Problémy s T-Mobilom. Aké máte skúsenosti?

momka
15. aug 2009

Som neskutočne rozčúlená, lebo ma už viac mesiacov okráda T-Mobile. 😠 😠 😠 Mesiac čo mesiac mi chybne prenáša voľné minúty z predošlého mesiaca. Už som 2x podávala námietku, ale mi to nebolo uznané. Naposledy som zasielala rozpis spotreby vytlačenej z internetu. Neuznali mi to, lebo vraj má len informatívny charakter. Už z toho bolo jasné, že tam prenos minút nesedí. Teraz som si vytlačila pdorboné výpisy, všetko mi úplne sedí aj s faktúrami len akosi pri prenose neprevolaných minút sa mi minúty strácajú. (jedná sa o 76 min.) Minulý rok v októbri som sa presne zmestila do svojich 100 voľných minút, na prekvapenie mi došla faktúra, podľa ktorej som mala platiť vyše 200 Sk. Jednalo sa o ten istý problém, vtedy mi bola reklamácia uznaná. Je však zaujímavé, že ďalší mesiac som mala presun minút v poriadku a správne mi presunuli minúty aj minulý mesiac, keď som podávala námietku. Idem sa pokúsiť o 3 . reklamáciu, ale už mi hrozne lezú na nervy sú neseriozny, stojí ma to kopec nervov a času. Skončí mi viazanosť a okamžite od T-Mobilu odchádzam aj s celou rodinou, hoci zatiaľ sme problémy nemali a už sme u nich 9 rokov.
Ak máte niektorá tento program Vo veľkom 100, 200 nemáte náhodou podobný problém?

vevusiatko
3. feb 2010

baby aj my mame ten isty problem uz par mesiacov nam chodia vysoke faktury... da sa to teda nejako riesit.Neviete ci existuje moznost ze by sme platili a vyuzivali len ten pausal co mame a minuty nad ramec by sa zablokovali?

alca85
3. feb 2010

vevusiatko a aký máš paušál....

alca85
3. feb 2010

lebo ja mám vo veľkom 100 a tiež mi chodili vysoké faktúry a prevolané minúty na výpisoch mi nesedeli s prevolanými minútami na faktúre, kde ich bolo vždy viac. Ale zato mi tie výpisy sedeli s telefónom, kde som si každý mesiac sledovala, koľko som prevolala. Niekoľkokrát som sa aj sťažovala, až nakoniec sme zistili, že nemám sekundovú tarifikáciu od1. minúty, ale až po 1.minúte.....čiže aj keď som vždy volala napr. nejakých 15sekúnd namiesto písania sms tak sa mi to rátalo ako minúta....teraz už len čakám kedy mi ten paušál skončí, aby som sa ho čo najrýchlejšie zbavila. ☹

alca85
3. feb 2010

na čo ma teda v t-mobile pri braní paušálu neupozornili.....čo teda mohli..... 😠

vevusiatko
3. feb 2010

doteraz mal len priatel tych 100 viac tusim a teraz pred ar mesiacmi dostal ponuku, ze moze mat druhy ten isty pausal za polovicnu cenu tak som si vybrala aj ja a teraz platime tych jeho 20 nieco eur a mojich 15 tusim a posledne mesiace nam chodia ucty cez 100 eur co nie je mozne 😠 😠 😠

alca85
3. feb 2010

a už si si žiadala o výpisy?

cairka
3. feb 2010

aj ja mám vo veľkom 100 a v apríli mi končí paušál a dovidenia T-mobile...po 12 rokoch sa mi neuveriteľne zhnusili, aký sú zdierači, tiež mi chodia také faktúry, že predýchavám každú jednu. Ale sami si zvolili takýto prístup k zákazníkom, tak nech sa teraz trasú, že polovica od nich odíde...

alca85
3. feb 2010

aj ja idem do O2, ale škoda že nedávajú aj telefóny, nejaký nový by sa mi zišiel

vevusiatko
3. feb 2010

este nie ked poziadam o podrobny vypis daju mi ho na mieste alebo to musim ziadat dopredu :(
aj my pojdeme do o2 ale problem je vo viazanosti tu mame este rok aj nieco 😠 😠

alca85
3. feb 2010

nie ten ti prde asi až s ďalšou faktúrou a tuším sa za to aj platí, ale to som di neni isstá...

vevusiatko
3. feb 2010

☹ lebo viem, ze aj ked sa chcem stazovat tak si pausal musim vyplatit. ale oni mi tam zaratavaju take vselijake sluzby navyse a neviem co...hlap nema roaming ani ja a minule sedime doma a sme poculi taky ten zvuk 😀 😀 😀 tazko ho opisat ako ked ti ide zvonit telefon a notebook vydaval ten zvuk chlap pozera a tam na mobile mu naskocil madarsky operator a to byvame riadny kus od hranic 😀 😀 ako pride mi to divne a hlavne ked nema aktivovany roaming alebo ja mam ze precerpane data na internet a popritom internet nemam zapojeny ☹ ☹ Ma to uz riadne serie s prepacenim. kebyze ide o nejake to euro ale to 50 eur aby si navysovali na hlupostiach co nevyuzivame ☹ ☹

alca85
3. feb 2010

choď sa na to popýtať do T-mobilu, aj keď väčšinou tam sú takí čo tomu vôbec nerozumejú, samozrejme česť výnimkám...

vevusiatko
3. feb 2010

aka ved hej prijmu tam studentky na brigadu co ani snahu ani nic nevidis ☹ co uz ... ☹
len by ma zaujimalo ci existuje take zablokovanie hovorov sms a sluzieb nad ramec ☹ a neviem to nikde najst

cairka
3. feb 2010

ináč s tým internetom mal švagor problémy, on je kamionista, jazdí sám, robí v zahraničí a jeden mesiac mu prišla faktúra na 40 000,- Sk 😨 a ked to reklamovali, tak mu zistili, že bol deň aj noc pripojený na nete a ked to reklamovali druhýkrát, tak to zamietli s tým, že pravdepodobne NÁHODOU zapol internet a na odpoved, či ho aj NÁHODOU vypol, kedže si nepamätá, že by ho vypínal mu už neodpísali, musel zaplatiť...a jazdí sám, takže nemohol si mobil "požičať" niekto iný...

vevusiatko
3. feb 2010

cairka ja som rozmyslala, ze mala by mohla ale to ked mam moj mobil tak len chvilku ☹ a to ma stve ze ja nemam internet pripojenyteda ja som si nedala internet zapojit ☹

jahodka35
3. feb 2010

no ja som si myslela, ze sa to deje len mne. tiez ma spominany pausal, naschval som si ho zvysila, lebo predtym som mala tusim 60 minut volnych a bolo mi to malo, platila som cca okolo tisic korun. tak som sy to dala na 100 min, ze mi to akurat vyjde a aj cenovo sa mi to javilo vyhodnejsie. no posledne mesiace skoro nikam nevolam, lebo telefonujem z prace, smskujem menej a menej a platim okolo 60 eur, co uz fakt neviem pochopit. mne konci pausal v oktobri, takze si tento program urcite dam zrusit. zaujimave je, ze sa jedna stale o tento program, nechapem, ci ho maju zle nastaveńy...

vevusiatko
3. feb 2010

jahodka ani ja nechapem.podla mna je to chore pochopim ze ked okradaju o par korun ale u nas toje cca 50 eur na dva pausali tak nechapem
😠 😠 😠

sstefi
3. feb 2010

myslím, že všetky služby(ako napr. roaming, internet a pod.) funguju tak, že ich máš automaticky a ked ich nechceš, tak si ich treba dat zrušiť. 😒
a s tym roamingom, my byvame blízko hranic, tak bežne je silnejší zahraničný signál(chytiť slovenskú stanicu na radiu je na vyskoškolský diplom 🙄 🙄 🙄 ) najlepšie je nastaviť si ručne vyhladavanie siete v telefone, zadaš si tam siet, ktoru chceš a ak aj nemaš signal, nenaskakuje hned iny-zahraničný.

vevusiatko
3. feb 2010

sstefi ale my byvame daleko ...teda daleko nikdy tu v BA nechytame signal z madarska...
a roaming mame vyslovene zruseny lebo nam ho nukali zadarmo ale chlap nechcel ... a internet mam ja tiez zruseny ☹ akurat chlap ma internet balicek

alca85
3. feb 2010

zlaté, že chlap....

sstefi
3. feb 2010

aha, tak to je zaujimavé 😅 ale som rada, že som s nimi v juli min. roku skončila(s t-mob.) teda, niežeby tí oranžoví boli úchvatní... 🙄 😀

alca85
3. feb 2010

všetci len okrádajú keď máš paušál, preto chcem ísť do O2

vevusiatko
3. feb 2010

aj my chceme do o2 ale tak rok aj nieco musime trpiet....
no hej chlap 😝 😀 😀 😀 nie je manzel a vlastne uz ani len frajer tak mu poviem chlap 😀 😀 😀 😀

momka
autor
3. feb 2010

Vidím, že sa opäť rozbehla diskusia, ja som jej zakladateľkou.
Ja sa s nimi trápim odvtedy, predminulý mesiac som sa akurát zmestila do svojich minút, schválne som to sledovala podľa aktuálnej spotreby, že koľko máš ešte minút a oni mi vyfakturovali zas nad rámec nejaké 4 eurá. Povytláčala som si z netu podrobný výpis, prepočítala a samozrejme, že mi to nesedí. Už som chcela zase reklamovať, ale manžel ma zastavil, že nech už kašlem na nich a nejako do do 30.3. vydržím a potom aj ja padám do O2. Chcela som podať sťažnosť na stránke sťažnosti.sme.sk, tam je to na princípe, žeby sa k tomu mali vyjadriť. Možno sa etše k tomu dokopem a dám to tam.

Alca ani mňa nikto pri uzavieraní zmluvy neupozornil na to, že sekundová tarifikácia je až po 1. minúte. Lenže keď preratúvam podľa výpisu a zarátam celú prvú minútu, ani tak mi to nesedí. A fakt je zaujímavé, že mi pekne sedí podrobný výpis, s aktuálnou spotrebou z internetu, len nejako pri prenose neprevolaných minút sa tie minúty strácajú. A napriek súladu mi to nechcú uznať.
Vevusiatko daj si vytlačiť podrobný výpis z internetu, tam to stojí 1 Euro a 90 % si dávam uhradiť z klubových bodov (načo mi budú, keď aj tak odídem 😝) a máš to hneď.

vevusiatko
3. feb 2010

momka dakujem poviem chlapovi ...takze pravdy sa nedovolam asi co??? a nevies nahodou ci existuje take zablokovanie pausalu, ze sa proste nic neda prekrocit???

momka
autor
3. feb 2010

Bohužiaľ neviem poradiť, lebo s tým skúsenosť nemám, treba sa popýtať asi priamo u nich.

No zatiaľ som sa pravdy nedovolala, ale fakt by som mala 100 chutí to dať na tie sťažnosti.sme.sk, len to musím nejako zoslohovať. No kým sa k tomu vyjadria, tak už budem hádam aj v O2. 😒

alca85
3. feb 2010

no mne už našťastie v júni končí paušál, tak to ešte nejak vydržím a dám im navždy zbohom....ja som to už potom ano neprerátavala....už som sa stým dosť nervačila....

inak neviete aký poplatok je za prenesenie čísla do O2?

elise
3. feb 2010

mne ako náhle skončila viazanosť na net tak zrazu som začala neuprosne prekračovať limit a pri tom som nebola na nete onič viacej ako dovtedy ale naštastie som s nimi skončila. inak ked som mala paušál tak mi chodili zrazu vysoké faktúry a ked som si predplatila výpisy tak zrazu o polovicu faktury klesli ked som to zrušila okamžite bola faktura vysoká radím preč od tmobile

elise
3. feb 2010

alca ak pôjdeš do o2 tak oni to spravia za teba aj zaplatia poplatok

paola.o1
3. feb 2010

Cafte, ja mam bohate skusenosti s t mobilom. Kazdopadne, temer vobec som netelefonovala, a stale mi chodili vysoke faktury, takze 2 mesiace som si presne zapisovala kazdy hovor a smsku a porovnala som si to s vypisom a hadajte co - t mobile mi uctoval neexistujece hovory a smsky. jeden mesiac som dokonca poslala iba 4 smsky a 1 do zahranicia a vo vypise bo 56 plus 15 roomingovych! taky bordel som tam spravila, ze mi vratili vsetky peniaze a ukoncili pausal skor ako mi skoncil. najsmutnejsie je, ze t-mobile,predtym eurotel som mala od svojich 15 rokov, teda som viac ako 10 rocnym zakaznikom a aj tak nemali hanbu sa prizivovat