 2018

@janulka2811 ona je na VS, preto je este normalne, ze je u rodicov, mozno ma nejaku brigadu max, ist s takym "prijmom" do spolocneho byvania - to by som tiez nesla, lebo by som sa citila ako privesok. mlady to berie hr br - zrejme ju velmi lubi, alebo si ju chce priputat (strach?) ...
@dolores123 nemate vyrovnany vztah. on caka ovela viac, ako ty a to nie je dobre.

dolores123
autor
8. sep 2018

Áno, bývam u rodičov, brigádu mám, ale nájom by nezaplatila, ani len na polovicu, čo znamená, že by som na ňom ostala úplne finančne závislá a to ja nechcem. Doma navyše pomáham s financiami mame, žiadosť o ruku som taktiež odmietla, pretože som povedala, že svadbu by som prijala až po škole ak vôbec... a áno do vzťahu som išla s informáciou o tom, že rodina so mnou možno nebude nikdy skutočnosťou. Ja chcem po škole cestovať, pracovať, nie viazať sa deťmi, nie sú mojim snom...
Aj dnes sme o tom viedli debatu v ktorej mi povedal, že ak nie som schopná a ochotná obetovať sa pre neho bude to zrejme znamenať koniec...

ukulela
8. sep 2018

@dominika180591 nikto ta neuraza - ale ak chlap diagnostikuje neveru na zaklade "vone tam dolu" a zena ho chce presvedcit o opaku nejakym vysetrenim u gynekologa .... nuz, on je ozaj kreten a ty si bud prilis namotana, alebo obaja neovladate zaklady biologie ...
krvacat mimo cyklu mozes - napr aj pocas ovulacie (plodne dni), alebo kvoli inym zdravotnym problemom, alebo ti mohla dole prasknut cievka, alebo mas cystu (ziadny vazny problem), alebo ine ... a "vona" - tak ako sa pocas cyklu meni napr hlien, tak sa moze aj "vona". alebo to tiez moze byt nejaky zdravotny dovod, mykoza ... ale keby si mu povedala, ze mas nejaku mykozu, hned to hodi na dalsiu neveru ... skratka je to kreten a hotovo. ak na teba chodi s takymito argumentami, zachvilu mu bude vadit, ze vzdychnes zo sna a uz bude z toho dalsia nevera ...

ukulela
8. sep 2018

@dolores123 sorry ale po argumente " ak nie som schopná a ochotná obetovať sa pre neho bude to zrejme znamenať koniec..." v 20 rokoch by to bol z mojej strane zaver vztahu na tutovku .. "obetovat sa" v case bez dokoncenej skoly, bez ziadnej pracovnej skusenosti, bez akejkolvek vlastnej financnej zabezpeky? neries, laska prisla, odide, pride dalsia - treba hladat taku, ktora ti bude vyhovovat, a nie na teba tlacit. v 20 rokoch na VS? na dieta by ma nepresvedcil ani parom volov ... jaj, mne bolo tak dobreeeeeee vtedy samej 🙂 (prve dieta v 36, dalsie teraz v 40, doslo aj na mna 🙂 mozno dojde aj na teba 🙂

sarah2437
8. sep 2018

dolores123: Z toho, co si tu napissla, sa mi vy dvaja k sebe vobec nehodite. Sice vas vobec nepoznam, ale vase priority su u kazdeho uplne niekde inde. Priatel ma pracu, je zabezpeceny, ma byvanie, poziadal Ta o ruku a chce si s Tebou zalozit rodinu. A na druhej strane ty: mlade dievca, navyse studujuce, bez prace, nezabezpecene, sen dokoncit si VS, po VS sa zamestnat a cestovat, mat deti- nevidis to ako jeden z bodov tvojho zivota. Na jednej strane je Tvoja situacia jednoducha, no zaroven komplikovana.Ty a Tvoj priatel mate len 2 moznosti a to: bud priatel pocka az si dokoncis skolu a potom zacnete riesit veci ako zasnuby, svadba, spolocne byvanie alebo sa rozidete ako dvaja rozumni ludia. Keby som bola na mieste Tvojho partnera, zrejme by som riesila rozchod. A dost zavazny problem medzi vami je ten, ze on chce deti a ty zatial nie a ako pises, tak ani v buducnosti. A zalozit si rodinu, to musite chciet obidvaja a nie len jeden. Neries spolocne byvanie, zasnuby, ktore Ti priatel ponukol, ale ries to, ze vy dvaja nemate spolocnu vidinu buducnosti, najmä co sa tyka zalozenia si rodiny. A ak ho mas rada, usetri mu trapenie, ktore by pri Tebe mal a daj mu moznost, nech si ide svojou cestou a to s niekym, kto si s nim bude chciet tu rodinu zalozit. A ty casom urcite stretnes niekoho, kto bude Tvoja krvna skupina a komu nebude prekazat fakt, ze Ty po detoch netuzis. Nic si nevycitaj. Kazdy z nas je iny a prave tym sme jedinecni. 🙂

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
9. sep 2018

@dolores123 si este mlada, chces studovat, cestovat-uplne normalne v Tvojom veku. On (aspon podla toho, ako ho opisujes) ma take divne sklony, taky manipulator, vydierac. Ja by som to skoncila, bez takeho chlapa Ti bude lepsie ako s nim.

sarah2437
9. sep 2018

@dolores123 tiez suhlasim s nazormi, ktore tu odzneli, ze Tvoj priatel jednoducho na Teba tlaci. Ved ak niekoho milujem, nebudem ho do niecoho tlacit. Ale ako som pisala uz vcera, Ty a Tvoj priatel, kazdy z vas je uplne niekde inde a na spolocnu buducnost to nie je.

evittam
9. sep 2018

@dominika180591 Tebe nestacilo zalozit diskusiu?! Musíš spamovat inu?

majkeel
9. sep 2018

Malo muzov je zhavych na deti pred 30tkou, na deti vacsinou tlacia zeny. Asi si Ta chce "poistit" dietatom a svadbou.
Horsie bude, ked mu neskor v reali dojde, co vsetko obnasa starost o rodinu. 25 rocny chlap je z hladiska rodiny este "decko". Nechape, ze dieta = vecer miesto zurky, xboxu bude musiet makat v praci, aby splacal hypo a po praci pomahat s dietatom.

dolores123
autor
9. sep 2018

Tak za všetky rady ďakujem, s priateľom som to nakoniec dnes ukončila aj keď sa mu to príliš nepáčilo a zrejme si myslí, že som sebecká... povedal mi, že sa ma nemieni tak ľahko vzdať čo som tak trochu nepochopila, tak či tak pomohli ste sa mi rozhúpať sa správnym smerom, takže vďaka.

simca06022011
9. sep 2018

Podla mňa z tvojej strany nejde ani len o lásku, je preto na mieste to ukončiť... Je zvláštne že takto tlačí na pílu, ale mozno ťa len skúšali, či vobec niečo s ním plánuješ, keďže ani bývať spolu nechcete,ty si s rodičmi a snivas si o svojom.

ivankalaco
9. sep 2018

@dominika180591 Utekaj od neho čo najďalej, s takým mužom ťa nič dobré nečaká..

sarah2437
9. sep 2018

@dolores123 Tvoj priatel to myslel tak, ze sa Ta nevzda, ze bude o Teba bojovat, ale mne tato jeho veta vyznieva skor tak sebecky a ako vydieranie. Takze gratulujem Ti a verim, ze si sa spravne rozhodla. Ale nezabudni, ludia Ti mozu poradit, usmernit Ta, ale rozhodnutie je vzdy len na Tebe 🙂