Problémy so susedom. Ako mám reagovať?

maca793
15. aug 2009

ahojte chcem vás názor na jednu vec. sused od nás obviňuje moje deti, že mu poškriabali auto niečim ostrým a celé mu ho počmárali kriedami. kriedy moje deti nemajú dobré 2 mesiace, pretože ich stále strácajú a preto im ich nekupujem.
že ma udá na polícii a že mu budem musieť zaplatiť škodu. dosť sme sa pochytili slovne, ja som mu povedala veď dobre ale nech mi ukáže dôkaz, že to boli moje deti. on pravdaže nemá a tvrdí si svoje. tak som mu na to povedala, že nech sa dá vypchať a nech nás neočierňuje a nech nám dá pokoj.
mám dojem, že si dosť "zasadol" na moje deti, pretože vraj sa podľa neho len potulujú celé dni po ulici, nemajú výchovu....
pravda je taká, že idú von o 9,30 noačo, veď sú prázdniny, a celé dni sa nepotulujú po ulici, pretože sa hrávajú pred domom na lavičke na obchod s kamarátkami od vedľa. často sedím s nimi aj celý deň a preteže bývam na prízemí, tak o jedlo majú každú chvíľu postarané.

no jednoducho povedané, a myslené z jeho strany je to že sa o deti nestarám a že sú vývrheli ulice.
takže chcem váš názor poznať tiež a ako by ste reagovali v podobnej situácii.

ďakujem

bambi09
15. aug 2009

maca,ten Tvoj sused bude asi riadny blb,aký je starý???
a čo jeho do Tvojich detí,majú prázdniny,tak nech sú vonku a kým nemá dôkaz,že to urobili Tvoje deti,nech si trhne,kašli naňho,ono,blbcov sa nájde všade dosť 😒 😠

frisbee
15. aug 2009

však nejsů dúkazy 😉

bambi09
15. aug 2009

že vyvrheli,to kam chodí pre slová,tak škaredo na dieťa povedať,on je potom čo??že,fris?? 😉

frisbee
15. aug 2009

ja by som mu povedala,nech neobťažuje,to je krivé obvinenie..neviem,aké sú zákony na Slovensku....

maca793
autor
15. aug 2009

to som mu povedala a normálne ma zastrašuje vynadala som mu viac ale to sem nepatrí
starý asi do 40 tiež má 2 deti
mne normálne pripadá že celý deň len špehuje čo robia deti vonka či už moje ale od vedľa

bambi09
15. aug 2009

úúúúchylááááák,zastrašovanie je trestné,nech sa id bodnúť 😠

ianitka
15. aug 2009

dobry blbec, povedz mu, nech Tvoje deti laskyplne necha na pokoji a nech si dava pozor na svoje auto, nech mu ho uz nikto neposkriabe
nema dokazy, nech ide do kelu

maca793
autor
15. aug 2009

ja som mu to vravela ale chlapi si vždy budú vravieť svoje a nás ženy budú len ponižovať
poznám to z vlatsnej skúsenosti

sirinka
16. aug 2009

maca skus sa na to vykaslat. ale z vlastnej skusenosti viem, ze sa take utoky zvyknu stupnovat...u nas sused utocil na moje mladsie sestry az raz podgurazeny do jednej strcil tak, ze ju hodilo o stenu...
a pomohlo to, ze mm siel pekne za nim a vynadal mu...nakoniec mu slubil, ze ked bude este nejaky incident, tak si ho potme pocka v pivnici...
odvtedy je pokoj, radsej ked vidi niekoho z nasej rodiny pri vytahu, pocka si pred vchodom a tak 😉
a tiez tvrdil, ze su nevychovane a nevedia sa pozdravit a podobne zvasty, pritom jeho tri dcery maju vsetky nemanzelske deti a na chodbe vyfajcuju marisku...

karelka
16. aug 2009

ignoruj to,najlepsie sa vychovavaju cudzie deti.s usmevom mu povedz ze ked budu nabuduce skrabat auta tak im povies aby jeho vynechali a koniec koncov moze byt rad ze to je iba krieda,co keby to bol farebny sprej alebo brzdova kvapalina,staci ked sa budes pri tom usmievat a uvidis ze ti da pokoj

amadora
16. aug 2009

Maca nech mu to ide poriadne vysvetliť tvoj muž 😉

sue
16. aug 2009

Amadora,Maca nemá mangela

sirinka
16. aug 2009

lepsie je najst nejakeho kamosa, ktoreho ten dotycny nepozna... 😉

penny13
16. aug 2009

Ahoj, Maca, mala som podobný problém ako Ty. Keď sme ešte bývali v paneláku, bývali pod nami strašne nepríjemní susedia. V dome niečo buchlo a už nám búchali metlou o strop. Ak sme náhodou o piatej vysávali(vtedy boli Vianoce), už na klopali, vraj ich 5ročná dcéra už dalispaťí! No jasné. 5ročné dieťa, tešiace sa na darčeky, dajú spať!
A ešte mi vinili moje baby, že im robia pred dverami grimasy a tancujú.
No je pravda, že Kakta si tam raz skúšala nejaké tanečné kroky, ale čo nás majú oni sledovať? ☹
Raz dokonca on nakričal na Lucku, že ešte raz budú jej sestry(myslel tým Katku a Gabiku), robiť grimasy pred ich dverami, tak ich zmaláti a pošle ich do ústavu! 😠 😠 😠 😠
Tak to bola posledná kvapka. Však on nemá rozum! Chúďa Lucka plakala celý deň, mala i nočné mory.
Zavolali sme teda na toho zlosyna(úprimne som ľutovala ich dcérku ☹) políciu.
Potom sa umudrili a ospravedlnili sa nám.
No a potom sme sa odsťahovali do rodinného.
Inak som zvedavá, čo by robili, keby sa tam nasťahovala rodina s piatimi deťmi! 🙂

Mimochodom, ako môže ten Tvoj sused viniť Tvoje dcérky? Videl ich?
A vraj, že zavolá políciu! No to si ale sám narobí problémy, lebo nemá dôkazy.

penny13
16. aug 2009

Inak, vy bývate v paneláku alebo v rodinnom?
lebo ak v paneláku ,tak to je riadný ..... Však tam behá kopa deciek. Mohli to byť ja nejaký vandali!
Nie, Tvoje dcérky sú jediné deti na ulici!(myslím to ironicky)

kubaka
16. aug 2009

Vůbec nijak bych nereagovala, poku nechytí tvoje děti policie nebo on sám při činu, nebo je nenatočí pouliční kamery, policie se na chlapa vykašle.
A není vůbec jednoduché poslat sociálku na spořádanou rodinu - i na ty asociály je problém vůbec dosáhnout.
Já bych se na chlapa úplně vykašlala, nemá co dělat, tak otravuje.

mamutka
16. aug 2009

no, len aby to tie jeho deti neurobili, ked si to tak vezmes, male deti vezmu kriedu a idu ockovi vyzdobit auto, ved steny zdobia bezne.....ked vidia ako besnie, radsej cusia, aby ich nepozabijal.............pochval mu to auto, ako pekne jeho deti kreslia. s blbcom nic nenarobis.
proste to mohol urobit hocikto, u nas volakedy v panelaku uplne cudzi chalan docmaral zopar poschodi, ale fakt husto.
povedz ze este raz ta slovne napadne, volas policiu, lebo toto je obtazovanie.

misskkaa
17. aug 2009

no ja byvam v panelaku na prizemi takze mavam dost casto vyhlad na utarane babky pred vchodom-mafia...(ako ich z priatelom volame), takze mafia tam sedi kazdy den a kazdeho samozrejme preberaju a osieraju...mne sa raz stalo ze som isla vysipat smeti a nezavrela som ten smetak...a jedna z tych strig ze:slecna a vam nevadi ze to tu bude smrdiet? tak som zavrela.. 😠 , ked som fajcila a popol som klepala z okna uz som pocula: boze to je vychova...pritom spak som davala do popolnika....vsetko im vadilo a vsetko videli...okrem....niekto nam na aute zlomil spetne zrkadlo,normalne viselo na jednom kabliku...samozrejme sme isli za mafiou a hadajte...nikto nic nevidel 🙄 🙄 🙄 ...bolo to trapne...tak im priatel povedal svoje a odvtedy mi uz nikdy nic nepovedali....takze pointa znie: kazdy vidi iba to co chce vidiet... 😕 😕 hlavne stary ludia ktory sa nudia