Průzkum: jaké jsou vaše životní hodnoty?

verkapce
6. aug 2008

Jaké jsou ty Vaše?
Dejme tomu od jedné do 5ti. 😉

haluskacz
8. aug 2008

ja bych to shrnula do hebrejskeho slova shalom - coz se sice vetsinou preklada jako mir, ale v tom slove je obsazeno absolutni dobro a smireni, proste takovy stav veci, kdy je vsechno tak, jak ma byt.

meleri
8. aug 2008

1. partner (páč zdraví vždycky sloužit nebude)
2. zdraví
3. rodina
4. práce
5.příroda

eraserhead
8. aug 2008

1) Světový mír
2) Světový mír
3) Světový mír
4) Světový mír
5) Světový mír 😀 😀 😀 😀

Jako základ do souteže miss dobrý, ne?

Já fakt nevím, něco napíšu a v zápětí mě napadne něco jiného co nejde nahradit tím prvním.
Asi aby mi každej dal pokoj,
žil a nechal žít,
ne.ral se do věcí, který se ho bezprostředně netýkaj (jako třeba když banda 200 politiků rozhoduje o tom, jestli je homosexualita nemoc nebo ne a jestli homosexuální páry spolu mohou nebo nesmí uzavírat registrované partnerství apod.)
fakt nevím

kyri
9. aug 2008

eraserhead - tak to je dobrá hodnota "aby mi každej dal pokoj" - naprosto souhlasim 😀

jejke
9. aug 2008

To je take klise , ze na prvom mieste zdravie,
ved malokto z nas bojuje proti umelym prisadam v potravinach, proti pesticidom a proti skodlivemu ockovaniu,
zdravie je na prvom mieste pre tych co ho nemaju,
tych co sa onho musia usilovat a pre tych ktori zomieraju.... ☹

Je mi luto deticiek na onkologii,
pre ich matky su zivotne hodnoty celkom inde ako pre vacsinu z nas. 😢
Taky standard na Slovensku je mat vlastne byvanie, nie podnajom,dve zdrave deti, ist k moru na dovolenku a mat auto, odkedy zijem v zahranici cim dalej viac sa mi to protivi,
tu ziju ludia so 6 detmi a na dovolenku nechodia, tahaju nadcasy a najimaju si k detom opatrovatelky, lebo inac by ich neuzivili,matrsku si neuzivaju ako my tri roky ale len pol roka...
kazdy si mysli ze stastie je o peniazoch a nie je zriedkave hovorit ze lepsie je byt bohatym a zdravym ako chudobnym a chorym,
ide o to ci vieme byt stastni aj chudobni.

Ak ano potom je to naozaj len o vnutornej vyronanosti,
na prve miesto by som dala lasku, ved ten kto nemiluje a nie je milovany,
brani vzniku noveho zivota,
nemoze byt ani stastny a vnutorna dusevna rozvratenost ta sposobuje aj zdravotne problemy.
Teda No1:milovat a byt milovany. 😉

liviky
9. aug 2008

zdraví,vnitřní pohoda.................................atd.atd. 😀

pooh
11. aug 2008

Souhlasím s gedren 🙂
dosahnout osviceni! Akorat to je trochu delsi casovy horizont nez jen tento jeden kratky zivot 😀
Kdo z nas si uvedomuje ze to vsechno co tady piseme je pomijive? Ze zdravy onemocni, mlady zestarne, zivy umre, bohaty bude na mizine?
Souhlasim, ze pro ten obycejny, normalni zivot jsou to fajn hodnoty, ale mam pocit, ze cela tahle diskuze je tak trochu klise, protoze, uprimne, kolik z nas podle techto hodnot opravdu zije?
Vzdyt vidim, ze vsichni stavi domy, kupuji auta a zlate retrivry...
Myslim, ze bychom vsichni meli pravidelne navstevovat sanatoria, kazdy sen se setkavat s tim jak nekteri lide trpi, umiraji...dnes zijeme jen na pene dni, myslime si, ze to, co vidime v reklamach je skutecny zivot. priznavam, ze i ja se nechavam masirovat zenskymi casopisy a nekdy si nepripadam dost dobram matka, zena, manzelka...
Ale taky vidim to utrpeni, co prozivaji lidi kolem me vcetne me a proto moje hodnota number one - prat vsem lidem to nejlepsi. A to same se pak odrazi i v nas....

bebinka
11. aug 2008

1. stabilni a harmonicke manzelstvi
2 zdravi sve a svych blizkych
3 bezproblemove vztahy se svymi blizkymi, vzajemna pomoc
4 seberealizace
5 materialni zabezpeceni plus sem tam nejaky ten zbytecny lec prijemny nadstandard

(nikomu nic nevnucuji, takhle to proste vidim ja)